HET OVERZICHT 25 OKTOBER
SUPER HANDBALL LEAGUE
Na de 35-32 thuiszege op Hurry-Up blijft Bocholt in elk geval tot morgen, als Volendam het duel tegen Izegem in winst weet om te zetten, als enige koploper met 12 uit 8. Na een vlotte 13-7 tussenscore leidde Bocholt halfweg met 18-13. Na de hervatting – Max Voermans mocht na een kwartier met rood inrukken - drukten de Drenten bij 26-22 nog even de neus aan het venster, tot een of twee punten reikte dit niet: 35-32. Sporting Pelt blijft, na de winst op WHC/Hercules in Den Haag, op het vinkentouw, met 13 uit 8.
De thuisploeg startte fanatiek (9-4) maar via 10-10 kwamen de Belgen bij rust nipt aan de leiding: 18-19. Die marge werd gekoesterd, werd naar 22-25 gebracht om uiteindelijk bij 28-34 de belangrijke twee punten op te leveren. Aalsmeer, nu met 12 uit 8, ging op bezoek bij het puntloze Houten en won een doelpuntrijk duel met 32-46. Bevo, op bezoek bij Belgisch kampioen Visé, kon in Wallonië niet stunten: 34-30 voor de thuisploeg.
Bekijk hieronder een mooie treffer van Visé-speler Hamza Hadzic:
https://www.facebook.com/SuperHandballLeague/videos/798419379824822/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
DEBUUT VASCO VONK
Houthalen kende de betere start tegen Hellas dat midweeks nog een oefenduel tegen Oranje U18 had gewonnen. De houtmaten, met Vasco Vonk, overgekomen van BFC als nieuweling in de ploeg – viermaal raak – stonden het hele duel aan de voordelige kant van de score. Na rust (18-13) leek Hellas bij 22-20 de aansluiting te gaan vinden, maar even zo snel hadden de Belgen de zaak weer onder controle. Ook het spel met een zevende aanvaller mocht de Hagenaars niet baten, sterker nog: Houthalen profiteerde ‘sneaky’ van de ingeleverde ballen en zette via 33-24 de uiteindelijke 38-28 eindstand op het bord.
Bekijk hieronder de 30 treffer van Houthalen-spler Alexander Dupont:
https://www.facebook.com/SuperHandballLeague/videos/1516638856026370/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
De formatie van coach Celine Michielsen kwam aanvallend zwak voor de dag, strandde meermaals op doelman Pieter Schruers of knalde de ballen wat al te vaak naast of over het doel. “Hier ben ik niet echt blij mee, gelet op hoe we ons hebben voorbereid,” aldus een verbeten Michielsen na afloop. “Je zag al bij de warming up dat het niet goed zou kunnen aflopen.”
Eupen en HUBO maakten er een spannend potje van: via 6-9 kroop Eupen bij 13-12 op voorsprong en behield die marge na dertig minuten: 14-13. Na de thee hielden beide ploegen elkaar qua score goed in evenwicht: via 19-20 en 20-22 werd er met een 24-26 eindstand gefinisht.
EREDIVISIE vrouwen
Meest in het oog springende uitslag is de winst van koploper Quintus bij oud-kampioen Fortes Venlo: 33-38. Helemaal geen toeval, want de formatie van coach Loose waren vanaf het eerste fluitsignaal de bovenliggende partij hetgeen de 13-18 voorsprong bij rust prima weergeeft. Maar Venlo rechtte de rug in deel twee, kwam via Grummel nog op 20-20 maar zag de gasten snel de marge op twee brengen: 25-27. Met een 26-31 tussenstand had Venlo alle kruit verspeeld en had niet meer de fut om er nog eens een tussensprintje uit te persen.
