Nederland verliest en wint van Oostenrijk.

 
18 mei 2003
Oostenrijk - Nederland 31-28 rust 17-15.

Zaterdagavond speelde Nederland en Oostenrijk, in voorbereiding op de WK play-off wedstrijden van komend week, de eerste van twee ontmoetingen tegen elkaar. Na een aanvankelijk gelijk opgaand begin 2-3 moest Nederland gaande weg de wedstrijd toch haar meerdere erkennen in Oostenrijk. Bij rust bedroeg het verschil nog twee punten 17-15. In de tweedehelft liep Oostenrijk tot tweemaal toe verder weg van Nederland en kon het bij 27-23 en 29-25 een vierpunten voorspong nemen. Uiteindelijk verloor Nederland de eerste ontmoeting met 31-28.

Topscoorders voor Nederland: De Boer 7, Rasdarov 5, Feijen 4

Oostenrijk - Nederland 28-29 rust 15--12

Ook in de tweede wedstrijd starten Oostenrijk aanvankelijk goed na een kwartier stond het 6-2 voor de gastgevers. Na 15 minuten begon de Oostenrijkse bondscoach veel te wisselen om een aantal dingen uit te proberen. Aanvankelijk kon Nederland daar nog niet van profiteren want men ging de rust in met een 15-12 achterstand. In de tweede helft bleef Nederland, dat beide wedstrijden overigens speelde zonder Burgers opnieuw geopereerd aan haar achilles, Mulder, Pusic, Europacup finale en Turnhout, competitie verplichtingen in Spanje, lange tijd tegen een achterstand aankijken. Pas in de slotfase wist men dan toch de winst nog naar zich toe te trekken en won men uiteindelijk met 18-29.

Topscoorders voor Nederland: Assink 8, Feijen 5

Saskia Mulder, die zelf niet meegespeeld heeft, was afloop van het trainingskamp tevreden. "Het is een goede week geweest. We hebben goede en intensieve trainingen gehad. De eerste wedstrijd zaterdag was een iets mindere wedstrijd van onze kant, maar zondag ging het goed. Ik kijk dan ook met tevredenheid terug" aldus Saskia Mulder na afloop van het trainingskamp. "Uiteraard zijn dit maar oefenpotjes, volgende week moet het dan echt gebeuren. Ik kijk dan ook met volle vertrouwen uit naar de twee wedstrijden tegen Tsjechië".

 

WK Play-off wedstrijden