Nieuwspagina januari seizoen 2004-2005

Home | Uitslagen en standen | Interviews | Nieuws artikelen | Nieuws Ned.Herenteam | Nieuws Ned. Vrouwen team | Duits handbalnieuws

Terug naar maandindex     Alle sporthallen    Transfers 2004


Olympische Spelen 2004 filmfragmenten finale vrouwen  1  2  3  4  5  6  7
Olympische Spelen 2004 filmfragmenten finale mannen  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Met een klikje ondersteunt u handbalstartpunt een beetje, Dank u voor de moeite. 

 

Eredivisie dames.

2 februari 2005
In de eredivisie bij de dames beleefde zowel SEW als Hellas een moeilijk avondje. SEW wist thuis met moeite te winnen van de Volewijkers. Een overwinning die  vooral was te danken aan de jeugdige keepster Breure die in de slotfase met enkele knappe redding de zege in huis wist te houden. Hellas beleefde een moeilijk avondje in Arnhem. Verliep het zaterdagavond al moeizaam tegen NEA, ook dinsdagavond had Hellas het moeilijk tegen de Arnhemse dames. het werd een 31-34 zege voor de Haagse dames. De dames van BFC wisten dan eindelijk een puntje te sprokkelen. Werd er vijf keer oprij in de slotfase van de wedstrijd de winst uit handen gegeven. Dinsdagavond kon men met een 21-21 remise vanuit Aalsmeer huiswaarts keren.  Lees ook verslag 

WK naar ongekend spannend hoogtepunt 

1 februari 2005
Het wereldkampioenschap 2005 in Tunesië kent een ongekend spannende ontknoping. Op de laatste speeldag uit het hoofdtoernooi overmorgen, donderdag, is nog niemand zeker van een plaats in de halve finale.
In groep 1 gaan drie ploegen aan de leiding met vijf punten, Frankrijk, Tunesië en Griekenland, gevolgd door Rusland met vier punten. Slovenië met drie punten is in theorie morgen ook nog niet kansloos de sprong naar de halve finale te kunnen maken.
Frankrijk, dat slecht aan het toernooi was begonnen en met de hakken over de sloot het hoofdtoernooi in kwam heeft met twee overwinningen een flinke stap voorwaart gezet. De overwinning tegen het reeds uitgeschakelde Tsjechië is geen moment in gevaar geweest. De laatste groepswedstrijd moet in ieder geval gewonnen worden van Slovenië, dat vandaag ook niet langs Tunesië kwam en gelijk speelde tegen de Afrikanen. Winst voor Slovenië op Frankrijk kan in theorie nog een halve finale plaats opleveren als de andere uitslagen even onvoorspelbaar worden als ze tot nu toe zijn geweest. Grootste verrassing in deze groep zijn Griekenland en Tunesië. Griekenland versloeg vandaag Rusland, dat soeverein en ongeslagen het hoofdtoernooi in kwam. De Russen kunnen nu alleen maar terugkijken op twee nederlagen en de laatste wedstrijd van Tunesië moet men winnen om nog een kans te hebben om door te gaan. Ook het gastland Tunesië blijft iedereen verbazen en is nog steeds ongeslagen. Hoewel de Tunesiërs bijna de gehele wedstrijd op voorsprong hebben gestaan moesten ze toch een gelijkspel toestaan aan Slovenië. Griekenland lijkt morgen voor een sensatie te kunnen gaan zorgen. Als ze winnen van Tsjechië kunnen ze zich plaatsen voor de halve finale. In theorie is op de laatste speeldag echter van alles mogelijk drie ploegen die eindigen met zeven punten, maar ook één met zes en vier met vijf punt.
In groep 2 is het net zo spannend. Kroatië en Servië en Montenegro hebben zes punten en Spanje en Noorwegen hebben vijf punten. Ook hier is dus nog niks beslist. Kroatië won na de nederlaag van gisteren uiteindelijk toch redelijk gemakkelijk van Duitsland. Servië en Montenegro en Spanje speelde gelijk tegen elkaar. Noorwegen won het Scandinavisch onderonsje van Zweden. Op de laatste speeldag van het hoofdtoernooi zullen deze vier landen onderling gaan uitmaken wie er naar de halve finales gaan. Spanje speelt tegen Noorwegen,  beide moeten dus winnen om enigszins zeker te zijn om door te kunnen gaan. Kroatië en Servië en Montenegro, die beide zes punten hebben treffen elkaar ook in de laatste groepswedstrijd. De winnaar is zeker van een halve finale plaats. Zelfs de verliezer heeft nog een kans wanneer Noorwegen en Spanje eventueel gelijk spelen eindigen er drie ploegen op vijf punten en dan zullen de rekenmeester aan het werk moeten.
Gerekend zal er de komende 48 uur wel worden. In Tunesië. Vele scenario's zijn mogelijk evenals de vele verrassingen die dit toernooi al gebracht heeft Uitslagen en standen Wordt vervolgd donderdag 3 februari. 

Duitsland en Tsjechië definitief uitgeschakeld

1 februari 2005
Duitsland en Tsjechië zijn vandaag als eerste twee landen definitief uitgeschakeld voor de halve finale van het WK. Duitsland. zonder Von Behren en Veleky weerde zich karig tegen Kroatië maar kwam op de beslissende momenten toch te kort om het de Wereld en Olympisch kampioen echt moeilijk te maken. Duitsland kreeg voldoende kansen maar wist deze niet te verzilveren. Overigens kondigde de 56 jarige Brand vandaag aan dat hij zijn tot 2008 lopende contract niet meer zal verlengen. De bondscoach die vanaf 1997 de scepter zwaait over het Duitse nationale team vind het dan genoeg geweest. Zowel Kroatië als Frankrijk blijven met deze overwinning in de race voor de halve finale. Uitslagen en standen

Debuut scheidsrechterskoppel in eredivisie.

Duitsland -Zweden toch naar de DSF

1 februari 2005
1 februari 2005
Op 12 februari zal het scheidsrechterskoppel   Thijs v.d. Beek en Fred Broekhuizen hun debuut maken in de Nederlandse eredivisie. Volgende week zaterdag zullen zij dan de wedstrijd  tussen NEA  en Rabobank E en O bij de dames in goede banen moeten zien te leiden. 

De voor morgen aangekondigde wedstrijd tussen Duitsland en Zweden bij de het Duitse publieke omroep ZDF is vandaag toch overgeheveld naar de Commerciële zender DSF. Helaas voor alle handballiefhebbers is deze zender alleen via een schotel te ontvangen. 

Verlaat Vink Barcelona??

WK tweede dag hoofdtoernooi.

1 februari 2005
1 februari 2005
Ja wintertijd... ja helaas is er ook een wintertijd in Barcelona een soort van kougolf van wel 5 dagen waaide er over Catalaanse hoofdstad, dat hebben we helaas ook gemerkt in ons spel... maar daar later meer over, tevens kan de wintertijd ook mooie dingen brengen. Er kunnen wel eens heel snel dingen gaan veranderen... positief dan! Lees verder

NA de verrassende ontwikkelingen bij het WK in Tunesie op de eerste speeldag in het hoofdtoernooi is het vandaag voor een aantal ploegen zaak het koppie erbij te houden en niet weer in de fout te gaan. Daar staat tegenover dat de ploegen die gisteren verrast hebben en hun laatste kans hebben gegrepen om naar de halve finale te gaan die prestatie vandaag ook weer kunnen neerzetten. Vanaf 16.15 uur gaat het toernooi weer verder. Dan begint ook de wedstrijd Duitsland - Kroatië live op de ADR. Kunnen de Duitsers nog voor een verrassing zorgen? Het worden in ieder geval zes interessante en spannende wedstrijden. Klik hier voor het programma de uitslagen uit het hoofdtoernooi en de  standen 

Zes uur in de bus voor een half uurtje lol

Midweekse competitieronde dames 

31 januari 2005
1 februari 2005
Een uitwedstrijd tegen V&L wordt door menigeen met afschuw in de agenda genoteerd. Niet zozeer vanuit handbaltechnisch perspectief bezien, maar meer vanwege de reistijd. De reis naar Geleen duurt toch al gauw drie uur. Zo ook voor de dames van Haarle. Gistermorgen om 08.00 uur was het vertrek, want om 12.30 uur zou er gespeeld worden tegen V&L 2. Broodjes en koffie mee in de bus, ‘want als je dan toch zover moet reizen kun je er beter iets gezelligs van maken’, vond ook Haarle-begeleidster Gerda Knobben. Keurig op tijd meldde het Haarle-gezelschap zich in de sporthal en vol overgave stortte men zich op de warming up. Toen vlak voor aanvang van het duel bleek dat er nog steeds geen scheidsrechters waren, trad alarmfase 1 in werking. Aanwezige toeschouwers werd gevraagd of iemand misschien wilde en mocht fluiten. Niemand! Vervolgens werd de competitieleider gebeld, maar ook de betreffende official had geen pasklare oplossing. Uiteindelijk ging er een dikke streep door de geplande wedstrijd. Daarop speelden beide teams nog even voor de lol een half uurtje tegen elkaar. ‘Hebben we in ieder geval nog iets gedaan’, zei Knobben zuur. Om 17.15 uur was de groep terug in Haarle. uit Twensche Courant Tubantia

Vandaag begint 18de speelronde voor de dames, een midweeksprogramma dus in de eredivisie. Maar liefst drie wedstrijden staan er vandaag geprogrammeerd: 
19.30 AAC 1899 - Hellas Rijkerswoerd, Arnhem
scheidsrechters: Daems/v Roy
19.30 Zeeman Vastgoed/SEW - de Volewijckers t Span, Wognum
scheidsrechters: Schneiders/Verstege19.45 
FIQAS/Aalsmeer - B.F.C. de Bloemhof, Aalsmeer
scheidsrechters: Schneider/Schneider.
de overige drie wedstrijden worden donderdag gespeeld. Op vijf competitiesrondes voor het einde staat al vast dat Hellas, V&L en SEW in de nacompetitie in de kampioenspoules gaan spelen. Quintus kan zich bij winst deze week daarbij voegen wanneer ze van V&L weten te winnen donderdag. Voor de overige twee plaatsen komen theoretisch nog zes clubs in aanmerking Aalsmeer, Nea, VZV, hebben de beste papieren momenteel maar ook de Volewijckers, de laatste weken sterk in opmars, en AAC, maar ook Kwiek kunnen nog bij de beste zes eindigen

Sensationele uitslagen bij WK 

31 januari 2005
De eerste dag van het hoofd toernooi bij het WK in Tunesië is er een met vele sensationele uitslagen. Het begon met het verlies van het toch wel zwakke Duitsland tegen Spanje. Het is duidelijk dat de jonge generatie Duitse handballers nog kwaliteit tekort komt om op het allerhoogste niveau mee te kunnen spelen. Hiermee  is de Europees kampioen en de olympische zilveren medaille winnaar zo goed als zeker uitgeschakeld zijn voor de halve finales. Zweden verraste Servië en Montenegro dat in de slotfase nog een gelijkspel uit het vuur wist te slepen. Tunesië, het enige niet Europese land, blijft het goed. Vandaag werd Tsjechië aan de zegekar geregen. De Afrikanen zijn daarmee na vandaag het enige land dat nog geen nederlaag heeft geleden. Slovenië greep de laatste kans door de Grieken, toch als nummer twee in de poule gestart, vandaag met een fikse nederlaag terug op de Afrikaanse grond te zetten. Toch blijft het optreden van de Grieken tijdens dit WK verrassent en zijn ze nog steeds in de race voor de halve finale. Dat mag ook gezegd worden van Noorwegen. Na vele jaren van vergeefse pogingen zijn ze dit jaar weer op een eindtoernooi vertegenwoordigd. En hoe. Vandaag werd wereld en olympisch kampioen Kroatië verslagen. Ook Rusland liep tegen de eerste nederlaag aan tijdens dit WK. Frankrijk moest winnen om nog de aspiraties als titelkandidaat te kunnen waarmaken. De Fransen deden wat ze in deze situatie moesten doen winnen en staan er meteen weer goed voor.
Na één speeldag in het hoofdtoernooi lijken Duitsland en Zweden kansloos om nog verder te komen maar voor het overige kent groep 1 nog zes kanshebbers. En groep 2 nog vier. Morgen zal veel duidelijk worden wanneer de tweede speelronde gespeeld wordt.
Klik hier voor de uitslagen uit het hoofdtoernooi en de  standen in de twee overgebleven groepen. 

Bundesliga vrouwen al drie speelrondes op weg

Tweede Bundesliga mannen

31 januari 2005
31 januari 2005

De meeste ploegen in ie vrouwen Bundesliga hebben er al weer drie speelrondes opzitten. In de kampioenspoule staat Nurenberg aan kop met de volledige winst. Frankfurt HC met Debbie Klijn staat momenteel derde met drie punten uit twee wedstrijden. Afgelopen weekend werd Bayer Leverkusen, zonder Nederlandse inbreng, met 25-24 verslagen. Leverkusen staat op de laatste plaats met nul punten uit drie wedstrijden
In de degradatie groep gaat Leipzig aan de leiding met de volle winst uit drie wedstrijden, gevolgd door VFL Oldenburg, met Diana Lamein, dat afgelopen weekend verloor van Leipzig. Lamein scoorde wel drie keer voor haar team. Evenveel punten heeft Rostock, de ploeg van Roelofsen en Robben. Robben is nog steeds geblesseerd, maar Roelofsen werd afgelopen weekend topscoorder met zes doelpunten in de gewonnen wedstrijd tegen Kirchhof dat op de laatste plaats staat met nul uit drie.

In de tweede Bundesliga hebben de clubs ook weer de draad op gepakt. Solingen won de uitwedstrijd tegen VfL Fredenbeck dankzij onder meer weer een sterk keepende Gerrie Eijlers. Zeven en twintig reddingen werden er van de Nederlands doelman genoteerd met daarbij nog eens drie gestopte zeven meters. Pas na acht minuten moest de Eijlers voor het eerst in het net vissen na een zeven meter. Solingen won na een ruststand van 7-14 met 22-28. Bayer Dormagen is opgerukt naar de tweede plaats in de tweede Bundesliga Sud na de 26-33 (9-13) winst in de uitwedstrijd bij SG Leutershausen. Er werden geen doelpunten van Michiel Lochtenberg genoteerd in deze wedstrijd. De achterstand op de nummer een bedraagt echter al zeven punten en of deze kloof nog te overbruggen is lijkt haast onmogelijk. De tweede plaats geeft wel recht op het spelen van twee wedstrijden tegen de nummer twee van de tweede Bundesliga Nord. De winnaar van deze confrontaties speelt dan om promotie tegen de nummer zestien van de bundesliga.
Voorlopig heeft de trainerswissel bij Emsdetten nog geen windeieren gelegd. Opnieuw verloor men. Nu van streekgenoot Ahlener SG te sterk voor de in degradatienood verkerende ploeg. Eelco wevers was wel goed voor vier doelpunten, Tim Remer voor twee in de met 29-30 verloren wedstrijd.

Topscoorderslijst

Handbalkeeper Dennis Diemers is nog een beetje ongeduldig

31 januari 2005
31 januari 2005
de topscoorderslijst van de ere en eerste divisie is weer bijgewerkt tot 25 januari, Afgelopen speelweekend is dus nog niet verwerkt. Klik hier 

Reflexen, volgens coach Paul van den Deijssel van BDC kunnen de reflexen van Dennis Diemers nog beter. Maar wie afgelopen zaterdag getuige was van het duel tussen Swift en de Soester handbalformatie uit de eerste divisie, weet dat het met die reflexen van de jonge keeper eigenlijk best goed zit. Vijf van de zes strafworpen stopte Diemers. En bij die zesde zat hij er ook dicht bij. ,, Volgens mij komt het niet vaak voor dat iemand vijf strafworpen pakt. Ik heb het tenminste nooit gehoord. ’ ’ Achttien jaar is hij pas, Dennis Diemers. Lees verder

Champions League dames vierde speelronde

WK Tunesië vervolg.

31 januari 2005
31 januari 2005
Afgelopen weekend werd de vierdespeelronde gespeeld in de Champions League. Het Soveendse  Krim Ljubljana, Hypo Niederösterreich uit Oostenrijk en Ikast Bordinguit Denemarken zijn in ieder geval al zeker van de achtste finale. Klik hier voor alle uitslagen en de standen in de vier groepen

Vandaag gaat het WK in Tunesië zijn beslissende fase in. De afgevallen ploegen zijn naar huis en de overgebleven twaalf landen zijn ingedeeld in twee poules. Vanaf vandaag is het dus meteen erop of eronder voor een aantal landen. Om 16.15 urr gaat het toernooi verder met Duitsland tegen Spanje. Ook te zien op de ARD vanaf 16.05 uur. De overige twee wedstrijden uit het hoofdtoernooi van Duitsland zijn in ieder geval ook te zien bij de publieke omroep ARD of ZDF. Klik hier voor de TV uitzendingen. Klik hier voor de groepswedstrijden uit het hoofdtoernooi en de hernieuwde standen in de twee overgebleven groepen. 


Viborg HK verliest vierde wedstrijd in Champions League

Deense competitie

30 januari 2005
30 januari 2005
Viborg HK heeft de vierde wedstrijd in de Champions League tegen het Russische Dinamo AQUA Volgograd verloren in Rusland wer het na een 13-8 ruststand een 29-27 nederlaag voor de Deense kampioen. Viborg kwam in de tweede helft langzaam terug. In de 59ste minuut kwam men tot op een punt van Volgograd. Te laat bleek achteraf want het waren echter de Russicshe dames die het laatste woord hadden en de eindstand op 29-27 bepaalde. Olga Assink scoorde zeven maal, Saskia Mulder één maal.De komende twee thuis wedstrijden zla Viborg moeten winnen om door te kunnen gaan in de Champions League. 
Ook het Noorse Nordstrand kwam in de vierde wedstrijd niet tot winst. In Oostenrijk verloor men opnieuw van Hypo Niederösterreich nu met 37-25 na een ruststand van 19-9. Maaike Turnhout scoorde één maal voor haar team Voor Nordstrand lijkt er helemaal geen eer te behalen. Met nul punten uit vier wedstrijden is en verder europees avontuur na de Champions League haast uitgesloten

Na de doordeweekse wedstrijden van de champions league deelnemers dit weekend een beperkt programma in de Deense dames competitie.
GOG - SK Århus 36-23 (16-11) Pearl van der Wissel scoorde zes keer en Monique Feyen één keer voor GOG. Voor Ana Rasdorov vielen bij Århus geen doelpunten te noteren.
FCK Håndbold Na vijf nederlagen op rij en een gelijkspel wist FCK na lange tijd weer een wedstrijd te winnen Team Esbjerg werd met verslagen 39-24 (21-13) Elly An de Boer die na een lange blessure periode weer langzaam op de weg terug is scoorde één keer voor FCK.
Randers HK - Aalborg DH 22-28 (11-11)

Overzicht heren eredivisie

30 januari 2005
Na een stop van vijf weken zijn hebben dit weekend de heren in de eredivisie de draad weer opgepakt. De Topper werd gespeeld in Emmen waar alle ogen gericht waren op Volendam. Zou E&O de winnende machine van Volendam kunnen stoppen? Na zaterdagavond mogen we dus de conclusie trekken dat dat niet gelukt is, hoewel de zestiende overwinning van Volendam lang aan een zijde draadje heeft gehangen. Bij rust keken de Noord Hollanders tegen een drie punten achterstand aan die in de tweede helft alleen maar groter werd. Het verschil werd zelfs zes punten 19-13 voor E&O. Maar de Peter Portengen beschikt over een dusdanige groep spelers dat men aan het eind van de wedstrijd reserves over heeft, daar waar een ander team moeite krijgt met de concentratie. Zeker omdat bij E&O zaterdagavond Wesselink, Kovalenko en Boersma ontbraken. Zo won Volendam uiteindelijk toch met 25-26. Het mag duidelijk zijn dat Volendam na de zestiende speeldag nog vier punten nodig heeft om kampioen van de reguliere competitie te worden en daarmee europees handbal in de EHF-cup veilig gesteld kan worden.
In Aalsmeer stond de landskampioen tegenover Bevo. Het werd voor de Noord Hollanders geen prettige avond. Het wisselvallige spel van voor de competitie stop kreeg zaterdagavond een vervolg tegen Bevo. Aalsmeer verloor met 17-19.
In Geleen speelde V&L en Hellas in een slechte wedstrijd met 28-28 gelijk. Hoewel V&L de gehele wedstrijd op een kleine voorsprong heeft gestaan deed juist de coach van de Limburgers zijn ploeg de das om. Rietbroek kreeg twee minuten voor tijd bij een 28-26 stand een twee minuten straf, waarvan Hellas dankbaar gebruik maakte en het met één punt huiswaarts kon keren.
In Waalwijk won Tachos thuis met 24-22 in een wedstrijd waarin de beslissing eigenlijk al na vijf minuten in de tweede helft viel. Na een evenwichtige eerste helft wist Tachos in de eerste vijf minuten van de tweede helft een marge op te bouwen van vijf doelpunten. Maar BFC vocht zich langzaam weer helemaal terug in de wedstrijd maar kwam aan het einde net iets te kort. Het kwam nog terug naar 23-22 maar Tachos had de laatste aanval en maakte daar dankbaar gebruik van om 24-22 te scoren en de winst in eigen huis te houden.
In Sittard stond de vier punten wedstrijd tussen Sittardia en UDSV op het programma. De Limburgers hebben zich als doel gesteld als tiende de reguliere competitie te beëindigen. Tegen een zwak spelend UDSV is daarvoor de eerste stap gezet. Op alle fronten over troefde Sittardia UDSV. Na een ruststand van 16-7 stond het na twee en twintig minuten in de tweede helft 30-12. Omdat de jeugd van Sittardia vanaf dat moment volop werd ingezet, maar die de wedstrijd niet goed oppakte kon UDSV via enkele snelle tegenaanvallen nog wat terug doe. Zodat de eindstand 32-20 werd.
Van der Voort Quintus boekte een regelmatige en verwachtte 29-24 overwinning op Kolping. De Heulenaren stijgen hiermee naar de zevende plek, maar of ze de vijf punten achterstand op V&L nog kunnen inhalen om zodoende in de kampioenspoule terecht te komen zal de komende weken moeten blijken. Uitslagen en standen

één miljoenste bezoeker

WK Tunesië: Servië door na winst op Duitsland

29 januari 2005
29 januari 2005
Komende week bereikt handbalstartpunt een nieuwe mijlpaal. Werd er op 31 december 2003 de half miljoenste bezoeker bergroet, dertien maanden later kunnen we komende week de miljoenste bezoeker verwachten. Natuurlijk willen wij doorgaan om u te berichten over de een van de meest enerverende sporten die er is "handbal" en gaan we op naar de twee miljoen.  Uiteraard willen wij u bedanken voor het vertrouwen dat u in onze berichtgeving stelt. Wij zullen er alles aan doen om u ook in de toekomst weer zoveel mogelijk van de juiste informatie te voorzien maar daarvoor hebben wij ook u steun en inbreng weer hard nodig. 
Uiteraard kunt u ons ook financieel  daarbij ook steunen. Het kost u verder niks als een klikje op een van onze sponsors.


