HET OVERZICHT 10 januari
Weer of geen weer: in Nederland en de Europese competities werden dit weekeinde toch nog heel wat wedstrijden afgewerkt.
EREDIVISIE vrouwen
Drie van de vier ploegen aan kop – Kwiek kwam niet in actie – maakten geen fout. Kampioen VZV zette MHV’81 in eigenhuis opzij: 42-25. Ook Quintus kon zich tegen DSVD naar hartenlust uitleven: 38-20. SEW, waar coach Michael Vijverberg na dit seizoen vertrekt, moest in eigen huis de punten afstaan aan VOC: 26-29 (16-15). Vanaf een 23-23 tussenstand liep de partij in het voordeel van de gasten waar keepster Nikki van der Vorst een geduchte sta-in-de-weg bleek voor de SEW-voorwaartsen. Van Ingen, Kooij en opnieuw Van Ingen vergrootten de marge naar drie. Achteraf gezien het beslissende gaatje al drong SEW in de slotfase bij 26-28 nog fel aan.
Na 23-23 trokken de bezoekers uit de hoofdstad de pot naar zich toe. Jette van Ingen, Jill Kooij en opnieuw Van Ingen tilden de score naar 23-26.
Vlug en Lenig haalde het in Geleen net niet tegen Foreholte: 33-34. Daarmee vergroot de ploeg van Patrick Jordaan de marge met de Limburgse ploeg naar drie punten en komt gelijk met DSVD. Fortes Venlo moest na vier zeges ditmaal in eigen omgeving in een doelpuntrijk duel een puntendeling toestaan aan laagvlieger PSV: 35-35. Volendam liet hekkensluiter ZAP geen kans: 34-15.
Afgelast: E&O – Kwiek
EERSTE DIVISIE vrouwen
Afgelast: Fortissimo – Kwiek 2; Wijhe’92 - MEOS
EREDIVISIE mannen
Verrassend de thuisnederlaag van debutant Unitas tegen het prima presterende Rotterdam Handbal: met 24-28 (13-13) ging de ploeg van coach Henk Smeenge eraf. Vier tijdstraffen voor de thuisploeg, eentje meer voor de gasten betekende wat extra werk in de beider defensies. Bij 18-21 sloegen de gasten, mede door topschutter Krijgsman (10) het beslissende gaatje. De ploeg uit Rolde ziet de marge met koploper Tachos groeien, voor de Rotterdammers die in december competitiegenoot Aalsmeer uit het bekertoernooi wipten, betekent die belangrijke zege een stapje hoger richting de top drie.
BFC waar Koen Vliegen met een rode kaart van het veld moest, pakte na de jaarwisseling, na twee nederlagen, de draad op een zege op nummer 7 Aalsmeer 2: 26-22. Daardoor komt de ploeg van coach Richard Curfs op één punt van de Opleidingsploeg uit Aalsmeer.
Rapiditas, nu nadrukkelijker in de bedreigde omgeving op de laatste plek met zes punten uit 15 wedstrijden, redde het in Weert niet tegen DFS Arnhem: 35-40. De laatste zege voor de ploeg van coach Irina Pusic dateert van 25 oktober toen hekkensluiter Bevo 2 met 40-26 werd verslagen. Diezelfde hekkensluiter sloeg toe in Schiedam door met 29-34 te winnen bij DWS en klimt met één punt meer over de Weerter formatie heen. Het eveneens onderin geplaatste Dynamico kon geen tweepunter toevoegen aan de acht die er achter de naam stonden: het uitduel bij Volendam 2 ging met 30-28 verloren.
Afgelast: Tachos – Quintus; E&O – PSV
EERSTE DIVISIE mannen
Afgelast: Houten 2 – Atomium ‘61
CHAMPIONS LEAGUE vrouwen
Meest in het oog springende duel: Metz tegen Györ, de koplopers in groep A waarbij de ploeg van Per Johansson met een marge van twee punten afreisde naar Noord-Frankrijk. Halfweg 14-14, tot 22-22 gelijk opgaand, daarna een 0-4 run voor de Hongaarse ploeg: 22-26. Die marge hield stand: 24-27. Bij Metz werd toekomstig Györ-speelster Sarah Bouktit met zes treffers topscorer, Bo van Wetering en Dione Housheer (elk 5 treffers plus vijf assists van Housheer) en Kelly Dulfer (2) leverden het Nederlands aandeel in de doelpuntenproductie bij de regerend CL-kampioen. Kristina Jørgensen, volgend seizoen bij Metz, scoorde een uit vier.
Door de nederlaag van Metz had Bistrita, met Larissa Nüsser, in eigen hal in punten gelijk kunnen komen met Metz. Dat gebeurde niet: de Roemeense ploeg verloor van hekkensluiter Buducnost – pas één punt – met 34-38 (18-18). Nüsser kwam tot drie treffers. Ikast ontving Ferencvaros, met Angela Malestein en leed in de strijd om de derde plek verrassend puntenverlies: 27-28. Petra Simon was goed voor zeven Hongaarse treffers, Malestein scoorde een uit vier. FTC op plek 3, met 12 punten, twee punten meer dan Ikast en één minder dan Odense dat morgen in actie komt tegen CSM Bucuresti.
Overige wedstrijden: Dortmund – Esbjerg; Ljubljana – Sola; Podravka – Brest Bretagne.
EUROPEAN LEAGUE vrouwen
Start van de groepsfase in de European League. Larvik, de ploeg van Oranje-coach Henrik Signell, kwam thuis tegen het Roemeense Baia Mare niet tot winst: 26-28. Oldenburg - geen scores voor Pam Korsten - opende in eigen huis met een nederlaag tegen Lokomotiva Zagreb: 24-27.
DUITSLAND
In de Bundesliga (vrouwen) het duel tussen nummer 4, Bensheim-Auerbach en nummer 6, Neckarsulmer SU. Bij thuiswinst kan Bensheim op 18 punten komen, samen met koploper Dortmund en Blomberg-Lippe. Het werd 36-32 voor de ploeg van Helen van Beuden die daarmee een – verlaat – cadeautje kreeg voor haar 35e verjaardag. Iva van der Linden (7) en Annefleur Bruggeman (2) scoorden nog – tevergeefs – voor de gasten uit Zuid-Duitsland.
In de tweede Bundesliga (vrouwen) ging TuS Lintfort in eigen huis onderuit tegen Rödertal, de nummer vier: 25-36. Bij rust was het verschil al duidelijk: 10-22. Nieuweling Femke Kleijkers was vijfmaal succesvol en kreeg drie assists achter haar naam, ploeggenote Yara Vlaswinkel scoorde niet. Bij de bezoekers nam Bo Dekker acht treffers voor haar rekening. Rozemarijn Alderden doelpuntte vier keer. Rödertal met 20 uit 13, evenveel als Berlin, op plek 2, achter koploper Leipzig (24 uit 12). Lintfort met 6 uit 13 op plek 13, slechts twee punten boven de drie degradatieplekken.
cover foto 1 BFC-coach Richard Curfs begon met een zege op Aalsmeer 2 aan het jaar 2026, foto archief HSP / Reza
foto 2 Nikki van der Vorst won met VOC de Noord-Hollandse derby bij SEW, foto archief HSP / Hank Prijs
Chrome
Firefox
Internet explorer
Safari




