| Interviews

  
Olaf Schimpf: 
"Nieuwe zaken doorvoeren vergt veel trainingsarbeid".

 

30 november 2003, door Hans Schets
Het Nederlands dames team is nu bijna een week op trainingskamp in Spanje. Na vier dagen intensief trainen speelde men twee wedstrijden tegen het gastland Spanje waarvan er één dik verloren werd één gewonnen. Handbalstartpunt had zondag een gesprek met bondscoach Olaf Schimpf over het verloop van het trainingskamp tot vandaag.

Allereerst vertelt de bondscoach dat ze goed zijn ontvangen door de Spaanse bond, hotel is goed en de trainingsfaciliteiten zijn ook goed. "We zijn bij aankomst direct met trainingen begonnen en hebben vier dagen zeer intensief getraind. We hebben veel nieuwe zaken ingebracht en geoefend".
"Maar" geeft Schimpf ook aan, "het is voor een ploeg die jarenlang in hetzelfde systeem gespeeld heeft toch moeilijk nieuwe dingen op te pakken en door te voeren. Dat vergt veel tijd en traingsarbeid.  Dat bleek ook in de eerste wedstrijd die we op vrijdag gespeeld hebben. Die was niet goed, ook al was de hal niet erg best, koud en een harde vloer, we hebben gewoon slecht gespeeld. We hebben in deze wedstrijd veel van de nieuwe zaken uitgeprobeerd in verschillende combinaties maar het heeft nog niet naar behoren gefunctioneerd" aldus Schimpf. "Daarbij speelden de Spanjaarden veel gedrevener en agressiever waardoor we dan ook uiteindelijk met 30-17 verloren hebben".

"Zaterdag hebben we ons, na het debacle van vrijdag, intensief voor bereid op de tweede wedstrijd welke we dan ook met een andere instelling zijn ingegaan. Niemand wil immers met grote cijfers verliezen", vertelt Schimpf. en we wilde toch wel iets rechtzetten. "We hebben voor een andere opstelling en een conservatiever concept gekozen. Dat ging van begin af een stuk beter en we konden dan ook de rust ingaan met een voorsprong van vijf doelpunten. Uiteindelijk is het ons dan ook gelukt deze wedstrijd winnend af te sluiten. Hetgeen ik een zeer goede prestatie vind, gezien de kracht van Spanje, dat in eigen land speelde en met Spaanse scheidsrechters. Landen als Hongarije, Tsjechië en Frankrijk moesten hier toch het onderspit delven. In dat licht gezien hebben wij in de tweede wedstrijd een prima prestatie neergezet tegen een Spaans team dat op volle sterkte deze wedstrijd heeft gespeeld.

Nu vertrekken we naar noord Spanje, naar Bilbao om precies te zijn, waar we ons trainingskamp zullen voortzetten. In de komende week spelen we dan nog twee trainingswedstrijden tegen een regionale Noord Spaanse selectie.
Daarna hebben we eind deze maand nog een drie daagse trainingsstage in Duitsland, maar daar gaan, naast een paar oudere speelsters, voornamelijk veel jonge speelsters mee naar toe. Daar zullen we gaan bekijken en testen hoever de jonge speelsters zijn