Op deze plaats voor u verzameld: korte nieuwsberichten, uit binnen- en buitenland. Clubs kunnen hun informatie voor dit wekelijks overzicht doorsturen naar:
http://redactie@handbalstartpunt.nl update 10 november 2023
10. Nederlandse inbreng in European League - In de European League bij de vrouwen komt dit weekeinde een aantal Nederlandse speelsters in actie. Zo staat in Duitsland het duel tussen Bensheim-Auerbach - Sarah Dekker, Sarah van Gulik, Dionne Visser en Helen van Beurden - en Oldenburg - Pam Korsten - op het programma. Kopenhagen - met Kim Molenaar en Bianca Schanssema - trekt naar Malaga en Chambray Touraine - met Laura van der Heijden - ontvangt het Tsjechische Most waar de Limburgse keepster Ellen Janssen twee weken geleden opstapte. Dortmund - Tess Lieder, Harma van Kreij en Zoë Sprengers - krijgt bezoek van Dunarea Braila. Nantes, de ploeg van oud-Oranje-coach Helle Thompsen en international Kelly Vollebregt - nemen het op tegen Molde waar Romee Steverink onder contract staat.
9. Jorn Smits met Lemvig onderuit in kelderduel - In de Deense competitie kwamen de twee laagst geklasseerde ploegen elkaar tegen op speeldag 12: Kolding, hekkensluiter met 3 uit 11, ontving nummer voorlaatst, Lemvig, met 6 punten. Kolding pakte de volle winst: 29-24. Jorn Smits was met vier treffers beste schutter bij de gasten die uit de laatste zeven duels slechts één punt sprokkelden. Woensdag komt Skanderborg - twee punten meer - op bezoek, op 25 november maakt koploper Aalborg zijn opwachting bij Lemvig.
8. NHV verlengt met Staffan Olsson - Het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond heeft het contract met Staffan Olsson, de bondscoach van de mannenploeg opengebroken en met twee jaar - tot 2026 - verlengd. Het contract van de 59-jarige Zweed liep tot september 2024. Olsson nam in het najaar van 2022 de nationale ploeg over van de IJslander Erlingur Richardsson. Op het WK in Zweden pakte hij met de ploeg een veertiende plek.
“Ik heb een heel mooi eerste jaar gehad met de ploeg en kijk er erg naar uit om de komende jaren de samenwerking met de bond en het team voor te zetten”, aldus Olsson over de contractverlenging. “Ik ben ervan overtuigd dat we dichter naar de top kunnen groeien. We willen aan elk eindtoernooi deelnemen”, aldus de Zweedsde bondscoach over het doel van de nationale ploeg. “Voor de ontwikkeling van het team is het belangrijk dat ze ervaring opdoen op grote toernooien en oefenwedstrijden spelen op hoog niveau zoals in de Golden League. Om dichter bij de toplanden te komen, zullen de volgende stappen steeds moeilijker worden.”
Jeroen Bijl, technisch directeur van het NHV, over de voortzetting van de samenwerking: “Met deze verlenging waarborgen wij de continuïteit van het team. Staffan Olsson weet met zijn staat van dienst wat er nodig is om de wereldtop te bereiken. Gezien zijn internationale ervaring als trainer en speler is hij de aangewezen man om de ploeg de komende jaren naar de top te leiden.”
In januari trekt Oranje naar het EK in Duitsland en komt in de groepsfase uit tegen Zweden, Bosnië-Herzegovina en Georgië.
7. Wolfs en Van Zijl met één been in volgende Euriopese ronde - Pipy Wolfs en Tessa van Zijl hebben het eerste van twee duels in de European Cup tegen het Griekse Ionas met 23-27 gewonnen. Wolfs scoorde tweemaal, Van Zijl kroonde zich tot topschutter met negen treffers. Vanavond duel nummer twee, eveneens op Spaande bodem. Ook dat duel eindigde in Spaanse winst: 3-27.
6. Koplopers maken geen fout in Deense competitie - Odense, de nummer drie in de Deense competitie bij de vrouwen, kende bij het bezoek aan Ringkobing geen problemen: 24-37 (10-20) winst. Housheer (5/8 en 4 assists), Nüsser (2/2 en 2 assists), Van der Vliet (1/1 en 2 assits) kwamen in het overzicht van de statitieken. Yara ten Holte kwam niet binnen de lijnen, Van Wetering zat vanwege haar schouderblessure niet bij de selectie. Viborg, met Claudia Rompen (2/3) bracht het bezoek aan Ajax Kopenhagen tot een goed einde: 20-39. Kopenhagen, met twee uit twee voor Kim Molenaar en twee stops op vier voor Bianca Schanssema in de slotfase won het uitduel bij Horsens: 25-37. Faye Janson kwam niet tot treffers.
