Aalborg Handbal zal de rest van het seizoen zonder flankspeler Alec Smit verder moeten. De Oranje-international liep in het duel tegen HØJ op 1 maart (34-24) een kruisbandblessure op.
Smit viel kort na de pauze op de grond, hield zijn knie vast. Scans hebben inmiddels uitgewezen dat de blessure hem minimaal negen maanden aan de kant zal houden. “Zodra ik op de grond viel, wist ik meteen dat er iets mis was. Helaas bevestigde de scan datgene wat ik vreesde. Het is niet de eerste keer dat ik een kruisbandblessure oploop, dus ik weet dat er een lange revalidatieperiode aankomt,” meldt Smit op de website van Aalborg Handbal.
Smits’ contract bij de Deense koploper loopt deze zomer af, dus kan het zomaar zijn dat hij zijn laatste wedstrijd voor de CL-ploeg heeft gespeeld.
Hij kwam begin november over van het Zwitserse Pfadi Winterthur, waar zijn contract niet werd verlengd om vervolgens bij de Deense topclub terecht te komen om aan de rechterkant een eveneens langdurig geblesseerde ploegmaat op die positie te vervangen.
Bij zijn debuut tegen Ribe-Esbjerg scoorde de Limburger eenmaal. Aan de rechterkant heeft de club nu alleen nog de beschikking over Kristian Bjornsen.
Smit (25) speelde eerder voor Sittardia, LIONS, Nordhorn-Lingen (186 wedstrijden) en SonderjyskE. In 2022 nam hij met Oranje – debuut in 2016 - deel aan het EK in Hongarije. Ruim een maand geleden won Smit met Aalborg nog de Deense beker ten koste van Ringsted: 34-24. In de halve finale werd GOG met 35-29 verslagen.
cover Alec Smit raakte opnieuw ernstig geblesseerd
foto archief HSP / foto Reza