Google

Handbalstartpunt
Artikel uit: AD Haagse Courant

Roy Houdijk na nieuwe stunt: Laat Hellas maar komen

22 januari 2010 - door Peter Lotman
Het derde team van de handbalvereniging Hercules heeft voor een unieke prestatie gezorgd door de regiofinale van het bekertoernooi te winnen. In de voorrondes werden clubs, die in een hogere klasse uitkomen verrassend uitgeschakeld. De sensatie was compleet toen ook hoofdklasser DIOS uit Den Hoorn in de eindstrijd werd afgetroefd. De ploeg van de Gladiatoren gaat nu in de koker om mee te loten met de eredivisieclubs. Doelman Roy Houdijk was één van de hoofdrolspelers in het spektakelstuk.
Nog niet versleten dus?
Houdijk: " Hè, kom op, ik ben pas 34 en een van de jonkies. Er lopen er bij van over de veertig. En die doen het ook nog heel goed. Je ziet dat we al die teams met die jonge gasten hebben verslagen. Leeftijd zegt niks, hahaha."
Wat is jullie grote kracht?
" We moeten het niet meer hebben van snelheid. Dus moeten we heel slim spelen. En dat kunnen we. We hebben allemaal lang in het eerste team van Hercules of Animo gespeeld. Sommigen op eredivisieniveau. Het inzicht verleer je niet. En ook de balbehandeling is nog oké."
Maar die jonge gasten moeten jullie er toch zo uit kunnen lopen?
" Ja, maar we zorgen er voor dat ze daar de kans niet voor krijgen. We spelen lang op balbezit. Wachten onze kansen goed af. En forceren niks. Dat is nog wel eens het probleem van die jonge gasten. Als het even niet loopt, gaan ze gekke dingen doen."
Op wie hopen jullie in de achtste finales?
" We hebben in elk geval een thuiswedstrijd. Volendam zou leuk zijn. Maar het mooiste is Hellas. Zo'n wedstrijd zorgt voor veel spektakel hier in Boswijk. Laat ze maar komen…"

AD Haagse Courant