Nieuws

Borussia Dortmund: duidelijke zege op VOC bij opening seizoen

Van de Redactie – BVB Dortmund, met liefst zeven Nederlandse speelsters in de 16-koppige selectie, opende het seizoen voor eigen publiek met een oefenduel tegen Nederlands kampioen en Super Cup-winnaar VOC. De Amsterdamse ploeg speelde zonder Rachel de Haze die op vakantie is.

De thuisclubfans zagen een snel en geconcentreerd spelend Dortmund, dat de voorbereidingsperiode onder de nieuwe trainer André Fuhr weliswaar afsluit maar nog in een nieuwe ontwikkeling zit qua spelconcept. In en tegen Metz werd vorige week een verrassende overwinning geboekt.

Na enkele minuten stonden al de 5-1 cijfers op het bord. Geel-zwart stoomde door en leidde halverwege met 24-9.

De druk van de thuisploeg bleef ook in de tweede helft hoog. Alle speelsters werden ingezet tijdens dit laatste oefenduel. Na 60 minuten keken de Amsterdamsen ietwat beduusd naar het scorebord in sporthal Wellinghofen: 45-21.

Zondag start Dortmund bij Oldenburg aan het nieuwe seizoen. Een week later ontvangt de ploeg Bensheim-Auerbach.

VOC opent zaterdag de competitie bij HandbaL Venlo.

cover Kelly Vollebregt en Merel Freriks              foto archief HSP / Tina Kolthof

Deel dit bericht