Servië en Montenegro heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van het WK na een 25-24 overwinning op Duitsland.  Neen superieur Duitsland in de eerste helft (13-10) kon men na de rust de eerste twintig minuten spreken van een collectief falend Duitsland. Met een bewonderenswaardige tussensprint zette Servië en Montenegro Duitsland op een 15-22 achterstand met nog een tien minuten te spelen. Even bewonderenswaardig met heel veel "kampfgeist" vochten Duitsland zich echter in de laatste tien minuten weer terug en als Frank von Behren drie seconden voor tijd niet gefaald had vanaf de zeven meter lijn was het nog gelijk geworden. Nu won Servie en Montenegro met 15-24 en plaatst het zich definitief voor het hoofdtoernooi. Klik hier voor het programma, de uitslagen en standen

Handballers stellen hun doel bij

Beslissende dag WK voorronde 

29 januari 2005
29 januari 2005
Na een rustperiode van anderhalve maand, hervatten vandaag de handballers in de eredivisie de competitie. De Zuid-Limburgse clubs spelen dit keer geen enkele rol van betekenis als het gaat om de hoofdprijzen. Wat zijn de doelstellingen voor de tweede competitiehelft?
Recordkampioen Zuidlease/Sittardia is dit seizoen het Limburgse kneusje. Die rol kwam niet eens onverwacht, maar dat de ploeg halverwege het speeljaar op de voorlaatste plaats zou bivakkeren was niet ingecalculeerd. ,,We willen dan ook zo snel mogelijk weg van die elfde plaats'', klinkt het vastberaden uit de mond van Jörg Bohrmann. Lees verder

Vandaag staat de beslissende dag op het programma van het WK in Tunesie. Nadat al een aantal landen zich hebben geplaatst voor het hoofdtoernooi zullen vandaag alle beslissingen vallen wie er door gaan en wie er naar huis mogen. In groep A is het wel erg spannend. Griekenland tegen Tunesië en Frankrijk tegen Denemarken. Griekenland moet gelijk spelen tegen Tunesië om zeker te zijn van de volgende ronde. Denemarken en Frankrijk moeten beide winnen om daar zeker van te zijn. Het kan zomaar zijn dat een van de tweed na vandaag naar huis kan. In groep B is Rusland door maar strijden IJsland, Slovenië, Tsjechië en Algerije nog voor de overige twee plaatsen. In groep C is alles al beslist. Daar gaat het alleen nog om de beste uitgangspositie voor het hoofdtoernooi. In groep D vechten Noorwegen, Egypte en Servië en Montenegro nog voor de twee plaatsen achter Duitsland. Klik hier voor het programma, de uitslagen en standen Het toernooi begint vandaag om 14.00 u met Duitsland tegen Servie dat ook te zien is bij de ARD, de publieke omroep.

Poging om handbal in Zenderen te redden

Handbalfusie op proef

29 januari 2005
29 januari 2005
In Zenderen gaat een groep van zes mensen proberen om de handbalsport voor het dorp te behouden. De zes hebben zich gisteravond gemeld bij de handbalbestuursleden van Zenderen Vooruit, na de boodschap dat zij opstappen als hulp uitblijft.
Hoewel het bestuur de opdracht aan de zes nog moet formuleren, is bestuurslid Jacintha ter Brake wel blij met het initiatief. ‘Natuurlijk’, zegt ze. ‘Elke hulp is welkom. Lees verder

De mannenselecties van HV Blerick en Eksplosion gaan vanaf woensdag een keer per twee weken gezamenlijk trainen. Voorlopig geldt deze samenwerking nog als proef maar als het klikt gaan beide clubs een combinatieteam vormen voor het nieuwe seizoen.
Initiatiefnemer van deze samenwerking is Dus Schoenmakers, coach van het herenteam van hoofdklasser HV Blerick. Hij heeft dit seizoen te maken met een krappe selectie en kan met moeite een volwaardig team op de been kan brengen. Lees verder

Zesde speeldag WK Tunesië

Handbalsters Pacelli krijgen koploper Heeten op bezoek

28 januari 2005
29 januari 2005
Vandaag staat de zesde speeldag van het WK in Tunesië op het programma met weer een aantal interessante wedstrijden uit groep A en B. Rusland treft  IJsland, het gastland Tunesië moet het opnemen tegen Denemarken en Tsjechië strijd voor de laatste kans tegen Slovenië. Ook vandaag begint het weer om 16.15 uur met de eerste wedstrijden. Klik hier voor uitslagen, standen en programma

De handbalsters van Hoenderboom Pacelli krijgen morgenavond koploper Heeten op bezoek. Zo op het oog de gedoodverfde favoriet in het duel tegen de ploeg uit Zieuwent. Maar daar willen ze bij Pacelli niets van horen. ‘We hebben deze week afgesproken voor een verrassing te zorgen’, verklapt trainer/coach Daan Jolink.
Pacelli staat vierde, kort boven de rest van het veld. De insteek dit seizoen was handhaven in de regioklasse B. Met het inpassen van veel jeugdige speelsters zou dat al een nette prestatie zijn. Lees verder

Communicatie is nog probleem bij Tachos

Ruwe diamant neemt handbaltalent voor lief

28 januari 2005
28 januari 2005
Axias/Tachos staat op de derde plaats in de eredivisie. Een mooie uitgangspositie voor de play-offs waar de Waalwijkse zaalhandballers al zeker van zijn. Maar geheel zorgeloos was de winterstop niet. Twee jaar geleden had Piotr Konitz, trainer van Tachos, er geen enkele moeite mee dat de winterstop zo’n anderhalve maand duurde. Toen draaide de ploeg matig, had de Pool alle tijd en aandacht nodig om verbeterprocessen door te voeren. Dit seizoen staan spelers en trainer te trappelen van ongeduld om het restje van vijf competitiewedstrijden af te werken. Lees verder

Hij wordt door zijn trainer gezien als een groot talent, een ruwe diamant. Zelf wil Michael van den Berg (20) vooral lekker handballen bij hoofdklasser Reehorst. Als er interesse komt van een eredivisieclub ziet hij wel weer verder.
De verbaasde blik in zijn ogen spreekt boekdelen. "Ongelooflijk cool. Dat heb ik nog nooit iemand horen zeggen. Echt een hele eer." De reactie van Michael van den Berg is er een van ongeloof. De frêle handballer van hoofdklasser Reehorst is zich er niet van bewust dat hij door zijn handbalomgeving wordt gezien als een heus talent Lees verder

E&O 2 wint regiofinale

Spanje-Kroatië: handbalspektakel van hoog niveau

27 januari 2005
27 januari 2005
De heren van E&O 2 hebben donderdagavond de laatste regiofinale, die tot twee keer toe uitgestelde moest worden, gewonnen van de buren van Actief Klazinaveen. Al snel hadden de reserves van E&O de wedstrijd in de zak. Na vijftien minuten stond het al 11-4. Actief was in staat nog iets terug te doen waardoor de rust werd bereikt bij 19-13. In de tweede helft kwam E&O geen enkel moment in gevaar en kon het de voorsprong langzaam nog wat uitbouwen. Op het einde van de wedstrijd kwamen nog wat frustraties naar boven aan de kant van Klazinaveen maar dat nam niet weg dat E&O 2 onder leiding van een uitblinkende Remco Bezoen met 35-26 door gaat naar de achtste finale van de bekercompetitie. Daar wacht een tegenstander van een ander kaliber. Bouwcoach Bevo zal de lange reis naar Emmen moeten aanvangen om E&O 2 te bestrijden.

Een waar handbalspektakel hebben de twee landen Spanje en Kroatië, die zich tot vandaag als de sterkste in dit toernooi hebben gepresenteerd, donderdagavond opgevoerd. Beide landen hebben zestig minuten lang handbal van wereldklasse in spannende wedstrijd laten zien. Titelverdediger Kroatië kon aan het einde met een 33-31 overwinning met de borst vooruitlopen nadat men in de gehele tweede helft op voorsprong had gestaan. En dat terwijl Spanje de gehele eerste helft de bovenliggende partij was maar moest toestaan dat de rust bij 15-15 in werd gegaan. Met deze overwinning stoten de Kroaten de Spanjaarden van hun troon in groep c en zijn ze nu nog het enige team dat na vier wedstrijden nog zonder verliespunt is.
Beide landen zijn echter met zweden door naar het hoofdtoernooi.
Duitsland doorstaat de eerste echte test tijdens dit WK maar half. In een spannende wedstrijd tegen Noorwegen moest Duitsland toestaan dat na een goed eerste helft 12-15 bij rust Noorwegen in de tweede helft snel op voorsprong kwam. 17-16 na 36 min. Duitsland herpakte zich na het zwakke begin van de tweede helft weer snel en ging via 17-19 naar 22-24 in de vijftigste minuut. Twee minuten later was het echter weer gelijk 24-24. Vanaf dat moment ging de wedstrijd gelijk op met Noorwegen steeds aan de voordelige kant van de score waardoor Duitsland er in de laatste minuut alsnog een 27-27 gelijkspel uit kon slepen. Overmorgen wordt het nog spannend in groep C met de wedstrijden Duitsland - Servië Montenegro en Noorwegen - Egypte Een van deze vier zal moeten afvallen naar de voorronde.
Egypte had vandaag grote moeite met het nog puntloze Katar 29-31 en versloeg Servië en Montenegro met 33-19 na een zwakke eerste helft van Servië. Zweden versloeg Japan met een regelmatige 32-18 en haalde Argentinië de eerste overwinning tegen Australië met 13-34 Klik hier voor uitslagen, standen en programma

Roald Stuiver droomt van buitenlandse topclub

Fabian van Olphen blijft bij TuS N-Lübbecke

27 januari 2005
27 januari 2005
De 22-jarige handballer Roald Stuiver lonkt op termijn naar een buitenlands avontuur. De international van Van der Voort/Quintus heeft echter eerst nog andere dingen aan zijn hoofd. Hij hoopt binnenkort af te studeren aan de Haagse Academie voor Lichamelijke opvoeding, wil met zijn club de kampioenspoule halen en wil de omschakeling van opbouwspeler naar cirkelloper vervolmaken. Lees verder

De 23 jarige Nederlandse international Fabian van Olphen blijft de Duitse eerst Bundesliga club TuS N-Lübbecke. Woensdag heeft de "Tulp"zoals hij in Lübbecke genoemd wordt zijn verdrag met de Duitse club verlengt tot 30 juni 2007. Van Olphen kwam twee jaar geleden bij Lübbecke terecht en werd in zijn eerst jaar met de club omgeslagen zonder één verliespunt kampioen van de tweede Bundesliga waarop promotie naar de eerste Bundesliga volgde. "De verlening met van Olphen is een verdere stap in ons concept voor de toekomst" aldus manager Sigi Roch 

Deense competitie

Hellas wil heel graag revanche op NEA

27 januari 2005
27 januari 2005
In Deense competitie hebben de drie Champions league deelnemers woensdagavond al weer hun competitie wedstrijd gespeeld. Deze keer geen verrassingen. Slagelse FH - Kolding IF 35-18, Ikast/Bording - Horsens HK 36-27 en TMS Ringsted - Viborg HK 25-37 Ringsted wacht nog steeds op de eerste overwinning. Ook tegen koploper Viborg lukte het niet. Andrea Groot scoorde voor haar team wel vijf keer. Voor Viborg was Grit Jurack weer met negen treffers topscoorder. Verder deed Saskia Mulder één maal een duit in het zakje...

Bij de zaalhandbalsters van Hellas staat 20 maart 2004 nog scherp in het geheugen gegrift. Op die zaterdagavond, bijna een jaar geleden, werd Hellas op de laatste speeldag van de competitie uit de kampioenspoule geknikkerd. Dat gebeurde door NEA, de tegenstander die zaterdag (om 20.30 uur) opnieuw naar de Laan van Poot komt. Hellas wil revanche .Lees verder

WK Tunesië dag vijf. 

Ha-Stu zorgt voor revival Nijmeegs handbal

27 januari 2005
27 januari 2005
Vandaag weer een beperkt programma. Zes wedstrijden maar een aantal interessante. De eerste echte confrontatie voor Duitsland vandaag tegen Noorwegen. Na drie zwakke landen komt nu het uur van de waarheid voor de geplaagde Heiner Brand. Hoe sterk is dit jonge Duitsland? Een overwinning tegen Noorwegen brengt ze in ieder geval naar de hoofdronde. Voor Spanje lijkt het erop met het aanstellen van Pastoor als interim trainer (CMB Valladolid) dat men de al jaren hooggespannen verwachtingen kan waarmaken. Spelers zijn enthousiast over zijn verdedigende aanpassingen en voelen zich goed. De zege van gisteren op Zweden in de laatste tien minuten bewerkstelligd heeft wel veel indruk gemaakt. Vandaag de groepskraker tegen wereldkampioen Kroatie. Klik hier voor uitslagen, standen en programma

Met het verdwijnen van Trias was het handbal in Nijmegen dood. Maar toen kwam Ha - Stu opzetten. De Nijmeegse studenten zorgen voor een voorzichtige revival van het handbal in de Waalstad.
Gehandbald werd er door de Nijmeegse studenten altijd wel. Maar het mocht geen naam hebben. Het was een clubje liefhebbers, eigenlijk oud-studenten die waren blijven hangen. Maar sinds een paar jaar wordt de club nieuw leven ingeblazen. Lees verder

Heren eredivisie

Programma komend weekend

27 januari 2005
27 januari 2005
In waalwijk staat zaterdagavond Axias Tachos tegen BFC op het programma. Voor de Waalwijkers zaak om geconcentreerd te blijven spelen om hun positie op de ranglijst vast te houden. BFC is immers een taaie tegenstander en heeft bij winst nog altijd een klein uitzicht bij de eerste zes te komen hoewel de achterstand momenteel vijf punten bedraagt op V&L. 
v.d Voort Quintus ontvangt hekkensluiter AHC Kolping zaterdag in Kwintsheul. Een wedstrijd die Patrick van Olphen en zijn mannen naar de zevende plaaats op de ranglijst kan brengen mist Quitus zelf de patij in winst weet om te zetten en de concurrentie punten laat liggen. 

Sittardia ontvangt UDSV

27 januari 2005
In Sittard staat komende zaterdag het vierpunten duel tussen Zuidlease Sittardia en UDSV op het programma. Voor de Limburgers van cruciaal belang om afstand te doen van de elfde plaats. Voor de Utrechters om de tiende plaats stevig in handen te krijgen. Uiteraard hebben onze jongens niet stil gezeten de afgelopen weken. Na een weekje rust is er de afgelopen drie weken stevig en goed getraind. Dit alles met het oog op de wedstrijd van vanavond tegen UDSV. Een wedstrijd waar Zuidlease Sittardia haar zinnen op gezet heeft en die men graag winnend wil afsluiten. Na de 39-35 nederlaag bij UDSV in het begin van de competitie heeft men immers nog wel wat recht te zetten tegen de Utrechters. Maar ook UDSV zal haar huid zo duur mogelijk verkopen en er alles aan doen om met een goed resultaat weer richting huis te kunnen gaan. Kortom in de kelder van de eredivisie staat zaterdag om 19.30 in de Sittardse stadssporthal een interessante wedstrijd op het programma waar beide clubs kunnen laten zien wie de meeste progressie heeft gemaakt

Eredivisie heren: 
Zaterdag 29 januari
19.30 Zuidlease Sittardia - U.D.S.V. Stadssporthal, Sittard
Scheidsrechters:  Holierhoek/Velsink
19.30 Muermans group/V&L - Hellas Glanerbrook, Geleen
Scheidsrechters:  Hermans/Meijer 
20.00 Rabobank/E&O - KRAS/Volendam Angelslo, Emmen
Scheidsrechters:  vd Helm/Wiebrands
20.15 v d Voort/Quintus - AHC-Kolping v d Voorthal, Kwintsheul
Scheidsrechters:  Jonker/vd Zande 
20.30 AXIAS/Tachos - BFC Taxandriahal, Waalwijk
Scheidsrechters:  Daems/v.Roy rapp. van Gulik
20.30 FIQAS/Aalsmeer - BouwCoach/Bevo de Bloemhof, Aalsmeer
Scheidsrechters:  v.Dijk/Holierhoek 
Eredivisie dames:
Zaterdag 29 januari
19.30 FIQAS/Aalsmeer - vd Voort/Quintus de Bloemhof, Aalsmeer
Scheidsrechters:  Bol/v.Eck 
20.10 de Volewijckers - Dijkoraad/Kwiek Elzenhagen, Amsterdam
Scheidsrechters:  Schneider/Schneider
20.30 V.Z.V. - Zeeman Vg/SEW t Zijveld, 't Veld
Scheidsrechters:  Bakema/Smit 
20.30 Hellas - N.E.A. Hellashal, Den Haag
Scheidsrechters:  Linssen/Sullot
20.30 Hoeve de Aar/BFC - AAC 1899 de Haamen, Beek
Scheidsrechters:  de Kwant/vd Linden
Zondag 30 januari
14.30 Rabobank/E&O - Open Line/V&L Angelslo, Emmen
Scheidsrechters:  Schneiders/Verstege

Dames eredivisie 

V&L hervat competitie met thuisduel tegen Hellas

27 januari 2005
27 januari 2005

In Aalsmeer staat de wedstrijd tussen Aalsmeer tegen Quintus bij de dames op het programma. Een wedstrijd tussen twee ploegen die zal gaan voor een plaatsje bij de bovenste zes. Zeker voor Aalsmeer is het na drie achtereenvolgende nederlagen zaak dat er gewonnen wordt. Voor René Romeijn ,de trainer van Quintus, is het een weerzien met de bank waar hij jarenlang zelf op gezeten heeft, maar dan bij de heren selectie. Hij wil met zijn team een plaatsje bij de eeste zes zeker veilig stellen met een overwinning voor Quintus. 
In Amsterdam staat na een roerige week voor de Volewijckers het treffen op het programma tegen Kwiek. Voor de dames van de Volewijckers een uitgelezen mogelijkheid om het vertrek van Ronald van de Kamp cachet te geven waardoor zijn vertrek niet voor niet is geweest en de impuls is die de ploeg misschien wel nodig had. De Sallantes dames die na een zwak begin met vallen en opstaan zich omhoog werken zullen echter niet zomaar de zege uit handen gaan geven. 
Hellas en SEW beide nog verwikkeld in een goede uitgangspositie voor de nacompetitie ontvangen beide een ploeg uit de middenmoot. SEW lijkt de opgaande lijn weer een beetje gevonden te hebben. Hellas is ondanks de nederlaag tegen SEW vorige week toch de te kloppen ploeg momenteel. 


Eindelijk zit de lange winterstop erop voor de mannen handballers van Muermans-V&L. De competitie wordt dit weekend hervat en met nog zeven duels te spelen heeft de ploeg van trainer Pim Rietbroek nog alles zelf in handen om de play-offs te bereiken.
Momenteel staat V&L op een play offs plaats; de zesde stek met achttien punten. Dit is vijf punten meer als de naaste belager BFC uit Beek. Hellas de tegenstander van zaterdag staat op zes punten. Dus deze ploeg zal er alles aan doen om de twee punten mee te nemen naar Den Haag. In de eerste ontmoeting wist men al V&L twee punten af te snoepen. Hellas was min of meer de verrassing van het eerste gedeelte van de competitie. De laatste duels voor de stop wist men niet meer te winnen. Toch heeft trainer Pim Rietbroek, van V&L, de tegenstander hoog in het vaandel staan. Hij plaatste de ploeg zelfs bij de kampioenskandidaten, voor aanvang van de competitie. Hij zal dus zijn spelers wijzen op de belangrijkheid van dit duel. Natuurlijk zal hij Marc Hulsbosch missen voor de rest van het seizoen. Ook Steven Lichteveld zal niet mee spelen. Hij heeft in de oefenwedstrijd tegen Neerpelt zijn polsgebroken.  Maar daar tegenover staat binnenkort de terugkeer van Bart Köhlen. Hij is na een jaar van blessureleed weer in training en verwacht binnen enkele weken speelfit te zijn.
De wedstrijd zaterdag, 29 januari, begint in sporthal Glanerbrook om 19.30 uur.

