GEEN BLESSURE: SPEELT NORA MØRK NIET OP WK?
Nora Mörk is ongetwijfeld een van de grootste sterren in het internationale vrouwenhandbal. Wereld- en Europees kampioen, Olympisch goud, zes zeges in de Champions League staan op haar cv. Maar de 34-jarige Noorse international zou het WK in Duitsland en Nederland om een merkwaardige reden kunnen missen.
Na haar zwangerschapsverlof staat de Noorse superster mogelijk op het punt terug te keren naar de nationale ploeg – net op tijd voor het WK in december. De rechteropbouwspeelster, die begin mei moeder werd, had de deur al opengehouden voor een comeback in augustus en speelt dit weekeinde ook met Noorwegen tegen Roemenië in de Euro Cup.
Maar deelname aan het WK, waar Noorwegen de voorronde in Trier zal spelen, staat op de tocht. Haar dochter Tyra, die alleen van maandag tot en met donderdag bij de ploeg is, is deze week mee op trainingskamp. Maar als zij naar het WK reist, zal Tyra er ook bij zijn.
"Het grootste probleem is dat ze nog geen paspoort heeft. Ik werk eraan, maar het is een beetje een grap. Als zij geen paspoort heeft, heb ik er ook geen," vertelde Mörk aan het Noorse dagblad Verdens Gang. "Het probleem is dat ze een originele geboorteakte willen. Haar vader (Jerry Tollbring, na zijn transfer van Berlin nu actief bij Ribe-Esbjerg HH) is Zweeds, ik ben Noors, en zij is geboren in Denemarken. Je kunt geen originele geboorteakte krijgen als ze niet gedoopt is," legt Mörk verduidelijkend uit. "Ik kan een meisje van zes maanden niet drie weken missen. Dat is te lang voor mij."
"Er zit maar één ding op: de Noorse autoriteiten zo snel mogelijk een paspoort voor een kind moeten uitgeven," benadrukt de Noorse bondscoach Ole Gustav Gjekstad.
cover Afwachten of Nora Mörk bij het WK 2025 haar opwachting maakt in de Noorse selectie
foto archief HSP / EHF