Handbalstartpunt

Geslaagde première BouwCoach-hallen, Bevo door in de EHF -Cup

 

11 september 2005, door Bouwcoach Bevo
Spannend, zo mogen de weken voorafgaand aan de EuropaCup-ontmoeting van BouwCoach/Bevo HC tegen het Kosovaarse Besa Famiglia Peja wel genoemd worden. Lange tijd was immers onduidelijk of de wedstrijd in de nieuwe BouwCoach-hallen afgewerkt konden worden. Met man en macht werd dagelijks gewerkt om de wedstrijdhal speelklaar te krijgen. Vooral het voortdurende uitstel van het leggen van de vloer maakte menigeen behoorlijk nerveus.

Donderdag, twee dagen voor de belangrijke wedstrijd, was het eindelijk zover en konden de mannen van Robert Nijdam hun eerste training in de BouwCoach-hallen afwerken. De spelers waren enthousiast over de nieuwe accommodatie en toen één dag later ook nog eens de afgevaardigde van de Europese Handbal Federatie een positief oordeel over de hal gaf, slaakten velen een diepe zucht van verlichting. In de fonkelnieuwe BouwCoach-hallen kon Bevo HC gaan proberen om voor het eerst een ronde in een EuropaCup-toernooi te overleven. Daarvoor moest de 28-29 overwinning in het Kosovaarse Peja een passend vervolg gegeven.

Ongeveer 1000 supporters, van wie enkelen van ver, Tilburg, Aalst, Arnhem en zelfs Stuttgart, naar Panningen waren gekomen, wilden met eigen ogen zien of de Heldenaren daarin zouden slagen. Aanvankelijk was er voldoende reden om hieraan te twijfelen. De thuisploeg speelde immers nerveus, leed veel balverlies en bood Besa de kans om op voorsprong te komen. Na het eerste kwartier koesterden de Kosovaren een 4-6 voorsprong en hadden in Dobroshi hun gevaarlijkste man. In het tweede kwart herpakten de Bevo-spelers zich enigszins. Uitstekend keeperswerk van Bart Leenen en de snelheid van een opnieuw sterk spelende Floris Blom brachten de Heldenaren na 20 minuten op een eerste voorsprong, 8-7. Een psychologisch belangrijke treffer van Robin Gielen bracht het verschil juist voor rust vervolgens zelfs op twee, 12-10.

Na de hervatting leken de gasten uit Peja zich aanvankelijk al snel zelf de das om te doen. Hun tot dan toe gevaarlijkste schutter, Alban Dobroshi, liep op knullige wijze tegen een derde tijdstraf en dus rode kaart aan. Zonder één van hun sterspelers kwamen de Kosovaren echter toch weer terug in de wedstrijd. Hun andere ster, de boomlange Arben Muçolli, nam zijn verantwoordelijkheid en leidde zijn ploeg na driekwart wedstrijd zelfs naar een 15-16 voorsprong. De spanning in de BouwCoach-hallen was om te snijden. De Kosovaarse supporters lieten luidruchtig van zich horen en gingen helemaal uit hun dak toen 10 minuten voor tijd een 19-21 tussenstand op het scorebord kwam. Bij deze stand stond Besa immers virtueel in de volgende ronde. Dankzij steunpilaar Ron Klemann, een in die fase sterk spelende Robin Gielen en opnieuw enkele knappe reddingen van doelman Leenen zette Bevo HC de zaken echter snel weer recht. 5 Minuten voor tijd kwam de thuisploeg voor het eerst sinds lange tijd weer op voorsprong, 24-23.

In de slotminuten lieten de Heldenaren er vervolgens geen gras meer over groeien. Een conditioneel surplus werd in de slotfase volledig uitgebuit en met snel spel werd de Besa-defensie in enkele minuten volledig aan gort gespeeld. Toen de stofwolken waren opgetrokken stond een 28-24 voorsprong voor de mannen van Robert Nijdam op het scorebord. De laatste doelpunt in de wedstrijd kwam van Kosovaarse hand, 28-25, maar mocht de pret niet meer drukken. Het publiek stond op de banken en de spelers waren door het dolle heen. Voor het eerst was Bevo HC erin geslaagd om een ronde in een Europees toernooi te overleven. De première in de BouwCoach-hallen mocht daarmee zonder meer geslaagd genoemd worden.
Doelpuntenmakers BouwCoach/Bevo HC: Ron Klemann 7; Robin Gielen 6; Niels Reijgersberg 5; Dirk Peeters, Floris Blom 3; Harold Nusser en Arjan Haenen 2.
Topscoorders KH Besa Famiglia Peja: Arben Muçolli 9 en Alban Dobroshi 5.
Handbalstartpunt