KORT NIEUWS – maand januari 2026
Op deze plaats voor u verzameld: korte nieuwsberichten, uit binnen- en buitenland.
Nieuws te melden? Leuke foto, vrij van rechten? Berichtje? Toernooi aankondigen? Wedstrijdverslag? Link doorgeven voor een live stream? Wil je medewerker van de redactie worden? Clubnieuws? Jubileum? Opvallende berichten? Anekdotes? Trainers- en spelersmutaties? Oude glorie in het handbal? Vragen en opmerkingen?

36. Koploper Sävehof verspeelt thuis twee punten – In de Zweedse competitie bij de vrouwen kwamen donderdagavond koploper Sävehof en nummer twee, Önnereds elkaar tegen. Na een 10-13 voorsprong bij rust voor de gasten stonden die na zestig minuten, voor 433 toeschouwers, ook met de twee punten in de hand: 24-25. Kim Molenaar scoorde tweemaal voor Sävehof.
Nummer 3, Skara kon thuis tegen het als negende geplaatste Skuru niet tot winst komen: 27-27. En dat terwijl de ploeg van Evi Jaspers (2) en Daphne Luchies (3) bij rust nog een riante voorsprong van 17-12 kende. Na de reguliere competitie – nog zeven duels te gaan – spelen de ploegen op plek 1 tot en met 8 om de titel. Medio maart vinden de halve finales om de Zweedse beker plaats: Kristianstad ontvangt Boden, de ploeg van Donna Bakker, Skara neemt het in eigen huis op tegen H 65 Hoor.
35. Kees van Hoof nieuwe trainer PSV Handbal Heren - PSV Handbal heeft overeenstemming bereikt met Kees van Hoof, die vanaf het seizoen 2026-2027 wordt aangesteld als hoofdtrainer van PSV Handbal Heren 1. Van Hoof zal het team leiden in de Next Handball League (Eredivisie). Met de aanstelling van Van Hoof kiest PSV Handbal bewust voor een trainer met een sterke opleidingsachtergrond, ervaring binnen het Nederlandse handbal en een duidelijke visie op teamontwikkeling.

Kees van Hoof (links) en technisch manager Stef van der Stokker, foto Reza
Dit seizoen (2025/2026) is Van Hoof actief als hoofdtrainer van Dames 2 van Fortes Venlo, waar hij nauw betrokken was bij de ontwikkeling van jonge speelsters richting het hoogste niveau. Daarvoor heeft hij zich jarenlang ingezet bij de jeugdopleiding van Swift Helmond, waar hij met zowel de B- als A-jeugd actief was op jeugddivisie-niveau. In die periode speelde hij een belangrijke rol in de structurele opbouw en doorontwikkeling van talentvolle jeugdteams.
Technisch manager van PSV Handbal, Stef van der Stokker, licht toe: "Kees brengt precies de combinatie die wij zoeken: ervaring met talentontwikkeling, oog voor teamcultuur en de ambitie om op eredivisieniveau stappen te zetten. Hij weet hoe je spelers beter maakt en teams sterker laat functioneren. Kees staat bekend als een trainer die inzet op discipline, duidelijke afspraken en een herkenbare speelstijl. PSV Handbal ziet in hem de juiste persoon om de verjongde herenploeg verder te ontwikkelen en te versterken binnen de Next Handball League.''
Kees van Hoof over zijn aanstelling: "PSV Handbal is een club met uitstraling en potentie. Ik kijk er enorm naar uit om vanaf 2026 met deze groep te werken en samen te bouwen aan een team dat herkenbaar, strijdvaardig en ambitieus is."
De komende periode blijft PSV Handbal samen met de huidige staf werken aan de verdere ontwikkeling van de selectie, met het oog op een soepele overgang richting het seizoen 2026-2027 onder leiding van Van Hoof, die het stokje overneemt van Damir Josipovic. (30-01-2026)
34. Judith van der Helm drie maanden ‘out’ – Judith van der Helm liep afgelopen zondag, in het CL-duel met het Hongaarse DVSC Schaefler (39-30 winst) een ernstige knieblessure op. Dat maakte de club gisteren op haar website bekend. De Oranje-international die komende zomer de overstap zou maken naar competitiegenoot HØJ Elite, moet de komende drie maanden aan de kant blijven. Een MRI-scan toonde aan dat er schade was aan de binnenste knieband van haar rechterknie. De blessure zal worden behandeld met een spalk en een revalidatieprogramma.
Haar ploeg, eind december verliezend bekerfinalist tegen Odense, is nog op twee fronten actief. In de competitie scoorde koploper Esbjerg 27 punten uit 14 duels, een meer dan rivaal Odense en drie meer dan Nykobing. In de CL staat de ploeg, met nog drie duels in de groepsfase te gaan, op plek 3 (15 uit 11), drie punten achterop bij Metz en vijf op Györ. Begin februari staat het uitduel bij nummer voorlaatst, Storhamar gepland, op 14 februari komt regerend kampioen Györ naar de Deense westkust, een week later volgt het uitduel bij Metz. (28-01-2026)
33. Jeroen Hinssen volgt Eefje Huijsmans op bij BFC-vrouwen - Het bestuur van BFC uit Beek heeft in Jeroen Hinssen de nieuwe trainer/coach van dames senioren 1, uitkomend in de eerste divisie, voor het komende seizoen gevonden. De 43-jarige handbaltrainer uit Oirsbeek brengt een schat aan ervaring, een duidelijke visie en bovenal een enorme passie voor het spel mee naar de club. De huidige trainster Eefje Huijsmans heeft aangegeven na dit seizoen te stoppen als trainster, een taak die ze twee jaar heeft vervuld. Eefje wil meer tijd spenderen aan haar gezin en kan dit helaas niet meer combineren met de functie van trainster/coach.