Dames BFC opzoek naar winst tegen AAC

Aalsmeer en Bevo op herhaling 

27 januari 2005
27 januari 2005
Het leek er even op dat we de laatste patient in de ziekenboeg hadden. Eefje Huismans en Desiree waren weer fit en de breuk in het middenhandsbeentje van Fanny Knooren was ook goed hersteld. Het was alleen de blessure van Rosie Kicken die nog een tweetal weken zou vergen. 
De wedstrijd tegen Zeeman Vastgoed SEW gooide hier echter roet in het eten. In deze wedstrijd moesten Maud Goossen en Jolanda Konings na zware charges geblesseerd het veld verlaten. Met Maud viel het achteraf mee. Ze heeft de training weer hervat. Jolanda heeft last van een zweepslag en zal nog 2 weken rust moeten nemen.
Dit neemt echter niet weg dat onze dames het er niet bij laten zitten. Er zijn immer nog een zestal wedstrijden te spelen. De eerst volgende is zaterdag 29 januari. Tegenstander is dan AAC 1899 de "mede-promovendus" uit Arnhem. Een team waar onze dames zeker aan gewaagd zijn. Na de drie opeenvolgende kleine nederlagen allemaal tot stand gekomen in de laatste paar minuten van de wedstrijd gaat BFC voor de winst en om de aansluiting met concurrentie te behouden. Aanvang van deze wedstrijd is 20.30 uur. Locatie uiteraard Sporthal De Haamen in Beek

Ruim vijf weken na het knappe gelijkspel tegen Tachos staat voor de heren van BouwCoach/Bevo HC de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe jaar op het programma. Tegenstander is de ploeg waarmee in het afgelopen jaar menig robbertje werd uitgevochten. Maar liefst negen keer stonden Bevo HC en Aalsmeer immers tegenover elkaar. Beide ploegen domineerden het Nederlandse handbal en mochten onderling alle prijzen verdelen. De landstitel en de beker gingen naar Aalsmeer en aan het begin van het nieuwe seizoen mocht Bevo HC in Aalsmeer de SuperCup op komen halen. In het huidige seizoen staan de zaken er anders. Beide ploegen hebben de nodige wijzigingen ondergaan en moeten genoegen nemen met een rol op het tweede plan achter het ongenaakbare Volendam. Met een tweede positie op de ranglijst lijkt Aalsmeer deelname aan de kampioensgroep niet meer te kunnen ontgaan. Voor Bevo HC staan de zaken met een gedeelde vijfde positie er minder florissant voor. Een overwinning in de Aalsmeerse Bloemhof zou dan ook zeer van pas komen. Tevens zou een goede prestatie tegen de landskampioen de dramatisch vertoning in de thuiswedstrijd, eerder dit seizoen, kunnen doen vergeten. De wedstrijd in Aalsmeer begint om 20.30 uur.

Dames E&O  ontvangen V&L

Kraker in Emmen

27 januari 2005
27 januari 2005
Winst tegen Open Line/V&L zal komende zondag een zeer lastige opgave zijn voor de dames van Rabobank/E&O. Maar in de sport is niets onmogelijk, een mindere dag van de koploper en een super dag van Rabobank/E&O en wie weet wat er nog kan gebeuren. In Geleen kregen de dames van trainster Sandra van Bergen met 44 – 22 een flink pak slaag.
De doelstelling van zondag is om dat deze keer te voorkomen. Belangrijker wellicht is de doordeweekse wedstrijd die de dames volgende donderdag in Raalte tegen Kwiek moeten spelen. Om nog kans te maken op een hogere klassering dan de huidige 11de plaats zal er tegen Kwiek na afloop een aansprekend resultaat op het scorebord moeten staat, kortom in andere woorden er moet gewonnen worden.
Niet alleen kunnen de dames door winst op Kwiek wat doen aan de stand op de ranglijst, ook de aan het begin van het seizoen gezamenlijk uitgesproken ambities mogen naar de buitenwacht zichtbaar worden gemaakt middels in Raalte tegen Kwiek
Maar eerst zondag de wedstrijd tegen V&L, een wedstrijd waarin V&L veel te verliezen heeft en Rabobank/E&O zonder druk kan spelen.
Zondag 30 Januari Aanvang 14.30 uur HAKA hal, Emmen

Komende zaterdag staat de kraker tussen Rabobank/E&O en Kras/Volendam op het programma. De ploeg van oud E&O trainer Peter Portengen is dit seizoen heer en meester in de vaderlandse competitie en behaalde tot nu toe de volle buit (30 punten) uit de 15 gespeelde wedstrijden. Daartegenover staat dat Rabobank/E&O sinds 6 maart 2004 thuis ongeslagen is. Één record zal zaterdag dus zeker gaan sneuvelen.
Door blessures van Frank Wesselink en Thijs Boersma en de schorsing van Mykola Kovalenko zal Rabobank/E&O enigszins gehandicapt aan de strijd met Volendam beginnen. Maar trainer/coach Joop Fiege beschikt over een brede selectie die in staat moet zijn om Volendam van haar ongeslagen status te beroven.
Voor Joop Fiege, die vooruitblikt op de wedstrijd, is het een eerste vereiste dat er met hart en ziel wordt gespeeld zaterdag. De wedstrijd in Volendam, eerder dit seizoen, ging met 31 – 26 verloren.
Zaterdag 29 Januari Aanvang 20.00 uur HAKA hal, Emmen. De wedstrijd zal door de NOS televisie worden opgenomen en in het programma "Studio Olympia"op zondag te zien zijn. 

 

WK Tunesië vierde dag met enkele bizarre wedstrijden betreffende het score verloop

26 januari 2005
Op de vierde dag van het WK in Tunesië begon het eindelijk spannend te worden. De sterke Europese landen beginnen elkaar nu tegen te komen na de aanloop tegen de zwakke landen. En meteen was het prijs vandaag in de Zweden Spanje een wedstrijd waarin Zweden vijftig minuten lang aan de leiding heeft gestaan. Met een maximale voorsprong van 19-14. bij de stand 24-22 in het voordeel van Zweden gaat het helemaal mis met de Scandinaviërs. In een paar minuten neemt Spanje het heft volledig in handen en gaat naar 24-27 in 52ste minuut om vervolgens helemaal over de Zweden heen te walsen en met 26-33 te zegevieren.
Tussenstanden 2-1 (4.), 8-4 (10.), 12-6 (15.), 15-8 (20.), 16-11 (24.), 17-14 (rust) - 19-14 (33.), 20-17 (39.), 23-20 (43.), 24-22 (47.), 24-27 (52.), 26-28 (53.), 26-31 (57.), 26-33 (Eindstand)
Ook Servie Montenegro tegen Noorwegen kende een dusdanig scoreverloop alleen was het aan het einde iets minder drastisch. Hier stond Noorwegen tot de 50ste minuut de gehele wedstrijd op een kleine voorsprong. In de 51ste minuut komt Servië langszij, van 19-21 naar 21-21. vervolgens neemt Servië in de slotfase de leiding en staat deze niet meer af en wint het met 25-24.
Frankrijk, een van de torenhoge favorieten voor de wereldtitel heeft haar draai nog niet gevonden. In een jojo wedstrijd tegen Tunesië waarin beide om beurten aan de leiding hebben gestaan moesten de Fransen uiteindelijk in de slotfase genoegen nemen met een gelijk spel. Het derde verliespunt na de nederlaag van eergisteren tegen Egypte.
Rusland behaalde na een 12-12 gelijke stand bij rust in de tweede helft toch een redelijk gemakkelijke overwinning op Tsjechië 25-21.
Vestigde Spanje afgelopen week een nieuw record door als eerste land tijdens een WK wedstrijd meer dan 50 doelpunten te scoren. 51 werden het er tegen Australië gescoord. Vandaag deed Denemarken daar nog een klein schepje bovenop en verbeterde het record van Spanje met één doelpunt. Ook tegen de Australiërs scoorde Denemarken maar dan 52 keer.
Verder was verrassent de overwinning van Argentinië op Japan 25-27. Daarnaast hadden buiten Denemarken en Duitsland dat Katar met 40-15 versloeg de andere landen het vandaag moeilijk tegen de zogenaamde kleine/zwakke landen. klik hier voor alle uitslagen en standen

Trainers wissel bij damessenioren van MBB/Vechtzoom

Handbal is meer dan scoren alleen

26 januari 2005
26 januari 2005
Maandagavond 24 januari j.l. is in goed overleg met het bestuur en Jan van Wijk besloten om de lopende overeenkomst met MBB/Vechtzoom niet verder uit te dienen. De chemie tussen de damesgroep en Jan van Wijk is uitgewerkt. Jan van Wijk heeft dan ook besloten om zijn functie per direct neer te leggen. Voor de resterende wedstrijden is de aanwezige dames A-junioren trainer Arjan Jansen van ’t Land als interim door het bestuur tot aan het einde van de competitie/seizoen aangesteld.

Het zijn zware tijden voor de handballers van eerste divisieclub BDC. De ploeg bezet de voorlaatste plaats. Des te opmerkelijker is het daarom dat de stroef draaiende ploeg wel de aanvoerder van de topscoorderslijst van de eerste divisie in huis heeft. Peter Schrooders staat ruim bovenaan met 183 treffers en geeft onder meer Frank Verschuren van koploper White Demons daarmee het nakijken.
De 26-jarige software-ontwikkelaar krijgt naar eigen zeggen een houten kont van het de hele dag zitten achter het bureau en ziet in het handballen de ideale uitlaatklep. ,,Dat het dit jaar super gaat komt omdat ik op de handbalavonden van tevoren nog een uurtje ga fitnessen. En dat betaalt zich nu uit in het feit dat ik fysiek veel sterker ben geworden.''Lees verder

SEW wint vrij gemakkelijk.

Vierde dag WK

26 januari 2005
26 januari 2005
SEW heeft dinsdagavond de inhaal wedstrijd vrij gemakkelijk gewonnen. Kon Aalsmeer in de beginfase nog redelijk goed bij blijven de rust werd bereikt bij een 15-13 stand in het voordeel van de landskampioen. In de tweede helft had SEW Aalsmeer al snel in de tas en kon het vanaf 17-13 gemakkelijk de wedstrijd uitspelen naar een 29-22 overwinning. Lees ook verslag. 

Vandaag de vierde dag van het WK in Tunesië. Een dag met een vol programma. Twaalf wedstrijden staan er voor vandaag geprogrammeerd. Vandaag begin het om 15.15 uur met Duitsland tegen Katar. Een wedstrijd die vandaag bij het ZDF te zien zal zijn. Voor de rest beginnen de interessante wedstrijden er langzaam aan te komen. Van daag oa. Tunesië tegen Frankrijk, Zweden-Spanje en Servië Montenegro tegen Noorwegen. Klik hier voor het volledige programma en de stand van zaken. 

Internos wint regiofinale

E&O 2 en Actief proberen het voor de derde keer 

26 januari 2005
26 januari 2005
In een moeilijke wedstrijd heeft hoofdklasser Internos dinsdagavond de regiofinale gewonnen van regioklasser Mountaun Star. na een 10-12 ruststand die nog verder opliep naar 10-15 in het voordeel voor  Mountain Star, wist Internos in de laatste tien minuten toch te overvleugelen en ging de Ettense ploeg toch nog naar een 24-20 overwinning en bekert het door in de achtstefinale tegen Volendam. 

Komende donderdag om 20.10 uur gaan E&O 2 en Actief Kl. voor de derde keer een poging wagen de regiofinale te spelen. De vorige twee ontmoetingen werden i.v.m. trieste familie omstandigheden bij Actief uitgesteld. De wedstrijd word in Emmen gespeeld.

WK derde dag: Spectaculaire overwinning Griekenland

Ronald van de Kamp besluit zelf om te stoppen.

25 januari 2005.
25 januari 2005
Nadat Denemarken afgelopen zondag al een moeilijke dag had tegen Griekenland en in de tweede helft pas de zege veilig kon stellen waren de Grieken vandaag fortuinlijker tegen Frankrijk. Na een 9-11 achterstand bij rust die opgelopen was naar 10-15 begonnen de Grieken aan een inhaalrace die eindigde met een 19-20 overwinning tegen Frankrijk. Vijf minuten voor tijd was het nog 18-17 voor Frankrijk. 
Ook Tsjechië kwam tegen Algerije niet verder dan een gelijkspel, het tweede voor de Tsjechen. In een spannende slotfase gaf Tsjechië in de laatste minuut nog een twee doelpunten voorsprong uit handen. Scoreverloop 22-26 (51.), 25-26 (54.), 27-27 (56.), 27-29 (59.), 29-29 eindstand. 
Ook IJsland speelde haar tweede wedstrijd gelijk. Het treffen tegen Slovenië eindigde in 30-30 hoewel IJsland bijna de gehele wedstrijd op voorsprong had gestaan. Pas in de slotfase kwam Slovenië langs zij maat nooit er langs. Het was echter in een spannende slotfase steeds IJsland dat een punt voorsprong had en Slovenië steeds de gelijkmaker moest bewerkstelligen. Zo behaalde de nummer twee van het EK toch in de slotseconden nog een gelijkspel.   Uitslagen en standen

Ronald van de Kamp, tot maandagavond trainer van de Volewijckers heeft maandagavond zelf besloten om te stoppen bij het Amsterdamse de Volewijckers.
Van de Kamp heeft zijn beslissing genomen om de groep op deze wijze een prikkel te geven. Een prikkel waarvan hij denkt dat de groep die nodig heeft waardoor hij hoopt dat ze de rest van de competitie wel agressiever kunnen en willen gaan spelen. Lees verder

Frank von Behren inzetbaar

Kathrin Blacha verdedigd haar titel 

25 januari 2005
25 januari 2005
De knieproblemen waarmee de Duitse international Frank von Behren maandagavond naar het ziekenhuis moest blijken achteraf mee te vallen. De verdenking op een afgescheurde kruisband bleek achteraf mee te vallen. Er is wel een irritatie in zijn knie geconstateerd maar die is van dien aart dat de 28 jarige Gummersbacher  tijdens het WK verder ingezet kan worden door Brand. 

Cirkelspeelster Kathrin Blacha van 1. FC Nürnberg is voor de tweede keer achterelkaar door de lezers van "Handbalwoche" gekozen tot handbalster van jaar in Duitsland. Zij kreeg 4340 stemmen. Tweede werd Grit Jurack (Viborg HK, 2620) voor Maren Baumbach (DJK/MJC Trier, 2276).

Regiofinale

Inhaalduel SEW- Aalsmeer 

25 januari 2005
25 januari 2005
Vanavond wordt de uitgestelde regiofinale uit de heren bekercompetitie tussen Internos - Mountain Stars. De wedstrijd wordt gespeeld in Breda in sporthal Haagse Beemden en begint om 20.45 u. De winnaar speelt in achtstefinale tegen het Geleense V&L
De wedstrijd tussen E&O 2 en Actief Kl. die twee keer moest worden uitgesteld,  is nog niet opnieuw vastgesteld door het NHV. 

Vanavond wordt in om 21.00 uur in t Span, Wognum de inhaal wedstrijd gespeeld tussen de dames van SEW en Aalsmeer. De wedstrijd dateert uit de veertiende competitie ronde en werd uitgesled i.v.m. het Europacupduel van SEW tegen Akaba Bera Bera

Ronald van de Kamp is opgestapt als trainer van De Volewijckers 

Achtstefinale bekerloting dames.

25 januari 2005
25 januari 2005
Ronald van de Kamp, bezig aan zijn derde seizoen bij het Amsterdamse de Volewijckers, is opgestapt als trainer bij eredivisie vereniging. De Volewijckers presteert dit seizoen in de eredivisie maar matig en staat op de achtste plaats ondanks dat de club zich voor dit seizoen versterkt heeft In gezamenlijk overleg besloten het bestuur en Van de Kamp dat het beter was de samenwerking te beëindigen. Van de Kamp was nog niet bereikbaar voor commentaar

Vandaag heeft de loting plaats gevonden voor de achtstefinale bij de dames. Drie wedstrijden kwamen er uit de bus waarin Eerdivisie clubs tegen elkaar hebben geloot. Rabobank/E&O - Zeeman Vg/SEW, AAC 1899 - Dijkoraad/Kwiek en van der Voort/Quintus - N.E.A.De wedstrijden worden gespeeld van 22 tm 24 februari. Klik hier voor de gehele loting.

Duitsland vreest nu ook voor Frank von Behren

Hennig Fritz gekozen tot handballer van het jaar

25 januari 2005
25 januari 2005
Het gaat niet goed met Duitsland op het WK. Na twee zwaar bevochten overwinningen, het verlies van Pascal Hens, die vandaag terug keert naar Duitsland, vreest men bij Duitsland nu ook over het verdere verloop van het toernooi van de routinier Frank von Behren. Met een knieblessure moest de ervaren opbouwer gisteravond nog naar het ziekenhuis in Egypte voor verder onderzoek. Verdere gegevens ontbreken nog.  Vandaag hoeft Duitsland in ieder geval niet in actie te komen. 

Bij de verkiezingen van de handballer van het jaar door de lezers van "HandballWoche" is de international, maar door een elleboogblessure bij het WK afwezige, Hennig Fritz (THW Kiel-5030) gekozen tot beste Duitse handballer van 2004 voor Christian Schwarzer (TBV Lemgo-3732) en Florian Kehrmann  (TBV Lemgo-2284). Kehrmann had de verkiezingen afgelopen jaar nog gewonnen

Topscoorderslijst

WK Tunesië dag drie

25 januari 2005
25 januari 2005
De wekelijkse topscoorderslijst is ook weer bijgewerkt tot 19 januari 2005. Klik hier voor de complete lijst 

Op dag drie weer een beperkt programma. Zes wedstrijden vandaag uit groep A en B. Interessante wedstrijden vandaag zijn Griekenland - Frankrijk om 16.15 uur en  IJsland tegen Slovenië om 20.15 uur. Klik hier voor het resterende programma uitslagen en standen

Opnieuw een zware tegenslag voor Duitse bondscoach Brand

Tweede dag WK: Servië Montenegro onderuit tegen Egypte

24 januari 2005
24 januari 2005
De Duitse bondscoach blijft niets gespaard. Werd hij in eerste instantie geconfronteerd met het afscheid van vijf vaste basisspelers, en het afzeggen van nog eens vier vaste basisspelers voor het WK vanwege blessures, gisteren tijdens de wedstrijd tegen Egypte raakte opbouwer Pascal Hens dusdanig geblesseerd dat hij niet meer tijdens het WK ingezet kan worden. Voor de 24 jarige Hens is dit in korte tijd de tweede keer dat hem dit overkomt. Ook tijdens de Olympische Spelen tegen Hongarije in de voorronde moest hij geblesseerd het toernooi verlaten. 

Op de tweede dag van het WK valt de eerste verrassing te noteren. had Duitsland het gisteren al moeilijk tegen Egypte, vandaag ging Servië en Montenegro onderuit tegen de Noord Afrikanen. Bijna de gehele wedstrijd stond Egypte op voorsprong. In de tweede helft kwam Servië wel op gelijke hoogte maar in een spannende slotfase was het Egypte dat de winst pakte. Wat de Zweden gisteren tegen Australië net niet lukte lukte vandaag wel bij Spanje. De Spanjaarden hebben voor het eerst in de WK geschiedenis de vijftig doelpunten grens overschreden. Tegen Australië werd het 51-19. Duitsland had het vandaag niet gemakkelijk tegen Brazilië. Na een 20-12 voorsprong kwamen de Brazilianen terug tot 24-21. In de laatste minuten wist Duitsland echter toch nog een ruime 30-23 zege te boeken. Uitslagen en standen 

WK Tunesië tweede dag 

Harrie Geven: „Hier vond ik betrokkenheid“

24 januari 2005
24 januari 2005
Vandaag staat in Tunesië de tweede dag van het WK voor mannen op het programma. Een beperkt aantal wedstrijden worden er vandaag gespeeld. Zes wedstrijden vandaag uit groep C en D te beginnen om 16.15 uur met Australië -Spanje en Egypte Servië - Montenegro. Klik hier voor alle wedstrijden en uitslagen. 

 Als de blinddoek afgaat, is Harrie Geven even helemaal stil. Wat verdwaasd kijkt hij naar zo’n honderd toeschouwers op de tribune van sporthal Tivoli, die hem een staande ovatie geven. Het handje gaat omhoog, het hoofd knikt als hij weer een bekende ontdekt.
Dertig jaar speelde Geven bij de Eindhovense club en haar voorgangers, altijd in het beste team van zijn leeftijdsklasse. De laatste jaren was de keeper aanvoerder. Een crisis bij de club maakte een abrupt einde aan zijn loopbaan, maar een passend afscheid zat er niet in. Lees verder

Champions League vrouwen derde ronde

WK kwalificatie toernooi ten einde

24 januari 2005
24 januari 2005
Afgelopen weekend werd de derde ronde uit de Champions League voor vrouwen gespeeld. De favorieten liggen nog allemaal op koers . Voor een aantal clubs wordt het een moeilijk verhaal. Klik hier voor alle uitslagen en de standen. 

Het WK kwalificatie toernooi is weer ten einde. Alle landen die definitief door gaan naar de play-off wedstrijden van juni zijn bekend. 
Uit groep 1 Hongarije en Wit Rusland
Uit groep 2 Macedonië en Bosnië (België 4)
Uit groep 3 Oekraïne en Roemenië. 
Uit groep 4 Slowakije en Polen (Nederland 3)
Uit groep 5 Oostenrijk Israël
Uit groep 6 Litouwen en Portugal
Klik hier voor een compleet overzicht met alle uitslagen en de eindstanden. 
De Loting voor de play-off wedstrijden vind plaats op 22 februari om 11.00 uur. rechtstreeks geplaatst zijn Tsjechië, Spanje, Frankrijk, Griekenland, IJsland, Noorwegen, Servië en Montenegro en Zweden
Geplaatst voor het EK zijn reeds Duitsland (titelverdediger), Slovenie, Denemarken, Kroatie, Rusland en organisator Zwitserland. 

BouwCoach/Bevo HC wint laatste oefenwedstrijd

Eerste dag van het WK in Tunesië

23 januari 2005
23 januari 2005
Als laatste oefenwedstrijd in de voorbereidingsperiode stond BouwCoach/Bevo HC afgelopen donderdag tegenover HC Tongeren. De Belgische eredivisionist kon door de afwezigheid van diverse internationals niet aantreden in de sterkste bezetting. Bevo HC kon daarentegen weer beschikken over Ron Klemann, die zich na de mislukte poging om zich met Oranje te plaatsen voor de volgende ronde van de EK-kwalificatie weer bij de ploeg gemeld had. In Tongeren waren de mannen van Henk Rutten en Peter Woletz dan ook 60 minuten lang de dominerende ploeg. Bij rust resulteerde dit in een 14-19 tussenstand. Na het laatste fluitsignaal stond een 29-35 eindstand op het scorebord.

De eerste dag van het WK in Tunesië zit er op. Geen verrassende uitslagen op de eerste dag. De enig vermeldenswaardige feiten zijn dat Duitsland het erg moeilijk had tegen Egypte. Pas in de slotfase wist Duitsland de zege veilig te stellen nadat ze een vierpunten voorsprong hadden verspeeld bleef het lang gelijk opgaan. Tot in de slotfase men uiteindelijk toch met een 28-25 winst kon zegvieren. Griekenland leek lange tijd uitzicht te hebben op een overwinning tegen Denemarken. Denemarken kwam vier punten achter in de eerste helft mar kon dit reduceren tot een verschil van een bij rust. Pas na tien minuten in de tweede helft kwam men voor het eerst op voorsprong om vervolgens deze niet meer af te staan. uiteindelijk werd het nog 27-23 voor de Denen. Alle uitslagen en standen. 

