Google  
 Artikel van: Handbalstartpunt
 Datum: 27.09. 2011  

Dalfsen vertrek donderdag weer naar het buitenland.
Peter Portengen "Dit is veel leuker dan een competitie wedstrijd spelen"

Auteur: Hans Schets
Voor de handbalsters van Dalfsen is de maand september een hele beleving en er een om niet zo snel te meer vergeten. Komend weekend staat de vierde competitie wedstrijd op het programma maar de regerend landskampioen heeft pas één competitiewedstrijd tegen Loreal achter de rug. Ook komend weekend moet men in de nationale competitie verstek laten gaan omdat de Europacup wedstrijden nummer zes en zeven tegen het Griekse Ionas op het programma staan. "Ik ben dan ook blij dat ik af en toe ook nog eens even in Nederland ben" vertelt Peter Portengen. "Ik heb bijna de hele maand in het buitenland gezeten, en donderdag vertrekken we weer naar Griekenland".

"Het is natuurlijk allemaal hartstikke mooi, we hebben een mooi programma. In de voorbereiding hebben we dan ook nog het toernooi bij SEW en dat van Oldenburg gespeeld en dat is voor de ontwikkeling van het team natuurlijk alleen maar prima. We hebben een nieuw team dat nog erg jong is met een nieuwe trainer en dan is het alleen maar leuk en goed dat ze zoveel bij elkaar zijn en van dit soort wedstrijden kunnen spelen. En ja, dat is natuurlijk ook waar het de meeste speelsters om te doen is. Dit is natuurlijk veel leuker dan een gewone competitie wedstrijd spelen". 
Portengen denk dan ook niet dat hij al klaar is in Europa. "Tegen die Grieken denk ik dat wij wel de volgende ronde kunnen halen" aldus Portengen, die Ionas ongeveer even sterk inschat als Patras. In de Griekse finale hebben beide ploegen ook twee keer tegen elkaar gespeeld en die wedstrijden zijn twee keer met een paar doelpuntjes verschil gewonnen door Patras. "Al hoewel ik niet goed weet wat ik moet verwachten en niet kan inschatten hoe sterk ze nu zijn verwacht ik ongeveer hetzelfde als tegen Patras, aldus de trainer coach van Dalfsen.
Keerzijde van de medaille is dat er natuurlijk nog een hele serie inhaal wedstrijden op het programma staan. Twee uit de eerste ronde, een uit de tweede ronde, de Supercupwedstrijd tegen SEW nog en dan weer één van komend weekend. Als men dan zondag de volgende ronde bereikt komen er weer twee bij. "Voor mij is het geen probleem" geeft Portengen aan. "Ik zie het nog steeds niet als mijn werk maar nog altijd als mijn hobby waar ik ook nog wat centen mee kan verdienen. Voor de speelsters ligt wel wat anders. Voor degene die werken betekend het toch wel dat ze veel vrije dagen moeten opnemen en voor zij die naar school gaan betekend het wel dat ze wat lessen missen die ze dan later weer moeten inhalen. Het is nu wel erg pittig maar het is ook een groep die er veel voor over heeft en veel wil bereiken en de waarvan de meeste ook de stap naar het buitenland willen maken".
Het was wel een verrassing dat Peter Portengen hoofdcoach werd bij een damesploeg nadat elf jaar aan de top van de mannen competitie had gecoacht. De geboren Amsterdammer had in het verleden weinig op met vrouwenhandbal. Hij vond het allemaal maar niks. "Sinds ik betrokken ben geraakt bij het nationaal ploeg ben ik wel teruggekomen op mijn standpunt". 
Hij heeft toch ervaren dat er wat intensiteit en belevering betreft weinig verschil is met het mannen handbal. "Maar er zit wel verschil waar je wat kan doen" zegt hij. "Ik heb bij Dalfsen een grote groep speelsters die allemaal acht trainingseenheden per week maken, zo'n 14 tot 15 uur per week trainen. Dat is ook wat ik wil en ik ook bij de mannen altijd heb gedaan. Wij trainen maandag, dinsdag, donderdag twee keer en dan op vrijdag een keer plus twee keer een krachtprogramma'. Het enige verschil is dat je bij dames op sommige momenten de dingen wel eens ander moet benaderen. Maar ik blijf toch wie ik ben dat moeten ze ook maar accepteren, maar we hebben een leuk team met leuke speelsters," aldus Portengen.

 Handbalstartpunt

  Terug naar artikelen overzicht terug naar nieuws overzicht