Handbalstartpunt

Tweede prijs is een feit…….. op naar de drie?

19 mei 2007
In drukke en moeilijke tijden heeft KRAS/Volendam het weten te presteren om voor de tweede opeenvolgende keer de Nederlandse beker te winnen. In Almere werd in een sfeervolle sporthal, na de supercup eerder dit jaar, de nationale beker binnen gesleept in een boeiende wedstrijd.
Moeilijke tijden
KRAS/Volendam wist de beker binnen te slepen ondanks de moeilijke tijden die de ploeg mee maakt. Veel blessures dwingen Peter Portengen immers om vaak aan te treden met niet fitte spelers in zijn selectie. Gisteren was Barry Koenders ook zo’n speler, geblesseerd maar van zo’n grote waarde voor de ploeg dat hij toch speelde tijdens de finale. De linkerhoekspeler speelde een verdienstelijke wedstrijd maar naar eigen zeggen had het nog beter gekund. “Het is nog niet goed genoeg, je merkt toch wel dat je anders beweegt en speelt dan normaal en dat zie je terug in het resultaat” was dan ook het eerste wat hij zei als hij de complimenten na afloop probeerde weg te wuiven. Tevergeefs want hij mocht het ene na het andere klopje ontvangen op zijn pijnlijke schouder
Drukke tijden
Het feit dat in 8 dagen tijd 3 beslissende wedstrijden gespeeld moeten worden maakt het verhaal niet eenvoudiger voor de oefenmeester van Volendam. Gezocht moet worden naar de rustmomenten die hij zijn spelers kan geven. Niet alleen fysiek maar ook mentaal. De tegenstanders van Volendam ruiken bloed en het lijkt erop dat het niet alleen bij de tegenstanders in het veld blijft. De handbalwereld bekijkt de ontwikkelingen met veel interesse en lijkt zich te verheugen op een doorbreking van de overmacht van Volendam in de laatste 3 jaar.
Het NHV heeft niet echt meegewerkt in het creëren van dit soort rustmomenten door deze planning. Het feit dat in de finales verschillende tegenstanders bedwongen moeten worden werkt absoluut niet mee. Waar Sittardia zich al weer druk aan het voorbereiden was op de tweede wedstrijd om het landskampioenschap was Volendam nog bezig met de bekerfinale. Twee dagen rest Portengen nu om zijn mannen klaar te krijgen voor de zware wedstrijd in Sittard.
Nu nog even genieten en vanaf vrijdag vol naar de wedstrijd van zondag toeleven lijkt het motto van de avond te zijn. De Volendammers genieten zichtbaar maar zijn met hun hoofd alweer bij de volgende wedstrijd.
Handbalstartpunt