Volendam verliest tweede wedstrijd van Duinkerken.

Koplopers in de eerste divisie verliezen

23 januari 2005
23 januari 2005
Volendam heeft zondag de tweede wedstrijd tegen Duikerken verloren. De Noord Hollanders, die vandaag aantraden zonder de geblesseerde Kersten en Tuip kon vandaag, na de winst van gisteren, ook weer goed meedoen tegen de Franse topploeg. Het werd een kleine 23-20 nederlaag. Volendam coach peter Portengen was erg ingenomen met de resultaten tegen Duikerken. "We zijn hier best wel met een gevoel naar toe gegaan dat we twee zware wedstrijden voor onze kiezen zouden krijgen en dat we twee keer een misschien wel een dikke nederlaag zouden leiden. Maar we waren verdedigend veel scherper als we in de Nederlandse competitie zijn waar nog wel eens dertig doelpunten rond de oren krijgen". 
De Noord Hollanders hebben met deze twee wedstrijden wederom aangetoond momenteel over het beste team in de Nederlandse competitie te beschikken. Wanneer Volendam kampioen wordt en komend seizoen de voorronde van de Champions League kan gaan spelen maken ze een goede kans als eerste Nederlandse ploeg door te dringen tot de groepsfase van de Champions League. Zeker wanneer het de Volendammers lukt het team bij elkaar te houden en met een gerichte versterking het team nog uitgebalanceerder te maken. 

Zowel bij de mannen als bij de vrouwen was het geen best weekend voor de koplopers in de eerste divisie. Bij mannen verloor kampioenskandidaat nummer één, White Demons bij het dit seizoen zeer verrassende Nieuwegein 22-20. Afgelopen seizoen nog gepromoveerd van de hoofd klasse naar de eerste divisie. Door deze overwinning staat Nieuwegein nu op kop bij de mannen in de eerste divisie. Ook bij de vrouwen verloor kampioenskandidaat nummer één en lijstaanvoerder Fortissimo. Thuis werd een gevoelige 19-24 nederlaag geleden tegen de reserves van van der Voort Quintus. Fortissimo moet nu de eerste plaats delen met DES '72 dat wel met 25-19 won van ZAP.  De strijd om het kampioenschap en daarmee rechtstreekse promotie is dus nog volop een spannende aangelegenheid. 

Grote overwinning van Viborg in CL

Buzaud houdt de punten thuis, laats wedstrijd winst voor België

23 januari 2005
23 januari 2005
Het Deense Viborg heeft zaterdagvond in de derde Champions League wedstrijd een grote overwinning behaalt in de uitwedstrijd tegen het Noorse Nordstrand na een 7-13 ruststand werd het een 14-29 overwinning voor de Deense kampioen. De absoluut beste speelster van het veld was Viborg keepster Loise Bager Nørgaard met 23 had ze een stoppercentage van 63% Topscoorder bij Viborg werd Grit Jurack met 6 doelpunten, Olga Assink en Saskia Mulder scoorden beide 5x
Titel verdediger Slagelse leed zaterdag een gevoelige nederlaag. Tegen het Macedonische Kometal D. P. Skopje werd het na een ruststand van 9-4, 20-12 voor Skopje. Voor het dreamteam van trainster Anja Andersen een tweede gevoelige nederlaag deze week, na het verlies voor de competitie tegen Viborg afgelopen woensdag. 

De Belgische handbalploeg moest tot de laatste wedstrijddag van het EK-kwalificatietoernooi wachten om met een eerste zege te pronken: de Belgen klopten Turkije met 27-26 in een wedstrijd die voor geen van beide ploegen nog veel belang had. Lees verder

V&L weer naast Hellas in een spannend competitie slot

Volendam wint van Duinkerken

23 januari 2005
23 januari 2005
In de dames eredivisie blijft de strijd om de eerste plaats in de regulier competitie met nog zes wedstrijden te gaan een spannende race. Na het verlies van koploper Hellas bij een getergd SEW 27-26 voor SEW , dat afgelopen woensdag een draak van een wedstrijd speelde tegen BFC en waarna coach Hennie Romeijn nogal fors uithaalde na zijn speelsters, en de winst van V&L op de Volewijckers (35-23) staan Hellas en V&L weer gelijk aan kop en volgt SEW op vier punten maar de Noord Hollandse dames moeten komende week nog een inhaalwedstrijd te spelen tegen Aalsmeer. Omdat straks in de nacompetitie de nummers een, drie en vijf en de nummer twee vier en zes in twee poules worden ondergebracht en een hele competitie gaan spelen is het duidelijk dat de strijd ook gaat "wie ontloopt wie" in de nacompetitie. Het is na al wel duidelijk dat wie in de poule komt met de nummers één, drie en vijf een zwaarder programma zal hebben dan wie in de poule komt met de nummers twee, vier en zes.

Volendam heeft zaterdagavond de eerste wedstrijd dit weekend tegen een volledig Duinkerken (afgelopen seizoen nog finalist in de challange cup) gewonnen. De wedstrijd werd gespeeld ten behoeve van de zeebeving in Azië. Volendam dat moest aantreden zonder Dik Tuip stond bij rust nog op een 15-12 achterstand. Na zestig minuten had men de stand omgebogen naar een 30-27 overwinning. Vandaag staat om 11.30 uur de tweede wedstrijd tegen Duinkerken op het programma. 

WK Tunesië op TV

WK Tunesië vandaag van start

22 januari 2005
23 januari 2005

Zondag begint het WK voor de mannen in Tunesië. Ook nu besteed de Duitse TV weer volop aandacht aan het WK . Klik hier voor een actueel overzicht van alle wedstrijden die iop de diverse zenders zijn te volgen. 


Vandaag op 17.00 uur gaat het WK in Tunesië van start waar  Kroatië haar titel gewonnen in 2003 in Portugal verdedigd. Om 17.00 vanmiddag wordt het startsein gegeven met drie wedstrijden. Klik hier voor het volledige programma

België speelt laatste kwalificatie wedstrijd. 

Geplaatst voor de Play-off wedstrijden voor het EK van 2006

22 januari 2005
22 januari 2005
Zondag 23 januari om 15 u speelt het Nelgische nationale team haar laatste wedstrijd in het EK kwalificatie toernooi. In Loncin (bij Luik) wordt de wedstrijd België – Turkije gespeeld. Na de winst van Bosnie op Macedonië afgelopen woensdag staat er ook voor Turkije niks meer op het spel. Beide landen zijn uitgeschakeld voor de play-off. Macedonië en Bosnie hebben zich uit deze poule inmiddels geplaatst voor de play-off in Juni. Voor België staat er alleen nog de spreekwoordelijke eer op het spel. Ook bij winst zal men vierde eindigen in de groep.  Bondscoach Jacobs is echter een trainer die ook in deze situatie weer zijn alles van zijn spelers zal vragen om een goed resultaat neer te zetten. 

Hoewel er dit weekend nog een aantal wedstrijden moeten worden gespeeld staat het al bijna iniedere groep vast wie zich geplaatst hebben voor de play-off wedstrijden in Juni. In groep 1 heeft Hongarijezich geplaatst. De nummer twee zal naar alle waarschijnlijkheid Wit Rusland worden.
Uit groep 2 geplaatst Macedonië en Bosnië (België 4)
Uit groep 3 Oekraïne en Roemenië. 
Uit groep 4 Slowakije en Polen (Nederland 3)
Uit groep 5 Oostenrijk en waarschijnlijk Israël
Uit groep 6 Litouwen

Bram Dewit vier maanden uit roulatie 

Werken aan vastigheden in spel Bevo

21 januari 2005
22 januari 2005
De Belgische international van Sporting Neerpelt Bram Dewit is vier maande uit roulatie. De Opbouwer, die het begin van het seizoen ook al moest missen ivm een blessure heeft tijden de interland Turkije - België zijn binnenste mediale gewrichtsband van de linker knie bijna geheel afgescheurd Volgens Dokter Martens staat hij zeker vier maanden buitenspel hetgeen betekend dat de competitie voor Dewit voorbij is. Neerpelt geeft hem alle tijd om te herstellen en hoopt dat hij volgend seizoen weer kan schitteren voor de regerend kampioen

Ze hebben inmiddels vier handbalwedstrijden achter de rug als trainersduo van Bouwcoach Bevo HC. Twee competitieduels als interimstaf en twee oefenwedstrijden als hoofdverantwoordelijken. Volgende week zaterdag begint het echter pas echt voor Henk Rutten en Peter Woletz als het uitduel tegen Aalsmeer op het programma staat. ?We willen zo snel mogelijk vastigheden kweken.''Lees verder

Het was even wennen bij Auto van Ewijk/LHC voor Wim Snijders

Mladen Bijekic nog één jaar trainer van damesselectie DES'72.

21 januari 2005
21 januari 2005
De eerst helft van de competitie 2004/2005 zit er al weer op en de trainerscarrousel draait ook weer. Ook Wim Snijders heeft er last van gehad want de afgelopen maanden werd hij maar liefs vijf keer benaderd of hij interesse had voor een andere vereniging. "Nee", was steevast zijn antwoord, "ik ben nog maar net begonnen in Lemelerveld en nu al stoppen dat doe ik niet". De afgelopen weken heeft Snijders met voorzitter Jos Wilms van Auto van Ewijk/LHC de zaak geëvalueerd en ze zijn tot de conclusie gekomen dat er binnen Auto van Ewijk/LHC nog veel is te doen. Ook zijn ook de speelsters gehoord over zijn trainersschap maar deze stonden achter zijn besluit. Lees verder

Mladen Bijekic heeft in overleg met de technische commissie, bestuur, de damesselectie en het thuisfront besloten om zijn succesvolle trainersloopbaan bij DES'72 te continueren met in ieder geval één jaar.
De belangrijkste redenen om tot verlening van het contract over te gaan zijn het plezierige samenwerken met de dames en het waarborgen van de continuïteit van de selectie. Lees verder

Kelly Pouw zoekt handbalgeluk weer bij UDSV

UDSV speelster Maaike Verkerk langdurig uitgeschakeld.

21 januari 2005
21 januari 2005
Voor de intense trainingen en gevarieerde oefenstof van George Dekeling verruilde handbalster Kelly Pouw afgelopen zomer na drie jaar UDSV voor Venus/ Nieuwegein. Maar de trainer hield het al vroeg in het seizoen voor gezien en nog geen zes maanden later is ook Pouw vertrokken uit Nieuwegein. Om per direct terug te keren op het oude nest van UDSV, waar ze het seizoen afmaakt. Lees verder

Één van de dragende speelster van eerste divisie damesteam van UDSV is voor zeker 6 maanden uitgeschakeld. Maaike Verkerk liep op zaterdag 15 januari in de wedstrijd tegen DES een knieblessure op. Na onderzoek door Orthopedisch chirurg Bil Derks bleek Verkerk een knieband afgescheurd te hebben. Binnenkort zal zij geopereerd worden waarna een langdurige revalidatie volgt. Voor het team van UDSV is het verlies van Maaike Verkerk een grote aderlating in de strijd om het bereiken van de Nacompetitie.

Duitsland wint ook tweede wedstrijd van Tsjechië

Deense competitie. 

21 januari 2005
21 januari 2005
De Duitse handballers hebben de generale repetitie voor het WK in Tunesië  dankzij een goede slotfase goed doorstaan. Drie dagen voor aanvang van het WK won de Europees kampioen donderdagavond in Berlijn voor 8000 toeschouwers ook de tweede wedstrijd van Tsjechië met 29-27 (17-17). topscoorders waren Zeitz (7) en Jansen (7/5). voor Tsjechië waren dat Juricek 9/1 en Bruna 7

In de Deense vrouwen competitie heeft Viborg woensdagavond, in een uitverkocht huis voor 2700 toeschouwers, goede zaken gedaan. De landskampioen en bekerwinnaar versloeg in eigenhuis de nummer twee van de ranglijst Slagelse met 35-33  na een ruststand van16-14. Viborg neemt daarmee een voorsprong van drie punten op concurrent Slagelse. De Duitse Grit Jurack komt steeds beter in haar ritme. Woensdag was ze goed voor 13 doelpunten. Olga Assink scoorde 3 keer en Saskia Mulder een maal. 
Voor komend seizoen heeft Viborg zich inmiddels versterkt met de 29 jarige Roemeense international Christina Varzaru. Zij is afkomstig van Rapid Bukarest
Ikast/Bording won bij Team Esbjerg  met 30-39 (15-18)

Openline V&L ontvangt de Volewijckers

Competitie programma dames eredivisie

21 januari 2005
21 januari 2005
Na een turbulente week hebben de vrouwen van Openline/V&L afgelopen zaterdag de draad weer opgepakt. In Noord Holland werd VZV verslagen met 28-15. Het was natuurlijk wennen om te spelen zonder Wendy van Wanrooij, de speelster die door het bestuur aan de kant is gezet. Het was natuurlijk niet een beslissing die iedereen accepteerde. Maar toch heeft de groep weer laten zien voor de prijzen te gaan. Trainster Mirjam Collart loofde de groep voor de positieve instelling. Ze hoopt dat de lijn zich voortzet in de komende weken. Zaterdag moet dat dan gaan gebeuren in de thuiswedstrijd tegen de Volewijckers uit Amsterdam.
Deze ploeg mag eigenlijk geen obstakel vormen voor Openline/V&L. Volewijckers staat in de middenmoot en balde 18 punten minder bij elkaar. Zeker Zaterdag zal de spanning te voelen zijn en zal er nog gesproken worden over de bestuurlijke beslissing van vorige week. Toch hoopt Mirjam Collart dat er positieve aanmoedigingen zullen zijn want de groep zal het nodig hebben, "We moeten verder en we zullen blijven strijden voor de prijzen".
Femke Verboven zal dit seizoen niet meer aan de bak komen. Ze mocht na haar blessure, opgelopen in november, weer gaan trainen. Tijdens de eerste training sloeg het noodlot toe. Ze scheurde haar kruisband volledig af. De diagnose is nog niet definitief maar het gevoel zegt genoeg. De wedstrijd van zaterdag begint om 19.30 uur en wordt gespeeld in de spothal van Laco/Glanerbrook.

19.30 Open Line/V&L - de Volewijckers Glanerbrook, Geleen
scheidsrechter Linssen/Sullot
19.30 Zeeman Vastgoed/SEW - Hellas t Span, Wognum
scheidsrechter Dzemidziç/Pavloviç 
20.15 vd Voort/Quintus - Rabobank/E&O vd Voorthal, Kwintsheul
scheidsrechter de Kwant/vd Linden rapp. Stuiver
20.30 N.E.A. - Hoeve de Aar/BFC Bindelwijk, Ouderkerk
scheidsrechter Schneiders/Verstege
21.00 AAC 1899 - FIQAS/Aalsmeer Rijkerswoerd, Arnhem
scheidsrechter Jonker/vd Zande
Zondag 23 januari
13.30 Dijkoraad/Kwiek - V.Z.V. Tijenraan, Raalte
scheidsrechter Erich/vd Laan rapp. Bonsen

Handbaldier Raben herkent zichzelf in olifant

VHC en Venus Nieuwegein winnen regiofinale

20 januari 2005
20 januari 2005
Ze heeft nog het meeste weg van een olifant, zegt ze zelf. Een lief beest met dikke huid en ongekend geheugen. Daarmee doet Carolien Raben zichzelf veel tekort. Niet voor niets is de 42 - jarige Wierdense hoofdverantwoordelijke bij twee Sallandse handbalclubs en werd de samenwerking voor komend jaar alvast wegens succes geprolongeerd. ‘Zwaar? Ach, alles beter dan elke avond met een zak chips voor de televisie.’.
De stap van Raben werd in Salland vorig jaar met de nodige scepsis ontvangen. De handbaltrainster die met SDOL en Nieuw Heeten bij twee naburige vrouwenteams aan de slag ging, dat kon haast niet goed gaan. Lees verder

Donderdagavond hebben VHC en Venus Nieuwegein de regiofinale in de dames bekercompetitie gewonnen. Hoofdklasser VHC versloeg het in de eerste klasse van de afdeling Limburg uitkomende VIOS met 22-12. Het in de eerste divisie uitkomende Venus Nieuwegein versloeg regioklasser MMB Vechtzoom met 30-15. Zowel VHC als Nieuwegein hebben zich hiermee geplaatst voor de achtste finale van de landelijke bekercompetitie.  

Hellas zonder Babette van Engelen

Wilskracht brengt Inge Stet terug aan top

20 januari 2005
20 januari 2005
Coach Erik van der Wel kan zaterdag in het duel met SEW niet beschikken over Babette van Engelen, die tegen Kwiek al na drie minuten naar het ziekenhuis moest met een ernstige knieblessure.Vandaag (donderdag) ondergaat de sterke schutter een kijkoperatie om de werkelijke schade vast te stellen. Gevreesd wordt voor de kruisband of de meniscus. Lees verder

De zaalhandbalsters van Hellas dwingen alom respect af vanwege hun frivole spel. De Haagse ploeg prijkt trots aan kop in de eredivisie met een ongekend hoog doelsaldo. Aanvoerster Inge Stet is een dragende speelster van de succesvolle formatie. Ook voor haar geldt veel respect na de terugkeer van een zware knieblessure. Lees verder

Henny Romein stop ermee bij SEW aan het eind van het seizoen

Veel reizen, veel ervaren, weinig bereikt!

20 januari 2005
20 januari 2005
SEW coach Henny Romein heeft al in een vroegtijdig stadium aangegeven dat hij aan het eind van het seizoen bij landskampioen en bekerwinnaar SEW stop. De trainer heeft er op de wijze hoe het er nu aan toegaat bij SEW geen zin meer in. Romeijn is hard en duidelijk over zijn groep speelsters. Het zijn een stelletje ego's die denken dat ze alles beter weten. Lees verder

 

Zo eindelijk weer eens een column ik begon al ontwenningsverschijnselen te krijgen... haha niet echt goed dus, vandaar weer tijd voor een up-date, mijn ervaringen en reizen met het Nederlands team komen aan bod en ook de laatste ontwikkelingen bij Barcelona! Er is veel gebeurd, helaas niet allemaal met succes...aldus Matthijs Vink, die ijn ervaringen weer aan de pen heeft kunnen toe vertouwen Lees verder

Oud-handballer nu topscheidsrechter: Peter Bol wil lat realistisch hoog leggen

Regiofinale wederom uitgesteld 

20 januari 2005
20 januari 2005
Na meer dan twintig jaar handballen bij Aalsmeer begon Peter Bol zes jaar geleden als scheidsrechter. Inmiddels behoort hij met Ed van Eck tot de drie beste koppels van Nederland en afgelopen weekeinde zet hij een verdere stap in zijn internationale carrière met het leiden van twee interlands tussen Luxemburg en Oekraïne.Lees verder

De geplande beker regiofinalewedstrijd tussen Rabobank/E&O 2 en Actief Klazienaveen die vanavond in de HAKA hal te Emmen zou worden gespeeld zal wederom uitgesteld. Ook deze keer is de reden tot uitstel een droevige omstandigheid binnen de vereniging Actief Klazienaveen.
Op dit moment is er nog geen nieuwe speeldatum bekend. Hierover volgt nog nader bericht.

Opnieuw nederlaag voor Belgie

Duitsland tankt zelfvertrouwen tegen Tsjechië.

19 januari 2005
19 januari 2005
In de vijfde wedstrijd van het EK-kwalificatietoernooi verloor de Belgische handbalploeg in de Turkse hoofdstad Ankara met 33-30 en daardoor staat het vast dat ze laatste eindigt in haar reeks, wat ook de uitslag is van de terugmatch zondag om 15u in Loncin. Lees verder

Na de twee nederlagen tegen Slovenië afgelopen weekend heeft Duitsland woensdagavond tegen Tsjechië opnieuw enige zelfvertrouwen getankt. Zonder regiseur Oleg Veleky, die een maag darm griep heeft en zijn deelname aan het WK onzeker is geworden, won Duitsland in Rotenburg/Fulda de eerste van twee wedstrijden tegen Tsjechië met 36-26 (17-14). Een tweede tegenslag voor Brand was het uitvallen van Nordhorn speler Holger Glandorf met een rugblessure. Zijn WK deelname is vooralsnog niet in gevaar. In een uitverkochte sporthal (2200 toeschouwers) was de jonge Magdeburger Yves Grafenhorst met 6 treffers de beste schutter. Morgen staat de tweede wedstrijd in Berlijn op het programma waarna Duitsland afreist naar Tunesië. 

Dames Tachos winnen regiofinale

Fortuinlijke overwinning SEW

19 januari 2005
19 januari 2005
De dames van Axias Tachos hebben woensdagavond op overtuigende wijze de regiofinal in de bekercompetitie gewonnen. In eigenhuis huis versloeg Tachos KB-Shop ventura met 28-14. Bij rust hadden de Waalwijkse dames al een 14-3 voorsprong opgebouwd. Tachos gaat daarmee voor het tweede achtereenvolgende jaar naar de achtste finale van het dames bekertoernooi. uitslagen 

SEW heeft woensdagavond de uitwedstrijd bij het Beekse BFC op fortuinlijke wijze gewonnen. De regerend landskampioen maakte de gehele wedstrijd geen aanspraak op de overwinning. Dat het alsnog de twee punten mee naar huis nam lag aan het feit dat Hoeve de Aar BFC in de slotfase conditioneel te kort kwam. Na een ruststand van 12-10 werd het een 21-23 zege voor Zeeman vg SEW en dat terwijl BFC de gehele wedstrijd op voorsprong heeft gestaan. 
 Beide coaches waren na afloop hevig teleurgesteld. Frank Jacobs omdat zijn ploeg een grote kans had laten liggen op de overwinning. "Normaal gesproken hoef je niet van ze te winnen, maar vanavond hebben we het in slotfase uit handen gegeven en laten liggen".  Hennie Romein was woedend op zijn speelsters. Hij was na afloop dan ook heel snel klaar in de kleedkamer. "Het was vandaag drie keer niks. Je maakt vooraf afspraken maar niemand houd zich daaraan. Iedereen doet maar wat met als gevolg dat het helemaal niks wordt, dat we de twee punten pakken lag niet aan ons spel". 
Het was ook de wedstrijd van de vele zware blessures. Aan SEW zijde moest Hofstaetter weer met een zware enkel blessure uitvallen. Haar inzet tegen Hellas is twijfelachtig. Bij BFC moesten ook weer twee speelsters van het veld gedragen worden. "Zijn we net van alle blessures af komen krijgen we er weer twee in de ziekenboeg" aldus Jacobs.
Topscoorders voor BFC: Huismans, Comans en willems 5x. Voor SEW: Schouten 5x, Hofstaetter en van de Molen 4x. 
 Stand. ---- Lees verslag 

Hongaarse international dodelijk verongelukt

Internationale ranking nationale teams Nederland en België

19 januari 2005
19 januari 2005
De Hongaarse international Anita Kulcsár is bij een auto-ongeluk dodelijke verongelukt. Zij is vanmorgen met haar auto op een ijsgladden weg in een slip geraakt en met haar auto tegen een boom gereden. De cirkelspeelster van Dunaferr SE speelde 165 interlands voor Hongarije en maakte daarin 402 doelpunten. Anita Kulcsár is 28 jaar geworden.