V&L incasseerde in Glanerbrook nederlaag nummer 5 in 6 duels: ditmaal nam SEW de punten mee: 23-28. Kwiek en DSVD maakten er ‘een potje’ van met in totaal 63 treffers. De ploeg van coach Portengen drukte er 42 binnen, de gasten precies de helft. Met 255 treffers in 7 duels is de ploeg uit Raalte koploper: gemiddeld scoorde men 36,5 treffer per wedstrijd. Zaterdag wacht het bezoek aan debutant Foreholte, daarna volgt in Tijenraan de clash met VOC.
Hekkensluiter ZAP probeerde het wel tegen grootmacht VOC maar moest uiteindelijk met 26-35 buigen. De ploeg uit Breezand blijft op die akelige 0 punten hangen. VZV dat vorige week SEW in eigen huis te kijk zette, ging door op z’n elan en in Emmen met 25-34. Zaterdag komt Fortes Venlo naar Noord-Holland. Foreholte boekte zege nummer drie: in Eindhoven werd PSV met een 24-26 zege uit de punten gehouden.
EREDIVISIE mannen
Verrassend de uitslag tussen E&O en titelkandidaat Tachos dat de punten met een 33-25 (15-9) naar de ploeg uit Drenthe zag gaan. Die marge was ruim voldoende om in de volgende derig minuten niet meer in de problemen te komen. Opvallend: E&O-keeper Sjoerd Grit wist niet minder dan vier keer het lege doel aan de overkant te vinden! Topschutters bij de thuisploeg werden Koen Schoenmaker en Ryuga Fujita met zes en zeven streepjes. De nummer vijf brengt daarmee de achterstand op de ranglijst terug tot welgeteld één punt (9 uit 7) op Tachos en drie op de nieuwe koploper DFS Arnhem (12 uit 7) dat in eigen huis Rotterdam Handbal uit de punten hield : 31-28.
DWS, vorig seizoen als kampioen gepromoveerd, zit er ietwat verslagen bij: slechts één keer was er een zege, ditmaal kwam de ploeg niet tot winst bij BFC (36-21) dat na de winst twee weken geleden bij Tachos inmiddels de derde zege op rij mocht bijschrijven en zich daardoor met 9 uit 7 meldt bij de grote groep achtervolgers met 10 en 9 punten.
De Brabantse derby tussen PSV en Dynamico werd op het nippertje een prooi voor de Eindhovenaren: 31-30. De Lichtstad-ploeg bezet actueel met 9 punten plek 6. Ook gejuich in Weert waar Rapiditas de tweede zege, ditmaal op Bevo 2, en twee gelijke spelen begroette: 40-26. Zaterdag volgt het bezoek aan Tachos. Quintus, een beetje bleekjes met 5 punten, redde het niet bij Aalsmeer 2 en moest de punten inleveren: 26-20 verlies. Volendam 2 verdubbelde het puntentotaal van 2 naar 4 door de ruime zege op debutant Unitas: 32-22. De tweede nederlaag voor de formatie van coach Henk Smeenge die met 10 uit 7 dapper in de top blijft meedraaien. Zaterdag komt BFC op bezoek, een week later de derby tegen E&O, waarna vier dagen later de omgekeerde wedstrijd op het programma staat in de regio bekerfinale.
BUITENLAND
In Oostenrijk herstelde Handball Tirol, de ploeg van oud-LIONS-coach Christoph Jauernik, zich van de nederlaag midweeks tegen Krems (28-25) door een thuiszege op Hollabrun, de nummer laatst: 38-35. Met 6 uit 7 bivakkeert Tirol op plek 10. De marge met koploper Linz bedraagt 3 punten. Na de interlandbreak volgen de duels met nummer 9 Graz en nummer 11 Bregenz, daarna het Europese tweeluik met het Tsjechische Karvina.
Lemgo wist niet te profiteren van het gelijke spel van Gummersbach tegen Kiel (25-25) en moest bij Melsungen genoegen nemen met een 28-22 nederlaag. Versteijnen was driemaal trefzeker, Schagen eenmaal. Bergischer, met Lars Kooij, pakte thuis een punt tegen Leipzig: 28-28.
