Google

Handbalstartpunt
Artikel uit: AD Haagse Courant

Hellas in rest van het seizoen zonder Mirjam van Boles

9 december 2009 - DOOR PETER LOTMAN
DEN HAAG - Mirjam van Boles kan dit seizoen niet meer als keepster in actie komen voor de handbalsters van Hellas. De 33-jarige Zoetermeerse is in verwachting en heeft tegen E&O haar laatste wedstrijd gekeept.
Van Boles werd aan het begin van het seizoen door trainer Nico Stet teruggehaald bij Hellas, waar zij haar glorietijd beleefde. De voorbije seizoenen was zij actief voor het Haagse Wings. Stet kon de geroutineerde doelvrouwe goed gebruiken na het stoppen van eerste keepster Bettine Spaans. De ervaren Van Boles zou met het jeugdig talent Larissa van Dorst het ideale duo vormen voor dit seizoen. Door allerlei tegenslag liep het anders dan Van Boles en Hellas hadden gehoopt.
" Dat ik zwanger ben, is natuurlijk prachtig", zegt Van Boles, die al moeder is van de tweejarige Sam, glunderend. " Ik had vooraf ook tegen Nico Stet en de ploeg gezegd dat we nog een kinderwens hebben. Maar ik had pech toen ik in de eerste EC wedstrijd tegen Cyprus een pees in mijn hiel afscheurde. Het herstel duurde zeven weken. Wat ik aan conditie had opgebouwd in de voorbereiding was in één klap verdwenen. Daarna kreeg ik nog de griep en was ik weer een tijdje uitgeschakeld. Al met al was ik dus nog maar een maand inzetbaar."
Of dit het abrupte einde betekent van de handballoopbaan van Mirjam van Boles weet ze nog niet. " Het wordt steeds moeilijker om op mijn oude niveau terug te komen. Eerst maar eens afwachten hoe dit allemaal afloopt en hoe ik me eind volgend seizoen voel. Dan kan ik beslissen of ik er definitief een punt achter zet. Het zou jammer zijn, want ik heb het geweldig naar mijn zin bij deze leuke ploeg."

AD Haagse Courant