De EHF heeft gisteren de internationale raking bekent gemaakt van alle aangesloten Europese landen per 31 december 2004. Bij de dames bestaat de ranking uit de prestaties van de het nationale team onder 19 en het nationale A-team. Bij de heren uit die van het nationale team onder 18 onder 20 en het A-team. Bij de dames staat Nederland op 22ste plaats met 24 punten. Bij de heren vinden we Nederland terug op de 35ste plaats met 12 punten. De ranking van zowel de prestaties van de dames en de heren samengeteld  levert Nederland dat de 29ste plaats op. 
De Belgische dames staan wel gerangschikt op de 33ste plaats maar hebben geen punten. De Belgische heren staan op de 30ste plaats met 20 punten. In de totale ranking mannen en vrouwen neemt België de 34ste plaats in met 20 punten. 
Denemarken neemt in de gezamenlijke ranglijst van de mannen en vrouwen de eerste plaats in gevolgd door Duitsland en Slovenië. Klik hier voor de gehele lijst

Debbie Klijn verlengt contract bij Frankfurt HC

België vandaag tegen Turkije

19 januari 2005
19 januari 2005
De 29 jarige keepster Debbie Klijn, 52-voudig Nederlands international, heeft haar contract bij de Duitse kampioen Frankfurt HC met één jaar verlengt. Klijn stapte vorige seizoen na vijf seizoenen over van Bayer Leverkusen naar Frankfurt. 

Vandaag wacht België een lastige en moeilijke uitwedstrijd in het EK kwalificatie toernooi. Om 19.00 uur moet de nationale ploeg aantreden in Ankara tegen Turkije, dat nog volop in strijd is gewikkeld om de tweede plaats van de poule met Bosnië. Om die tweede plaats eventueel te kunnen bereiken moet het wel twee keer winnen. Voor de ploeg van Alex Jacobs zal het in de heksenketel van Ankara zaak zijn het hoofd koel te houden en zich niet gek te laten maken door het luidruchtige en fanatieke Turkse publiek. Immers bij een goed resultaat is het nog mogelijk als derde de groepswedstrijden te kunnen afsluiten. 

Regiofinales dames

Deense selectie voor WK 

18 januari 2005
19 januari 2005
Dinsdagavond waren er drie regiofinales uit de bekercompetitie bij de dames. Westsite, AAC 1899 en Hurry Up zijn de ploegen die vandaag gewonnen hebben en volgende week terug zijn te vinden in de kokers bij de loting van de achtste finales. Uitslagen  ---Verslag Olympia -AAC

De Deense bondscoach heeft zijn definitieve selectie bekent gemaakt die tijdens het komende WK zal trachten de goede resultaten van de laatste jaren te verbeteren. In 2003 werden ze negende bij het WK in 2004 derde bij het EK. De selectie bestaat uit: 
Kasper Hvidt, Portland San Antonio Peter Henriksen, GOG, Morten Bjerre, Viborg HK, Kasper Nielsen, GOG, Lars Møller Madsen, Skjern, Lars Christiansen, Flensburg-Handewitt, Bo Spellerberg, Kolding, Rune Ohm, AaB, Torsten Laen, GOG, Lars Troels Jørgensen, Portland San Antonio, Boris Schnuchel, KIF Kolding, Michael V. Knudsen, Viborg HK, Claus Møller Jakobsen, Ciudad Real, Søren Stryger, Flensburg-Handewitt, Christian Hjermind, KIF Kolding, Lars Krogh Jeppesen, FC Barcelona

Loting achtste finale heren bekercompetitie

Duitse selectie voor het WK 

18 januari 2005
18 januari 2005
Vandaag heeft de loting plaats gevonden voor de achtste finale van de heren bekercompetitie. Vanaf deze ronde hebben ook de eredivisie clubs mee geloot. Dit heeft twee confrontaties opgeleverd tussen eredivisieclubs, waarvan de wedstrijd tussen FIQAS Aalsmeer en Axias Tachos de meest spraakmakende wedstrijd is. Daarnaast hebben BFC en van der Voort Quintus elkaar geloot. De wedstrijden worden gespeeld tussen 15 en 17 februari. Klik hier voor de loting.

De Duitse bondscoach heeft zijn selectie voor het WK bekend gemaakt. Brand moet noodgedwongen een beroep doen op een groot aantal jonge nog onervaren spelers vanwege het vertrek van een aantal spelers maar ook vanwege een groot aantal blessures. Landskampioen Flensburg levert geen internationals, Lemgo nog maar één, THW Kiel twee en Magdeburg drie. Florian Kehrmann is met 141 interlands de meest ervaren speler bij Duitsland. 
Bitter Johannes SC Magdeburg (13) Lichtlein Carsten
TV Großwallstadt (36) Hens Pascal HSV Hamburg (82) von Behren Frank VfL Gummersbach (124) Roggisch Oliver TUSEM Essen (10)  Glandorf Holger HSG Nordhor (22) Weber Steffen Kronau/Östringen (69) Preiß Sebastian THW Kiel (20) Tiedtke Jens Wallau/Massenheim (17) Hegemann Michael HSG Düsseldorf (7) Grafenhorst Yves SC Magdeburg (12) Zeitz Christian THW Kiel (90) Jansen Torsten HSV Hamburg (59) Velyky Oleg TuSEM Essen (4) Kehrmann Florian TBV Lemgo (141) Schöne Christian SC Magdeburg (36)

Loting Europacup toernooien

Topscoorderslijst

18 januari 2005
18 januari 2005
Dinsdagmorgen heeft in Wenen de loting plaats gevonden voor het EHF-cup toernooi, de Cupwinnerscup en de Challange cup voor de dames. Klik hier voor de resultaten van de loting van alle toernooien welke op 12/13 en 19/20 februari gespeeld worden. 

De topscoorderslijst is weer bijgewerkt tot het weekend van 9 januari. De heren hebben niet gespeeld dus daar is niets verandert, bij de vrouwen gaat Maura Visser met ruime voorsprong aan de leiding. Zij neemt met rasse schreden afstand van haar concurrenten. Klik hier voor de lijst

Trainer Huissen vertrekt

Regiofinales dames 

18 januari 2005
18 januari 2005
Nico Hoogerwerf heeft zijn vertrek aangekondigd als trainer/coach van de mannen handbalploeg van HV Huissen. De 52 - jarige oefenmeester uit Arnhem nam zijn besluit een week geleden, toen duidelijk was dat Huissen zijn laatste kans op de titel in de eerste klasse had verspeeld. Lees verder

Deze week staan bij de dames de regiofinales op het programma. Drie wedstrijden vandaag, een op woensdag en twee op donderdag. 
"Het kan nog wel eens een spektakel stuk worden" zegt PR.-man Wim Snijders van MBB/Vechtzoom "de regiofinale tussen twee teams die dolgraag verder willen in deze bekercompetitie". Volgens Peter van Amerongen teammanager bij de Maarsenseploeg "zijn wij minder dus heeft Venus/Nieuwegein een voorsprong op ons

De dames van Axias/Tachos spelen woensdag 19 januari de regiofinale in de strijd om de NHV beker.
Door winst in de eerste en tweede ronde is nu de regiofinale bereikt en daarin is, evenals vorig seizoen, KB-Shop/Ventura uit Schiedam de tegenstander. Toen was Ventura nog hoofdklasser, dit seizoen komt deze ploeg ook uit in de eerste  divisie. Lees verder

Henk Groener enorm teleurgesteld

MBB/Vechtzoom sluit Actie Zeebeving fantastisch af.

17 januari 2005
17 januari 2005
Met de uitschakeling voor deelname aan het EK 2006 kan Henk Groener nog wel leven. Maar de manier waarop dat gebeurde, stelde de bondscoach enorm teleur. De Nederlandse handballers waren in de tweede helft een speelbal van toernooiwinnaar Slowakije (35-21) en moeten de oorzaak volgens Groener vooral bij zichzelf zoeken. Lees verder

Ruim 3- weken is de handbalvereniging MBB/Vechtzoom bezig geweest om bij o.a. thuiswedstrijden geld in te zamelen voor de verschrikkelijke zeebeving in Azië. Afgelopen zondag was de laatste inzameling waarmee het totaal op EUR: 750,-- is gekomen.
Deze week zal de heer H.Offermans penningmeester van MBB/Vechtzoom het bedrag gaan storten op giro 555.

EK kwalificatie toernooi. 

Europacup uitslagen

17 januari 2005
17 januari 2005
Afgelopen week is ronde drie en vier gespeeld van de EK kwalificatie wedstrijden. Hongarije, Macedonië, Oekraïne, Slowakije, Polen en Litouwen zijn inmiddels al geplaatst voor de play-off wedstrijden van juni 2005, Komende week woren de laatste twee wedstrijden gespeeld waarin de definitieve beslissingen gaan vallen wei er nog mee door gaan naar de play-off naast de reeds geplaatste landen. Klik hier voor alle uitslagen en standen. 

Afgelopen weekend werd de tweede ronde gespeeld in de dames Champions League en de tweede wedstrijd uit de derde ronde van de verschillende Europacup toernooien. Klik hier voor alle uitslagen van de Champions League en Europacup toernooien. 

Twee nederlagen voor Duitsland.

Bevo en Maasmechelen gelijk 

16 januari 2005
17 januari 2005
Duitsland heeft de voorbereiding op het komende WK in Tunesië afgesloten met twee nederlagen tegen Slovenië. Vrijdagavond werd er met 27 -19 (14-10) verloren. Von Behren was met vijf doelpunten topscoorder bij de Duitsers. Kozlina en Jovicic beide met 5 voor Slovenië. 
Ook de tweede wedstrijd zaterdagavond werd een oeverwinning voor Slovenië. Na een 12-16 voorsprong bij rust  voor Duitsland werd  het  toch een ruime 32-26 overwinning voor Slovenië.  Velyky, Jansen en Hens scoorde ieder vier maal voor Duitsland. Jovicic met 7 , Kozlina en Rutenka met ieder 5 waren dat voor de gastheren. 

De handballers van BouwCoach/Bevo HC hebben de oefenwedstrijd tegen het Belgische Maasmechelen met een 31-31 gelijkspel afgesloten. De Heldense ploeg moest aantreden zonder international Ron Klemann, die met het Nederlands team in Polen bivakkeerde, maar kon wel weer beschikken over Floris Blom. De 23-jarige Heldenaar raakte vorig jaar geblesseerd in het EuropaCup-duel tegen US Ivry en had een revalidatieperiode van 3 maanden achter de rug. In de eerste helft van de wedstrijd zag hij zijn ploeg aanvankelijk een voorsprong nemen, 4-2, maar gaandeweg waren het de gasten die steeds meer het heft in handen namen.Mede door hun trefzekerheid stond na 30 minuten 13-16. Na driekwart wedstrijd kon Maasmechelen nog steeds leunen op een comfortabele voorsprong, 22-25. Voor Bevo HC was dat echter het moment om een tandje bij te schakelen. Het baltempo ging omhoog en via snelle tegenaanvallen brachten Teun Hanenberg en Robin Gielen de Heldenaren weer langszij, 25-25. De gasten uit België namen echter tijdig maatregelen en kwamen kort voor tijd, onder andere dankzij twee keer Jork Schellings, op 26-29. De overwinning leek hiermee veiliggesteld, maar de thuisploeg dacht daar duidelijk anders over. Tot tevredenheid van het trainersduo Henk Rutten en Peter Woletz vocht Bevo HC zich terug en het was uiteindelijk Harold Nusser die in de slotseconden voor de gelijkmaker zorgde, 31-31

Europacup toernooi EHF Cup

Europacup toernooi Cupwinners Cup

16 januari 2005 
16 januari 2005
In de EHF Cup heeft GOF Gudme zich dit weekend geplaatst voor de vierderonde van de EHF -cup. Thuis in Gudme werd dit weekend twee keer gewonnen van het Servische RK Medicinar Sabac. Zaterdag werd het een 35-21 overwinning, zondag 29-21. 
Het Duitse HC Leipzig bereiket ten koste van het Russische Astrakhanochka Astrakhan  de vierde ronde van de EHF -cup. Zaterdag werd er weliswaar met 24 : 22 (13:7), maar de Duitse vrouwen hadden de eerste ronde gewonnen thuis met.24:31. Evelien van der Koelen scoorde zaterdag één maal voor Leipzich. 
Kampioen Frankfurter HC , met Debbie Klijn in het doel, is uitgeschakeld in de derde ronde. De uitwedstrijd tegen het Hongaarse Cornexi Alcoa werd verloren met 23-27 (13-13). Thuis werd vorige week maar met 26-25 gewonnen. 

In de Cupwinners cup hebben de twee Deense clubs FCK Handbold Kopenhagen, met Elly An de Boer en SK Aarhus Handbold met Ana Razdorov de vierde ronde bereikt. FCK Handbold Kopenhagen won dit weekend twee keer van het Poolse KS Zgoda - Ruda Slaska Zaterdag met 43-19 en zondag met 33-21. SK Aarhus Handbold won dit weekend thuis met 34-19 van het Oostenrijkse McDonald's Wr.Neustadt Vorige week werd de uitwedstrijd al gewonnen met 24-29.

Volendam wint oefenwedstrijd tegen Charleroi

Mislukte 'vlieger' van SEW als passend slotakkoord

16 januari 2005
16 januari 2005
Volendam heeft zondagmiddag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Charleroi gewonnen. De Noord Hollanders die moesten aantreden zonder Tuip, Schilder en Weber begonnen meteen goed aan de wedstrijd en kwamen op 1-5. De voorsprong werd uitgebouwd naar 4-10 maar Charleroi kon in de volgde fase terug komen tot 10-11. In slotfase wist de lijstaanvoerder uit de Nederlandse competitie echter weer uit te lopen naar een 12-17 ruststand.  In de tweede helft was het snel gedaan met het weerwerk van Charleroi. via 13-21 en 16-25 werd er uiteindelijk met 29-41 gewonnen. 

Een vlieger in de slotseconden. Het kunststukje bij uitstek van een ploeg in vorm. Toch is het SEW dat zich zaterdagavond - ondanks de hegemonie van het Spaanse Bera Bera - laat verleiden tot het technische hoogstandje. Een mislukking; de banen van de zwevende bal en Stacy van Rijn kruizen elkaar niet op het ideale moment. Het adieu van SEW aan Europa is even roemloos als deze deelname aan de EHF Cup: 18-30. Lees verder

Henk Groener: we zijn gewogen en te licht bevonden

Rabobank/E&O verliest oefenduel tegen Emsdetten

16 januari 2005
16 januari 2005
Na afloop van het kwalificatie toernooi had handbalstartpunt een gesprek met bondscoach Henk Groener, die ook verrast was dat Slowakije het toernooi als winnaar beëindigde.
Kort maar krachtig kunnen we zeggen dat het niet datgene is geworden wat men had verwacht?
"Vandaag hebben we van Azerbeidjaan gewonnen in een wedstrijd die nog behoorlijk hard was. Azerbeidjaan had zo iets van kom laten we nog een wat proberen, maar dan zie je toch dat wij in die wedstrijd vanuit een gesloten dekking in een hoog tempo, ondanks dat zij Fysiek veel sterker zijn, toch kunnen winnen, maar gisteren was het zeer teleurstellend" aldus Groener.  Lees verder

 

Rabobank/E&O heeft zaterdag in een oefenwedstrijd tegen Emsdetten een 31 - 32 nederlaag geleden. Trainer/coach Joop Fiege moest in het de Sporthal 't Bintholt in Emmen doen zonder de Mykola Kovalenko, Frank Wesselink en Thijs Boersma. Ook de internationals Machiel Schepers en Luchien Zwiers ontbraken op het appèl. Zij spelen in Polen met het Nederlands team EK Kwalificatiewedstrijden. Rabobank/E&O begon slecht aan de wedstrijd en kwam daardoor al snel op een 1 - 5 achterstand. Een time out op aanvraag van Joop Fiege was nodig om de zaak recht en op scherp te stellen. Rabobank/E&O kwam op gelijke hoogte (7 - 7) en zelfs op voorsprong (14 - 13). Beidde treffers werden gemaakt door de Bosnier Dragan Radojcic. De Duitser namen aan het einde van de eerste helft het initiatief weer over en gingen dan ook met een 14 - 17 voorsprong de rust in.
In de tweede helft hadden de Emmenaren duidelijk meer grip op de wedstrijd en in korte tijd stond er dan ook weer een gelijke score op het scorebord (19 - 19). Winst leek binnen handbereik toen Rabobank/E&O via wederom Dragan Radojcic twee punten los kwam (29 - 27), echter het slotakkoord was toch voor Emsdetten de ploeg uit de tweede bundesliga (31 - 32).

Nederland sluit af met zege op Azerbeidjaan

Slowakije onverwachte winnaar EK kwalificatietoernooi.

16 januari 2005
16 januari 2005
Nederland heeft zondagmorgen de laatste wedstrijd in het EK kwalificatie toernooi 2005 in Polen tegen Azerbeidjaan gewonnen. In een wedstrijd waar er niets meer op het spel stond voor beide landen, beide konden zich immers niet meer kwalificeren voor de play-off wedstrijden, werd het na een ruststand van 17-11 een 36-22 overwinning voor Nederland. Lees verder --- uitslagen en stand

Slowakije is zondagmiddag in het Poolse Random de onverwachte winnaar winnaar geworden van groep vier van het EK kwalificatie toernooi. De Slowaken wonnen de wedstrijd na een 12-16 ruststand met 28-31 van het gastland en gedoodverfde favoriet voor de groepszege Polen.Lees verder --- uitslagen en stand

Champions League dames

België verliest opnieuw.

16 januari 2005
16 januari 2005
Viborg HK heeft na de 26-25 nederlaag vorige week bij Hypo Niederösterreich, de tweede wedstrijd in de Champions league gewonnen. Thuis was men veel te sterk voor het Russische Volgograd. Na een 18-15 ruststand wedr het uiteindelijk een 38-29 overwinning voor de Deense dames. Grit Jurack scoorde 10x, Saskia Mulder 3 en Olga Assink 1x. Het Noorse Nordstand 2000, met Maaike Turnhout, kon ook de tweede wedstrijd niet winnend afsluiten. Thuis verloor men van Hypo Niederösterreich na een goede eerste helft 11-11 met 22-31. 

België heeft opnieuw verloren in het EK kwalificatie toernooi. De vier wedstrijd in het Visoko tegen Bosnië werd na een dramatische eerste helft 22-8 een 38-25 overwinning voor Bosnië. Lees verder

Missie Nederlandse mannen mislukt na naderlaag tegen Slowakije

SEW ook in tweede wedstrijd kansloos

16 januari 2005
16 januari 2005
De Missie van de Nederlandse heren is na de forse nederlaag zaterdagmiddag om zich te plaatsen voor de play-off wedstrijden voor het EK van 2006 mislukt. 
Nederland verloor de sleutelwedstrijd in het kwalificatietoernooi na een ruststand van 15-10 met 35-21. Een zware nederlaag tegen een ploeg waartegen men vooraf dacht kans te hebben op de overwinning. Na de wedstrijd tegen Polen, die met 32-25 werd verloren, was bondscoach Henk Groener nog optimistisch. Met name over het spelniveau van zijn team was hij te spreken. Zaterdag was er echter nog weinig over van het niveau dat Nederland haalde tegen Polen. Te veel spelers bij Nederland hebben het niet kunnen maken en haalde bij lange na niet het niveau als tegen Polen. Lees verder

SEW was zaterdagavond ook in de tweede wedstrijd van de derde ronde van de EHF cup tegen het Spaanse Akaba bera bera kansloos. werd er vorige week al met forse cijfers verloren 37-16, ook in de tweede wedstrijd lieten de Spaanse dames duidelijk merken dat ze niet bekomen waren om een oefen potje te spelen. Na de 15-9 ruststand werd het een 30-18 overwinning voor Jokelien Tienstra en Akaba bera bera. Stacy v, Rijn werd met  vier doelpunten topscoorster bij SEW. Bij Akaba bera bera werd dat Kowalska met acht doelpunten. Met de uitschakeling van SEW komt er voor de Nederlandse clubteams een einde aan het Europees avontuur in het seizoen 2005-2005. 

Henk Groener tevreden over prestatie tegen Polen

Heerle wint verrassent de regiofinale

14 januari 2005
14 januari 2005
Na afloop van de eerste EK kwalificatie wedstrijd tegen Polen was de bondscoach Henk Groener redelijk tevreden over de prestatie van het Nederland team. Op de vraag of het de wedstrijd van de gemiste kansen was antwoordde Groener dat dat volgens hem wel mee viel, "kansen mis je altijd" aldus Groener. "Duidelijk was dat wij moeite hadden om constant het hoge niveau, waarin deze wedstrijd gespeeld werd, vast te houden. Je ziet dat op de momenten dat wij ook maar even verslappen we meteen enkele doelpunten tegen krijgen. De Polen houden dat langer vol". Lees verder

Regioklasser Heerle heeft vrijdagavond de regiofinale gewonnen van hoofdklasser Swift Helmond, dat de laatste weken in de competitie ook al niet erg bets meer op dreef is. In de eigen sporthal won Heerle met 28-23. HCV'90 had donderdagavond tegen Volendam 2 twee verleningen nodig om te winnen. Na een 27-27 eindstand in de reguliere speeltjd werd het na de eerst verlening 32-32. Pas de tweede verlening bracht de winnaar. Met 38-37 zegevierde HCV'90. Uitslagen 

Slowakije begint met winst

Nederland begint met verlies tegen Polen.