De handbalcarrière van Jeroen begon op tienjarige leeftijd bij HV Zwart-Wit. Via de jeugd (B- en A jeugd) van BFC en een lange spelerscarrière bij de senioren van Zwart-Wit groeide ook zijn liefde voor het trainerschap. Op latere leeftijd combineerde hij het spelen met het trainen van jeugd- en seniorenteams bij verschillende verenigingen, waaronder Zwart-Wit, M.I.C., Margraten – met de vrouwenploeg promoveerde hij vorig seizoen naar de tweede divisie - en ESC ’90. De afgelopen tien jaar was Jeroen actief als trainer van dames Senioren, voornamelijk op hoofdklasseniveau. Actueel is hij coach van de vrouwenploeg van ESC 90 uit Stein in de hoofdklasse..(27-01-2026)
32. Djurdina Jaukovic keert terug naar RK Buducnost Podgorica - Na drie seizoenen actief te zijn geweest keert de Montenegrijnse international Djudina Jaukovic (28) van CSM Bucuresti terug naar RK Buducnost Podgorica. Tussen 2015 en 2020 was de linkeropbouwspeelster die met Montenegro bij het WK 2023 zevende werd en het laatste WK 2025 als achtste eindigde, ook al actief voor Buducnost. Daarna speelde ze vier seizoenen in Frankrijk voor Brest Bretagne. Bij CSM Bucuresti vertrekken deze zomer onder meer ook Merel Freriks (naar Dortmund) en Inger Smits (naar Valcea). (26-1-2026)
31. Mark Neeft vertrekt na drie jaar bij DSS - De wegen van DSS en trainer/coach Mark Neeft scheiden aan het einde van dit seizoen. De afgelopen drie seizoenen stond Neeft als trainer en coach aan het roer bij het eerste team van de Heemskerkse handbalvereniging. DSS gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer voor het komende seizoen. (26-1-2026)
30. Sarina Leenen opnieuw coach handbalvrouwen HUBO - Sarina Leenen (41) wordt volgend seizoen opnieuw hoofdcoach van de Belgische vrouwenploeg HUBO handbal. Ze volgt Rik Stryckers op.
Sarina is geen onbekende is binnen de Belgische handbalwereld. Ze kreeg haar jeugdopleiding bij Juventus Melveren, de voorloper van HB Sint-Truiden en zette op piepjonge, 15-jarige leeftijd in 1990 haar eerste stappen in eerste nationale bij de familieclub. Zij won drie landstitels en twee Belgische bekers bij de Haspengouwse club en werd bovendien twee keer uitgeroepen tot 'Speelster van het jaar'.
Na haar spelerscarrière (2018) koos ze voor het trainersvak. Zij trainde de dames van Initia Hasselt in het laatste jaar voor de fusie en stapte mee over naar HUBO Handbal. Daarna trainde zij twee seizoenen de herenploeg van HB Sint-Truiden in tweede nationale. Dit seizoen nam Sarina de tijd om zich bij te scholen tot A-trainster. Bij HUBO handbal krijgt ze een getalenteerde, jonge en gemotiveerde spelersgroep onder zich waaronder een aantal speelsters die de overstap vanuit Sint-Truiden maakten en waarmee ze zelf nog in één ploeg speelde. Actueel in HB Sint-Truiden met 24 punten uit 12 duels koploper, voor Sprimont (11 uit 13) en HUBO handbal (10 uit 13). Een punt daarachter Eupen. (23-1-2026)
29. Freriks keert terug in de Bundesliga - Oranje-international en lijnspeelster Merel Freriks (28) keert na de zomer terug in de Bundesliga. In Dortmund, actueel op kop in de Bundesliga, tekent ze voor drie seizoenen. Freriks verlaat zodoende de Roemeense kampioen CSM Bucuresti al weer na amper één jaar toen ze overkwam van het Deense Esbjerg.
Met de terugkeer op Duitse bodem komt Freriks weer terecht bij de club waar ze tussen 2019 en 2022 ook al actief was. Daarvoor kwam ze uit voor onder meer Bensheim-Auerbach. De uit Hoofddorp afkomstige Freriks speelde in Nederland tot 2017 voor E&O en was onderdeel van de Handbal Academie. Andere buitenlandse coubs waren Brest Bretagne en dus Team Esbjerg.
