Handbalstartpunt

Handballers Sittardia verliezen tweede finale wedstrijd.
Volendam revancheert zich 

HV Kras Volendam na zege terug in favorietenrol 

21 mei 2007
Na de verrassende 19-26 winst in de eerste ‘best-of-three’ wedstrijd van Sittardia tegen regerend kampioen KRAS/Volendam kon in eigen huis aan de afscheid nemende Lambert Schuurs het mooist denkbare cadeau geschonken worden in de vorm van zijn achtste landstitel. Maar Volendam wenste aan het beoogde Limburgse feestje niet mee te werken en stelde met de 24-27 winst orde op zaken. Daardoor wordt de derde wedstrijd, zaterdag in Volendam, beslissend voor het landskampioenschap.
Heel Sittard, in het verleden bijzonder verwend met veel successen, leek uitgelopen te zijn om Schuurs uitgeleide te doen van zijn actieve handbalcarrière. In de fantastische ambiance in de uitverkochte Stadssporthal stond er echter een ander Volendam dan vorige week op het veld. Verdedigend tot op de tanden gewapend en aanvallend met meer overleg bestreed de titelfavoriet de ZuidLimburgers, die het door de afwezigheid van schutter Zef Hamers vooral van de Duitse youngster Dennis Marquardt, in samenspel met cirkelloper Mark Hulsbosch, moesten hebben.
Maar Hulsbosch, door de aanwezige bondscoach Pim Rietbroek geselecteerd voor de EK-kwalificatiewedstrijden van Oranje tegen vice-wereldkampioen Polen, werd door de compacte Volendamse 6:0-dekking volledig buitenspel gezet zodat er nog meer druk op de schouders van Marquardt kwam te liggen. Aan de kant van Volendam gebeurde juist het tegenovergestelde. Cirkelspeler Tom Schilder werd vorige week volledig ontmanteld, maar door het sterke optreden van routinier Marco Beers moest de Sittardia-defensie af en toe ruimte toegeven. Eigenlijk betekende een kort tussensprintje van 8-8 naar 10-13 en direct na rust naar 11-17 de doodsteek.
De ploeg van de naar Volendam vertrekkende trainer Maurice Canton vocht zich nog even terug tot 15-17, maar verder dan dat kwam de 18-voudig landskampioen niet. Het compacte verdedigingsblok en Beers bleken onneembaar. In de laatste vijf minuten mocht Sittardia de cijfers met vijf scores op rij een nog draaglijk aanzien geven: 24-27. Maar Canton besefte dat zijn team geen enkele kans op de overwinning en dus de verrassende landstitel had gehad: „Het grote verschil met vorige week was vooral Volendam zelf. Daarnaast hadden sommigen van ons moeite om met de druk om te gaan, maar ook finales moet je leren spelen”, beschouwde Canton berustend na.
Ook het beoogde feestvarken Schuurs was reëel: „Volendam was op alle fronten net een stukje beter.”
De Telegraaf

 Een kampioenschap leg je vast voor het nageslacht

Volendam neemt revanche in Sittard

20 mei 2007
De handballers van Kras/Volendam hebben in Sittard de stand in de best of three op 1-1 gebracht. Dankzij de 27-24 zege valt zaterdag de beslissing in het sporthal Opperdam in Volendam.
Na vorige week leek de titel opeens ver weg. Sittardia zogde voor een enorme stunt door met ruime cijfers (19-26), te winnen. De ploeg van Maurice Canton, volgend seizoen trainer bij Volendam, kon dat in de eigen hal niet herhalen. Gesteund door de enorm fanatieke aanhang hield de thuisclub alleen in de beginfase gelijke tred. Vlak voor rust sloegen de gasten een gaatje van drie treffers: 10-13. ,,Dat was het enige minpuntje'', vond Volendam-coach Peter Portengen. ,,Dat hadden we misschien eerder moeten doen, maar voor de rest is het goed gegaan. We hebben compacter gespeeld en dat pakte goed uit. Aanvallend hebben we de rust bewaard en niet zoals vorige week zonder kop gespeeld.''
Noord Hollands Dagblad