14 januari 2005
14 januari 2005
Slowakije en Azerbeidjaan hebben vanmiddag de spits afgebeten in het EK kwalificatie toernooi in Polen. Na een moeizame eerste helft voor Slowakije 10-8 ging  het in de tweede helft een stuk gemakkelijker voor de Slowaken  die de wedstrijd eindigde met een verwachtte 27-15 overwinning.
Uitslagen en stand 

Nederland heeft de eerste wedstrijd in het EK kwalificatie toernooi verloren. Zoals vooraf werd verwacht was Polen toch even iets sterker dan Nederland. In de begin fase kon Nederland nog goede tred houden met de Polen, maar na 24 min (13-10) liepen de Polen uit naar een 17-11 ruststand. Ook in de begin fase van de tweede helft liep het niet goed bij Nederland Polen liep verder weg naar 24-14. De laatste 20 minuten kon Nederland wat aan de achterstand doen. Via 27-20, 29-20 na 50 min. werd het uiteindelijk met 32-25 verloren. Uitslagen en stand  --- Verslag 

EK kwalificatie gaat beginnen

België tegen Bosnië

14 januari 2005
14 januari 2005
Voor het Nederlands heren team gaat het vandaag dan echt beginnen. In Polen wordt om15.30 u een begin gemaakt de wedstrijd tussen  Slowakije - Azerbeidjaan. Een mooie gelegenheid voor de technische staf van Nederland om de twee tegenstanders waartegen men zich hoopt te kunnen kwalificeren te bekijken. Om 
18.00 start dan de wedstrijd Polen - Nederland. Klik hier voor alle informatie. 

Morgen 15 januari  om 20 u  speelt Belgie de return in het Bosnische Visoko tegen  Bosnië/Herzegovina. Voor een eventuele play-off plaats is de Belgische ploeg uitgeschakeld. Het team van Alex Jacobs is toch gebrand op een positief resultaat na het omverdiende gelijkspel afgelopen woensdag in de thuiswedstrijd. In de heksenketel van Visoko zal dat echter een moeilijke opgave worden. Bosnië strijd nog voor plaatsing voor de play-off en met nog twee wedstrijden tegen Macedonië voor de boeg is een overwinning zeker noodzakelijk. 

SEW zaterdag tegen Akaba Bera Bera

Competitie programma dames eredivisie

14 januari 2005
14 januari 2005
Komende zaterdag 15 januari spelen de dames van ZeemanVg SEW de thuiswedstrijd tegen Akaba Bera Bera in sporthal ’t Span, te Wognum. Aanvang van de wedstrijd is 18.00 uur. 
Na de forse nederlaag vorige week in Spanje (37-16) is de hoop op het bereiken van de volgende ronde niet meer aanwezig.  SEW wil echter toch nog een keer dit Europees seizoen laten zien waar het zij toe in staat is. De tegenstander zal waarschijnlijk wel niet vol gas spelen, gezien het eerste resultaat, waardoor het  ongetwijfeld toch nog een leuke wedstrijd kan worden en SEW misschien nog voor een stuntje kan zorgen tegen de Spaanse middenmoter. Dat men 21 doelpunten goed zal maken blijft voorlopig nog wel een illusie. 

Zaterdag 15 januari
20.10 de Volewijckers - Rabobank/E&O
Amsterdam
Scheidsrechters: Daems/v.Roy
20.15 AAC 1899 - vd Voort/Quintus Rijkerswoerd, Arnhem
Scheidsrechters: Linssen/Sullot Elzenhagen,
20.30 V.Z.V. - Open Line/V&L t Zijveld, 't Veld
Scheidsrechters: Schneider/Schneider
20.30 Hellas - Dijkoraad/Kwiek Hellashal, Den Haag
Scheidsrechters: de Kwant/vd Linden
20.30 FIQAS/Aalsmeer - N.E.A. de Bloemhof, Aalsmeer
Scheidsrechters: v.Dijk/Holierhoek

Woensdag 19 januari vindt de wedstrijd tussen B.F.C. - Zeeman Vg/SEW plaats i.v.m. de Europacup wedstrijd van zaterdag
20.30  de Haamen, Beek
Scheidsrechters:. Erich/vd Laan

Interim trainers maken seizoen af bij BouwCoach/Bevo HC

Loting vijfde ronde Duitse beker voor vrouwen

14 januari 2005
14 januari 2005
Assistent-trainer Henk Rutten en keeperstrainer Peter Woletz maken het seizoen af als trainersduo van handbalclub Bouwcoach Bevo HC. Het bestuur van de eredivisionist uit Helden heeft gezocht naar een alternatief, maar dat was op korte termijn niet te verwezenlijken. Lees verder

In Duitsland heeft donderdag de loting plaats gevonden voor de vijfde ronde voor de bekercompetitie. Een confrontatie tussen twee Bundesliga clubs is uit de bus gekomen TV Mainzlar - DJK/MJC Trier. De andere Bundesliga clubs hebben op papier een makkelijkere tegenstander getroffen; Lotings resultaat: 
TVG Celle - TuS Metzingen
TV Mainzlar - DJK/MJC Trier
Bayer Leverkusen - HSG Blomberg-Lippe
THC Erfurt - PSV Rostock
Voor de volgende ronde zijn   FHC Frankfurt/Oder,  1. FC Nürnberg, HC Leipzig en Buxtehuder SV reeds geplaatst

Een nieuw jaar en nieuw elan bij de dames van Rabobank/E&O

Regiofinale Internos - Mountain Stars uitgesteld

14 januari 2005
14 januari 2005 
Na de mooie overwinning afgelopen zondag thuis tegen V.Z.V. reizen de dames van Rabobank/E&O vol goede moed af naar Noord-Holland alwaar op het Sportpark Buiksloterbannen in Amsterdam-Noord de confrontatie wacht met De Volewijckers. Net als de Emmense dames hielden de Amsterdamse dames ook een goed gevoel over na het afgelopen weekend want voor het eerst in de huidige competitie wist de ploeg van trainer Ronald van der Kamp buiten Amsterdam twee punten te behalen.

De regiofinale om de Nederlandse handbalbeker tussen de mannen van Internos (hoofdklasse) en Mountain Stars (regioklasse) is uitgesteld.
De wedstrijd die vanavond gespeeld moest worden in Etten-Leur is uitgesteld vanwege familieomstandigheden bij Internos. De nieuwe speeldatum is nu op dinsdag 25 januari vastgesteld. De wedstrijd wordt dan gespeeld in sporthal De Haagse Beemden in Breda.

Regiofinale E&O 2 - Actief  verplaatst

Nieuwegein wint regiofinale

13 januari 2005
13 januari 2005

De geplande beker regiofinalewedstrijd tussen Rabobank/E&O 2 en Actief Klazienaveen die vanavond in de HAKA hal te Emmen zou worden gespeeld zal i.v.m. droevige omstandigheden binnen de vereniging uit Klazienaveen geen doorgang vinden.

In goed overleg is besloten de wedstrijd met 1 week verplaatsten naar donderdag 20 januari, aanvang 20.10 uur.


Venus Nieuwegein heeft woensdagavond de regiofinale gewonnen. In eigenhuis versloeg de eerst divisionist hoofdklasser Hercules met 29-24. Nieuwegein plaats zich hiermee voor de achtste finale van de bekercompetitie

Internos favoriet  in regiofinale

Domper op bekerzege Swift Arnhem

13 januari 2005
13 januari 2005
Hoofdklasser Internos nemen het morgenavond in de regiofinale op tegen regioklasser Mountain Stars uit Raamsdonksveer.  Mountain Stars speelt een klasse lager en staat er niet al te goed voor, zodat Internos normaal gesproken de favoriet is. Mountain Stars verloor in de regioklasse al eens dik in Wouw van Heerle, dat zaterdagavond op bezoek komt in Etten-Leur. Aanvang 20.45 u sporthal de Lage Banken 

Wat een feestje had moeten worden, eindigde in een drama. Swift Arnhem won gisteren de regionale bekerfinale van Reehorst (28 - 26), maar mist in het vervolg Peter Scholten en Kevin Gerritsen.
Het duo wacht een schorsing. Volgens de scheidsrechters maakte Swift-aanvoerder Peter Scholten een slaande beweging naar zijn tegenstander en strekte Kevin Gerritsen zijn been om zodoende een break-out te voorkomen. Swift-trainer Johann Peters had geen woorden voor de in zijn ogen miscalculatie van de arbiters. "In beide gevallen was er niets aan de hand. Dit is heel zuur voor die jongens. En voor ons, want we zullen ze missen." Lees verder

Van Wanrooij kan het nog steeds niet geloven

V&L slaat de plank opnieuw mis

13 januari 2005
13 januari 2005
Direct na haar ontslag bij V&L was Wendy van Wanrooij zo kapot dat ze niet kon reageren. Gisteren wilde de 32-jarige handbalster haar verhaal wel doen.
Ongeloof is het gevoel dat overheerst bij Wendy van Wanrooij. ,,Ik weet de ware reden van mijn ontslag niet en vrees dat ik daar ook nooit achter kom. Ik heb het gevoel dat het uit de technische staf komt, niet zozeer van het bestuur. Ze willen om een of andere reden liever zonder mij verder. Ik voelde wel dat er wat aan de hand was toen ik het telefoontje kreeg om dinsdag langs te komen. Maar ik had werkelijk nooit gedacht dat ik eraan zou gaan." Lees verder

Voor de derde keer binnen negen maanden staat handbalvereniging Open Line V&L op zijn kop. Het bestuur wil graag professioneel overkomen, maar slaat - na de breuk dinsdagavond met aanvoerster Wendy van Wanrooij - de plank opnieuw mis.In Geleen leek een stevig fundament gelegd om voor het eerst sinds vijftien jaar weer de landstitel te grijpen. V&L nam - op bestuurlijk niveau - afscheid van oudgedienden. Jonge honden kregen het voor het zeggen. Zij toonden ambitie, streefden naar professionaliteit. Bovendien werd een dikke sponsor gevonden. Genoeg ingrediënten om aan een team te bouwen dat de dienst moet uitmaken in Nederland. Lees verder

België gelijk tegen Bosnië

EK kwalificatie uitslagen 

12 januari 2005
12 januari 2005
België heeft de derde wedstrijd in het EK kwalificatie toernooi in Loncin, bij Luik, gelijk gespeeld tegen Bosnië 28-28 na een 13-14 ruststand. België speelde een goede wedstrijd en verdiende eigenlijk meer. Slechts twee keer heeft Bosnie op voorsprong gestaan halverwege de eerste helft en bij rust. 5 seconden voor tijd werd echter op ongelukkige wijze de gelijkmaker gescoord. Een overwinning was nodig om nog uitzicht te houden op de tweede plaats. Lees verder

Woensdag werden bijna alle wedstrijden uit de derde ronde van de EKkwalificatie toernooien gespeeld. uitslagen : 
Wit Rusland - Italië 35-24 
Turkije - Macedonië 33-36 
Roemenië - Estland 30-22 (17-12)
Finland - Oostenrijk 28-29 (15-11)
Israël - Letland 32-22 (15-10)
Litouwen - Bulgarije 33-17 (18-8)

Swift A wint regiofinale

Viborg aan de leiding in Denemarken

12 januari 2005
12 januari 2005
Swift Arnhem, eerste divisie,  heeft dinsdagavond de eerste regiofinale in de bekercompetitie bij de mannen gewonnen. In eigenhuis werd in een niet al te beste wedstrijd met 28-26 gewonnen van hoofdklasser Reehorts. 

Woensdagavond werd er een bijna compleet programma gespeeld in de Deense dames HåndboldLigaen. Voor Viborg verliep dit doordeweekse programma gunstig. Zelf won de titelverdediger met 24-25 bij GOG en en liet Slagelse weer een punt liggen deze week door gelijk te spelen bij Horsen HK. FCK Håndbold verloor voor de vijfde keer oprij, nu bij het in financiële nood verkerende Rander HK dat haar buitenlandse spelers allemaal van de hand moest doen. 
GOG - Viborg HK 25-26 (12-14)
Horsens HK - Slagelse FH 26-26 (14-15)
Randers HK - FCK Håndbold 30-27 (10-16)
SK Århus - TMS Ringsted 33-24 (14-13)
Kolding IF - Ikast/Bording 24-32 (10-12)

Henk Groener wil naar de wereldtop

België speelt voor de laatste kans

12 januari 2005
12 januari 2005
De Nederlandse handbalmannen starten in Polen met de kwalificatie voor het EK. De Arnhemse bondscoach Henk Groener is vol goede moed. Maar als de missie mislukt, moet hij daarop niet worden afgerekend. Oranje is in opbouw.
Kansberekening? Nee, daar doet Henk Groener (44) bij voorkeur niet aan. Omdat het hem niets zegt. Maar vooral, zo stelt de bondscoach die vrijdag, zaterdag en zondag met de Nederlandse handbalmannen in Polen begint aan de kwalificatie voor het EK, omdat het de geest verkeerd kan beïnvloeden. Lees verder

Vanavond om 20.30 u speelt België voor de laatste kans op een plaats in de play-off komende voorjaar. In Loncin bij Luik speelt de Belgische ploeg dan de eerste wedstrijd tegen Bosnië. Bij winst behoud de ploeg van Alex Jacobs uitzicht op de tweede plaats na de twee nederlagen tegen groepsfavoriet Macedonië. Komende zaterdag vind de return plaats in Bosnië 

Speelsters V&L kapot na ontslag Van Wanrooij

Regiofinale heren

12 januari 2005
12 januari 2005
Open Line V&L heeft per direct gebroken met Wendy van Wanrooij. Volgens het bestuur en de technische staf van de Geleense handbalvereniging wilde de 32-jarige aanvoerster niet in dienst van het team spelen. De spelersgroep reageerde geschokt op het vertrek van Van Wanrooij. Lees verder

Deze week worden in de bekercompetitie de zes regiofinales voor de heren gespeeld. Vandaag staat er één wedstrijd op het programma. In Arnhem wordt Swift A tegen Reehorst gespeeld. De winnaars van de regiofinales plaatsen zich voor de achtstefinale waaraan ook de eredivisie verenigingen aan zullen deelnemen.  Klik hier voor alle wedstrijden van deze week.

Openline V&L en Wendy van Wanrooij uit elkaar.

Ingrid Snel stopt bij Bevo HC

11 januari 2005
12 januari 2005
Na overleg met de technische staf heeft het bestuur van OPENLINE V&L jongstleden dinsdagavond besloten om met onmiddellijke ingang afscheid te nemen van Wendy van Wanrooij. Bij aanvang van het seizoen 2005-2005 heeft OPENLINE V&L, in lijn met de meerjarige planning om bij voortduring een sterk damesteam voor de toekomst op te bouwen, enkele ervaren speelsters en veelbelovende talenten samengevoegd in één team. Essentieel in deze aanpak is dat de ervaren speelster nadrukkelijk in dienst van het team spelen waardoor de jeugd ingepast wordt en zich kan ontwikkelen. Lees verder

Handbaltrainster Ingrid Snel stopt aan het einde van dit seizoen bij de vrouwen hoofdmacht van Bevo HC. De 39-jarige Eindhovense was, na een periode van januari 1998 tot april 2002, dit seizoen weer teruggekeerd als hoofdtrainster bij de sterk presterende Heldense hoofdklasser. ,,In je leven moet je vaak keuzes maken en dat moest ik nu ook doen. Ik heb gekozen voor een maatschappelijke carrière en ga dit jaar starten als zelfstandig horeca-onderneemster. Dat vergt veel tijd en is niet te combineren met het trainersschap. Met heel veel pijn in mijn hart heb ik mijn beslissing bij Bevo bekend gemaakt." Limburgs Dagblad

Bob Meester eerste aanwinst Smeeing/BDC voor het seizoen 2005/2006

Jubilarissen bij UDSV

11 januari 2005
11 januari 2005
Bob Meester de topscorer van het in de Overgangsklasse uitkomende H.V.B.S. verkast na dit seizoen naar Smeeing/BDC. De 28-jarige linkshander heeft na een aantal proeftrainingen nu reeds besloten om volgend seizoen uit te komen voor de Soester eerste divisionist. Lees verder

Tijdens de Nieuwjaars receptie op vrijdag 07 januari van handbalvereniging U.D.S.V. – Utrecht zijn de navolgende leden gehuldigd:
Voor 50 jaar lidmaatschap: Jeroen Hilgersom - Chris van Zeeland - Theo Achterberg - Jan de Jong en Henni van Veen
40 jaar lidmaatschap: Rob van der Linden
25 jaar lidmaatschap: Joop Hoogendijk jr.
Joop Daalhuisen werd benoemd tot Lidmaatschap van Verdienste. Deze zeer terechte titel ontving hij voor 25 jaar lang scheidsrechter zijn.

Adams en Reigersberg afgevallen

Nannie Krullaars doet het niet voor minder

10 januari 2005
11 januari 2005
Roel Adams van V&L en Niels reigersberg van Quintus zijn de twee spelers die Henk Groene morgen niet mee neemt naar het EK kwalificatie toernooi in Polen. Dat heet de bondscoach maandagavond kenbaar gemaakt. Afgelopen vrijdag is de achttienkoppige selectie bij elkaar gekomen met de wetenschap dat er nog twee spelers moesten afvallen. Lees verder

De 29-jarige Gemini-speelster Nannie Krullaars doet er alles aan om met haar club te promoveren naar de hoofdklasse. Voor minder dan de tweede plek doet ze het dan ook niet. Haar dragende rol binnen het team past haar goed. Minder gelukkig is ze met de effecten die haar dwingende aanwijzingen soms kunnen sorteren. Lees verder

Wim Jautze past de doelstelling aan

Topscoorderslijst

10 januari 2005
10 januari 2005
Gemini-coach Wim Jautze heeft besloten om de doelstelling voor dit zaalseizoen aan te passen. Niet langer beschouwt hij dit jaar als een leerjaar voor zijn jonge groep. Hij gaat voor het bewerkstelligen van promotie naar de hoofdklasse. De Zoetermeersen zullen dan minimaal als tweede in de reguliere competitie moeten eindigen, een positie die recht geeft op de nacompetitie. EMM vormde in De Veur alvast geen enkel probleem: 24-16. Lees verder

De topscoorderslijst is weer bijgewerkt. De actuele stand is tot de laatste competitie wedstrijd van afgelopen jaar tot 23 december Klik hier. 

Europacup uitslagen.

EK Kwalificatie wedstrijden 

10 januari 2005
10 januari 2005
Afgelopen weekend is de eerste wedstrijd uit de van de Dames Champions League en de derde ronde uit alle Europacup toernooien gespeeld. Klik hier voor alle uitslagen. 

Afgelopen week zijn de de eerste twee wedstrijden uit de EK Kwalificatie reeksen gespeeld. Daar zaten een aantal verrassende uitslagen tussen. Klik hier voor een overzicht van alle groepen en uitslagen. 

Saskia Lamberts enkele weken uit Roulatie. 

Het derde talentcentrum in Nederland gaat van start

10 januari 2005
10 januari 2005
Afgelopen week tijden de training maakte E&O speelster Karin Veltrop tijdens een spelletje een koprol en schopte daarbij tegen de  duim van Saskia Lambers. Het gevolg is dat ze afgelopen zondag op de tribune lijdzaam moest toekijken naar haar ploeggenoten. Door dat akkefietje brak ze haar duim en is ze drie tot zes weken uitgeschakeld.

Op woensdag 19 januari gaat het derde  Handbal Talentcentrum in Nederland van start. Onder leiding van Natasja Burgers (international en speelster van de Volewijckers) zullen 15 talentvolle handbalsters gaan werken aan hun sportieve, persoonlijke, maatschappelijke en professionele ontwikkeling.
Het doel van het Handbal Talentcentrum Flevoland is om de sporters beter en meer vanuit één visie technisch en tactisch te ontwikkelen, meer uren te trainen op een hoger niveau. Tevens verenigingen en trainers de mogelijkheid bieden te profiteren van deze kennis. Het hoofddoel is een éénduidige opleiding te creëren vanuit de visie van het Nederlands Handbal Verbond

Lieke Diender droomt van buitenland

Europacup toernooien 

10 januari 2005
10 januari 2005
De doorbraak van Diender komt, nu Olga ten Hove definitief een punt achter haar handbalcarrière heeft moeten zetten, coach Henk Woudstra bijzonder gelegen. De Dalfsenaar, die ook al de lengte van Loes Koerhuis moet ontberen kan wat lengte in de opbouw goed gebruiken. Als midden opbouwster tekende ze in die fase voor twee assists en kreeg ze tot twee keer toe een strafworp mee. Bovendien scoorde ze drie keer en zag daarnaast twee treffers afgekeurd worden. Lees verder

Het Duitse HC Leipzig  heeft de eerste wedstrijd in de derde ronde tegen het Russische Astrakhanochka Astrakhan met 31 - 24 (17-11) gewonnen. Evelien van der Koelen scoorde drie keer voor Leipzich. 
Zowel het Deense FCK Handbold tegen Zgoda-Ruda Slaska en GOG Gudme dat tegen het Servische RK Medicinar Sabac moet spelen, komen volgende week twee keer in actie. Beide wedstrijden van beide teams worden in een weekend gespeeld in Denemarken.  

Fabian van Olphen: We willen allemaal dolgraag eens een keer op een EK of WK spelen.

Duitse bekercompetitie dames. 

