FEESTJE OF TRANEN? STRIJD OM PROMOTIE EN DEGRADATIE BEGINT
Vanaf komend weekeinde gaat in de meeste divisies de strijd om promotie én degradatie van start. Wordt het een feestje? Of vloeien er toch hier en daar tranen?
We zetten een aantal mogelijkheden en het volledige programma op een rijtje.
EERSTE DIVISIE vrouwen:
Kwiek 2 start in de kampioenspoule tegen Fortes Venlo 2. Sterker nog, de Raalter reserves van trainer Morris Kippers doen mee in de titelstrijd. Na de 34-30 nederlaag tegen Quintus 2 afgelopen zaterdag, waarin Manon Keurs geblesseerd uitviel, weet ook Kwiek 2 hoe hun programma in de nacompetitie eruit ziet. De Raaltenaren sloten de reguliere competitie op de derde plek af. Daardoor staan ze volgende week in de kwartfinale in eigen huis tegenover Fortes Venlo 2, de nummer zes van de ranglijst. Bij verlies is het seizoen direct afgelopen. De winnaar gaat door naar de halve finale: een best-of-two tegen de winnaar van het duel tussen Westlandia en Quintus 2. De finale, wederom een best-of-two, wordt in het weekend van 2 en 3 mei en 16 en 17 mei gespeeld. In de reguliere competitie verloor Kwiek thuis met 25-35 van Fortes Venlo. Uit werd wel gewonnen: 28-30.
In die eerste divisie vrouwen (Next Handball League) strijdt Wijhe’92 tegen VELO om handhaving. Zaterdagavond verloor Wijhe ondanks twaalf doelpunten van Floor Liefers met 28-34 van Fortes Venlo 2 en werd de laatste plek in de reguliere competitie definitief een feit. Dat betekent dat de ploeg van interim-coach Helma Meijerman het in de nacompetitie opneemt tegen de nummer elf van de ranglijst, VELO uit Wateringen. In de competitie verloor Wijhe tweemaal van VELO, maar het verschil was beide keren minimaal: thuis met 31-32, uit met 29-28.
In de nacompetitie treffen beide ploegen elkaar opnieuw twee keer. Wijhe start volgende week met een thuiswedstrijd, een week later volgt het uitduel in Wateringen. Wie na dit tweeluik het beste resultaat neerzet, is verzekerd van een nieuw jaar in de Next Handball League. De verliezer speelt tegen de verliezer van het andere degradatieduel, tussen de beide Limburgse ploegen BFC en MEOS gaat, om plek dertien en veertien. Beide plekken betekenen degradatie, maar de nummer dertien kan nog wat hoop koesteren. Als er door terugtrekking van een andere ploeg toch nog een plekje vrijkomt, heeft de nummer dertien het eerste recht om die plek in te nemen.
Voor de eindstanden in de tweede divisies en hoofdklassen, bij zowel de dames als heren plus de nacompetities in de diverse jeugdcompetities, kijk op:
https://www.handbalstartpunt.nl/content/files/uitslagen/standen-en-uitslagen-divisie-wk-14.pdf
Chrome
Firefox
Internet explorer
Safari

