Handbalstartpunt

Joey Duin wil graag afscheid nemen met de titel

 

11 mei 2005, door Hans Schets
Voor het eerst in de club historie speelt Kras Volendam de finale om het kampioenschap van Nederland. Gezien het verloop van de competitie, de resultaten en de selectie zijn de Noord Hollanders de absolute favoriet voor de eindzege.
Toch laat men in Volendam niets aan het toeval over. Dinsdag is men al richting Den Bosch getrokken om zich daar in alle rust te kunnen voor bereiden op de eerste ontmoeting tegen Tachos. Na een rustige bosloop had handbalstartpunt een kort gesprek met Joey Duin. Na een veel blessure leed het afgelopen jaar neemt hij afscheid van zijn club met in ieder geval de finale. Maar Duin wil meer voor hij naar Bayer Dormagen vertrekt.
Joey, na één heel kalender jaar met veel blessureleed neem je nu afscheid van Volendam met een finale om het kampioenschap hoe ervaar je dit allemaal?
"Fantastisch, we hebben een heel mooi jaar gehad met Volendam in de competitie dat we nu met z'n alle op een mooie wijze willen afsluiten" aldus Duin. "Zelf voel ik me er helmaal klaar voor. Ik denk zelfs dat ik door die blessure zowel fysiek als metaal veel sterker ben geworden. Daarnaast heb ik meer relativeringsvermogen gekregen. Hetgeen uiteindelijk allemaal toch ook goed is geweest voor mijn ontwikkeling. Lichamelijk ben ik weer helemaal in orde en de vorm is er ook weer helemaal terug. Ik voel me zelfs nog beter als voor mijn blessuretijd.
Duin over het eerste duel van vanavond, "Het zal vanavond een zal harde en intensief wedstrijd worden is zijn verwachting. Ik verwacht verder veel strijd. Beide partijen zullen op het tandvlees moeten lopen en dan hoop ik dat wij aan het einde de wedstrijd winnend kunnen afsluiten".
Tachos presenteert zich als de underdog hoe kijk je daar tegenaan. "Voor hun is dat natuurlijk makkelijk acteren vanuit die positie. Wij zijn natuurlijk al het hele jaar de te kloppen ploeg". 
Hebben jullie geen psychologisch voordeel door de laatste wedstrijd te winnen. "Nee absoluut niet. De laatste competitie wedstrijd mag geen graad meter zijn voor deze wedstrijden. Zowel Tachos als wij hebben daar absoluut niet alles laten zien en ook niet alles gegeven. Het zal niet te vergelijken zijn met vanavond".
"Druk"
"Ondanks alles denk ik dat wij de druk wel aankunnen. Het roept niks anders op, wel is het spanningelement groter en zal het een meer beladen wedstrijd worden. Maar wij gaan vanavond opnieuw voor de winst. We willen het allemaal. Hier hebben we de hele competitie naar toe gewerkt, maar dan moet iedereen wel met beleving handballen en tot het eind zijn uiterste best doen. Dit zijn de belangrijkste wedstrijden van het jaar". Daarnaast hebben we met Beers en Kersten twee ervaren spelers die toch al wat hebben meegemaakt. Als de vlam in pan slaat zijn zij wel instaat om ervoor te zorgen dat wij niet als een kip zonder kop blijven rondlopen. Dat was in het verleden wel vaker een probleem bij ons".
"Bayer Dormagen"
Aan het eind van dit seizoen vertrekt Duin naar Bayer Dormagen. Aan hem de vraag waarom Dormagen. Naast Bayer Dormagen en Duinkerken was er nog interesse van Wallau Massenheim, maar die laatste heb ik toch vrij snel afgewezen. Ik wil geleidelijk de stap naar boven maken aldus Duin, en de kans krijgen me verder te ontwikkelen. Om dan meteen naar de eerste Bundesliga te gaan dan wordt de druk wel erg groot. Daarnaast heeft Massenheim momenteel toch ook wel wat problemen".
"Ik heb lang getwijfeld tussen Dormagen en Duinkerken het zijn twee mooie en gezonde ploegen die qua niveau in mijn ogen niet zoveel voor elkaar onder doen. Het was dus moeilijk maar uiteindelijk heb ik voor mijn gevoel voor Dormagen gekozen al was dat niet gemakkelijk. Het is een jonge en gezonde ploeg met goede trainers en dat sprak me uiteindelijk toch het meeste aan. Spelen mee in de bovenste regionen van de tweede Bundesliga en willen graag naar het hoogste niveau. Dat wil niet zeggen dat ik niet meer naar Duinkerken zou willen. Dat is zeker een ploeg waar ik in de toekomst graag voor zou willen spelen als de mogelijkheid zich voordoet".
Handbalstartpunt