10 januari 2005
10 januari 2005
De spelers van het Nederlands team zijn allemaal redelijk optimistisch. Iedereen is ervan overtuigd dat Nederland niet bij voorbaad kansloos is maar ze weten ook dat het een zwaar toernooi gaat worden komend weekend in Polen.
Fabian van Olphen, ongetwijfeld een van de beste handballers van dit moment, verwoord dat optimisme. We willen allemaal dolgraag eens een keer op een EK of WK spelen. Daar doen we het toch allemaal voor. Lees verder

In de achtste fianle van de Duitse beker voor dames werden zondag nog drie wedstrijden gespeeld. De topper was die tussen Leverkusen en Dortmund. Na een 15-14 ruststand walste Leverkusen vooral in de tweede helft over Dortmund heen en werd het een 31-20 overwinning voor Leverkusen. bij Leverkusen werden geen doelpunten van Nederlandse speelsters genoteerd. 
PSV Rostock - SGH Rosengarten 39 : 13 (22:07) Roelofsen scoorde twee maal voor Rostock. 
Bayer Leverkusen - Bor.Dortmund 31 : 20 (15:14)
Union Halle-N. - TV Mainzlar 23 : 32 (10:17)
Teutonia Riemke - HSG Blomberg-L. woensdag
Naar de kwartfinale gaan: SVG Celle, DJK/MJC Trier, TuS Metzingen, THC Erfurt, PSV Rostock, Bayer Leverkusen, TV Mainzlar. De winnaars van de kwartfinale plaatsen zich voor de final-four. 

Henk Groener: Doestelling is kwalificeren

Tweede overwinning Duitsland

10 januari 2005
10 januari 2005
Afgelopen weekend speelde het Nederlands heren team twee oefenwedstrijden tegen de Franse Topploeg USDK Duikerken ter voorbereiding op het EK kwalificatie toernooi dat komend weekend van 14 - 16 januari in Polen wordt gespeeld. Tegenstanders zijn dan Polen, Slowakije en Azerbeidzjan.
Tegen duinkerken werd er zaterdagavond gewonnen, zondermiddag speelde men gelijk. Voor Bondscoach Henk Groener, die al weinig mogelijkheden heeft om met zijn complete A-selectie te kunnen spelen een uitgelezen mogelijkheid om een aantal zaken uit te testen.
Henk Groener, "we hebben twee aardige wedstrijden gespeeld. Voor mij was het belangrijk om te kunnen zien wie met wie het best kan spelen. Ik heb deze wedstrijden dan ook gebruikt om een aantal spelerscombinaties uit te proberen. Wat dat betreft ben ik zeker na zondag weer een stuk wijzer geworden. Lees verder

Duitsland heeft ook de tweede oefenwedstrijd, zondagmiddag in en tegen Zwitserland gewonnen. In Winterthur zegevierde Duitsland met 31-25 (14-13). Topscoorder werd de tot Duitser genaturaliseerde Oekraïner Oleg Veleky die in zijn tweede interland voor Duitsland zes treffers scoorde. 
De WK voorbereiding voor de Duitsers wordt deze week voortgezet met twee oefenwedstrijden tegen Slovenië. 

Nederland gelijk tegen US Duinkerken

Jeugd MBB/Vechtzoom opnieuw in actie voor giro 555

9 januari 2005
10 januari 2005
Zondagmiddag in de tweede oefenwedstrijd dit weekend tegen het Franse US Duinkerken heeft het Nederlands team met 24-24 gelijk gespeeld.
De tweede wedstrijd zondag was veel meer een wedstrijd dan zaterdagavond. Duinkerken had weer de beschikking over haar Servische en Montenegrijnse spelers. En was beslist van plan een beter resultaat te behalen dan de dag ervoor. Henk Groener moest het zondag doen zonder Michiel Lochtenberg, die zaterdagavond een knietje op zijn bovenbeen had gekregen, Roel Adams die zondag morgen tijden de training zijn het kapsel van zijn duim beschadigde en Tom Schilder die ziek was, daarbij kwam dat Ron Klemann ook maar gedeeltelijk fit was. Lees verder

Ook vandaag heeft de jeugd van MBB/Vechtzoom weer haar uitstekende best gedaan om het eerder genoemde bedrag van EUR:500.--opnieuw op te schroeven voor de zeebeving in Azië. Bij de thuiswedstrijden in de OVVO-sporthal in Maarssen werd er maar liefs EUR:100,-- door de jeugd opgehaald, zodat de stand op dit moment EUR:600,-- bedraagt. Zondag a.s. 16 januari spelen alle teams thuis en dan zal de jeugd voor de laatste keer in actie komen voor de zeebeving in Azië

 

Achtste finale Duitse beker dames

Duitsland begint oefencampagne met overwinning

9 januari 2005
9 januari 2005
De dames in de duiste Bundesliga zijn dit weekend ook weer van start gegaan na de gewongen pauze i.v.m. het EK. Dit weekend wordt de achtste finale van de beker gespeeld. Zaterdagavond werden er vier westrijden gespeeld; 
SVG Celle - Buntekuh Lübeck 33 -13 (14-06)
SV Allensbach - DJK/MJC Trier 24 - 37 (12-20)
TuS Metzingen - TSG Ketsch 24 - 18 (11-07)
THC Erfurt - BVG 49 e.V. 26 - 17 (10-08)
Zondag staat o.a de topper tussen Bayer Leverkusen - Bor.Dortmund op het programma. 

De Duitse handballers zijn de voorbereiding voor het WK in Tunesië gestart met een overwinning. Zaterdagmiddag werd in Konstanz door het nieuwe Nationale team met 29-20 (11-9) gewonnen van Zwitserland. Florian Kehrmann van TBV Lemgo wist de meeste doelpunten te scoren vier maal. Zondag middag om 16.00 spelen beide landen nog een wedstrijd tegen elkaar. 

Europacup 

Hellas alleen aan de leiding.

9 januari 2005
9 januari 2005
Het Noorse Nordstarnd, met Maaike Turnhout, heeft de eerste wedstrijd in de Champions League zaterdag in het Russische Volgorad tegen Dinamo AQUA Volgograd verloren. Na een ruststand van 15-11 werd het 28-22 voor de Russinen. 
De Duitse kampioen Frankfurter HC met Debbie Klijn in het doel won thuis maar met een nipt verschil van het Roemeense Cornexi Alcoa 26-15. Bij rust keken de Duitse vrouwen echter nog tegen een 12-15 achterstand aan. 

Zware nederlaag voor SEW

9 januari 2005
SEW heeft zaterdag de eerste wedstrijd in de derde ronde van de EHF -Cup tegen het Spaanse Akaba bera bera waar Jokelien Tienstra als keepster speelt, een zware nederlaag geleden. Bij rust keek de Nederlandse kampioen al tegen een 19-5 achterstand aan. Na zestig minuten stond er een 37-16 eindstand op het score bord. Voor SEW waren Stacy van Rijn en Marleen Schouten met vier treffers de topscoorder. Aan Spaanse zijnde was Kowalska dat met 9 treffers. Volgende week zaterdag om 18.00 uur staar de return in Wognum op het programma. Lees verslag

Na zaterdagavond heeft Hellas, na de overwinning in Geleen tegen medekoploper tot zaterdagavond Openline V&L, alleen de leiding in de eredivsie na de 28-33 overwinning op de Limburgse vrouwen.
In een wedstrijd die bij vlagen wel mooi handbal liet zien maar ook een die niet de vonk gaf die je mag verwachten van een topper uit de eredivisie was Hellas de ploeg die het meest koelbloedig bleef. Hellas pakte V&L vanaf het begin vrij agressief aan, waardoor Maura Visser al na negen minuten twee tijdstraffen achter haar naam had staan. Toch wist V&L daar niet van te profiteren want bij de tweede tijdstraf van Visser scoorde Hellas drie keer oprij en kwam het op een 5-8 voorsprong. Lange tijd, tot 13-16, bleef V&L achter deze drie punten achterstand aan lopen. Ondanks goed keeperswerk van Rianne Schwanen wist V&L de kloof niet te dichten. Pas in de slotfase van de eerste helft toen V&L in ondertal stond werd de kloof gedicht en kwam men op 17-17. De ruststand werd bereikt bij 18-18.
De tweede helft bracht V&L meteen op 20-18 en alles leek erop dat de Limburgse vrouwen konden doordrukken. Maar ineens sloop er onzekerheid in de ploeg, werden er balverlies geleden waarvan Hellas goed wist te profiteren. 20-23 na zes minuten. De wedstrijd werd vanaf dat moment rommelig beide teams gingen fouten maken. Ketelapper kreeg twee tijdstraffen binnen drie minuten De beide coaches liepen tegen een twee minuten straf aan, Hellas speelde in deze fase erg matig en V&L miste de opgelegde kansen om dichterbij te komen. 23-26 na vijftien minuten. Nog een keer wist V&L Hellas tot op een punt te naderen 26-27 maar de Limburgse dames raakte vermoeid en moesten het uiteindelijk toch afleggen tegen de veel sneller en beweeglijkere Haagse dames. Uiteindelijk werd het 28-33.
Wendy van Wanrooij scoorde 13 maal voor V&L en Maura Visser 14 keer voor Hellas.

Belgische handballers rehabiliteren zich, maar weten niet winnen. 

9 januari 2005
In de tweede EK-kwalificatiewedstrijd rehabiliteerde de Belgische handbalploeg zich na de 44-17 nederlaag uit de eerste wedstrijd van afgelopen donderdag tegen Macedonië. Men verloor zaterdagavond eervol met 23-29 in de return. Lees verder

 

Nederlands team wint eerste wedstrijd van US Duinkerken

9 januari 2005
Het Nederlands heren handbalteam heeft zaterdagavond de eerste oefen wedstrijd ter voorbereiding op het EK kwalificatie toernooi in Polen van komend weekend gewonnen. Bondscoach Henk Groener kon na het toernooi in Luxemburg weer beschikken over zijn volledige selectie. Lees verder

Hervatting competities.

Opnieuw zware slag voor PSV Rostock 

8 januari 2005
8 januari 2005
Dit weekend wordt de Nationale dames competitie , evenals alle andere competitie in de eerste divisie, hoofd en regio klasse weer hervat. Het programma van de dames in de eredivisie ziet er dit weekend als volgt uit: 
19.30 Open Line/V en L - Hellas Glanerbrook, Geleen
Scheidsrechters. Hermans/Meijer 
19.30 Zeeman Vastgoed/SEW - FIQAS/Aalsmeer wedstrijd is uitgesteld i.v.m. Europacup
20.15 v.d Voort/Quintus - de Volewijckers vd Voorthal, Kwintsheul
Scheidsrechters. Bakema/Smit
20.30 N.E.A. - AAC 1899 Bindelwijk, Ouderkerk
Scheidsrechters. Holierhoek/Velsink 
Zondag 9 januari
13.30 Dijkoraad/Kwiek - Hoeve de Aar/B.F.C. Tijenraan, Raalte 
Scheidsrechters. Daems/v Roy
14.30 Rabobank/E en O - V.Z.V. Angelslo, Emmen
Scheidsrechters. Dzemidzic/Pavlovic

Het Duitse PSV Rostock heeft afgelopen weel opnieuw een zware slag moeten incasseren. Nadat eerder in het seizoen al Jolanda Robben en Maike Weidemann met een afgescheurde kruisband het seizoen in duigen zagen vallen heeft nu ook naar het er naar uit laat zien Keepster Pauline Radke haar kruisband afgescheurd. Nu de competitie weer op het punt staat te beginnen en Rostock in de degradatie poule moet gaan uitkomen zal het er voor de promovendus allemaal niet gemakkelijker op worden. 

Oefenwedstrijden Nederland

Overwetering profiteert van Carmel talentencentrum

8 januari 2005
8 januari 2005
Vandaag speelt het Nederlands heren team de eerste van twee oefenwedstrijden tegen het Franse Duinkerken. Deze wedstrijd vindt plaats om 18.45 uur in Gorsel, in het Sport en Cultureel Centrum het Trefpunt. Morgen staat om 16.15 uur de tweede wedstrijd in Cothen op het programma. Voor meer Info 

Handbalvereniging Overwetering wil de jeugdopleiding op een hoger plan brengen. Middels een intensieve samenwerking met het Carmel Handbaltalentencentrum moeten de plannen in de komende jaren gestalte gaan krijgen.
Talrijke initiatieven zijn al genomen. Zo worden de jeugdtrainers door docenten van het CHTC (Raalte)op het technische vlak geschoold en worden er clinics verzorgd door toptrainers als Monique Tijsterman en is er in de persoon van de talentvolle jonge middenafstandsloper Mick van Amelsvoort een loop,- en coördinatietrainer aangesteld. Lees verder

Viborg verliest eerste Champions League wedstrijd

Koploper regioklasse B Loreal wint

7 januari 2005
7 januari 2005
De dames van Viborg HK hebben vrijdagavond de eerste wedstrijd in de Champions League verloren. Het Oostenrijkse Hypo Niederösterreich was thuis na zestig minuten spelen net te sterk voor Viborg dat na een 14-14 ruststand in een spannende slotfase met 29-28 verloor. Echt recht op een overwinning heeft men niet gehad. Viborg heeft bijna de gehele wedstrijd op een achterstand gestaan. Saskia Mulder was erg trefzeker voor Viborg. De hoekspeelster scoorde uit achtpogingen zeven maal maar het mocht echter niet baten. Olga Assink trof vier maal doel. Volgende week zaterdag weer een nieuwe kans en dan thuis tegen het Russische Dinamo AQUA Volgograd

Koploper in de Regioklasse B Loreal geeft vrijdagavond de vooruitgespeelde wedstrijd tegen het laag geklasseerde Eksplosion '71 met ruime cijfers gewonnen. Het werd een 31-14 overwinning voor de Venlonaren. 

Femke Verboven definitief uitgeschakeld

K-Statistics groot succes tijdens Limburgse Handbal Dagen

7 januari 2005
7 januari 2005
Openline V&L speelster Femke Verboven is definitief voor het gehele seizoen uitgeschakeld. De opbouwster die in de wedstrijd op 13 november geblesseerd raakte mocht op advies van de doktoren deze week weer gaan trainer. Dinsdag tijdens de training ging het helemaal mis. Alles wijst erop dat ze nu haar kruisband heeft afgescheurd. Binnenkort volgt er een kijkoperatie waarna er een operatie volgt over een week of vier. Voor Verboven betekent dat het seizoen voor haar voorbij is. Wanneer alles voorspoedig verloopt kan ze aan het begin van komend seizoen weer speelklaar zijn. 

K-Statistics is het nieuwe programma waarmee men snel en effectief handbalwedstrijden kan analyseren. Alles noteren op een papiertje tijdens de wedstrijd en uitwerken na de wedstrijd thuis behoort nu tot het verleden. Razend snel en op eenvoudige wijze voert men met K-statistics de gegevens in die men op elk gewenst moment al tijdens de wedstrijd kan raadplegen. 
Na een succesvolle entree in de Nederlandse en Belgische handbalmarkt werd er tijdens de afgelopen Limburgse Handbal Dagen groots uitgepakt en werden alle wedstrijden met de PDA en de K-Statistics software geanalyseerd. Tot groot succes van alle deelnemende teams. Inmiddels maken steeds meer clubs in Nederland en België gebruik van deze mogelijkheid om statistieken direct beschikbaar te hebben tijdens de wedstrijd. Lees verder

Opbrengst Openline V&L - Hellas naar Giro 555

EDH lijkt klaar voor aanval op koppositie door Helius

7 januari 2005
7 januari 2005
De sleutelwedstrijd in de handbalcompetitie tussen de dames van Openline V&L en Hellas aanstaande zaterdag krijgt er een extra dimensie bij. Het bestuur van Openline  V&L en de damesselectie stellen de opbrengsten van deze wedstrijd beschikbaar aan de slachtoffers van de ramp in Azië. Handballiefhebbers uit de regio Zuid-Limburg kunnen naast een leuke handbalavond - de dames 2 van Openline  V&L spelen om 21.00 uur tegen het Zwolse Tyfoon - een bijdrage leveren in de vorm van een donatie voor Azië. Gezien het belang van de wedstrijd voor de stand in de eredivie dameshandbal is de verwachting dat sportcentrum Glanerbrook op zaterdag vanaf 19.30 uur goed gevuld zal zijn.

De handballers van EDH hebben twee weken kunnen bijkomen van een vermoeiende eerste seizoenshelft. De promovendus uit Delft doet het in de regioklasse verbluffend goed en voert na acht wedstrijden de ranglijst aan. Zondag staat de thuiswedstrijd tegen de naaste belager Helius op het programma. "Wij beginnen de tweede seizoenshelft meteen met een serieuze krachtsmeting. Maar na zondag weten we waar we aan toe zijn en waar we staan", voorspelt trainer Richard Schröder. Lees verder

Vooruitgespeelde wedstrijden

Handbaleuro ’s

7 januari 2005
7 januari 2005
Donderdagavond werd de wedstrijd tussen Loreal en VHC uit de hoofdklasse B bij de dames i.v.m. activiteiten betreffende carnaval vooruitgespeeld. Loreal won thuis van VHC met 15-14.I n een rommelige wedstrijd met een rustand van 9-8 liep VHC in de tweede helft uit naar 10-13. In deze periode liep VHC tegen een 2 minuten straf op waardoor Loreal toch nog langs zij kwam en uiteindelijk de wedstrijd iets wet gelukkig won. Vrijdagavond wordt de wedstrijd tussen de heren van Loreal en Eksplosion al gespeeld. 

Het bestuur van handbalvereniging MBB / Vechtzoom stort een vast bedrag per lid. Goed voor zo ’n 250 euro. De verenigingssponsor Maarsens Bouw Bedrijf ( MBB) gaat de som verdubbelen tot 500 euro. Tijdens de wedstrijden van 9 en 16 januari wordt gecollecteerd.

EK kwalificatie: desastreus begin voor België

Uitslagen EK kwalificatie

6 januari 2005
7 januari 2005
Ondanks een goede voorbereidingscampagne beleefde de Belgische nationale ploeg een desastreus begin van het EK kwalificatietoernooi. De Belgische handbalploeg, onder leiding van Alex Jacobs, liep in de eerste wedstrijd in en Macedonië tegen een vernietigende nederlaag aan. Macedonië - België 44-17 (rust 23-5) Lees verder

Donderdagavond werden er weer een aantal wedstrijden uit de eerste speelrond van de EK kwalificatie gespeeld. Alle teams zijn nu een keer in actie geweest behalve de groep van Nederland. uitslagen: 
Italië - Cyprus 33-21 (16-11)
Hongarije - Wit Rusland 38-31 (19-15)
Estland - Luxemburg 29-22
Oostenrijk - Israël 35-25 (16-12)

Judy van Adrichem wil dolgraag naar WK

Glorieuze oude dame ESCA piept en kraakt

6 januari 2005
6 januari 2005
Het worden drukke en spannende weken voor Judy van Adrichem (19) aan het begin van dit nieuwe jaar. De handbalster van Van der Voort/Quintus hervat zaterdag met haar ploeg alweer de competitie met een thuiswedstrijd tegen De Volewijckers, ze zit met haar studie in een drukke fase en wacht daarnaast in spanning af of ze wordt geselecteerd voor de WK-kwalificatiewedstrijden met Jong Oranje in Litouwen, met het WK in Tsjechië als uiteindelijk doel. Lees verder

Degraderen en fuseren zijn de huidige modewoorden voor de handbalsters van ESCA. Gloriëren behoort tot het verleden, toen de groenhemden tot de eerste divisie reikten. Een relaas over het begrip ESCA.
De Arnhemse omnisportvereniging ESCA heeft een rijk verleden. De vrouwelijke handbaltak is één van de exponenten die hieraan bijgedragen heeft. Lees verder

Handbaltopper bij de dames V&L-Hellas

Europacup dames

6 januari 2005
6 januari 2005
Komend weekend wordt de handbalcompetitie in de eredivisie bij de vrouwen weer hervat. Meteen staat er een echte kraker op het programma. Openline V&L ontvangt het Haagse Hellas in eigen hal. Deze beide koplopers hebben evenveel punten, alleen het doelsaldo is in het voordeel van Hellas.
Een wedstrijd die beslissend kan zijn voor het verdere verloop van de competitie en de uiteindelijke indeling in de play-offs. Dat het een belangrijke pot wordt is voor trainster Mirjam Collart duidelijk. "We hebben in de eerste plaats nog wat goed te maken voor eigen publiek. De laatste thuiswedstrijd tegen Aalsmeer werd verloren dus dat moeten we tegen Hellas maar rechttrekken. Als we winnen doen we heel goede zaken", aldus de trainster.
Langzaam begint de groep van Collart weer fit te geraken. Irina Pusic speelde al in de laatste wedstrijd tegen BFC. Ook Femke Verboven is weer aan het terugkomen. Het is nog niet zeker of zij tegen Hellas zal spelen.
De wedstrijd zaterdagavond, 8 januari, begint om 19.30 uur en wordt gespeeld in de sporthal van Laco/Glanerbrook.
Na afloop van dit duel speelt het tweede team tegen het Zwolse Tyfoon. Dit duel van de nummer twee begint om 21.00 uur.

Komend weekend gaan voor de dames de Europacup toernooien ook weer veder. We zijn inmiddels aangeland bij de groepswedstrijden van de Champions League en de derde ronde in de overige Europacup toernooien. Voor Nederland is er nog een club in europees verband vertegenwoordigd. landkampioen SEW speelt in de derde ronde van de EHF cup tegen het Spaanse Akaba bera bera. De club van Jokelien Tienstra. SEW speelt komende zaterdag eerst in Spanje. De wedstrijd begint om 16.45 uur. Volgende week vindt in Wognum dan de return plaats. Deze wedstrijd begint om 18.00 u. De vraag is natuurlijk lukt het SEW net als vorig seizoen om te stunten en de achtste finale te bereiken toen men in twee wedstrijden te sterk bleek over Kroatische H.C. Osijek. In de Spaanse competitie staat Akaba bera bera op dit moment op de zevende plaats en heeft men vijf wedstrijden gewonnen en vier verloren. 
De overige Nederlandse speelsters die in actie komen zijn: Olga Assink en Saskia Mulder met Viborg in de Champions League even als Maaike Turnhout met het Noorse Nordstrand. 
in de EHF-Cup zien we Monique Feijen en Pearl van der Wissel terug met GOG, Debbie Klijn met Frankfurt HC en Evelien van der Koelen met Leipzig. Bij de Cupwinnerscup treffen we Ana Rasdorov aan met haar nieuwe club Aarhus en Elly An de Boer met FCK Hansboll 
Klik hier voor alle wedstrijden uit alle toernooien

België vertrokken naar Macedonië

Denemarken

5 januari 2005
5 januari 2005
De Belgische nationale ploeg is woensdag vertokken naar Macedonië waar donderdag de eerste wedstrijd in de EK kwalificatie toernooi  op het programma staat. Bondscoach Alex Jacobs moest zijn routinier, keeper Patrick Buzaud in België achter laten. Men hoop hem wel voor a.s zaterdag speelklaar te hebben wanneer België thuis in Tongeren tegen Macedonië moet aantreden. 