 Een kampioenschap leg je vast voor het nageslacht

Handbalploeg Volendam toont karakter

21 mei 2007 - Door LUDO VAN DENDEREN
SITTARD - De handballers van Volendam zijn helemaal terug in de race om de landstitel, na een 27-24 zege bij Sittardia. Aangezien de Limburgers het eerste duel wonnen, volgt zaterdag de beslissende wedstrijd in de best-of-three.
De ene wedstrijd is de andere niet en daar weten de handballers van Volendam sinds gisteren alles van. Waar de ploeg van trainer Peter Portengen een week eerder door Sittardia in de eerste ontmoeting van de best-of-three om de landstitel vooral op karakter naar een kansloze nederlaag werd gespeeld, waren gistermiddag de rollen volledig omgedraaid. In een bomvolle, sfeervolle Stadssporthal in Sittard won de bezoekende oranje-brigade met 27-24, waardoor de strijd om de titel plots weer helemaal open is.
De afgelopen week werd er in het Volendam-kamp flink wat afgepraat. Iedereen vroeg zich af hoe het toch mogelijk was dat de grote favoriet in wedstrijd-1 zo werd gefileerd door een op papier mindere tegenstander?
Het antwoord was samen te vatten in één woord: teamgeest. ‘Niemand kan ons wat maken’, was het Limburgse motto en die instelling bracht succes.
Om niet opnieuw onderuit te gaan, kon Volendam gistermiddag niet anders dan hetzelfde doen. En het moet gezegd, de ploeg toonde nu wél veel strijdlust, straalde eensgezindheid uit en er was een ijzeren wil om te winnen. Tel daarbij op dat de Volendammers over de betere spelers beschikten en de overwinning was verklaard.
,,Vorige week ging er gewoon een hoop mis,’’ zei opbouwer Jasper Snijders na afloop. ,,En als het dan even tegenzit, lukt er ook helemaal niets meer. Tegelijkertijd komt een tegenstander op zo’n moment vaak in een flow waarin wél alles binnen valt. Die pech hadden we vorige week, maar nu waren de rollen omgedraaid. Wij handbalden stukken beter en werkten inderdaad echt als een team. Complimenten ook voor onze doelman Martijn Cappel, die een puike partij speelde.’’
Amper 72 uur na de gewonnen bekerfinale is met de overwinning op Sittardia de tweede hoofdprijs binnen handbereik. ,, We hebben dit seizoen veel wedstrijden gewonnen, maar de bekers worden pas in deze periode vergeven. Het was enorm zuur geweest als we een verder goed seizoen hier in Sittard weg hadden gegooid.
,,Nu wedstrijd-3 er aan komt, ook nog eens in eigen hal, durf ik wel te zeggen dat we weer de favoriet voor het kampioenschap zijn. Volendam heeft de beste ploeg van Nederland, maar het is natuurlijk wel zaak om dat ook in een finale te laten zien.’’
Hoewel het verschil na afloop slechts drie treffers was, waren de bezoekers gistermiddag vele klassen beter dan de erg nerveuze equipe uit Limburg, die voor het laatst in 1999 kampioen werd. Trainer Maurice Canton van Sittardia had daarom vrede met de nederlaag.
,,Volendam weet hoe je een finale speelt,’’ analyseerde de oefenmeester. ,,Ervaring is in een eindstrijd enorm belangrijk. Je zag dat mijn ploeg soms erg nerveus was. We maakten soms de domste fouten en dat komt door onze onervarenheid én een kleine bank. Ik kon vanwege blessures nauwelijks doorwisselen.
,, Maar de strijd is nog open, al zal het volgende week erg moeilijk voor ons worden. Zeker omdat Volendam nu met een goed gevoel huiswaarts keert.’’
AD sport Wereld

 Een kampioenschap leg je vast voor het nageslacht

Handballers Sittardia verliezen tweede finale wedstrijd.
20 mei 2007 - door Hans Schets
De Handballers van Sittardia zijn er zondagmiddag niet in geslaagd de tweede finale wedstrijd om het kampioenschap van Nederland te winnen. Na de 19-26 overwinning vorige week in en tegen Volendam had de Limburgse ploeg bij winst de negentiende titel in de wacht gespeelt.
Het liep echter allemaal wat anders dan men zich voorgesteld had. In een uitverkochte en sfeervolle stadssporthal kwam Sitttardia na een 10-13 ruststand niet verder dan een 24-27 nederlaag. Daarmee revancheerde de regerend landskampioen zich van de verrassende nederlaag van vorige week.
Van het begin was het duidelijk dat Volendam het zondag over een andere boeg gooide. De ploeg had haar huiswerk goed gedaan. De spelers van Sittardia die vorige week uitblonken werd stevig aan de ketting gelegd. Lag Volendammer Schilder vorige week aan de ketting, deze week was het Sittardia speler mark Hulsbosch die een moeilijke middag kende mede ook omdat Volendam compacter in de verdediging speelde kreeg de cirkelloper weinig ruimte. Hierdoor was het voor Sittardia veel moeilijker de vrije man te vinden. Volendam had in routinier Marco Beers de aanjager en iemand die zijn verantwoordelijkheid danig ter harte nam. De 34-jarige routinier joeg de ene na de andere bal achter Björn Alberts, die een mindere wedstrijd kende dan vorige week, maar desalniettemin toch nog goed was voor twaalf stops.
Achttien minuten kon Sittardia gelijke tred houden met Volendam 8-8 maar vervolgens kende Sittardia een wat mindere periode. Daar profiteerde Volendam goed van en liep het voor het eerst uit naar een verschil van drie doelpunten: 8-11, een verschil dat bij de rust nog gehandhaafd was 10-13.
Na de pauze liep Volendam, na twee tijdstraffen aan Sittadia zijde, snel uit naar een 11-17 voorsprong en leek de wedstrijd vroegtijdig beslist te worden. Toch herpakte Sittardia zich en kwam binnen vijf minuten terug naar 15-17. Een cruciale fase waarin het arbitrale duo niet in het voordeel van Sittardia floot, de ploeg ook weer enkele afspeelfouten maakte en drie het houtwerk trof, zorgde ervoor dat men de aansluitingstreffer niet op de borden kreeg. Volendam wist hier uiteindelijk van te profiteren en liep vervolgens weer uit naar 16-21. Een tijdstraf van Jansen bracht Sittardia nog even terug naar 18-21 maar op het moment dat Volendam weer compleet was liep men weg naar 19-27. In de slotfase kon Sittardia de stand nog een dragelijk aanzien geven maar de 24-27 nederlaag was onafwendbaar.
Komende zaterdag zal een derde een beslissende wedstrijd in Volendam gaan uitmaken wie van de twee ploegen zich kampioen mag noemen van het seizoen 2006-2007.
Handbalstartpunt

 Een kampioenschap leg je vast voor het nageslacht