Mariël Beugels voelt zich snel thuis bij SG 09 Kirchhof
Door Sebastian Schmidt / HNA – Mariël Beugels is zo iemand die waarschijnlijk haar droom kan waarmaken. Van jongs af aan wilde ze alleen handbal spelen - en doet dat vanaf dit seizoen bij SG 09 Kirchhof in de tweede Bundesliga. Ze komt over van het een klasse hoger spelende Bad Wildungen Vipers.
"Voor mij is de ‘feel-good-factor’ erg belangrijk. Ik heb vanaf het begin bij Kirchhof een heel goed gevoel," benadrukt de 21-jarige hoekspeelster en verheugt zich erop dit weekend in de Melsunger Stadtsporthalle voor het eerst die prima wedstrijdsfeer te ervaren tijdens het achtste Heinrich Horn Memorial Tournament. Negen ploegen aan de start in drie groepen die op zaterdag de groepswedstrijden afwerken. Present zijn in groep A Kirchhof, Solingen en Oldenburg. Groep B wordt gevormd door Quintus, Sachsen-Zwickau en Leverkusen. Groep C bestaat uit Leipzig, Werder Bremen en Halle-Neustadt.
Beugels – voor de Duitsers heet zij Beuchels, fonetisch een wat andere uitspraak van haar naam (FF) - tekende in februari als de eerste nieuweling een eenjarig contract. Ze is gehaald voor de positie op de linkerhoek maar ook als spelverdeelster. Samen met de eveneens van Bad Wildungen afkomstige Sina Ridders en Michelle Urbicht wordt de rechtshandige speelster geacht die posities onderling te delen. "Mariel is technisch uitstekend opgeleid en is een van de meest solide krachten in onze ploeg", prijst coach Christian Denk de ‘getructe’ Nederlandse.
Ze is dus een heel ander type dan haar voorganger Danique Boonkamp en Dionne Visser met wie ze haar opleiding genoot aan de Handbal Academie op Papendal en waar ze 'alleen maar goede dingen over Kirchhof heeft gehoord'. Beugels bekijkt het sportieve verschil tussen hun thuisland en Duitsland als volgt: "In Nederland staat plezier op de voorgrond en stoppen veel mensen halverwege de twintig. Alles is hier veel professioneler."
Bouw druk op de verdediging
De eerste Bundesliga heeft ze zeker nog niet uit het oog verloren door deze overstap naar een trapje lager. Ze toonde haar kwaliteiten in de tweede helft van het seizoen bij Bad Wildungen en had een geweldig aandeel in de 31-30 winst op Frisch Auf Göppingen met zeven doelpunten. De winnende treffer maakte ze twintig seconden voor tijd, met een geweldige sprongworp! Nogal ongewoon, want met 1,60 m is ze de kleinste in de ploeg waarin zij de voorkeur geeft om anderen ‘te laten schitteren’.
"Mijn taak is om druk uit te oefenen op de verdediging," benadrukt Mariël Beugels en maakt extra uren in de sportschool en het krachthonk. Kijkt vide als voorbereiding op de komende tegenstanders. Als gevolg van dit drukke programma ziet ze haar vriend nauwelijks: Rutger ten Velde speelt voor het naar de derde Liga gedegradeerde Wilhelmshavener HV. Zo woont haar droomprins, ook na de verhuizing van Bad Wildungen naar Melsungen, op ongeveer vier uur rijden bij haar vandaan.
cover Mariël Beugels nieuw bij SG 09 Kirchhof foto club / archief HSP