Handbalstartpunt

Bocholt eindigt de reguliere competitie op de eerste plaats.
















28 februari - 1 maart 2009
Bocholt eindigt de reguliere competitie op de eerste plaats.
Bocholt is de verdiende winnaar geworden van de reguliere competitie en mag dus volgend seizoen Europees spelen. Als je dri punten behaalt tegen Tongeren en vier tegen Sasja dan sta je verdiend op de eerste plaats. Niemand had dit nog maar durven voorspellen vóór de start van het seizoen, maar de echte prijzen worden pas verdeeld op het einde van de play-offs.
Bocholt, zonder de zieke Sammy Vanderstraeten, won te gemakkelijk tegen Eynatten. Alleen in de eerste tien minuten kon Eynatten weerstand bieden. Opnieuw bracht Bocholt een sterke collectieve prestatie samen met een sublieme verdediging. Eynatten kon slechts 16 keer de weg naar het doel vinden.
Zowel Tom Vermeylen als Ruud Hanssen stopten de eerste aanvallen. Toch kon Brecht Wertelaers met zijn eerste tegenaanval van de avond de score op 2 - 0 brengen. Enkele minuten later stuurde Brecht Rob Beaumont op tegenaanval die afrondde: 3 - 1. Blagoje Krstev kon te gemakkelijk tegen scoren en na Bocholts balverlies zorgde Nicolas Jansen voor de 3 - 3 na 8 minuten spelen. Met een zevenmeter bracht Bart Lenders Bocholt op voorsprong en aan de andere kant pakte Hanssen een zevenmeter van Damian Kedziora. Lenders voerde de druk nog wat op en met een verschroeiende streep maakte hij er na 14 minuten al 8 - 4 van. Zelfs in ondertal bleef Bocholt scoren. De "oude" Rudolf Tonkovic vertraagde de aanvallen van Eynatten wel, maar scoorde toch nog gemakkelijk de 10 -6. Met een schitterende lange pas van Ruud naar Brecht stonden er na 20 minuten al 13 - 6 cijfers op het scorebord. In de slotminuten van de eerste helft zorgden Maik Onink en Davy Veraghtert voor een ruime 18 - 9 ruststand.
De tweede helft was duidelijk overbodig. Eynatten probeerde met een dubbele mandekking de rollen nog om te keren, maar dat had een omgekeerd effect: de overige Bocholtse aanvallers kregen teveel ruimte en konden de voorsprong vergroten: 24 - 13 in de 10de minuut. Tonkovic kon nog 2 keer scoren tot 24 - 15, maar dan ging het in één ruk naar 31 - 15 na enkele mooie lobjes van Wertelaers:. Bij Eynatten lukte niets meer: Hanssen pakte maar liefst vier zevenmeters. In het laatste wedstrijdkwartier kon Eynatten slechts één keer scoren via Damian Kedziora. Franky Claessens was op het einde zeer goed ingevallen, scoorde drie keer op rij en bracht de eindstand op 34 - 16.
De play-offs starten op zaterdag 28 maart, maar voor Bocholt is dat een vrij weekend. Bocholt, Tongeren, Sasja, Hasselt, Neerpelt en Lommel spelen de play-offs.
Doelpunten van Eynatten
Tom Vermeylen, Oliver Kierdorf, Rudolf Tonkovic: 4(1), Nicolas Jansen:1, Lukas Sparla: 2, Damian Jakimowicz, Daniël Jerusalem: 1, Peter Pavlov:1(1), Blagojce Krstev: 4, Stephan Kirschfink, Lasse Behrens, Damian Kedziora: 2(1), Nicolas Havenith: 1
Doelpunten van Bocholt
Ruud Hanssen, Maik Onink: 4(1); Pieter-Jan Billen, Dries Geuens, Beaumont Rob: 4, Bart Lenders: 5(2), Jan Evens, Philip Lenders: 3, Knoops Rob, Brecht Wertelaers: 7, Davy Veraghtert: 6,Franky Claessens: 3 ,Mathy Corstjens,Pieter Vanloo: 2
Tongeren sluit de reguliere competitie af op een tweede plaats
Voor de laatste wedstrijd van de reguliere competitie speelde Tongeren op het veld van ROC Flémalle. Een wedstrijd met veel inzet, Flémalle kon bij winst nog een plaats in de play-offs veroveren, Tongeren werd bij puntenverlies van Bocholt en winst in Flémalle opnieuw leider.