Bij de geel-zwarte club van coach Henk Groener wordt Freriks ploeggenote van Alieke van Maurik en Kelly Vollebregt. Gelijk met haar komst stopt Loïs Abbingh met actief handbal..Met Oranje won ze in 2019 in Japan de wereldtitel, het EK 2018 leverde een bronzen plak op. In Duitsland werd ze met Dortmund in 2021 landskampioen. (23-1-2026)
28. Dalfsen en coach Laurens Beld na één seizoen uit elkaar - SV Dalfsen Handbal en Hengeveldenaar Laurens Beld hebben in goed overleg besloten om na afloop van het lopende seizoen de samenwerking te beëindigen. Aan dit besluit ligt een verschil in handbalvisie ten grondslag. Daarmee komt na één seizoen een einde aan zijn periode als trainer/coach van Dalfsen Dames 1. SV Dalfsen staat op kop in de tweede divisie B en reist zaterdagavond naar Zuid-Limburg voor het duel met nummer voorlaatst, Margraten. SV Dalfsen meldt in een persbericht: “Laurens heeft zich het afgelopen jaar met grote inzet en betrokkenheid ingezet voor zowel de speelsters als de vereniging. Met zijn trainingen en begeleiding heeft hij een duidelijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling en groei van het team. Onder zijn leiding doet dames 1 dit seizoen volop mee in de strijd om promotie naar de 1e divisie”.l
Bij ZVBB’21 is Raymond Diks vanaf de zomer de hoofdtrainer voor het seizoen 2026-2027. Actueel bezet de ploeg plek 9 in de eerste divisie met 15 punten uit 17 duels. (22-1-2026)
27. Xenia Smits vanaf de zomer in shirt Odense – Vice-wereldkampioen Xenia Smits verlaart na slechts één jaar weer het Franse Metz. De Duits international (31) stapt over naar het Deense Odense waar ze opnieuw gaat samenwerken met haar ex-coach bij Bietigheim Jakob Vestergaard, keepster Johanna Bundsen en Viola Leuchter. Dit kwartet werkte al samen bij het inmiddels failliet verklaarde SG Bietigheim/Ludwigsburg. In Odense wordt ze ploeggenote van Yara ten Holte, Nikita van der Vliet en nieuwelingen Romee Maarschalkerweerd en de Russische Anna Vyakhireva.
De overgang naar Metz was destijds een noodoplossing, weet Smits. “Wij hielden er meteen rekening mee dat ze binnen niet al te lange tijd weer kon vertrekken,” aldus de Franse clubleiding. Na de 23-27 competitienederlaag bij concurrent Brest Bretagne telt Metz twee punten achterstand. Op 2 mei volgt het mogelijk beslissende duel om de titel in Metz. De ploeg van coach Emmanuel Mayonnade is ook nog actief in het bekertoernooi en de Champions League. (19-1-2026)
26. Pool Wiktor Jankowski twee EK-duels geschorst - De Pool Wiktor Jankowski is door de strafcommissie van de EHF voor twee duels geschorst. Aanleiding was zijn directe rode kaart in het openingsduel tegen Hongarije: de commissie beschouwt die actie als 'behoorlijk roekeloos en gevaarlijk .'Jankowski mag nu toekijken bij de duels tegen IJsland en Italië. (17-1-2026)
25. Hellas-speelster Sofia van Lieshout wint met Brazilië U20 titel Zuid- en Midden-Amerika - Middenopbouwster Sofia van Lieshout (19) van het Haagse Hellas heeft met jong-Brazilië de gouden medaille veroverd in het tweejaarlijkse kampioenschap van Zuid- en Midden-Amerika.

Sofie van Lieshout, foto privé
De editie van 2026 werd gespeeld in Asunción (Paraguay). De Braziliaanse U20-ploeg won alle wedstrijden en versloeg in de finale Argentinië met 20-18. Door de winst in het kampioenschap kwalificeert Brazilië zich tevens voor het komende WK U20. (17-1-2026)
24. Belgische doelman Nick Deekens verhuist naar Dormagen - Dichter bij huis, dichter bij de top: de Belgische nationale doelman Nick Deekens gaat de uitdaging aan in handbalmekka Duitsland en speelt vanaf volgend seizoen in Duitsland. De 23‑jarige international verlaat het Franse Istres en tekent bij Bayer Dormagen, een stevige middenmoter in de tweede Bundesliga. "De speelgelegenheid ligt er hoger. Dat is nu het belangrijkste", legt Deekens uit. De transfer kwam er razendsnel. Nadat Nick Deekens een nieuwe makelaar had gevonden, bleek de Duitse markt plots wél open te gaan. “Binnen de 24 uur had ik al interesse van twee clubs. Dormagen kwam daar meteen het meest overtuigend uit", vertelt Deekens. Een bijkomend voordeel: Dormagen ligt op minder dan twee uur rijden van zijn familie. "En ook voor mijn vriendin, die in Nederland woont, is het makkelijker. Maar het was vooral het sportieve traject dat me overtuigde." Op 17-jarige leeftijd debuteerde hij bij Sporting Pelt, in de zomer van 2024 verkaste hij naar Istres.

