Nieuws

GEEN VERVOLG ANGELA MALESTEIN IN CL; LJUBLJANA DOOR

Van de Redactie - Na het met 33-26 gewonnen thuisduel tegen Ferencvaros had Krim Mercator Ljubljana - met Harma van Kreij - de beste papieren om de kwartfinale te bereiken. Weliswaar werd in de Hongaarse hoofdstad met 26-22 verloren maar dat verschil was meer dan voldoende om eind april/begin mei het tweeluik met regerend CL-winnaar Kristiansand te gaan spelen.
 
Angela Malestein, uit zes pogingen vier treffers, werd een kwartier voor tijd gewisseld. Harma van Kreij kwam tien minuten voor de rust alleen aanvallend binnen de lijnen. Tot treffers leidde haar invalbeurt niet.
Nieuweling Ana Gros had negen pogingen nodig voor vier Sloveense treffers, Kathrin Klujber raakte 10 keer de netten uit 13 pogingen voor de thuisploeg. Krim-keepster Jovana Risovic was een behoorlijke sta-in-de-weg voor de Hongaarse aanvalsters: 7 van de 15 pogingen (47%) werden gestopt.
 
FTC-fans reageren na de uitschakeling op social media ongezouten op coach Gabor Elek. Deelname aan de FINAL4 is al weer uit het zicht. Een van de kritieken die te lezen valt: "Gabi ELEK, koop volgend jaar een turbo kauwgom want deze was niet succesvol genoeg! Wanneer gaat de leiding van FTC beseffen dat Elek het grootste probleem is in het team?"
 
FTC is er Europees dus niet meer bij, rest alleen nog de strijd om de Hongaarse titel met Györ: die ploeg leverde na 21 duels nog geen punt in. FTC verloor medio november het uitduel met 25-20. Op 14 april treffen beide ploegen elkaar in Boedapest. Beide teams zijn ook nog present in het nationale bekertoernooi: op 28 mei speelt FTC tegen Siofok, Györ neemt het op tegen Dunaujvarosi. Een dag later is de finale. Op 4/5 juni vindt in Boedapest de DELO FINAL4 bij de vrouwen plaats.
 
Later vanavond komen Metz en Dortmund nog in actie. In Duitsland won de ploeg van Debbie Bont verleden week met 30-22 en staat met één been in de FINAL4. Het duel in de kwartfinale tegen Rostov kwam immers te vervallen. Metz won, na een 14-10 ruststand, uiteindelijk vrij ruim: 32-19.
 
In Brest stond Odense (winst in het thuisduel met 25-24) zondagmiddag voor de zware taak die minimale marge over de streep te trekken tegen de regerend Franse kampioen. Doorgaan naar de kwartfinale betekende een dubbele confrontatie met Györ. Het duel tussen CSM Bucuresti en Team Esbjerg bij de laatste acht ploegen was al bekend, omdat CSKA Moskou uit de competitie werd gehaald.
 
Na een 14-14 ruststand mochten de Deensen lang hopen op een stunt. Tien minuten voor tijd hingen de bordjes gelijk: 23-23. Pauletta Foppa scoorde vanaf de lijn, Van Wetering miste aan de overkant. Ikahara voor 25-24, de thuisploeg met een benutte pingel op +2. Wéér miste Van Wetering vanaf de flank op keepster Cleopatre Darleux. Toen vervolgens Kamilla Larsen naar het strafbankje moest, brak het verzet: 29-26.
 
De vier Nederlandse internationals bij Odense - Loïs Abbingh is vanwege zwangerschap de komende maanden inactief - kunnen hun FINAL4 aspiraties voor dit seizoen opbergen. Alleen Harma van Kreij, Tess Wester, Yvette Broch en Debbie Bont - zij is al zeker van Boedapest - mogen nog hopen.
 
BIETIGHEIM IN FINAL 4 EUROPEAN LEAGUE
 
In de European League plaatste Bietigheim - zonder Danick Snelder - zich voor de FINAL4 die op 14/15 mei wordt gehouden. In Frankrijk werd Besancon al met 29-23 verslagen, in eigen huis liep het verschil in de dubbele cijfers: 30-20. Lieke van der Linden kwam niet in actie, Kelly Dulfer (2/2) en Inger Smits (3/5) prikten hun doelpuntjes op het bord. Ploeggenoten Antje Lauenroth en Julia Maidhof waren iederen met 5 uit 7 het succesvolste.
 
cover Spelmoment uit het duel tussen FTC en Krim Mercator
foto EHF
Deel dit bericht