Tongeren zonder de gekwetsten Guccio, Ramabaja en Jaszczuk bracht vanaf het begin het nodige tempo in de wedstrijd. Flémalle bleef echter aanklampen en dit vooral onder impuls van Casini die er telkens opnieuw in slaagde de Tongerse verdediging en Polfliet te verslaan. De wissel van Polfliet na 15 min. door Mulleners bleek een goede beslissing. Mulleners liet zich meteen opmerken en Flémalle kwam de laatste 10 min van de eerste helft amper tot scoren. Ruststand 12-15.
In de tweede helft was de Tongerse verdediging beter ingesteld op Flémalle zodat het na 40 min 16-20 was, en Tongeren de wedstrijd volledig in handen kreeg. Tongeren maakte de klus af via enkele snelle tegen aanvallen en zes doelpunten van Tasevski.
Door de winst van Bocholt blijft Tongeren echter op de tweede plaats met evenveel punten als Bocholt maar met één gewonnen wedstrijd minder. Al bij al een goede uitgangspositie voor de play-offs.
United HC Tongeren: Polfliet, Mulleners, Hamers (2), Tasevski (7), Tack Joris(6), Tack Jelle (2)Jackers (0), Bourlet (6), Cauwenberghs (0), De Preter (4), Roland (6).
ROC Flémalle : Lupica, Cauwenberghs, Thiam (5), Peric, Vreven (7), George (2), Goffin, Casini (7), Brioli (2), Valle, Grunhagen, Cappa
Hasselt pakt prestigieuze 34-35 zege in Sasja
Door Gilbert VAnnutte - Vijf jaar na haar laatste zege in de reguliere competitie, is Initia nog eens de volle buit gaan pakken in Hoboken. Na 60 spannende minuten bleven de bordjes op 34-35 stilstaan... 69 doelpunten dus in 60 spannende wedstrijdminuten...
Initia nam de beste start bij de landskampioen en liep uit tot 0-2. Maar Sasja beende na 5 minuten bij tot 3-3 en dit was meteen het sein voor een perfect evenwichtige eerste wedstrijdhelft waarin beide ploegen perfect in mekaars buurt bleven: 6-6 na 10 minuten, 8-8 na 16 minuten, 11-11 na 20 minuten, 18-18 bij het rustsignaal...
Identiek beeld ook na de koffie : 21-21 na 5 minuten, maar dan zette David L'Hoëst - vanavond met 10 treffers topschutter tegen zijn ex-ploeg - de toon. Met 2 doelpunten op rij sloeg hij een eerste kloof 22-24 en meteen was Initia "gelanceerd". Achteraan hield men de deur op slot terwijl het aanvallend vlot uitliep: 25-30 na 18 minuten na doelpunten van o.m. Martijn Meij, Kai Verhoeven, Bart Köhlen en Patrick Smeets.
Met 30-34 op het scorebord na 25 minuten leek Initia op rozen te zitten maar Sasja gaf zich niet gewonnen. Nadat Robbert Bogaerts de 31-35 scoorde, lukte Sasja drie treffers op rij (34-35) maar strandde uiteindelijk op één doelpunt. Initia echter verdiend winnaar en met het oog op de Play Offs doet dat ongetwijfeld deugd...
In de prangende slotfase kregen Jeffrey Jacobs en Bart Köhlen nog een rode kaart gepresenteerd van het scheidsrechtersduo Evers - Kums.