Bij Istres, momenteel rode lantaarn in de Star Ligue, beleefde Deekens een moeilijke periode. De concurrentie was groot, de ploeg ribbelig en het degradatiespook hing voortdurend boven de club. “Elke minuut die je krijgt, moet je 200 procent presteren. Dat is zwaar. Maar ik heb er veel geleerd", zegt Deekens, die er in 45 matchen garant stond voor 118 saves. (17-1-2026)
23. Inger Smits maakt transfer in Roemenië - Inger Smits verruilt na dit seizoen CSM Bucuresti voor competitiegenoot SCM Ramnica Valcea. De 31-jarige Limburgse spelverdeelster tekent voor twee seizoenen. Bij huidig koploper CSM ziet Smits te weinig mogelijkheden op speeltijd, dus werd er gekeken naar een overgang. Actueel staat Valcea zesde in de nationale competitie maar de clubleiding heeft grote plannen voor de toekomst: nu al worden er toptransfers gemeld die de club binnen een paar jaar richting de topppositie moeten helpen: Grace Zaadi (RK Krim), Stefania Stoica (CS Gloria Bistrita), Marie-Hélène Sajka (OGC Nice) en Emilie Arntzen (Ikast Handbal). Bij Valcea wordt Smits ploeggenote van Sarah Dekker die overkomt van Esbjerg. Eerder kwam Smits die met Nederland in 2019 de wereltitel pakte maar ditmaal op het WK in eigen land niet tot de selectie behoorde, in actie voor liefst acht clubs: V&L, Venlo, Dalfsen, Oldenburg, Holstebro, Dortmund, Bietigheim en CSM Bucuresti. Smits miste ook de Spelen van 2024 door persoonlijke omstandigheden. (16-1-2026)
22. Nedim Remili uitgeschakeld voor het EK 2026 - Frans international Nedim Remili is uitgeschakeld voor het komende EK. Nieuwe medische tests brachten een acute kuitblessure aan het licht. De blessure ontstond tijdens zijn herstelproces na een dijbeenblessure. Als gevolg hiervan voegt Aymeric Zaepfel zich bij de Franse selectie. Frankrijk zal door de absentie van Remili niet per se verzwakt worden, de rol van Minne bijvoorbeeld zal duidelijk groter worden.Frankrijk speelt in groep C (Oslo) met TsjechIë, Noorwegen en Oekraïne als groepstegenstanders. (15-1-2026)
21. Gummersbach haalt IJslands toptalent – Bundesligaploeg VfL Gummersbach is druk bezig om op de lange termijn een volwaardige ploeg op de been te brengen én te houden. In dat kader contracteerde de clubleiding de 18-jarige IJslandse spelverdeler Gardar Ingi Sindrason die zich komende zomer bij de club uit het Oberbergische Land meldt. Hij tekent bij de ploeg van Kay Smits een contract voor drie seizoenen. Sindrason komt van FH Hafnarfjördur en speelde vorig seizoen reeds in de European League tegen Gummersbach.

Gardar Ingi Sindrason, foto Johannes Long
Gelijk met de transfer van Sindrason hebben beide clubs ook een samenwerkingsverband ondertekend. Een speciale rol bij de onderhandelingen was er voor tweevoudig CL-winnaar Aron Pálmarsson, de neef van Sindrason en zelf ooit begonnen bij FH Hafnarfjördur voordat hij bij Europese topclubs w.o. Kiel, Barcelona, Aalborg en Veszprem furore maakte. Eerder maakte de club de transfer bekend van de 19-jarige Zweedse linkeropbouwer Nikola Roganovic, die bij het komende EK met de nationale ploeg een van de tegenstanders van Oranje is. (15-1-2026)
20. Lars Hoogeveen stopt bij TuS Haren, Tim Remer neemt over - Na 25 jaar in het handbal actief te zijn geweest, heett Lars Hoogeveen (41) besloten de 'pauzeknop' in te drukken. Als coach van het Duitse TuS Haren draagt hij met onmiddellijke ingang het stokje over aan Tim Remer. Actueel bezet de ploeg plek 12 met 8 punten uit 12 duels.
Hoogeveen was sinds het begin dit seizoen over de grens actief als trainer bij de club in de Oberliga Niedersachsen. Daarvoor was de inwoner van Klazienaveen actief bij onder meer de vrouwen van ZVBB'21, SVBO en Kwiek. In Duitsland was hij verder nog actief als hoofd opleidingen bij HSG Nordhorn-Lingen en trainer/coach van de beloftenteams. De combinatie van werk en handbal in de afgelopen 16 jaar heeft zijn sporen bij mij achtergelaten. Ik heb die signalen vaker gevoeld, maar de liefde voor het handbal was steeds sterker en hield me erin — tot nu," schrijft Hoogeveen op de website van de club nadat hij afgelopen week voor een controle bij de arts was geweest. De clubleiding handelde snel en vond in Tim Remer de ideale oplossing op de ploeg tot het einde van dit seizoen over te nemen. Als speler van Tim Remer reeds succesvol bij de club, hij brengt voldoende ervaring mee om de jonge ploeg van de nodige impulsen te voorzien. Remer speelde 95 keer voor Oranje, stond twee jaar bij TuS haren onder contract en speelde eveneens twee jaar voor TV Emsdetten. Doel voor Remer is: klassebehoud om daarnaast ook de sportieve ontwikkeling van de jongere spelers naar een hoger niveau te tillen. (14-1-2026)
19. Duitse bondscoach vrouwen verlengt tot 2028 - Bondscoach van de Duitse vrouwenploeg Markus Gaugisch (51) die op het laatste WK verraste met een tweede plek, heeft zijn contract bij de Duitse Handbal Bond )DHB) verlengd tot 2028. Dat maakten Bond en Gaugisch vandaag bekend. Continuïteit is de sleutel tot succes, en op dit moment bij de succesvolle vrouwenploeg meer dan eens noodzakelijk om met Gaugisch verder te werken. "Zijn spelopvatting, het leiden van de nationale selectie en zijn ontwikkeling van talentvolle speelsters zijn essentiële bouwstenen," aldus de DHB in een persbericht. (14-1-2026)
18. Kogel door de kerk: Dika Mem in 2027 bij Berlin – Het gonsde al langer van de geruchten in de, vooral Duitse en Spaanse media: komt hij wel of komt hij niet? Bedoeld is hier de Franse sterspeler Dika Mem (28) die kon kiezen na het einde van zijn contract bij Barcelona tussen PSG en Füchse Berlin. De keuze is nu gemaakt: in de zomer van 2027 trekt Mem het groen/witte shirt van Berlin aan. De linkspoot tekent in de Duitse hoofdstad voor vier jaar.
