Loting EK Beach Handball U16 Dames en heren
Van 8 tot en met 10 juli 2016 worden in het Portugese Nazara de Europese kampioenschappen Beach handball U16 gespeeld. 16 dames en 16 heren teams hebben zich aangemeld voor dit evenement waarvoor dinsdagmorgen de loting heeft plaats gevonden. Nederland heeft met zowel een dames als een herenteam ingeschreven.
De groespindeling voor het EK Beach is na de loting is als volgt bij de Heren
Groep A: Portugal, Georgië, Griekenland en Slowakije
Groep B: Zwitserland, Rusland, Nederland, en Bulgarije
Groep C Spanje, Roemenië, Polen en Oekraïne
Groep D: Hongarije, Kroatië, Duitsland en Italië.
Bij de vrouwen is de onderstaande loting voor het EK Beach uit de bus gekomen
Groep A: Hongarije, Zwitserland, Litouwen en Noorwegen
Groep B: Kroatië, Roemenië, Portugal en Oekraïne
Groep C: Polen Duitsland, Italië, Griekenland
Groep D: Spanje, Rusland, Bulgarije, Nederland.
De nummers 1 t/m 4 van het evenement kwalificeren zich voor de IHF U17 World Championship in 2017. Waar dat gespeeld gaat worden is nog niet bekend gemaakt door de Internationale Handbal Federatie.
De drie beste Europese landen op het WK komen dan in aanmerking voor de Jeugd Olympische Spelen in Buenos Aires (Argentinië) waar Beach Handball voor het eerste in het Olympisch competitie programma is opgenomen