Google

Nick Verjans knokt terug na faillissement van zijn club
Mijn eerste sportieve dromen zijn verwezenlijkt

11 maart 2010

Nick Verjans (22) handbalt bij HSG Nordhorn-Lingen in de tweede Duitse Bundesliga. Met deze club won hij in 2008 de Europacup en in 2009 stond hij opnieuw in de finale maar verloor hij met één doelpunt verschil. De geboren Heerlenaar, die in Neerbeek is opgegroeid en nu in het Duitse Nordhorn woont, komt uit een echte handbalfamilie.
Nick Verjans begon met handballen toen hij vier jaar was. Veel familieleden handbalden en zijn vader was trainer. "Het spel is heel aantrekkelijk. Het gaat heel snel en je kunt veel doelpunten maken. In handbal gaat het om de kleine details. Je moet tactisch, fysiek en qua snelheid goed zijn. Er zijn veel verschillen in de tactiek tussen landen, vaak hebben landen een andere visie".
"Duitsland heeft de sterkste competitie ter wereld. Ik speel nu in de tweede Bundesliga" vertelt Verjans, "maar dan nog winnen wij bijvoorbeeld van de kampioen van Griekenland. Wij zijn uit de eerste Bundesliga gedegradeerd, omdat de club failliet ging. Toen het faillissement was aangevraagd, bleek ik in Duitsland wel verzekerd te zijn, maar niet voor het Nederlands team. Dat kon niet meer worden geregeld door mijn Duitse werkgever of het Nederlands Handbal Verbond. Ineens was ik werkloos".
"Ik kon toen bij Topsport Limburg aankloppen voor steun uit het Topsport Talentenfonds. Topsport Limburg heeft alles geregeld, beter dan andere partijen dat konden doen. Dankzij de hulp van Topsport Limburg heb ik tijdens de start van mijn profcarrière toch mijn VWO-diploma gehaald. HSG Nordhorn-Lingen heeft nu een doorstart gemaakt."
International Nick Verjans volgt naast zijn profcarrière een opleiding aan de Johan Cruijff University. "Ik doe de studie commerciële economie en sportmarketing. Ik heb geen tijd om colleges te volgen, dus ik krijg opdrachten op maat. Ik mag mijn toetsen maken wanneer dat mij uitkomt. Ik ben blij dat mijn studie te combineren is met mijn sport. Mijn ultieme droom is deelnemen aan de Olympische Spelen. Maar dat wordt lastig als Nederlander. Mijn eerste sportieve dromen heb ik al verwezenlijkt. Ik wilde in de eerste Bundesliga spelen én de Europacup winnen, beide is gelukt. Afgelopen keer kwamen we één doelpunt tekort om onze titel te prolongeren. Nu speel ik in de tweede Bundesliga, maar ik wil graag terug naar het hoogste niveau. Ik moet me in de kijker spelen om volgend jaar weer op dat niveau te kunnen handballen."
Met Nordhorn-Lingen staat Verjans, samen met de andere Limburger Toon Leenders, momenteel op de vierde plaats in de Tweed Bundesliga Nord. Rechtstreekse promotie lijkt er niet meer in te zitten maar een plaats in de play-offs voor promotie naar de Eerste Bundesliga moet nog tot de mogelijkheden behoren. Met 131 doelpunten in 21 wedstrijden, waarvan 125 velddoelpunten, staat hij nummer tien op de topscorerslijst.

Handbalstartpunt