Op de website van de Duitse topclub laat de geboren Parijzenaar een berichtje voor zijn toekomstige fans achter: “Ik speel al sinds 2016 voor Barcelona, nu voelt het goed om de overstap naar de Bundesliga te maken, ‘die stärkste Liga der Welt’. Voor mij de kans om met een mooie ploeg te spelen.”
.jpg)
Dika Mem, bij FINAL4 CL 2020 in Keulen, foto archief HSP / Alain Decamps
Daarbij doelt Mem op het samenspelen met de Deen Mathias Gidsel – sinds 2022 in Berlijn – en nieuweling Simon Pytlick. De Deen (25), nu nog bij Flensburg -Handewitt, komt eveneens in de zomer van 2027 richting de hoofdstad. Mem won in zijn carrière niet minder dan 52 titels: met zijn club, met zijn land maar ook individueel. In Tokio 2020 pakte hij met de nationale ploeg de gouden plak, in 2022 de CL-titel. Met de Franse ploeg is hij op het komende EK de regerend kampioen. (09-01-2026)
17. Lara en Kyra Gommans geven na vier jaar het stokje door bij MHV’81 - Na vier succesvolle seizoenen nemen trainsters en coaches Lara en Kyra Gommans na afloop van dit seizoen afscheid van MHV’81 Dames 1. Zowel Lara als Kyra voelen dat het tijd is voor een frisse impuls voor het team en een nieuwe fase in de begeleiding van de speelsters. Onder hun leiding heeft Dames 1 een enorme ontwikkeling doorgemaakt, met als absoluut hoogtepunt de promotie naar het hoogste niveau van het dames handbal in Nederland, de eredivisie ofwel de Super Handbal League Women. Het team heeft zich de afgelopen vier jaar sterk ontwikkeld, zowel sportief als qua teamdynamiek, en deze prestaties blijven een bijzonder hoofdstuk in de geschiedenis van MHV’81.
Lara en Kyra zullen het lopende seizoen op professionele wijze afronden en zullen het team daarna met vertrouwen overdragen. Het bestuur en de club respecteren deze keuze en zijn Lara en Kyra zeer dankbaar voor hun enorme inzet, passie en betrokkenheid en wensen hen veel succes en plezier in hun verdere sportieve en persoonlijke toekomst. (09-01-2026)
16. Trainster Linda IJsseldijk stopt bij Heeten - Linda IJsseldijk stopt aan het einde van het seizoen als trainer en coach bij de handbalsters van Heeten. Dat maakte haar club vandaag bekend. IJsseldijk begon in 2023 aan haar functie bij de hoofdklasser en is nu dus bezig aan haar derde seizoen. Het was voor de Lemelerveldse de eerste klus buiten haar vertrouwde LHC, waar ze zelf jarenlang speelde en ook onder meer de rol van hoofdtrainer vervulde. De keuze om te stoppen nam IJsseldijk niet over één nacht ijs. “Ik heb lang getwijfeld, want ik heb het hier erg naar mijn zin”, aldus de trainster. “Maar ik ben van mening dat drie seizoenen een mooie periode is. Het is een fijne vereniging, met leuke meiden, maar ik heb nu toch de keuze gemaakt om te stoppen.” Heeten staat halverwege het seizoen op de vijfde plek in de hoofdklasse B. Zaterdag gaat IJsseldijk met Heeten op bezoek bij Stevo, de nummer twee van de ranglijst. (09-01-2026)
15. Uitslagen oefenduels EK-gangers: Zweden – Brazilië 34-27; Italië – Roemenië 35-34; Oostenrijk – Tsjechië 29-30; Slovenië – Koeweit 36-23.
Programma: woensdag: Zweden – Brazilië.33-24
Donderdag: Portugal – Egypte 31-31; Zwitserland - Oekraïne 38-27; Duitsland U21 - Spanje U21 30-29; Noorwegen – Denemarken 26-34; Spanje – Slowakije 43-26; Kroatië – Duitsland 29-32; Nederland U18 - België U18 39-28; Nederland – Griekenland 32-26; Noord-Macedonië - Bahrein.32-28
Vrijdag: Portugal – Iran 41-20; Slowakije – Tunesië 35-30; Oekraïne - Noord-Macedonië 26-31; Montenegro - Bosnië-Herzegovina 36-25; IJsland - Slovenië 32-26; Hongarije - Roemenië 33-23; Faeröer Eilanden - Italië 34-36; Zwitserland - Bahrein 33-30; Frankrijk - Oostenrijk 34-29.
Zaterdag: Denemarken - Griekenland 38-24; Bahrein - Oekraïne 31-33; Nederland - Noorwegen 30-33; Spanje – Tunesië 37-28; Egypte - Iran 43-24; Zwitserland - Noord-Macedonië 29-29.
