Nieuws

AALSMEER EN BOCHOLT: MOEIZAME START BNL; WINST DEBUTANTEN VELO EN PSV

De start van het vijftiende BNL-seizoen beloofde heel wat goeds, gelet op de duels die op het menu stonden. Nederlands kampioen Aalsmeer – met Jeffrey Boomhouwer na tien jaar terug in zijn vroegere omgeving - kreeg bezoek van een verjongd Bevo en moest alle zeilen bijzetten om de eerste twee punten binnen boord te houden: 34-31.

Ook Bocholt, onder leiding van de nieuwe coach Luc Boiten had geen makkelijk middagje in de Opperdam waar Volendam-collega Geert Hinskens zijn manschappen nauwkeurige instructies had gegeven om de Belgische doelpuntenmachine in toom te houden: 26-27. Nog maar een half jaar geleden won de Nederlandse vice-kampioen met 33-32. Ook ditmaal was de marge dus erg klein.

Volendam leverde deze zomer met onder meer het vertrek van Fofana, Bourget en doelman Schellekens nogal wat routine in. Maar de verliezend finalist van de laatste BNL-editie moest toezien hoe de thuisploeg na rust (11-13) naar een 22-21 voorsprong kroop door Robin Nagtegaal. De vreugde was van korte duur: oud-Volendammer Tim Claessens zette in de slotseconden de winnende treffer voor de Belgen op het bord: 26-27.

BNL-winnaar LIONS moest, dit seizoen met een aantal jonkies in de gelederen, diep gaan tegen het Nederlands getinte Sporting Pelt waar Korneel Douven de nieuwe technische baas is. Beide ploegen hadden veel zin om doelpunten te maken: bij rust wezen de bordjes 20-21. Vrijwel de hele wedstrijd had LIONS het nakijken qua score. Ook na de pauze veel doelpunten: 25 keer mochten de fans klappen. Bij 26-29 leek de regerend kampioen te bezwijken. Aanvoerder Ivo Steins zette met een benutte pingel de ploegen voor het laatst naast elkaar. Geen dubbele punten voor een van beide ploegen: 33-33.

Nieuwkomers

HUBO handbal, met coach Peter Portengen aan het roer, maakte nieuwkomer Tachos meteen wegwijs in de grensoverschrijdende competitie. De ploeg van Hans van Dijk kwam er in Hasselt niet aan te pas: 43-20. De ploeg van de twee broers Bartosz en Damian Kedziora, Eupen, kende een vliegende start tegen Atomix: in het grensgebed moest de ploeg uit bierstad Haacht de punten achterlaten: 36-28.

Belgisch kampioen Visé verslikte zich meteen op de openingsdag in Hurry Up, de ploeg van Joop Fiege: 23-25. Daarmee geeft de ploeg uit Zwartemeer aan dit seizoen uit een ander vaatje te gaan tappen met nieuwkomers als Patrick Miedema, Nicolai Schoemaker en Valter Soares. In de tweede helft verstigde linker flankspeler Goncalo Gracio met vijf treffers de aandacht op zich bij de gasten: 19-23. De ploeg van de nieuwe coach Thomas Cauwenberghs milderde nog tot 23-24 maar Miedema hing de bordjes luttele tikken voor affluiten op 23-25.

Vrouwen

De beide debutanten in de eredivisie, Velo en PSV, verrasten met fraaie zeges. De ploeg uit Wateringen, met Nico Stet aan het roer, hield in eigen huis VZV in bedwang: 32-31. Velo – zes tijdstraffen tegenover een zelfde aantal van de gasten – bejubelde de eerste winst in de eredivisie ooit heel nadrukkelijk.

Zie ook:

PSV, dat vorig seizoen als eerste divisieploeg BFC in het bekertoernooi uitschakelde, was ook deze keer de sterkste. Met ruim verschil werden de goede bedoelingen van de Beekse formatie - negen tijdstraffen tegenover één voor PSV - teniet gedaan: 31-17. Minimaal voor één week mag de ploeg uit Eindhoven zich koploper in de eredivisie noemen.

DSVD begon aan het nieuwe seizoen waar het voor de zomer mee eindigde: met een nederlaag, ditmaal tegen Volendam: 27-33. Elf tijdstraffen – vijf tegen zes – had het duo Vriend en Radsma nodig. Bij rust keek de ploeg van coach Jan Majoor tegen een 12-19 achterstand aan.

"Dit is wel een domper”, aldus Majoor in de regionale media na afloop. "Soms verlies je omdat de tegenstander beter is, maar nu hebben we gewoon niet ons ware gezicht laten zien. Dat is zonde. In de eerste helft begonnen we heel slecht en we scoorden pas nadat we 0-4 achterstonden. Aanvallend hebben we misschien wel meer dan 15 kansen gemist, waaronder 3 penalty’s. En in de verdediging kregen we de doelpunten te makkelijk tegen. Het lukte ons niet om de zenuwen van ons af te spelen. Vooraf hadden we het gevoel dat we er klaar voor waren, maar dat bleek toch niet helemaal zo te zijn.”

Kwiek kon het in eigen omgeving niet rooien tegen SEW: onder leiding van het koppel Carla van Dijk / Yvonne Wijtenburg – bezig aan hun allerlaatste seizoen als arbiters – gingen de punten mee terug naar Noord-Holland: 27-32. Beide ploegen moesten één keer een tijdstraf incasseren. VOC, met de teruggekeerde Jill Kooij, startte als vanouds en wees het bezoekende Quintus dat tijdens de afgelopen maanden ‘een flinke jas heeft uitgetrokken’ met 30-24 terug. Bij rust wezen de bordjes nog in Amsterdams nadeel: 10-12. Tot 22-22 mocht de ploeg van coach Fred Michielsen hopen op een goed resultaat.

Derby

De eerste Limburgse derby van het seizoen bij de vrouwen leverde winst op voor regerend kampioen Handbal Venlo: in sporthal Craneveld gaf V&L prima partij maar moest uiteindelijk toch zonder punten terug naar het zuiden: 28-23. De titelverdediger kwam wat gehavend aan de start, begon goed maar raakte daarna verstrikt in wat slordiger spel. Dat gaf Geleen de gelegenheid om bij 12-13 korte tijd de regie over te nemen. Na de thee tapte Venlo uit een ander vaatje: de tussensprint konden de gasten niet beantwoorden: 21-15. Die marge hield nagenoeg stand al drong V&L via Belgareh in de slotminuten (25-21 en 25-22) nog even aan.

cover Spelmoment uit het duel tussen LIONS en Sporting Pelt

foto Reza

Deel dit bericht