Handbalsters verliezen van Polen

20 november  2009 - door Hans Schets

De Nederlandse handbalsters hebben vrijdag ook hun tweede wedstrijd bij de Pannon Cup in Hongarije verloren. Na het nipte verlies tegen Hongarije verloor Oranje vrijdag opnieuw nu werd het een nipte nederlaag tegen Polen na een 15-12 ruststand met 24-25.

Tegen de Poolse vrouwen heeft Nederland zeker de kans gehad om de wedstrijd winnend af te sluiten. Nederland begon het beste aan de wedstrijd en nam via 3-3 een 7-3 voorsprong na twaalf minuten. Beide landen speelden echter niet goed en maakte veel eenvoudige fouten, maar Nederland bleef in de eerste helft aan de goede kant van de score en kon met een 15-12 voorsprong de rust in gaan.

In de tweede helft verspeelde Oranje echter de voorsprong als snel en bij 15-15 had Polen de stand al weer gelijk getrokken om vervolgens ook de leiding te nemen. Zes minuten voor tijd stond het 20-23 voor Polen. Het had er echter slechter voor Nederland uit kunnen zien maar de Poolse handbalsters wisten geen gebruik te maken van de overtalsituaties. Uiteindelijk zorgde Nederland dat er nog een spannend slotstuk aan de wedstrijd kon worden gegeven door bij 23-23 op gelijke hoogte komen. De Poolse vrouwen speelde niet stek in de slotfase maar hadden echter het geluk aan hun zijde. Lios Abbing trof de lat waarna Polen de winnende treffer konden scoren 24-25

Lois Abbingh 5, Laura van der Heijden 5, Danick Snelder 3, Pearl van der Wissel 3, Michelle Goos 3, Marinda van Cappelle 2, Sharina van Dort 1, Joyce Hilster 1, Debbie Bont 1.

Kucinska 6, Kulwinska 4, Waga 3/2, Gunia 2, Szwed 2, Byzdra 2, Stachowska 2/1, Lisewska 1, Pielesz 1, Jaszczuk 1, Jedrzejczyk 1.

Hongarije versloeg in de tweede wedstrijd van vrijdag Oekraïne na een ruststand van 15-10 met 28-27.

Stand
Hongarije 4 punten 55-52
Polen 3 punt 50-49
Oekraïne 1 punt 52-53
Nederland 0 punten 49-52


Handbalstartpunt