Nieuws

Initia Hasselt meldt in- en uitgaande transfers, bestuur vervangen

Door Frits Feuler – Bij het Belgische Initia Hasselt lijkt de club een behoorlijke gedaanteverwisseling te ondergaan. Niet alleen op bestuurlijk vlak – voorzitter Bruno Willems, secretaris Tony Bielen en penningmeester Ward Bruyninx doen een stapje terug, ook op het sportieve vlak de nodige mutaties.

Bij de dames verliet keepster Kim van den Boorn na twee seizoenen de club en sluit aan bij Vlug en Lenig. Céline Clermont, net fris over van het Waalse Visé, keert terug naar haar vorige club. Keepster Michelle Smekens, Iris Peeters en Elien Noten houden het voor gezien in de Belgisch-Limburgse hoofdstad.

                   

                 HB Sint Truiden, kampioen 2017, met uiterst links Sarina Leenen, foto Lucke

Sarina Leenen, jarenlang het boegbeeld van de damesploeg van Sint Truiden, wordt de nieuwe coach, als opvolgster van Rik Stryckers. Leenen, debuut als 15-jarige in de Truiense hoofdmacht in 1998, behaalde drie landstitels en tweemaal de Belgische beker. Ze doorliep de jeugdopleiding bij ‘haar’ club en was tot 2014 en vervolgens van 2016 tot 2018 actief in de hoofdmacht. Tweemaal (2-10 en 2018) werd Leenen, werkzaam op de HR-afdeling van de politie in Sint Truiden, speelster van het jaar.

Als assistente krijgt ze haar voormalig ploeggenote op rechts, Kelly Reynders erbij. Erik Jacobs doet de keeperstraining. Chiara Nüsser, Linda Vallen en Gayel Duran, afkomstig van Gemini Zoetermeer, vormen de Nederlandse inbreng. Vanuit Sint Truiden maakt ook de Roemeense keepster Edith Cochici (30) de overstap.

Edith Cochici, foto HB Sint Truiden

Bij de mannen waar trainer Tijl Habraken het stokje halverwege overnam van Jo Delpire, vertrekt de 27-jarige doelman Nicholas Plessers – eerder actief voor Gummersbach – naar Visé als vervanger van Kevin Siraut die aansluit bij Tongeren. Stijn Gijs (30), begonnen bij Uilenspiegel en vervolgens via Sasja en Sporting Pelt naar Hasselt, verlaat de club na twee seizoenen.

Bram Versteegden (vorig seizoen overgekomen van LIONS) krijgt gezelschap van landgenoot en doelman Richard Meinicke (25), geboren in Doetinchem. Hij groeide op in zijn geboorteplaats, totdat hij op zijn 17e verhuisde naar Sittard om daar een opleiding te beginnen aan de Handbalacademie. Na 2 jaar vertrekt hij naar Handbal Houten, waarmee hij in 2014 promoveert naar de eredivisie. Weer 2 jaar later zet hij de stap naar Duitsland om aan te sluiten bij HSG Freiberg. Vanaf het seizoen 2021 komt hij uit voor Initia Hasselt in de BENE-League. Tot zijn 14e deed Meinicke ook aan wedstrijdzwemmen.

In het academiejaar 2014 / 2015 studeerde hij bedrijfskunde aan de universiteit van Nijmegen maar hij zette zijn studies on hold om de overstap naar Duitsland te maken. Nu studeert hij accountancy aan de LOI hogeschool  (zelfstudie). Momenteel werkt hij nog in Freiberg maar hij is op zoek naar een job in de regio Eindhoven.

Hasselaar Glenn Gevers (25) doorliep de jeugdopleiding bij Initia van 2004 tot 2015 en maakte toen de overstap naar Handbal Tongeren in de BENE-League. Na de mini- eindronde in de lente van 2021 maakt hij de omgekeerde beweging en komt naar Initia. Hij speelde eerder in de nationale selecties tot de U18.

De competitie in de BENE-League start vooralsnog in het weekeinde van 4/5 september, de dames in de hoogste liga staan op 11 september voor de eerste wedstrijdronde aan de afworp.

cover Sarina Leenen verruilt het gele shirt voor het trainingspak bij Initia Hasselt

foto archief HSP / Lucke foto

Deel dit bericht