JONG ORANJE VERSLAAT POLEN BIJ GOLDEN LEAGUE
Met een verjongde selectie, met een aantal nieuwe namen, trad Oranje (noem het gerust Jong Oranje) aan bij het eerste duel van de Golden League in Den Bosch. Het jonge Nederland liet zien opgewassen te zijn tegen Polen: na zestig minuten prijkte er een mooie 26-22 (12-10) zege op het scorebord. Dit weekend speelt ‘het meer ervaren’ Oranje tegen Noorwegen en Denemarken.
Nederland startte onder andere met EK-gangers Judith van der Helm, Romee Maarschalkerweerd en Isa Ternede in de basis. Polen opende de score, maar veel werd er niet gescoord in de eerste tien minuten. Het jonge oranje oogde wat onwennig en nerveus. In het eerste kwartier lieten beide ploegen elkaar nog niet los (4-4). Vooral captain van de Poolse dames, Monika Kobylinska (CSM Bucuresti), was moeilijk af te stoppen door de Nederlandse dekking. Daarentegen maakte Bianca Schanssema een aantal knappe stops.
Romee Maarschalkerweerd zette met haar eerste goal van de wedstrijd de eerste voorsprong voor Nederland op het scorebord (6-5). Hierna toonde Oranje wat meer lef, maar toch liep het niet weg bij Polen. Daphne Luchies liet met drie doelpunten haar klasse zien, en ook Judith van der Helm deed haar duit in het zakje met enkele harde schoten van afstand. Loïs van Vliet scoorde op slag van rust de 12-10.
De tweede helft stond in het teken van het officiële debuut voor Nederland van Robin van Galen, Maud Horvers en Jalisha Loy (allen VOC). Van Galen startte scherp. De 18-jarige linkerhoekspeelster schoot haar eerste poging snoeihard binnen (15-11). Een sterke fase van Oranje volgde. De dekking stond goed en schoten in de aanval werden scherp afgerond. Ook linkspoot Maud Horvers verzilverde haar eerste schotpoging (21-15). Bij 22-17 wisselden Bianca Schansseman en Niki van der Vorst van positie onder de lat.
Toch was het Polen dat zich niet gewonnen gaf en terugkwam tot 22-19. In de slotfase bleef het lang nog drie verschil. De 25-21 van Romee Maarschalkerweerd betekende twee minuten voor tijd de beslissing. Het verjongde Nederlands team sleepte een knappe 26-22 overwinning op Polen uit het vuur.
Judith van der Helm werd verkozen tot ‘speelster van de wedstrijd’ aan de kant van Nederland. Zij vertolkte deze wedstrijd als captain van Oranje een hoofdrol in zowel de aanval als de dekking.
cover Trots toont Judit van der Helm haar prijs voor 'woman of the match" aan haar ploeggenoten
foto Reza