KV SASJA : Rik Beuckels 8 - Koen Roggeman 4 - Stijn Sterck 1 - Kevin Jacobs 7 - Dirk Claessens 2 - Jefrey Jacobs 2 - Benoit Lamury 3 -Arnaud 6 - Jacobs Jimmy 1
INITIA HASSELT:
Patrick Buzaud (d) - Jef Lettens (d) - Martijn Meij 2 - Tim Houbrechts 2 - Patrick Smeets 2 - Jasper Adams 3 - Pieter Claesen 1 - Tomas Vanderstraeten - Kai Verhoeven 4 - Tom Robyns 2 - Wouter Hoegaerts - Bart Köhlen 6 - Robbert Bogaerts 3 - David L'Höest 10
Sasja komt net tekort in thriller tegen Initia Hasselt
Door Robert Peeters - Sasja en Hasselt hebben er allesbehalve een eindecompetitiewedstrijd van gemaakt. Er werd zestig minuten gespeeld aan een hoog tempo en op het scherp van de snede. Vreemd dan ook dat de meeste belangstelling na afloop niet naar de beide ploegen, maar naar de twee scheidrechters ging die vanop de tribune vergast werden op een hels fluitconcert. Een eer die nog geen ander koppel in Sorghvliedt ooit te beurt viel.
Hasselt nam de beste start en kwam 2-0 voor, maar Rik Beuckels stelde al gauw weer gelijk. Tot aan de rust gaven beide ploegen mekaar geen duimbreed toe en speelden gedurig haasje-over. Dan kwam de thuisploeg een puntje voor, dan weer de bezoekers. Na tien minuten was het dan ook 5-5. Na vijftien minuten wierp Köhlen de 7-8 binnen en kreeg Claesen op quick-break de kans om die voorsprong te vergroten, maar doelman Mestdagh wist dat te voorkomen. Het was integendeel Sasja dat hierop even uitliep tot 11-9, maar dan scoorde Initia weer drie maal op rij. Beuckels en Arno Arnouts zetten de situatie opnieuw recht (14-13) en zo bleef het op en neer gaan tot aan de rust (18-18).
Na de pauze kregen we een zelfde scenario. Twee ploegen die mekaar perfect in evenwicht hielden tot 21-21. Dan bracht L'Hoëst (met tien doelpunten topscorer) Hasselt telkens op voorsprong, maar Arnouts wist elke maal de schade te beperken en na veertig minuten was er nog geen afscheiding: 24-25. Sasja kende dan enkele malen pech bij de afwerking en zag een aantal doelschoten op paal, deklat en binnenkant paal belanden, maar niet in doel. Dan deed Initia het beter en het liep uit tot 24-28. Coach Delpire wisselde Mestdagh voor Brehmen en die liet zich meteen opmerken door een strafworp en een open kans te stoppen, maar kon ook niet beletten dat de Hasselaren het verschil verder uitdiepten tot 26-31 na vijftig minuten.
Beuckels en Kevin Jacobs namen Sasja dan op sleeptouw en de thuisploeg begon aan een verwoede achtervolging, die leidde tot 30-32. Dan was er echter weer L'Hoëst die opdreef naar 30-34. Arnouts en Roggeman zorgden nog voor 33-35, met iets minder dan twee minuten op de klok en de start van een tumultueus einde. Eerst kreeg Jeffrey Jacobs een rode kaart, maar Sasja kwam even later wel in balbezit. Bij de daarop volgende tegenaanval werd Roggeman onderuit gelopen en was er ook een rood karton voor Köhlen. Hasselt verdedigde zich met alle middelen en acht seconden na de rode kaart moest ook Smeets met een tijdstraf naar de kant. Beuckels zette de strafworp om (34-35), maar Hasselt hield de laatste dertig seconden de bal in eigen rangen en zo ging de zege verdiend naar Initia, dat uiteindelijk beter met de wispelturige leiding wist om te gaan dan Sasja.
