Handbalstartpunt

PETER VERJANS TOERNOOI 2005
TOP toernooi voor B-jeugd met (inter)nationale allure

 

7 juni 2005
Op 3 september 2001 overleed op 48-jarige leeftijd volledig onverwacht handballegende Peter Verjans. Peter was niet alleen als handbalprofessor en veelvoudig international, maar zeker ook als mens, één van de stuwende krachten achter het zo succesvolle (jeugd)handbal in Beek.
Bij zijn overlijden wist handbalvereniging BFC wat haar te doen stond: het handbalerfgoed en de handbalvisie van Peter op een zo goed mogelijk manier voortzetten en uitbouwen.
Vanaf het seizoen 1999/2000 trainde en coachte Peter de zeer talentvolle groep van 13- t/m 15-jarigen met als uiteindelijke doel het Nederlands Kampioenschap bij de jeugd en het doorstromen van eigen jeugd naar het eerste team. Helaas heeft Peter zijn handbal idealen nooit kunnen verwezelijken en de opmars van "zijn jongens" niet mogen meemaken. Vlak voor aanvang van het seizoen 2001/2002 overleed Peter. Onder de bezielende leiding van trainer/coach Edgard Kuijpers werd het team, met Peter's zoon Nicky in de gelederen, met overmacht Nederlands kampioen in de betreffende leeftijdscategorie. Vorige maand veroverde de nagenoeg identieke groep het Nederlands kampioenschap bij de A-jeugd en maaktenn al enkele spelers (Nicky Verjans, Joeri Verjans, Thijs van Leeuwen) hun debuut in de eredivisie.
De gedachte om een sterk internationaal jeugdtoernooi voor jongens en meisjes te organiseren leefde reeds geruime tijd bij een aantal BFC leden maar enkele maanden na zijn overlijden kreeg het idee steeds meer vorm. Precies een jaar ná zijn overlijden wordt het eerste Peter Verjans toernooi voor B-jeugd teams wordt gespeeld. De organisatie kon destijds niet weten dat anno 2005 het toernooi zou uitgroeien tot een toptoernooi met internationale allure en uitstraling. Inmiddels heeft het toernooi dat in het eerste weekend van september wordt gespeeld, een vaste waarde is op de handbalkalender ingenomen.
Een jaar na dato heeft ook handbalvereniging V&L besloten om een internationaal jeugd toernooi te organiseren. Daar waar BFC zich richt op B-jeugd richt V&L zich uitsluitend op A-jeugd teams. Beide organisaties werken op diverse vlakken zoals inzet scheidsrechters en catering nauw samen zodat men hier terecht kan spreken van een unieke en uiterst succesvolle combinatie.
Klinkende namen als Vlug en Lenig, Aalsmeer, Quintus, SEW, HC Tongeren, Initia Hasselt, Sporting Neerpelt, HB Dudelange, TV Weiden, Bayer Dormagen en VfL Gummersbach maakten inmiddels hun opwachting en ook dit jaar zullen op zaterdag 3 september en zondag 4 september de beste B-jeugd teams van Nederland, Belgie en Duitsland aantreden in sporthal De Haamen in Beek en Sportcentrum Vouersveld in Geleen.
Inmiddels zijn de eerste contacten met de mogelijke deelnemers gelegd en is de verwachting het deelnemersveld uiterlijk half juni te completeren. Tijdens de 4e editie is het jongens B-team van Muermans/V&L de grote afwezige. Muermans/V&L heeft, bij monde van voorzitter van Gool, laten weten dit jaar helaas af te moeten zien van deelname. Bij zowel jongens als meisjes zal zowel de no.1 en no. 2 van het afgelopen NK 2004/2005 deelnemen. Van der Voort / Quintus, HV Dongen bij de meisjes en Venus / Nieuwegein bij de jongens. Zuidlease / Sittardia zal dit jaar de plaats van Muermans/V&L innemen. De overige deelnemers zullen zo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden.
Meer informatie. klik hier voor de toernooi website
Handbalstartpunt