De tweede Belgische keeper Sebastian Ehnevid heeft ondertussen een blitz transfer gemaakt. De 24 jarige Ehnevid verhuist met onmiddellijke ingang van het Zweede IFK Thumba naar de Finse topclub HC Dennis. Momenteel de ongeslagen nummer één in de Finse hoogste klasse 

Woensdagavond waren er vier wedstrijden in de Deense dames competitie. opnieuw was het opvallende verlies van FCK Håndbold dat de afgelopen flink geïnvesteerd heeft in het aantrekken van Deense ster speelsters. Maar opnieuw wist men niet te winnen. Na zeven overwinningen op rij in het begin van de competitie werd er woensdag voor de vierde keer oprij verloren. Thuis was Aalborg DH met 26-30 (14-15) te sterk.  
TMS Ringsted wacht nog op de eerste overwinning in deze competitie. Woensdag was  Horsens HK met 30-34 (11-21) te sterk. Andrea Groot  scoorde vier keer voor Ringsted. 
Ook na het wegsturen van Bouwer gaat het moeizaam met GOG. bij het laag geklasseerde KIF Kolding werd nipt gewonnen door GOG. Kolding IF - GOG 26-27 (15-14) Monique Feijen scoorde één maal.
SK Århus , de nieuwe club van Ana Rasdorov, kon niet winnen bij Team Esbjerg - 28-26 (15-17)

EK kwalificatie wedstrijden begonnen.

Viborg trekt Nicolai Hansen aan voor Michael V Knudsen

5 januari 2005
5 januari 2005

Nederland moet nog een week wachten alvorens het volgende week vrijdag de eerste WK kwalificatie wedstrijd moet spelen tegen Polen. Voor alle andere groepen is vanavond het startsein geven. Al direct zijn er vandaag een aantal verrassende uitslagen te noteren. 
Bosnië Herzegovina - Turkije 40-31 (20-16)
Oekraïne - Roemenië 27-26 (14-13)
Letland -  Finland 29-23 (20-11)
Portugal - Litouwen 25-25 (10-10)


Het Deense Viborg HK heeft Nicolai Hansen aangetrokken ter vervanging voor de naar het Duitse Flensburg vertrekkende Michael V Knudsen. De 22 jarige Hansen is afkomstig van Bjerringbro FH en gaat samen met René Toft Hansen.het duo aan de cirkel vormen. 

Bert Bouwer ontheven van zijn  functie als hoofdtrainer bij GOG Gudme

Olga Assink weer op dreef voor Viborg

4 januari 2005
5 januari 2005
Een jaar na zijn aanstelling is ex bondscoach Bert Bouwer bij zijn huidige club GOG Gudme ontheven van zijn functie als hoofdtrainer bij de Deense eredivisie club. Zijn taken worden overgenomen door de huidige assistent trainer Peter Bruun Jørgensen.
De reden om Bouwer uit zijn functie ontheffen als hoofdtrainer is volgens sportdirecteur Arne Buch omdat hij er niet in geslaagd is om de zeven handbalnationaliteiten en -culturen binnen het team als één eenheid te kunnen laten fungeren. De 15 koppige selectie van GOG bestaat uit speelsters uit Denemarken, Rusland, Japan, Roemenië, Nederland, Noorwegen en Zweden. Zijn inzet en diverse andere kwaliteiten zijn echter van dien aard dat men Bouwer graag wil behouden voor de club en men hem de functie van hoofd talentontwikkeling binnen de club heeft aangeboden. 

Na een stop van ruim zes weken heeft dinsdagavond de Deense damescompetitie weer de draad opgepakt. Twee wedstrijden stonden er op het programma. Viborg HK deed goede zaken. Zelf won de titelverdediger met 28-23 van het geplaagde Randers, na een ruststand van 13-12. Olga Assink was weer opdreef voor Viborg ze werd topscoorster met zes doelpunten. Saskia Mulder trof driemaal doel. Concurrent Slagelse kwam thuis niet verder dan een 25-25 gelijkspel tegen Ikas Bording. Slagelse en Viborg delen nu de koppositie. Beide hebben 19 punten. Vandaag staan er drie wedstrijden op het programma
. Komende vrijdag begint voor Viborg de Champions League competitie met de uitwedstrijd tegen het Oostenrijkse Hypo Niederösterreich

Woudstra heeft plek veroverd in vrouwenbolwerk

Leipzig slaat opnieuw toe met Roemeense Ionica Munteanu

4 januari 2005
4 januari 2005
Vrouwen, Henk Woudstra is ze in de loop der jaren gaan begrijpen. Maar het kostte hem moeite. De vrouwelijke logica - soms teer, vaak ondoorgrondelijk - wilde de trainer van eredivisionist Dijkoraad/Kwiek nog wel eens ontgaan. Maar de coach uit Dalfsen heeft in handbalbolwerk Raalte zijn plek veroverd. Al moeten er in Tijenraan vooral dit seizoen flink wat gekrenkte vrouwenzieltjes gemasseerd worden. ‘Maar als Kwiek dit seizoen mocht degraderen, heb ook ik gefaald.’.Lees verder

Na Fruelund en Thorsen heeft het Duitse Leipzig opnieuw toegeslagen op de transfermarkt. Met onmiddellijke ingang speelt de 25 jarige Roemeense international en keepster Ionica Munteanu voor de Duitse ploeg. Zij is afkomstig van het Deense Randers HK dat vanwege financiële problemen haar buitenlandse speelster moet laten gaan. Leipzig hoopt Munteanu komend weekend al bij de Europacup wedstrijd tegen Russische Astachan te kunnen inzetten. 

Het ontslag dat niemand begreep

Handballers Heerle beginnen jaar goed

4 januari 2005
4 januari 2005
2005 zit er net op. In deze serie kijken we met Limburgse sporters en trainers terug op het afgelopen jaar. Vandaag Lou Reubsaet. De handbaltrainer werd bij het vrouwenteam van V&L ontslagen op het moment dat de landstitel voor het grijpen lag. Niemand die het begreep.
Hoe kijk je terug op 2005?
,,Sportief gezien kan ik natuurlijk alleen maar tevreden zijn, maar op het menselijke vlak was het een heel erg turbulent jaar.'' Lees verder

De mannen van Handbalvereniging Heerle kunnen terugkijken op een geslaagd Jongenelen en Tholhuijsen nieuwjaarstoernooi. Zij beëindigden hun eigen toernooi ongeslagen.
Bij de vrouwen bleek competitietegenstander HMC uit Raamsdonksveer duidelijk de sterkste. De Heerlese vrouwen werden op doelsaldo nog wel tweede, net voor de Brabantse selectie. Lees verder

Richard Curfs weg Jork Schellings naar Maasmechelen

Oefenwedstrijden

4 januari 2005
4 januari 2005
Richard Curfs is na vijf maanden weer opgestapt bij het Belgische Maasmechelen. Curfs kon zich i.v.m. zijn werk niet verenigingen met het beleid van de Duitse trainer Dieter Lennartz en heeft daar zijn consequenties uit getrokken. Hij wil nu bij zijn oude club BFC in ieder geval zijn conditie op peil houden. Als vervanger voor de vertrokken Curfs heeft Maasmechelen Jork Schellings van Sittardia aangetrokken. Schellings is bij de Limburgers op een zijspoor geraakt vanwege een hardnekkige blessure. Bij zijn vorige werkgever, het Duitse Bad Munster Eifel, werkte Schellings al samen met de huidige trainer van Maasmechelen.  
Maasmechelen heeft bij Sittardia officieel de overschrijving aangevraagd, maar de Nederlands- Limurgse club heeft aan een eventuele overschrijving naar de Belgische club en dus een vrijgave een voorwaarde verbonden. "Tot nu toe heeft Maasmechelen daar nog niet op gereageerd" aldus Wil Knols de manager van Sittardia.

Nu de Nederlandse heren competitie weer enekele weken stil ligt is er weer ruimte en tijd voor oefenwedstrijden. Op 7 januari speelt Axias Tachos thuis tegen het Belgische Bocholt, aanvang 20.00 u. Ook BFC speelt tegen de debutant in de Belgische eredivisie en wel op 18 januari 2005. Deze wedstrijd begint ook om 20.00 u en wordt in Beek gespeeld. 
Oefenprogramma V&L
15 januari Beyne –Muermans V&L 17.00 uur
16 januari Tongeren-Muermans V&L 16.00 uur
22 januari Muermans V&L-Neerpelt 19.00 uur wedstrijd wordt gespeeld in Munstergeleen
24 januari Muermans V&L – Eynatten 19.30 uur
oefenprogramma E&O
09 januari Ibbenburen - Rabobank/E&O 18.00 uur
11 januari Nordhorn 2- Rabobank/E&O Tijd volgt
15 januari Rabobank/E&O - Emsdetten
Aanvang:15.30uur Sporthal Emmerhout
18 januari Aurich - Rabobank/E&O 18.30uur

Volendam wint sterk bezet heren A-toernooi in Oss

Tegenslag en een meevaller voor Zuidlease Sittardia 

4 januari 2005
4 januari 2005
OSS - De heren A van Kras Volendam hebben de Polderhofcup 2005 gewonnen. In het door de Osse handbalvereniging Olympia '89 georganiseerde toernooi versloegen zij Rabobank E&O in de finale met 18-17. De thuisploeg kaapte de derde plaats weg. Volendam begon matig aan het toernooi. De eerste twee wedstrijden verloren zij zelfs. In hun eerste partij was Olympia nipt te sterk (10-9) en in het tweede groepsduel werd het geklopt door E&O (16-13). Lees veder

 

Bij Zuidlease Sittardia komt de ene speler terug van een langdurige blessure en de andere krijgt te horen dat hij acht maanden lang uit roulatie zal zijn. Barry Vereijssen raakte zes weken geleden tijdens de training geblesseerd aan zijn knie. Zo op het eerste oog was het niet ernstig en de verwachting was dat hij twee drie weken niet inzetbaar zou zijn. Omdat hij last bleef houden van zij knie is hij deze week bij de orthopeed geweest. Daar bleek tot grote verbazing van iedereen dat zijn kruisband is afgescheurd. Deze week volgt dan nog een MRI-scan waarna eind januari begin februari een operatie volgt. Consequentie is dat Vereijssen acht maanden uitgeschakeld zal zijn. Tegenover de  tegenslag staat wel weer de terugkomst van Pim Knols. Vorig jaar tijdens de Limburgse Handbal Dagen scheurde hij zijn kruisband af. Precies een jaar later, heeft hij deze week weer de training kunnen hervatten. 

Nederlands heren team speelt twee keer tegen het Franse Duinkerken

MBB/Vechtzoom steunt geld inzamelingsactie Azië

3 januari 2005
3 januari 2005
Vrijdag 7 januari komt het Nederlands heren team weer bij elkaar ter voorbereiding op het komende EK kwalificatie toernooi in Polen. 
Op zaterdag 8 en zondag 9 januari speelt het Nederlands team twee keer een oefenwedstrijd tegen het Franse Duinkerken. Zondagmiddag 9 januari speelt men in Cothen.  Lees verder

Het idee kwam van oud bestuurslid en webbeheerder Wil Schreutelkamp zegt PR.man Wim Snijders van MBB/Vechtzoom.
Bij de komende thuiswedstrijden op 9 en 16 januari a.s. in de OVVO-sporthal in Maarssen zal er een geldende inzamelingsactie worden gehouden voor de zeebeving in Azië. Inmiddels zijn er al een aantal sponsoren die hun toezegging hebben gedaan om deze actie financieel te ondersteunen.

BouwCoach/Bevo HC oefent in Duitsland

Gemini speler Serge van Straalen ondergaat mri-scan

3 januari 2005
3 januari 2005
Na een korte pauze in verband met de feestdagen zijn de handballers van BouwCoach/Bevo HC inmiddels weer volop in training. De eerste trainingsweek wordt op zaterdag afgesloten met een oefenwedstrijd tegen ASV Hamm. Aan de Duitse Regionalligist zal de ploeg van Henk Rutten en Peter Woletz een zware dobber krijgen. De gastheren hebben immers uitstekende uitzichten op het kampioenschap in de Regionalliga en promotie naar de tweede Bundesliga. Met de Nederlander Rob de Pijper in de gelederen hoefde de ploeg tot dusver slechts 6 verliespunten toe te staan. In de maand augustus van het afgelopen jaar stond Bevo HC ook al eens tegenover de ploeg uit Hamm en werd destijds naar een kansloze nederlaag gespeeld. Zaterdag 8 januari hebben de Heldenaren vanaf 17.00 uur de kans om zich te revancheren.

Serge van Straalen moet morgen een mri-scan ondergaan aan z'n knie. De Gemini-handballer is al ruim een maand uit de roulatie. De blessure blijkt ernstiger dan verwacht. "Er zit vocht in de knie dat niet weggaat", aldus Van Straalen. Lees verder

Uitverkoop bij Randers HK

Topscoorderslijst Denemarken

2 januari 2005
2 januari 2005
Bij het in financiële problemen verkerende Deense Randers HK is het momenteel een uitverkoop van speelsters. Na de Roemeense Steluta Luca, die sinds 1 januari voor FCK handbold uitkomt, zullen ook haar landgenoten Carmen-Andrea Lungu en Ionica Munteanu Randers verlaten. Opbouwster Lungu heeft een contract van Slagelse voorliggen. Voor keepster Munteanu is interesse van het Duitse Leipzich. De overgebleven speelster van Randers HK hebben een salaris verlaging van 10 to 20 procent geaccepteerd

Deze week gaat in Denemarken na het EK in Hongarije de competitie weer verder. Na tien speeldagen is Pearl van der Wissel de beste Nederlandse schutter op de Deense topscoorders lijst. Zij staat 31ste met 39 doelpunten gevolgd door Monique Feyen 40ste met 35 doelpunten. De lang geblesseerde en nog steeds niet geheel fitte Olga Assink staat 55-tigste met 28 doelpunten. Andrea Groot vinden we terug op de 71ste plaats met 21 doelpunten. Saskia Mulder 73ste met 20 doelpunten. Anna Razdorov heeft voor Kolding nog elf doepunten gescoord en Ely An de Boer kwam voor FCK maar tot negen doelpunten. Razdorov en de Boer krijgen echter weinig speeltijd bij hun club. Razdorov is dan ook al verkast naar Aarhus. 
De lijst in Denemarken wordt aangevoerd door Bojana Popovic met 87 doelpunten en Ausra Fridrikas met 75 doelpunten. 

Kiel als koploper de competitiestop in 

Bundesliga:  Essen verspeelt weer voorsprong in laatste minuten

2 januari 2005
2 januari 2005
Door een 34-31 overwinning op Lemgo gaat THW Kiel als lijstaanvoerder aan de competitie stop beginnen. De Noord Duitsers hebben zich overigens voor komend seizoen verstrekt met de Zweeds international en cirkelspeler Pelle Linders, afkomstig van het Deense Kolding. Hij moet samen met zijn landgenoot Ahlm het koningskoppel aan de cirkel gaan vormen. Flensburg, de regerend kampioen volgt op één punt. Magdeburg op vier en Nordhorn en Hamburg op vijf. Hamburg wacht echter nog een puntenaftrek van acht punten aan het eind van het seizoen. Düsseldorf, Minden en Schewrin staan op de degradatie plaatsen op de helft van de competitie. De Bundesliga gaat na het WK in Tunesië op 11 februari weer verder.

Zoals al zovaak dit seizoen is gebleken weet Essen in de slotfase van de wedstrijd de voorsprong niet vast te houden. In de laatste vier minuten van de wedstrijd tegen Göppingen verspeelde Tusem Essen opnieuw een 24-28 voorsprong. Volker Michel volrok het vonnis over Essen in de slotseconde met een directe vrijeworp. Eindstand 28-28 nadat Essen het grootste deel van de wedstrijd op een voorsprong had gestaan. Mark Schmetz was weer goed voor 6 doelpunten.
Nordhorn blijft goed meedraaien in de top van de Bundesliga. Zondag werd er gewonnen van SV Post Schwerin. Na een 15-11 ruststand werd het een 32-26 overwinning voor Nordhorn dat daarmee op de vier plaats blijft van de Bundesliga. Mark Bult kwam zondag twee maal tot scoren.  
TuS N.-Lübbecke kon zondag weining in brengen tegen Hamburg. Vanaf het begin keek Lübbecke tegen een achterstand aan 19-14 bij rust. Na zestig minuten stond er een 38-26 eindstand op het scorebord. Inmiddels is Lübbecke na een goede start van de competitie terug gezakt naar de dertiende plaats in de Bundesliga. Fabian van Olphen was zondag goed voor drie doelpunten voor zijn ploeg. Uitslagen en stand

Horsens en Kolding winnen  Deense beker

Krim Ljubljana verdedigd haar titel met succes

1 januari 2005
2 januari 2005
Afgelopen woensdag werden in Denemarken de bekerfinales bij de dames en de heren gespeeld. Bij de heren was Kolding, de nummer een uit de competitie, te sterk voor Skjern. Na de 19-13 ruststand werd het een overtuigende 41-33 overwinning voor Kolding dat daarmee voor de vijfde keer bekerwinnaar werd. Bij de dames was de overwinning voor Horsens dat in de finale te sterk was voor Ikast Bording. Bij de dames was het spannender als bij de heren. Na de 12-9 ruststand werd het een 23-22 zege voor Horsens. Voor de dames van Horsens was het de eerste keer in de clubhistorie dat men de Deense beker won. 

het Sloveense Krim Ljubljana heeft haar titel als  Europees clubkampioen bij dames afgelopen week met succes verdedigd. In de finale in Leipzich wonnen de Sloveense dames met overtuigende cijfers van het Oostenrijkse Hypo Niederösterreich 25-34. Het organiserende HC Leipzich legde beslag op de derde plaats door in de kleine finale van Macedonische Kometal Skopje met 27-26 te winnen. Bij de rust stond het nog 14-16 voor Skopje. Evelien van der Koelen scoorde in deze wedstrijd drie maal voor Leipzich
Tegenvallend waren de prestaties van de Deense dames van Viborg. Slagelse had er helemaal een oefentoernooitje van gemaakt door met de complete B selectie naar Leipzich af te reizen. Ikast Bording moest verstek laten gaan i.v.m. het spelen van de Deense bekerfinale. 

Anna Razdorov naar Aarhus

Ekke Hoffmann stopt als bondscoach bij de Duitse dames

1 januari 2005
1 januari 2005
De 31 jarige ex international Anna Razdorov verhuist van het Deense Kif Kolding naar mede degradatie kandidaat Aahrus. Aahrus staat elfde op de ranglijst van de Deense håndboldligaen. Razdorov die 70 interlands voor Nederland speelde en 10 voor Joegoslavië kwam eerder uit voor GOG en Odensse

Ekke Hoffmann heeft na de vijfde plaats bij het EK in Hongarije besloten een punt achter zijn ambt als bondscoach van de Duitse dames te zetten. Bij zijn derde aanstelling als bondscoach had hij zich voorgenomen om de dames weer naar de internationale top te brengen Nu het gelukt is deze doelstelling te realiseren vind hij dat zijn taak volbracht is. "De nieuwe doelstelling, de olympische spelen van 2008 te bereiken is een taak voor zijn opvolger" aldus de 61 jarige Hoffmann, die de bond bedankte voor het vertrouwen dat ze hem hebben gegeven door hem een nieuw contract aan te bieden, maar waar hij dus voor bedankte.

Viborg Shirts bestellen

Alleen nog kleine missies

1 januari 2005
31 december 2004
U wilt nog een shirt bestellen van de winnaar van de Limburgse Handbal Dagen, of van de Deense kampioen bekerwinnaar en Europacup winnaar van afgelopen seizoen. Wie voor a.s. maandag 12.00 u bestelt heeft het volgende week in huis. Klik hier voor meer info. 

Meiden met een missie. Olga Assink was er eentje van. Zij die het zieltogende Hollandse handbal wilden laten schitteren op de Olympische Spelen. In Sydney in 2000 wellicht al, maar toch zeker bij Athene 2004. Beide gingen voorbij zonder Oranje, zonder Assink. Hoezo missie?
Het ene moment zegt Olga Assink, bijna opstandig: ‘Als je toch ziet welke landen er in Athene wel bij waren! Wij zijn veel beter dan die teams, dat zegt iedereen.’ Om een kwartier later berustend vast te stellen: ‘We waren er niet bij in Athene, dus we waren niet goed genoeg.’ Lees verder

Handbaldagen zitten aan plafond

Viborg op eenzame hoogte tijdens de Limburgse Handbal Dagen

31 december 2004
31 december 2004
Het publiek op de banken, handbal van Europees (sub)topniveau, een bomvolle sporthal, amper een wanklank, maar toch een - weliswaar trotse - dubbende toernooivoorzitter Gabrie Rietbroek. Ook de zeventiende editie van de Limburgse Handbaldagen was een groot succes, maar precies daar wringt de schoen. ?We zouden graag, maar we kunnen niet meer doorgroeien.''
Hij lurkt ontspannen aan een sigaartje. ,,Ik hoef me nergens druk om te maken. Het toernooi staat als een huis.'' Gabrie Rietbroek bezigt geen grootspraak. De Limburgse Handbaldagen (LHD) kunnen niet meer kapot   Lees verder

Om 19.30 uur begon de finale in een sporthal die al bijna een uur voor aanvang van de wedstrijd geheel gevuld was. Een droomfinale zou het moeten worden was de algehele verwachting. Twee ploegen Viborg HK en IFK Skövde hadden beide nog geen wedstrijd verloren tijdens het toernooi en hadden bij tijd en wijle sprankelend handbal met veel technisch vernuft laten zien. Daarnaast stonden beide ploegen bekend voor hun zeer snel en daarmee zeer attractief handbal.
Het werd echter een spectaculaire handbalshow van Viborg HK. Lees verder