Google  
 Artikel van: Handbalstartpunt
 Datum: 03.01.2011  

Sallandse handbalweek groot succes.

In de week tussen Kerstmis en Nieuwjaar staat de Raalte Plaza Handbalweek vast op de agenda. De editie van 2010 kenmerkte zich met veel deelnemers en prachtige wedstrijden. Andermaal werd bevestigd dat de handbalsport in Salland zich diep geworteld heeft.
De basis van de Raalte Handbalweek is de stage van de oudste groep van de Carmel Handbalschool Salland en de nationale jeugdselectie. Daaromheen wordt een 4-daags programma gebouwd met activiteiten voor alle Sallandse verenigingen.
Ruim 800 kinderen kinderen namen deel aan clinics en trainingen die werden verzorgd door de trainers van de regionale topclubs, de handbalschool en de nationale selectie. Daarnaast stelden enkele toptrainers uit Nederland zich ook beschikbaar, waaronder Rolf Schulte, de trainer van landskampioen T+A/VOC uit Amsterdam. Rolf was 2 dagen in Raalte aanwezig.


De formule is duidelijk: regionale en nationale handbaltalenten en breedtesport verbinden. Elke dag wordt afgesloten met aantrekkelijke wedstrijden, waarbij de wedstrijden van de nationale jeugdselectie 16/17 jaar de sluiting van de dag betekenden.
Dinsdag werd er een toernooi gespeeld tussen de drie officiële handbalscholen in Nederland: Noord Holland, Drente en Salland. De Noord Hollandse talenten bleken te sterk voor de meiden uit het Noorden en het Oosten. De handbalscholen hebben afgesproken het niet te laten bij dit eerste initiatief, maar vaker een dergelijk toernooi te zullen gaan organiseren, waarbij ook nieuwe handbalscholen gaan aansluiten.
Door de weersomstandigheden waren donderdagavond minder mensen aanwezig bij de wedstrijden, alle andere avonden waren de tribunes in Tijenraan uitstekend bezet.
Maandag 27 december speelden de Oranje-meiden tegen de Raalter eredivisieploeg Gibo Groep/Kwiek een spannende wedstrijd die door Kwiek in de eindfase werd gewonnen: 22-24.
Dinsdagavond 28 december had MizuWaAi/Dalfsen de handen vol aan de nationale talenten. Na een 11-13 ruststand liepen de Dalfser dames 6 doelpunten uit en dachten de wedstrijd in de knip te hebben. Het Oranjeteam dacht daar anders over en dwong Dalfsen tot een uiterste inspanning en kwam vlak voor tijd terug tot 2 doelpunten. In een alles-of-niets-situatie moest Oranje uiteindelijk het onderspit delven: 23-27.
Sensationeel was de woensdagavond. Nadat Plus Severijn/Heeten eerst tegen de reserves van Gibo Groep/Kwiek, die in de competitie een klasse hoger spelen, de titelaspiraties in de regioklasse luister bij zette met een eclatante 18-25 overwinning, was het vervolgens de beurt aan een Sallands talententeam om de strijd aan te binden tegen Oranje.
Het Sallandse team bestond uit speelsters die in het verleden deel uitmaakten van de handbalschool in Raalte en nu spelen bij Plus Severijn/Heeten, Gibo Groep/Kwiek en MizuWaAi/Dalfsen en het team trad aan onder de naam CHTC (de oude benaming van de handbalschool). Het team, onder leiding van Monique Swartjes en Tonio van Rhee, was niet in de gelegenheid geweest vooraf te trainen.
Het eerste fluitsignaal van de scheidsrechters had nauwelijks geklonken of de Sallandse meiden zetten een dermate hoge versnelling in dat het Oranje-team helemaal werd overspeeld. Binnen 10 minuten stond een 1-7 voorsprong op het scorebord. Deze mentale dreun kwamen de nationale talenten niet meer te boven, terwijl CHTC alleen maar groeide. Een enorm baltempo, snelle combinaties en schitterende individuele acties brachten het publiek op de bomvolle tribune in vervoering.
Halverwege leidde CHTC al met 8-19 en bij het laatste fluitsignaal gaf het scorebord de zeer verrassende eindstand aan: 16-36!
Na afloop van deze wedstrijden "droomden" vele handballiefhebbers over wat misschien in Salland wel voor mogelijkheden liggen als de kwaliteit van spelen van dit CHTC-team na deze wervelende show maatstaf is.

 Handbalstartpunt

  Terug naar artikelen overzicht terug naar nieuws overzicht