Stand na elf wedstrijden: 1. Esbjerg (22); 2. Herning (18); 3. Odense (18); 4. Nykobing (14). 5. Sonderjyske (14); 6. Viborg (12); 7. Kopenhagen (10); 8. Aarhus (10); 9. Skandeborg (9); 10. Ringkobing (9); 11. Silkeborg (8); 12. Horsens (5); 14. Bjerringbro (5)
In Duitsland op competitiedag 7 twee verrassingen: nummer twee, Bensheim-Auerbach, sloot het bezoek aan Blomberg-Lippe af met een 28-26 nederlaag. Vier treffers van Sarah Dekker waren niet voldoende voor winst. Dortmund moest in eigen hal buigen voor Thüringer: 26-33. Tess Lieder (5 stops in 34 minuten) en Harma van Kreij (3/9 en 2 assists) melden zich op het wedstrijdblad, Zoë Sprengers zat niet bij de selectie van coach Henk Groener. Koploper Bietigheim - Kelly Dulfer 5/7 en 2 assiss, Inger Smits 2/5 en 1 assist) - haalde ouderwets uit bij Zwickau (21-40). Leverkusen - geen score voor Fem Boeters, slechts één stop voor keepster Lieke van der Linden -en Oldenburg - Pam Korsten zag haar schot gestopt - betwistten in de Bayarea plek 7: de punten bleven in Leverkusen: 29-25. Beide ploegen met 7 uit 7 op plek 7.
5. E&O vier zaterdag 90-jarig bestaan

4. Stunt junioren BFC/Sittardia in bekertoernooi - Met een nipte 25-24 zege op Gemini uit Voerendaal, de nummer 2 in de eerste divisie, heeft de A-juniorenploeg van BFC/Sittardia onder leiding van coach Eric Eussen zich geplaast voor de halve finale in de regiogroep. Koploper Rapiditas moest ook diep gaan om bij het bezoek aan hoofdklasser Bevo 3 de volgende ronde te bereiken: 23-27. Bevo 3 herbergt een aantal routiniers waaronder Sjoerd Kurvers, Jeroen van den Beucken, Tom Wismans, Ron en Ben Klemann die hun sporen verdiend hebben in de hoofdmacht van de club uit Panningen. Woensdag en donderdag worden de overige duels in het bekertoernooi bij de mannen afgewerkt.
3. In memoriam voormalig tophandbalster Tiny Eekhout-Veen - Op 86-jarige leeftijd is voormalig tophandbalster Tiny Eekhout-Veen overleden. Tiny Veen was een voortreffelijk speelster in de gloriejaren van het Haagse Athene en later van Hellas. Haar al langer overleden echtgenoot Ton Eekhout was destijds handbalverslaggever van dagblad Het Binnenhof. Ook waren zij nauw betrokken bij de bouw van de Quintus-sporthal die de naam de Eekhouthal kreeg. Naderhand was Tiny Veen een enthousiast supporter van haar kleinkinderen Stephan en Nicole van Meteren, die in het eerste team van Quintus handbalden.
2. Loting FINAL4 Duits bekertoernooi vrouwen – De loting voor de beide halve finales in het Duitse bekertoernooi heeft het volgende resultaat opgeleverd: opzaterdag 9 maart om 15:00 uur VfL Oldenburg - met Pam Korsten - tegen TuS Metzingen; om 17:30 uur Thüringer - met Nathalie Hendrikse - tegen SG BBM Bietigheim - met Kelly Dulfer en Inger Smits. Zondag 10 maart om 14:00 wedstrijd om plaats 3, om 16:30 uur finale.
.jpg)
1. SUPER GLOBE van start - Deze week vindt in Damman (Saoedie Arabië) het 16e toernooi om de Super Globe plaats. In 2018 werden de rechten voor organisatie voor vijf jaar aan Saoedie Arabië toegewezen. Er wordt gespeeld in vier groepen van drie teams. De nummers een van elke groep gaan naar de halve finales, de nummers 2 spelen om plek 5 tot en met 8 en de nummers drie betwisten plek 9 tot en met 12. Magdeburg, vorig jaar nog met Kay Smits, is de titelverdediger. Ook in 2021 ging de titel naar de Duitse club. In 2019 was Barcelona de winnaar van het prestigieuze evenement. Alle duels zijn via livestream te volgen op: https://handball-globe.tv/
De uitslagen van dinsdag: Kielce - Al-Najma (Bahrein) 27-26; Al-Kuwait (Koeweit) - San Fernado (Argentinië) 41-29; Al Ahly (Egypte) - Al Noor (Saoedie Arabië) 38-20; Magdeburg - Al Khaleej (Saoedie Arabië) 29-20
Woensdag: Al-Najma - San Francisco (USA) 29-22; San Fernado - Füchse Berlin 34-48; Al Noor - Barcelona 1943; Al Khaleej - University of Queensland (Australië) 48-26
Donderdag: Kielce - San Francisco 49-23; Al-Kuwait - Füchse Berlin 28-37; Magdeburg - University of Queensland 57-14 ---> 26 treffers Daniel Petterson; Al Ahly - Barcelona (17:00 uur)
WEDSTRIJDSCHEMA
halve finales, 11 november, 15:30 uur: Barcelona – Füchse Berlin; Magdeburg – Kielce, 18:15 uur;12 november, om plek 3: verliezers halve finales, 15:30 uur; finale, winnaars halve finales, 18:15 uur
Plaats 5 t/m 8: 11 november, Al-Ahly Kairo – Al-Kuwait SC, 11:15 uur; Khaleej Club Saihat – Al Najma Manama, 13:15 uur; winnaars om plek 5, verliezer om plek 7;
Plaats 9 t/m 12: 11 november, Al Noor – San Fernando, 07:15 uur; University of Queensland – San Francisco, 09:15 uur; winnaars om plek 9; verliezers om plek 11.