Zondag: Polen - Servië 32-32; Duitsland – Kroatië 33-27: Slovenië - Oostenrijk 36-31; Frankrijk - IJsland; Faröer Eilanden - Italië; (06-01-2026)
14. Harrie Weerman terug bij E&O - Mister E&O Harrie Weerman keert per direct terug in een officiële functie binnen de club. De ervaren handbalman gaat deel uitmaken van de Technische Commissie en zal zich daarbij vooral richten op het kader en de scholing binnen E&O.
𝐕𝐨𝐨𝐫𝐳𝐢𝐭𝐭𝐞𝐫 𝐕𝐢𝐧𝐜𝐞𝐧𝐭 𝐌𝐨𝐨𝐢 is bijzonder verheugd met de terugkeer van Weerman. “Harrie is een echte handballegende. Hij is gepokt en gemazeld in de handbalsport en beschikt over een palmares waar je u tegen zegt. Dat iemand met zijn kennis, ervaring en E&O-hart zich opnieuw wil inzetten voor onze vereniging is van grote waarde.” Met de terugkeer van Harrie Weerman haalt E&O niet alleen een schat aan ervaring in huis, maar ook iemand die de clubcultuur door en door kent en wil bijdragen aan de verdere ontwikkeling van spelers, trainers en begeleiders. (08-01-2026)
13. Nathalie Hendrikse stopt na dit seizoen – Nathalie Hendrikse (30) maakte vandaag op Instagram bekend dat ze na dit seizoen de handbalschoenen aan de kapstok hangt. Haar contract liep nog tot 2027. Sinds 2022 speelt ze voor THC, daarvoor was ze actief bij Neckarsulmer, het Noorse Gjerpen en VOC. Tijdens de Spelen van Parijs 2024 was voor Hendrikse een reserverol weggelegd bij Oranje “Het einde van een hoofdstuk,” schrijft de Amsterdamse die bekend staat om haar snelheid en scorend vermogen.
“Met een blij maar droevig hart laat ik iedereen weten dat dit mijn laatste seizoen als handbalster wordt. Over een half jaar berg ik mijn spullen op. Ik heb al langer besloten om te stoppen: mijn lichaam en geest zeggen dat het zo goed is geweest.” Geen makkelijk besluit, aldus Hendrikse. “Handbal speel ik van kleins af aan waar ik alles voor opzij heb gezet. Maar aan alle goede dingen komt ooit een einde. Ik weet niet wat de toekomst mij brengt, de tijd zal het leren.”

'Woman of the match': tweede van links Nathalie Hendrikse, foto HSP
Met haar ploeg Thüringer wacht nog een interessant half jaar om naar uit te kijken: de competitie in de Bundesliga – nummer vier Thüringer won vanavond het uitduel bij nummer voorlaatst Halle-Neustadt, met Hendrikse als ‘woman of the match’, met 36-43 waarvan vijf treffers van de Nederlandse, de FINAL4 van het bekertoernooi in maart, in Stuttgart waar Bensheim-Auerbach de tegenstander in de halve finale is en de groepsfase van de European League die komend weekeinde begint met een uitduel bij het Hongaarse Mosonmagyarovar. Thüringer won in het seizoen 2024/2025 de EL in Graz ten koste van Ikast: 34-32. (07-01-2026)
12. Tussentijdse transfers – Het rijtje ‘tussentijdse transfers’ kan worden aangevuld met Maura Landsaat. De 17-jarige keepster verruilt de jeugdploeg van VOC voor eredivisieploeg Foreholte. Eerder bezette Landsaat die positie ook bij Aalsmeer en SEW. Afgelopen zomer zag de ploeg van Patrick Jordaan keepster Marit Huiberts naar VZV verkassen.
Eerste keepster Romy Verweij vormt vanaf dit weekeinde met de VOC-youngster een duo onder de lat. Foreholte reist zaterdag richting Geleen voor het duel met Vlug en Lenig Celina Sijm keert terug bij SEW onder de lat. Een welkome versterking nu Cindy van Horssen de tussentijdse stap richting Volendam heeft gemaakt. Sijm was actief bij streekgenoot Tornado maar stond vanwege een blessure langdurig aan de kant. Bij de jeugd maakte Sijm al kennis met SEW toen ze overkwam van de jeugdafdeling van De Valken. Bij SEW traint ze inmiddels de A- en de B-jeugd..