Samenstelling ploegen:
KV SASJA : Robbie Mestdagh (d - 45'), Stefan Brehmen (d - 15'), Rik Beuckels 8, Sander Gebruers, Koen Roggeman 4, Wouter Sas, Stijn Sterck 1, Kevin Jacobs 7, Dirk Claessens 2, Jimmy Jacobs 1, Arno Arnouts 7, Jeffrey Jacobs 1, Benoît Lamury 3
INITIA HASSELT : Patrick Buzaud (d - 60'), Sasha Gypen (d), Martijn Meij 2, Tim Houbrechts 2, Patrick Smeets 2, Jasper Adams 3, Pieter Claesen 1, Tomas Vanderstraeten, Kai Verhoeven 4, Tim Robyns 2, Wouter Hoegaerts, Bart Köhlen 6, Robbert Bogaerts 3, David L'Höest 10

Duidelijke overwinning voor Neerplet op Haacht
Door Diederik Stolman - Achteraf gezien had Neerpelt niet moéten winnen want Tongeren won op het veld van de enig overgebleven concurrent Flémalle maar Sporting nam het lot zelf in handen. Het toonde de juiste agressiviteit die paste bij wedstrijden met inzet. Het werd daarbij meesterlijk gedirigeerd door Michal Janco die precies zijn tweede jeugd gevonden heeft. Hij stuurde zijn team, strooide talrijke assists waarvan vooral de hard werkende Peters van profiteerde en hij scoorde ook nog eens 5 doelpunten (wellicht zijn seizoensrecord). Hij kon dit hoge tempo bovendien ook nog eens 50 minuten volhouden, wat niet vanzelfsprekend is voor een 37-jarige die net 4 weken geblesseerd geweest is.
In die snelle startfase scoorden Valkenborgh en Peters de nodige doelpunten en gaven Sporting een 5-8 voorsprong na 10 minuten. Sporting ging door op zijn elan maar Smeijers en vooral Verhoeven hielden Atomix in de race: 10-14 na 20'. Sporting verloor dan even de concentratie of moest de voet even van het gaspedaal halen waarvan Milakovic en Vertommen konden profiteren om hun ploeg wat terug te brengen tot een 16-18 ruststand.
Coach Dosen had zonder twijfel tijdens de pauze de puntjes op de "i" gezet want Neerpelt kwam (in ondertal) bijzonder goed uit de startblokken. Wismans, Janco en Somogyi op strafworp dreven de voorsprong snel op naar 20-25 na 40'. Neerpelt kwam dan enkele minuten onder hele grote druk te staan want Habraken, Schonk en Vandeweyer kregen bijna gelijktijdig 2-minuten straffen waardoor Neerpelt met 3 tegen 5 kwam te staan. Toch kon Janco zelfs nog scoren en won Van Best zijn onderling duel tegen Lurkin! Ondanks de prachtige doelpunten van Verhoeven die van geen wijken wilde weten wist Neerpelt de voorsprong te behouden (24-29 na 50') en zelfs nog uit te breiden tot 8 doelpunten verschil. Uiteindelijk werd het een verdiende 27-35 overwinning voor Sporting die meteen de definitieve plaatsing voor de play-offs betekende.
Na een moeizame start wordt Neerpelt uiteindelijk 5e na de reguliere competitie. Felicitaties zijn op zijn plaats voor Bocholt en Tongeren die verdiend op de eerste plaats eindigen; ze zijn van harte welkom in de hel van het Noorden tijdens de play-offs. Ook Sasja (3e) en Hasselt (4e) zijn mogelijke tegenstanders. Onze buren uit Lommel zijn 6e geworden en kunnen niet uitkomen tegen Neerpelt. De loting vindt plaats op maandag 2 maart om 10u in Olympia te Hasselt.
Atomix: Vonckx, Van Vaerenbergh, Nusser, Vertommen (3), Ombelets, Dielen, Naveld (2), Verhagen, Pinxten, Verhoeven (12/4), Riské, Lurkin, Smeijers (5), Milakovic (5). 4x 2-minuten waarvan Smeijers 3x dus rood in de 59e minuut.
