GISLI KRISTJANSSON HALF JAAR UIT ROULATIE; PSG OP TOURNEE IN JAPAN EN DUITSLAND
Spelverdeler Gisli Kristjansson van SC Magdeburg is woensdag succesvol aan zijn rechter schouder geopereerd. Die operatie was nodig nadat de IJslander in de halve finale van de Champions League tegen Barcelona op 17 juni ernstig geblesseerd raakte. Met heel wat medische aandacht in de daarop volgende 24 uur en een aantal spuiten in het pijnlijke lichaamsdeel kwam de spelverdeler in de finale weer op de vloer. Die finale, tegen Kielce, werd in een overwinning omgezet. Samen met Kay Smits nam Kristjansson het merendeel van de doelpunten voor zijn rekening. Na de succesvolle operatie wacht een revalidatie van minimaal zes maanden. Na de winterstop hoopt SCM de topschutter weer terug op het veld te zien.
"De noodzaak van een operatie was op de avond van de halve finales al relatief duidelijk om duurzame stabilisatie van de schouder voor de toekomst te bereiken. Gisli wilde kost wat kost zondag terug op het veld, ondanks deze ernstige blessure. Spelen in dienst van het team. Op die manier leverde hij een belangrijke bijdrage aan een van de grootste successen in de geschiedenis van SCM. SC Magdeburg zal Gisli eeuwig dankbaar zijn voor deze persoonlijke inzet,” legt algemeen directeur Marc-Henrik Schmidt uit.
Vier minuten voor het einde van de halve finalewedstrijd tegen regerend CL-kampioen Barcelona leek de FINAL4 voorbij voor Gisli Kristjansson. In de aanval probeerde hij een verdediger van Barcelona uit te spelen, maar na de tuimelingtijdens het duel slaagde hij er niet in om weer op te staan na zijn doorbraak: hij werd vastgehouden en botste tegen een andere tegenstander. Ondersteund door ploeggenoten en medische staf verliet hij het speelveld om kort voor tijd terug te keren en vanaf de speelveldrand het behalen van de finaleplek samen met zijn ploegmaats te vieren. Maar van het spelen van die finale was op dat moment geen sprake.
MENTALITEIT
Voor Gisli Kristjansson leek de finale echter geen issue. "Hij ontwrichtte zijn schouder. Ze kregen hem er relatief snel weer in, maar ik hoef niemand uit te leggen wat een ontwrichte schouder betekent voor een handbalspeler. Ook als het de werparm is. Ik verwachtte een lange uitval,” legt SCM-coach Bennet Wiegert op de persconferentie na de halve finales uit.
Maar Gisli Kristjansson ging all-in. "Gewoon stoppen, dat is gewoon niet de mentaliteit die wij IJslanders hebben. Niet meer opstaan komt nooit bij me op. In plaats daarvan zeg ik tegen mezelf: ik doe helemaal mee met deze sport - daarom zal ik altijd opstaan en doorgaan, " legt hij nog maar eens zijn onvoorstelbare come back uit.
"Ik had het niet verwacht," vult Wiegert aan. “Ik heb toen met onze doktoren gesproken over hoe een worstcasescenario eruit zou kunnen zien. Ik kreeg te horen: het kan niet erger worden dan de komende operatie", zei de SC Magdeburg-coach, die aan de wens van Gisli Kristjansson toevoegde: "En als hij de pijn kan verdragen, dan kan ik een speler niet de kans ontzeggen om de beste wedstrijd uit zijn carrière te spelen."
"Misschien kan hij voor X-factor-momenten zorgen", keek Bennet Wiegert naar zijn verwachtingen. De eerste X-factor was al de walk-in, enkele minuten na de andere spelers kwam de IJslander met enige vertraging op de vloer en werd begroet met gezangen uit de arena. En nadat SCM een vroege voorsprong had verloren, kwam de IJslander na een goed kwartier erin en scoorde het doelpunt om de stand naar 8-7 te brengen. Een invalbeurt om van te dromen! Gisli Kristjansson scoorde meer doelpunten, na doorbraken meestal alleen uit de onderarm gegooid.
Uiteindelijk waren naast de zes doelpunten en de psychologische component in de door Gisli Kristjansson gewonnen duels, die ruimte boden aan teamgenoten voor treffers of strafworpen een belangrijke bouwsteen voor de overwinning van SC Magdeburg. Gisli Kristjansson straalde toen hij met zijn gebroken schouder de trofee optilde. Na het succes van het winnen van de Duitse titel in 2022 nu als winnaar van de Champions League. "Mijn schouder doet pijn en ik weet niet hoe lang ik out zal zijn. Maar het is het allemaal waard. Gewoon geweldig", zei Kristjansson, die zei nadat hij was uitgeroepen tot MVP van de Final4 in de mixed zone: "Het is een van de beste momenten in mijn leven.”
PSG START VOORBEREIDING IN JAPAN
Paris Saint-Germain begint de voorbereiding op het nieuwe seizoen op maandag 24 juli. Twee dagen later vliegt de ploeg richting Japan voor een stage in Tokio die tot 3 augustus duurt en waarbij twee oefenduels worden gespeeld.
Een duel tegen Zeekstar Tokio, een tegen de nationale Japanse ploeg. In augustus heeft de ploeg van coach Raul Gonzalez meerdere oefenduels in Duitsland en in de buurt van Parijs voordat de competitie van start gaat.
Voor PSG-speler Luc Steins breekt een bijzondere periode aan: tussen alle voorbereidingen op sportief gebied kijken hij en zijn vriendin Chantal uit naar de geboorte van hun eerste telg, die eind september verwacht wordt.
De negenvoudig Franse kampioen begint op dinsdag 29 augustus in de achtste finale van het bekertoernooi tegen Frontignan Thau Handball in de sporthal van Frontignan.
- PROGRAMMA VOORBEREIDING:
- 24-07: Start training in Parijs
- 26-07: Start tournee Japan, tot donderdag 3 augustus, met:
- 31-07: Zeekstar Tokio - Paris Saint-Germain in Tokio
- 02-08: Japanse nationale ploeg - Paris Saint-Germain in Tokio
- 17-08: Duitsland-tournee, tot 20 augustus met:
- 18-08: HSG Wetzlar - Paris Saint-Germain in Wetzlar
- 19-08: VfL Gummersbach - Paris Saint-Germain in Gummersbach, 18:00 uur
- 25-08: US Ivry Handball - Paris Saint-Germain in Ivry-sur-Seine
- 29-08: bekerwedstrijd Frontignan Thau Handball - Paris Saint-Germain in Frontignan
- 02-09: Trophée des Champions: Paris Saint-Germain - HBC Nantes in Cesson-Sévigné
cover Gisli Kristjansson staat met een schouderblessure een half jaar aan de kant
foto EHF