Pascal Lukassen, foto Huissen
Bij Huissen (tweede divisie) is men blij met de komst van Pascal Lukassen (foto). Na een keertje meetrainen vond Lukassen (35) die een verleden heeft bij het Duitse Tus Derschlag, het interessant genoeg om weer de vloer op te gaan. In 2019 werd hij trainer van DFS Arnhem, een taak die hij drie seizoenen lang uitvoerde. Actueel is Lukassen actief bij Jong Oranje. (07-01-2026)
11. Tweededivisionist HVC verwelkomt Kevin Aardema – Keeper Kevin Aardema uit Klazienaveen verruilt tussentijds Hurry-Up 2 voor tweededivisionist en competitiegenoot HVC. De 22-jarige keeper over zijn overgang: Ik wil graag veel speelminuten maken, in Zwartemeer kon dat niet,” aldus Aardema die in Zwartmeer de gehele jeugdopleiding doorliep in de jeugddivisie en op eerstedivisie-niveau speelde. Voor HVC betekent de komst van Aardema prima oplossing: doelman Jorik Gepken heeft al wekenlang fysieke klachten en komt vooralsnog niet aan spelen toe. (07-01-2026)
10. Midweeks Europees handbal – In Denemarken ging alle aandacht uit naar het duel tussen de beide koplopers bij de vrouwen in de hoogste liga Odense en Esbjerg. Bij rust leidde de thuisploeg – zonder Nikita van der Vliet – me 16-12. Na de thee draaide het duel langzaam in het voordeel van de gasten: bij 20-20 ging alles in het voordeel van Esbjerg om uiteindelijk nipt met 29-30 te finishen. Weinig scores van Nederlandse makelij: Sarah Dekker (0/0), Judith van der Helm (0/1) en Zoë Sprengers (0/0) kwamen niet op het scoreblad, Nora Mork was goed voor zeven stuks waaronder vijf strafworpen. Henny Reistad (een treffer) verdween al vroeg in de wedstrijd naar de kant met een rugblessure. "Er zat iets vast in mijn rug, dat is niet zo best," legde ze voor de camera van TV2 Sport uit. In het verleden heeft ze al vaker last gehad van deze blessure: soms is de pijn na drie dagen weg, soms pas na weken. Onduidelijk is of Reistad zondag de CL-wedstrijd tegen Dortmund kan spelen. Bij de thuisploeg kwam Lysa Defo tot 8 uit 11 en Andrea Hansen tot 7 uit 7. Keepster Yara ten Holte pakte 8 van de 25 schoten (=32%). Esbjerg op kop, met 21 uit 11, Odense volgt op één punt. Nummer drie, Nykobing (18 punten) komt woensdag in actie tegen Kopenhagen. (06-01-2026)
9. In Roemenië lukte het Rapid Bucuresti – met Estavana Polman – niet om het uitduel tegen CSM Slatina (een punt meer dan Rapid) in winst om te zetten. Beide ploegen hielden na zestig minuten op 29-29. Slatina op vijf, met 12 uit 11, Rapid op zeven, met 11 uit 11. Koploper is CSM Bucuresti met 22 uit 11, dat maandag ging winnen bij Targu Jiu: 21-27. Bistrita, met Larissa Nüsser, volgt op een punt en komt komend weekeinde in de CL in actie in het thuisduel tegen Buducnost. Brasov, met Van Kreij en Haggerty, bezet plek 3 met 16 uit 11: na een spannend duel (rust 19-19) bleef Brasov nipt op kop: 34-33. (06-01-2026)
8. Uitslagen oefenduels EK-gangers: Zweden – Brazilië 34-27; Italië – Roemenië 35-34; Oostenrijk – Tsjechië 29-30; Slovenië – Koeweit 36-23.
Programma: woensdag: Zweden – Brazilië.33-24
Donderdag: Portugal – Egypte 31-31; Zwitserland - Oekraïne 38-27; Duitsland U21 - Spanje U21 30-29; Noorwegen – Denemarken 26-34; Spanje – Slowakije 43-26; Kroatië – Duitsland 29-32; Nederland U18 - België U18 39-28; Nederland – Griekenland 32-26; Noord-Macedonië - Bahrein.32-28
Vrijdag: Portugal – Iran 41-20; Slowakije – Tunesië 35-30; Oekraïne - Noord-Macedonië 26-31; Montenegro - Bosnië-Herzegovina 36-25; IJsland - Slovenië 32-26; Hongarije - Roemenië 33-23; Faeröer Eilanden - Italië 34-36; Zwitserland - Bahrein 33-30; Frankrijk - Oostenrijk 34-29.
Zaterdag: Denemarken - Griekenland 38-24; Bahrein - Oekraïne 31-33; Nederland - Noorwegen 30-33; Spanje – Tunesië. Egypte - Iran 43-24; Zwitserland - Noord-Macedonië;
Zondag: Duitsland – Kroatië (18:00 uur, ARD). Oostenrijk - Slovenië; Frankrijk - IJsland; Faröer Eilanden - Italië; (06-01-2026)
7. Griekse versterking voor Hurry-Up - SHL-club Hurry-Up heeft zich tussentijds versterkt met de Griek Diogenis Apostolidis. De 29-jarige opbouwer komt over van het Cypriotische Famagusta en moet de geblesseerde Duitser Fynn Lügering (schouder) vervangen. De Griek tekent in Zwartemeer tot de zomer van 2027. (06-01-2026)
6. Christian Prokop aan de kant bij Hannover-Burgdorf - Eigenlijk zouden de wegen van coach Christian Prokop (47) en Hannover-Burgdorf aan het einde van dit seizoen scheiden. Maar de magere resultaten noopten het bestuur tot eerder ingrijpen en stelden de ex-bondscoach, na intensief overleg, op non-actief. Eerder ontrbak de coach vanwege ziekte bij enkele duels, onder leiding van zijn assistent Heidmar Felixson bleef de ploeg verrassend genoeg ongeslagen. De beoogde coach vanaf komende zomer, Juan Carlos Pastor, neemt de ploeg met onmiddellijke ingang over. De Spaanse coach behaalde met de nationale ploeg in 2005 de wereldtitel. Ook met het Hongaarse Szeged behaalde hij opvallend resultaten. Vorig seizoen speelde Hannover-Burgdorf lang mee om de titel, maar kwam aan het einde net tekort. Dit seizoen bezet de ploeg actueel een schamele negende plek, met 18 punten uit 19 duels. In het bekertoernooi werd Hannover gewipt door Bergischer HC: in de verlenging won de ploeg van Lars Kooij met 40-38 en plaatste zich voor de FINAL4 op 18 en 19 april in Keulen.(06-01-2026)
5. Marcel Idink na de zomer aan de slag bij vrouwenploeg Kortessem - Marcel Idink gaat komende zomer aan de slag als coach bij de vrouwenploeg van het Belgische Kortessem. Hij volgt daarmee Ryszard Obrusik op. Idink werd begin oktober bij competitiegenoot Hestia Bilzen op een nog al vreemde manier aan de kant geschoven en vervangen door Jo Delpire die kort daarvoor bij de vrouwenploeg van Visé zijn congé gaf.
