Nieuws

Frank Meeuwisse voelt zich thuis bij Quintus

“Ik heb lang getwijfeld”

 

Peter Lotman - Zijn vertrek sloeg bij zijn oude club Hercules in als een bom. Niemand had verwacht, dat uitgerekend Frank Meeuwisse naar een andere vereniging zou overstappen. Tóch koos de 24-jarige handballer na de degradatie uit de eredivisie voor een nieuw avontuur, bij Quintus.

Meeuwisse, kind van Hercules, had er veel moeite mee om het zijn vroegere ploeggenoten te vertellen. ,,Ze baalden vreselijk. Ik heb ook lang getwijfeld, want ik kon met al die gasten goed opschieten. Maar als ik het nu niet zou doen, komt het er niet meer van. Ik wil proberen in de top van de eredivisie te spelen. Bij Quintus heb ik daarvoor een mooie kans.”

Dat zijn oude teammakkers hem de transfer uiteindelijk wel gunden, bleek onlangs tijdens de oefenwedstrijd van zijn nieuwe club Quintus tegen Tachos. Een handvol selectiespelers en andere supporters kwamen naar Kwintsheul en moedigden hem enthousiast aan. ,,Dat deed me wel wat,” zegt Meeuwisse. ,,Het geeft wel aan hoe gaaf de sfeer bij Hercules is.”

Diezelfde positieve sfeer heeft Frank Meeuwisse inmiddels ervaren bij Quintus. ,,Ik kon gelijk mee op trainingskamp en ik werd direct geaccepteerd. Voelde me meteen thuis. Het zijn gasten die heel gewoon doen, geen kapsones hebben en iemand snel opnemen in de groep. Ik ben blij dat ik de stap heb gewaagd.”

Meeuwisse, werkzaam in het bedrijf MeeGaa Substrates in het Westland, is zelf ook makkelijk in de omgang. Een harde werker binnen de lijnen, die niet zeurt en zich altijd optimaal inzet in het belang van de ploeg. In zijn jonge jaren combineerde hij lang het handballen met schaatsen op gewestelijk niveau.

,,Ik ben op mijn negende begonnen met beide sporten. Toen ik in de schaatsselectie van het gewest Zuid-Holland kwam was het moeilijk kiezen. Door blessures en de grote concurrentie moest ik toch stoppen met schaatsen”, aldus Meeuwisse die voor het handballen enthousiast werd gemaakt door zijn oom Kees Meeuwisse, de veelvoudig international die uitkwam voor Hellas en Hermes.

Mede door die intensieve schaatstraining beschikt Meeuwisse over veel kracht die hem ook in de verdediging en als cirkelloper bij het handbal goed van pas komt. ,,Ik zal veel in het krachthonk. Heb dus veel spierkracht opgebouwd, vooral in mijn benen, waarvan ik nog steeds profijt heb. Vooral aan de cirkel is het flink bikkelen.”

In de altijd hardwerkende formatie van trainer/coach Eelco Overkleeft lijkt Meeuwisse met zijn onverzettelijkheid dan ook uitstekend te passen. Hij is een gedreven speler die altijd met volle inzet de strijd aangaat. Een echte teamplayer die iedere coach graag in zijn ploeg wil hebben.

Tijdens de trainingsstage op het landgoed Boerderij Dichtbij in Wateringen filosoferen we met Meeuwisse over de kansen van zijn nieuwe club. ,,Moeilijk te zeggen,” vindt hij. ,,Veel ploegen zijn van samenstelling veranderd. Wijzelf ook. Paar spelers weg en nieuwe spelers erbij. We gaan voor een plaats in de kampioensgroep. Dat in elk geval, maar misschien zit er nog meer in. Vijf, zes ploegen zitten heel dicht bij elkaar. En ach, elk seizoen zie je weer dat het anders uitpakt dan de clubs denken. Ik hoop dat we een serie goede wedstrijden spelen, vooral in de eigen hal. En dat ik daaraan mijn steentje kan bijdragen.” 

AD Haagse / Westlandse Courant

Deel dit bericht