Neerpelt: Alberts, Smeets, Mullens (2), Habraken Tim (3), Schonk (2), Janco (5), Vanbest (3), Vandeweyer, Somogyi (5/4), Wismans (2), Habraken Toon (1), Valkenborgh R (6), Peters (6), Valkenborgh W. 7x 2-minuten.
Atomix verliest van Neerpelt
Door André Vertommen - Heren Atomix "in de lappenmand". Omdat kon verwacht worden dat Visé wel eens punten zou kunnen pakken in Lommel stond Harold Nusser en zijn team voor de dwingende opdracht om te winnen tegen Sporting Neerpelt. Enkel zo kan de negende plaats en de 2 bonuspunten worden behouden. Dat dit geen sinecure zou worden bleek al bij de opstelling van de ploeg. Zowat de helft van de spelers lag "in de lappenmand". Bart Noppe herstelt van een heelkundige ingreep. Jos Riské, met schouderblessure, kon enkel in verdediging opgesteld worden. Wim Verhaegen, Hans Ombelets, Sten Dielen en Pieter-Jan Pinxten leverden meer strijd tegen de griepepidemie dan dat ze aan de wedstrijd konden deelnemen. Hierdoor kreeg Jonas Naveld volop spelgelegenheid en hij deed dat best aardig met ondermeer twee fraaie doelpunten.
Erik Smeijers begon sterk aan de wedstrijd en hield Atomix tot de 8ste minuut (5 - 4) aan de leiding. Guy Peters was erg moeilijk af te stoppen door de Atomix verdediging en bracht zijn team na een kwartier op 7 - 11 voorsprong en na 20 minuten zelfs op 9 - 14 .Maar Atomix begaf nog niet en met vier goals op rij van Gerrit Vertommen en een trefzekere Johannes Verhoeven werd de aansluiting gemaakt: 14 - 15. Ruststand : 16 - 18.
Bij het begin van de 2de helft kon Atomix nog even volgen maar moest dan noodgedwongen de rol lossen. Het gebrek aan fitte wisselspelers eiste zijn tol. Na 10 minuten:19 - 25 Enkel Johannes Verhoeven en Erik Smeijers kwamen nog tot scoren voor de thuisploeg en zij konden het verschil beperken tot de 20ste minuut : 24 - 29. Neerpelt speelde rustig uit en won met ruime 27 - 35 cijfers.
Atomix beëindigt hiermee de reguliere competitie met evenveel punten als Visé maar moet plaats 9 aan de Waalse ploeg laten omwille van het slechtere onderlinge resultaat. Vooral de verdediging bleek weer eens de zwakke schakel. Hier zal hard moeten aan gesleuteld worden tegen de nacompetitie .
De play-downs worden gespeeld met de vier laatste ploegen uit de rangschikking : Flémalle, Eynatten, Visé en Atomix. In die volgorde starten ze met respectievelijk, 4, 3, 2 en 1 punten bonus. De laatst gerangschikte na deze naronde daalt rechtstreeks naar eerste nationale en de voorlaatste speelt uit en thuis tegen de tweede van eerste nationale voor een plaats in eredivisie.
Deze nacompetitie begint tijdens het laatste weekend van maart (28-29/3) met een uitwedstrijd bij Flémalle. Ondertussen kan iedereen herstellen zodat met de juiste ingesteldheid het behoud kan worden veilig gesteld. Ook volgend seizoen (voor het vijfde opeenvolgende jaar) in eredivisie uitkomen is de absolute doelstelling
Doelpuntenmakers :
Atomix : Vonckx (d), Van Vaerenbergh (d), Nusser, Vertommen (3), Ombelets, Milakovic (5), Dielen, Naveld (2), Verhaegen, Pinxten, Verhoeven (12), Riské, Lurkin, Smeijers (5).
Neerpelt : Alberts (d), Smeets (d), Mullens (2), Habraken Tim (3), Schonk (2), Habraken Toon (1), Vanbest (3), Vandeweyer, Somogyi (5), Wismans (2), Valkenborgh Wout, Janco (5), Valkenborgh Roel (6), Peters (6).
Handbalstartpunt