Actueel leidt Sporting Pelt (21 uit 12) in eerste liga de ranglijst, gevolgd door Bilzen (20 uit 13) en Izegem (19 uit 13). Kortessem beset plek 4, met 16 uit 13. (05-01-2026)
4. Trainer Anel Mahmutefendic twee jaar langer bij Coburg 2000 - Coach Anel Mahmutefendic (47) heeft zijn contract bij HSC Coburg 2000 met twee jaar verlengd. De voormalig assistent van Gudjon Valur Sigurdsson bij VfL Gummersbach kwam in de zomer van 2024 over naar Coburg en heeft sindsdien duidelijk zijn stempel op de sportieve ontwikkeling van de ploeg gedrukt: een duidelijke spelvisie, gedetailleerde analyses alsook de verdere ontwikkeling van de ploeg hebben inmiddels 'zijn handtekening'. Voor zijn tijd in Gummersbach was Mahmutefendic meerdere jaren actief bij de Opleidingsploeg van Füchse Berlin, met name de U23-ploeg om talenten richting de profploeg klaar te stomen. "Ons project houdt in dat we in 2030 in de Bundesliga willen spelen," aldus Mahmutefendic. De in Banja Luka geboren Mahmutefendic speelde in Nederland onder meer in de jeugd van PSBV en bij de senioren van Nijenrodes, UDSV, E&O, Tachso en Volendam, in Duitsland trok hij het short van TV Emsdetten aan. Als trainer was hij voorheen ook nog actief bij Houten, Volendam 2, HSG Freiberg, TV 1893 Neuhausen voordat hij in de Duitse hoofdstad neerstreek.(04-01-2026)
3. Femke Kleijkers naar TuS Lintfort - Zoals eerder al gemeld vertrekt Femke Kleijkers van Vlug en Lenig naar het Duitse tuS Lintfort, dat uitkomt in de tweede Bundesliga en actueel op plek 13 staat met 6 punten uit 11 duels. Naast Kelijkers trok de club ook de 21-jarige Litouwse international Vakare Damuleviciute aan, die overkomt van competitiegrnoot Bergischer HC. Bij Lintfort ontmoet Kleijkers haar landgenote Yara Vlaswinkel.
Kleijkers (19) maakt deel uit van de Nederlandse jeugdselectie en gaat bij haar nieuwe club vooral de spelverdelerspositie invullen. "Technisch goed opgeleid, een goed oog voor verschillende spelsituaties. Op die positie moet Kleijkers samen met Svenja Rottwinkel de ploeg aan de hand nemen," aldus coach Bettina Grenz-Klein.
2. Keepster Cindy van Horssen tussentijds van SEW naar Volendam - Sinds 2021 zit keepster Cindy van Horssen bij SEW, ze is begonnen bij de jeugd en is doorgegroeid naar het eerste team. Cindy heeft zich de afgelopen jaren onwijs ontwikkeld bij zowel SEW als op de Handbalacademie. Dat is ook Volendam opgevallen waardoor ze nu de keuze heeft gemaakt om over te stappen naar de provinciegenoot. Van Horssen: “Ik hoop bij Volendam meer minuten te maken en minder druk op mezelf te kunnen leggen. Zo wil ik er plezier inhouden en me verder kunnen ontwikkelen als keepster!” (02-01-2026)
1. Sarah Bouktit naar Györ – De Hongaarse topclub Györ lijft de ene na de andere topspeelster in. Vandaag werd bekend dat de Franse international en lijnspeelster Sarah Bouktit (23) komende zomer de overstap maakt van het Franse Metz naar de regerend CL-kampioen waar coach Per Johansson de technische baas is. Eind november maakte de club de komst bekend van de Noorse Thale Rushfeldt Deila.

Thale Rushfeldt Deila en Sarah Bouktit als internationals tegenover elkaar, komende zomer samen in één ploeg, foto Handball Mania
Bouktit won zilver op de Spelen van Parijs 2024, werd wereldkampioen en heeft zich, ondanks haar nog jonge leeftijd, al bewezen op het internationale podium. Met de Franse U17-ploeg pakte ze in 2019 Europees zilverOp haar positie aan de lijn wordt ze momenteel als een van de beste speelsters beschouwd: dynamisch, doelgericht. In de wedstrijd om het brons van het voorbije WK tegen Nederland was Bouktit goed voor negen treffers en werd als beste lijnspeelster opgenomen in het All Star Team.
Tegelijkertijd maakte Metz Handball bekend dat de Spaanse Lyndie Tchaptchet Defo (20) overtkomst van Bera Bera en samen aan de lijn een duo gaat vormen met de 21-jarige Lilou Pintat die Dijon Handball na vijf seizoenen verlaat. (02-01-2026)
cover foto archief HSP / foto Reza
Chrome
Firefox
Internet explorer
Safari
.jpg)

