Google

Kevin Jacobs (KV Sasja). De laatste drie jaar hebben we misschien wat geluk gehad. Nu komt alles samen



6 februari 2009 door Tom Jacobs

De Belgische international Kevin Jacobs groeide op in Zandvliet (Noord-Antwerpen, vlakbij de Nederlandse grens) waar hij ook zijn handbalopleiding genoot, maar ondertussen schopte hij het tot routinier bij Sasja. Je zou bijna vergeten dat Kevin nog maar 25 is, want hij hoort nu bij de ervaren mannen die Sasja door een lastige periode moeten loodsen. De trefzekere middenopbouwer liep de voorbije weken dan ook voorop in de strijd. Dat zal tegen Atomix Haacht in de Beneliga niet anders zijn.
Standvastigheid was het handelsmerk van Sasja in de voorbije jaren. Dit seizoen gebeurde er heel wat op korte tijd: een nieuwe coach (Jo Delpire), winst in de Limburgse Handbaldagen, heibel met Lars Bertels, een ongeziene blessurelast. Hoe kijk je daar op terug?
Onder de nieuwe trainer werden er andere accenten gelegd, maar we begonnen toch vrij sterk aan het seizoen. En over de hele eerste ronde waren we de beste. Die koppositie hebben we nu pas moeten inleveren door alle blessures. Dat is gewoon brute pech om zoveel basisspelers te verliezen op hetzelfde moment. De laatste drie jaar hebben we misschien wat geluk gehad op dat vlak. We hadden weinig of slechts kleine blessures en nu komt alles samen! Wat betreft de situatie met Lars was er in het begin wel wat commotie. Dat werd ook nog eens opgeblazen in de pers, nu is er weer rust in de groep. Iedereen wil volop voor de prijzen gaan! Dat hebben we zeker laten zien in de halve finale van de Beker waar we twee keer Bocholt -dat toch een sterk team is dit jaar- klopten.
Hebben de wijzigingen er toe geleid dat jullie ook andere aanvalspatronen of meer variatie brengen. Al dan niet gedwongen door de omstandigheden?
Dat is wel zo. Zeker ook omdat we maar één linkshandige over hebben, daarom verzeilen Jeffrey of Jimmy Jacobs wel eens op rechts. Sommige wedstrijden lukt ons dat prima om die wijzigingen op te vangen met goed handbal, andere wedstrijden is het iets minder. We hebben ook veel te danken aan onze fysieke paraatheid denk ik. In de terugwedstrijd van de beker wonnen we van Bocholt met zes punten verschil, zaterdag wonnen we van Neerpelt met 7 punten. Dat zegt wel iets.
De jongste weken eiste jij vaak een belangrijke rol op, meer aanwezig dan voordien ook?
Ik denk dat het de verantwoordelijkheid is van ervaren spelers zoals ikzelf, Rik (Beuckels) en Robbie (Mestdagh) om de groep op zo'n momenten op sleeptouw te nemen. En dat lukt goed, op die manier motiveren we ook de jongere spelers.
Je staat bekend om jouw onderhandse kanonskogels. Was dat altijd al jouw wapen?
Iedereen heeft wel zijn wapen in de afwerking. Wat de beste optie is hangt ook af van de wedstrijdomstandigheden natuurlijk. Ik ben niet zo groot en daarom kwam mijn sprongworp ook vroeger minder uit de verf, zeker niet tegen een grote verdediging. Dan ga je op zoek naar shotvariaties en zo ben ik bij het onderhandse schot gekomen.
Hoe zit da nou met de Jacobs-clan bij Sasja. Jullie staan tegenwoordig vaak met drie op het terrein?
We zijn helemaal geen familie hoor! Jeffrey en Jimmy Jacobs zijn wel broers. Mijn pa (noot: Alex) was tot vorig seizoen coach bij Sasja.
Atomix wordt ook wel eens smalend het B-team van Sasja genoemd omdat er zoveel ex-spelers aan de slag zijn. Maakt dat de wedstrijd bijzonder?
Het blijft inderdaad een speciale wedstrijd en een leuk weerzien want er zijn vijf belangrijke spelers die ooit voor Sasja hebben gespeeld: Roel (Van Vaerenbergh), Sten (Dielen), Jos (Riské), Johannes (Verhoeven) en Erik Smeijers. Jammer voor hen dat het niet zo goed loopt, maar we gaan zeker niets laten liggen zaterdag! De wedstrijd tegen Atomix is té belangrijk voor de Beneliga. We kunnen onze kwalificatie voor de Final Four verzekeren en dat is toch een prettig vooruitzicht met de toppers tegen Hellas en Volendam volgende week.
Programma, uitslagen en stand Beneliga
www.beneliga-handbal.com

Handbalstartpunt