Handbalstartpunt

Olga Assink "Ik moet kijken hoe dit blijft gaan maar ik moet het even de tijd geven".

 

8 oktober 2004, door Hans Schets
Tijdens de eerste WK kwalificatie wedstrijd tegen Roemenië in Emmen raakte Olga Assink geblesseerd zich aan haar knie. Gaandeweg de week in de voorbereiding naar de tweede wedstrijd werd duidelijk dat ze niet mee kon naar Roemenië voor de return. Enkele weken later, weer terug in Denemarken werd iedereen opgeschrikt door de ernst van de blessure. Assink zou geopereerd moeten worden en daarna zes tot acht maanden buitenspel staan. Toch liep het allemaal anders inmiddels heeft ze toch weer twee wedstrijden voor haar club Viborg kunnen mee spelen.



Aan Olga de vraag wat er nu precies allemaal aan de hand is en gebeurt is.
"Na de WK kwalificatie wedstrijden ben ik geopereerd aan mijn knie, beter gezegd, ze hebben erin gekeken. Tijdens deze operatie is gebleken dat ik ernstige kraakbeenslijtage in mijn knie heb. Er waren toen twee mogelijkheden" vertelt Assink aan handbalstartpunt "een opereren of de slijtage met behulp van spuiten weer corrigeren.
Uiteindelijk heb ik ervoor gekozen om me nu met spuiten te laten helpen want opereren kan op een later tijdstip altijd nog".
Het spuiten houden in dat er geprobeerd wordt een laagje te vormen over het kraakbeen wat weg is. Deze spuiten zijn absoluut niet schadelijk voor andere dingen in de knie en het houdt ook niet eeuwig. Op den duur, na misschien een half jaar, is dat echter ook weer versleten en dan kun je deze kuur weer herhalen. Van belang bij deze kuur is of het aanslaat.
Assink "Na een kuur van vijf spuiten kon ik gaan revalideren. Inmiddels heb ik alweer twee wedstrijden gespeeld voor Viborg. Ik kan goed merken dat mijn knie aan deze belasting opnieuw moet wennen. Op dit moment heb ik na de wedstrijd dan ook nog een reactie. Ik zal echter even moeten afwachten en kijken hoe dit blijft gaan, maar ik moet het even de tijd geven. Gaat het niet dan moet er op den duur toch maar een operatie aan te pas komen".
handbalstartpunt