CHAMPIONS LEAGUE vrouwen
In Hongarije (vrouwen) eindigde het duel tussen DVSC en Györ, koplopers ook in de nationale competitie, in een 30-36 zege voor de regerend CL-kampioen. Bistrita, de ploeg van Larissa Nüsser ( 3 treffers, 2 assists), versloeg Esbjerg met 38-35. Sarah Dekker kwam bij de gasten tot drie treffers, ploeggenote Henny Reistad scoorde negen keer. Storhamar moest in eigen huis de punten aan Metz laten: 24-27. Ferencvaros, met zeven treffers van Angela Malestein, pakte uit bij Podravka belangrijke punten: 33-37. Krim Mercator bleek in eigen omgeving te sterk voor CSM Bucuresti: 31-27. Inger smits kwam tot 2 uit 5 en kreeg drie assists achter haar naam. Merel Freriks scoorde eenmaal voor de gasten.
In de Roemeense competitie moest Brasov, de ploeg van Harma van Kreij en Tamara Haggery – beiden geen scores - de zege in eigen huis laten aan Rapid Bucuresti: 25-26. Estavana Polman scoorde eenmaal uit drie pogingen.
In de tweede Duitse Bundesliga haalde Elbflorenz, met tweemaal Stavast, het nipot bij Ludwigshafen: 30-31. Elbflorenz behoudt plek 3, met 14 uit 9, een punt minder dan koploper Hagen. Ook Bietigheim toucheerde 14 punten. Ferndorf, met eenmaal tom Jansen, hield de punten tegen degradant Potsdam in eigen huis: 30-23. Coburg, met coach Anel Mahmutefendic, deed goede zaken door met 30-28 van N-Lübbecke te winnen. Krefeld, de ploeg van coach Mark Schmetz, redde het vrijdagavond niet tegen koploper Hagen: 33-36. 5 nederlagen, driemaal gelijk en een zege houden promovendus Krefeld voorlopig op plek 16, met 5 uit 9.
Bij de vrouwen (Bundeliga) glipte Thüringer (driemaal Nathalie Hendrikse) soepel langs Oldenburg waar Pam Korsten driemaal het net vond. Neckarsulmer, inmiddels derde met 8 uit 6, haalde het thuis net van Göppingen waar Marië Beugels niet scoorde: 29-28. Bij de Zuid-Duitse ploeg kwamen Iva van der Linden (3) en Annefleur Bruggeman (2) op het scoreblad. Bensheim en Zwickau (tweemaal Romee Steverink) doelpuntten er lustig op los: 81 keer werd er gescoord, verdeeld over 43 voor de thuisploeg en 38 voor de bezoeksters uit Zwickau. Halle-Neustad, puntloos, moest het bezoekende Metzingen voorrang verlenen: 33-38. De zeven treffers van Lynn Molenaar hielpen Halle uiteindelijk niet veel.
Nomi In de Braekt, met Füchse Berlin op bezoek bij Bremen hield aan het duel een punt over: 21-21. In de Braekt, afgelopen week debuterend in Oranje, scoorde eenmaal. Met 11 uit 6 bezet Berlin plek 2 in de tweede Bundeliga, een punt achter koploper Leipzig.
In de Spaanse competitie (vrouwen) gaan Bera Bera (Lisanne Kruijswijk) en Guardés (Anouk Nieuwenweg) na zeven duels met 13 punten op kop. Bera Bera won met 27-22 van Branollers, Guardés moest in het uitduel bij rincon diep gaan: 23-24 winst.
cover Quintus-coach Dirk Loose omzeilde in Venlo een lastige klip en blijft met zijn ploeg zonder puntverlies op kop in de eredivisie
foto archief HSP / club
Chrome
Firefox
Internet explorer
Safari



