Handbalstartpunt

Tweede Vechtdal handbal toernooi 

26 augustus 2007
Vrijdagavond is in Dalfsen het tweede Vechtdal handbaltoernooi van start gegaan.
Naast Grando Dalfsen, nieuwkomer in de eredivisie, zullen ook van der Voort Quintus, Huyser E&O, Zeemanvastgoed SEW en uit Duitsland Greven 09 en Denemarken Team Sindal Tars en Silkeborg aan de start verschijnen.
Vrijdagavond werd het toernooi geopend door de winnaar van de eerste editie van der Voort Quintus. De Landskampioen verloor van Team Sindal Tars met 19-26. De tweede wedstrijd tussen Huyser E&O en Slikeborg eindigde in een 20-20 gelijk spel.
Slappe start Dalfsen in Vechtdal Handbaldagen
Dalfsen is volslagen kansloos tegen het Duitse Greven, dat vorig seizoen promotie naar de Bundesliga net misliep. De slechte start en de beroerde opening in de tweede helft zijn de hoofdoorzaken voor de oorwassing (18 - 27). Sinnema voorkomt in de laatste vijf minuten met knappe saves meer schade. Tevreden is ze amper. "Maar tevreden ben ik ook niet zo snel, zeg maar bijna nooit." De Stentor
Gelijkspel dames Huyser E&O tegen Silkeborg
De dames van Huyser E&O zijn de Vechtdalhandbaldagen in Dalfsen goed van start gegaan. Tegen het sterke Silkeborg, uitkomend in de Deense eerste divisie, werd het na een 13 – 12 ruststand 20 – 20. Tot zes seconden voor tijd stond er nog een 20 – 19 voorsprong op het scorebord in Sporthal De Trefkoele maar een zeven meter van de Deense dames bracht de stand op gelijke hoogte. Trainer/coach Joop Fiege begon tegen Silkeborg met een basis die wel eens gelijk kon zijn aan die van volgende week in de eerste competitie thuis tegen VOC. Met Martine Wijlens in het doel en als veldspeelsters Martine Smeets, Annelies Smeets, Sabine Heusdens, Saskia Lambers, Muriλl Messchaert en Heidi Renting werd Silkeborg in de beginfase overlopen. Annelies Smeets maakte maar kort deel uit van de succesvolle startformatie van Fiege. Bij een 6 – 4 stand in het voordeel van de Emmense dames van de opbouwster ongelukkig ten val en blesseerde haar stuitje. Of we Smeets dit weekend nog in actie zien is twijfelachtig.
Het duurde een kwartier (en met een 11 – 5 stand op het scorebord) voordat de Deense coach een reactie had op de offensieve dekking van E&O. Onder aanvoering van de Deense jeugdinternational en zeer sterke cirkelspeelster Susan Thorsgaard vocht Silkeborg zich terug in de wedstrijd. De voorsprong van 11 – 5 werd nagenoeg teniet gedaan (11- 9) en het resterende deel van de eerste helft ging het gelijk op.
Zonder sterspeelster Thorsgaard (zijn liep in de slotseconden van de eerste helft een enkelblessure op) nam Silkeborg in de tweede helft het initiatief over en werd de achterstand bij rust (13 - 12) omgezet naar een 14 – 16 voorsprong. Ondanks de vele wissels, met als gevolg wat onrust in het spel, bleef E&O wel in het spoor van Silkeborg en wist het zelfs weer aan de goede kant van de score te komen, 17 – 19. Even leek het erop dat E&O met de volle winst aan de haal zou gaan maar de strafworp gooide dus roet in het eten. Eindstand 20 – 20. Huyser E&O – Silkeborg 20 – 20 (13 – 12)
Scores Huyser E&O: Sabine Heusdens 5, Saskia Lambers 5, Annelies Smeets 3, Muriλl Messaert 3, Margot Wielens 2, Heidi Renting 1 en Lois Abbing 1
Dames Huyser nemen revanche op SEW
Met een 34 – 22 overwinning op S.E.W. hebben de dames van Huyser op een gepaste manier revanche genomen na de 27 – 16 nederlaag van een week geleden tegen de Noord-Hollandse dames tijdens het Kimpex toernooi in Eindhoven. Beide ploegen kwamen elkaar vandaag bij de Vechtdalhandbaldagen weer tegen. De overwinning had voor E&O extra glans omdat het niet in haar sterkste opstelling aan kon treden. Annelies Smeets, die gisteren al vroeg in de wedstrijd tegen Silkeborg uitviel met een blessure aan haar stuitje, ontbrak. Verder kon trainer/coach Joop Fiege vanwege overbelasting maar beperkt gebruikt maken van de hoekspeelsters Martine Smeets en Muriel Messchaert.
De scorers aan E&O zijde kwamen van de hand van Sabine Heusdens 6, Saskia Lambers 5, Anke Weggemans 5, Lois Abbing 5, Margot Wielens 3, Nicole Kooiker 3, Roos van Breukelen 3, Heidi Renting 2 en Muriel Messchaert 1.
Eindstand poule A
Sindal Tars 3- 6
SC Greven 09 3-4
van der Voort/Quintus 3-2
Grando Dalfsen 3-0
Eindstand poule B
Silkeborg 2-3
Huyser E&O 2- 3
Zeemanvastgoed/SEW 2- 0
Zondag,halve finales: Huyser E&O - Sindal Tars,Den 19-19 E&O
wint na zeven meters
SC Greven 09 Dui - Silkeborg Den 19-23
5de/6de plaats
vd.Voort/Quintus 23 Zeemanvastgoed/SEW 23-15
3de/4de plaats:
Sindal Tars Den - SC Greven 09 Dui
Sindal heeft zich terug getrokken wegens teveel geblesseerde speelsters
Finale
Huyser E&O - Silkeborg Den XX-XX
Handbalstartpunt