Nieuws

Quintus-aanwinst Timo Blom: ‘Genoeg kwaliteit om bovenin mee te doen’

AD SPORT / Peter Lotman – Quintus kaapte Timo Blom weg bij streekgenoot DIOS uit Den Hoorn. De 20-jarige opbouwspeler heeft al een paar weken meegetraind bij de ploeg van het nieuwe technische duo Jack van Lier/Geert Hinskens. “En dat bevalt goed”, laat hij weten voordat hij nog even met vakantie gaat.

‘UITBREIDING ZESTIEN TEAMS GOEDE ZAAK; VEEL STERKE PLOEGEN, DUS SPANNEND IN DE TOP’

Timo Blom geeft ook toe: “Het is wennen aan het niveau en de inspanningen op de training. Het verschil met de eerste divisie is groot en ik moet er dus nog inkomen. Maar ik heb het enorm naar mijn zin. Geert en Jack vullen elkaar goed aan en staan dicht bij de groep. Dat is goed voor de cohesie. Er heerst mede daardoor ook een positieve sfeer. Het is prettig daar onderdeel vanuit te maken.”

Blom is een rechtshandige opbouwspeler met een sterk schot en veel inzicht. Hij is afkomstig uit Naaldwijk en heeft in het verleden al bij de Heulse club gehandbald. Helemaal vreemd is de omgeving dus niet voor hem. Hij begon ooit bij Westlandia in Naaldwijk en stapte destijds over naar de C-jeugd van Quintus. Na een tussenstap bij eerste divisieclub DIOS is hij dus nu weer terug in Kwintsheul.

Blom over die stap: “Ik wilde hogerop en mezelf verder ontwikkelen. Vorig jaar was er al een gesprek geweest, maar toen wilde ik om verschillende redenen toch nog een jaar bij DIOS blijven. Dit seizoen heb ik al een paar maanden bij Quintus meegetraind. Dat is heel goed bevallen. Het is een leuke groep en ik ken een aantal gasten al wat langer, omdat ik in de jeugd met ze heb samengespeeld. Het is leuk om daar weer tussen te komen.”

Druk jaar

Binnenkort gaat Timo Blom, die de lerarenopleiding Nederlands volgt aan de Hogeschool Rotterdam, nog met vakantie. “Daardoor mis ik een deel van de voorbereiding. Dat vind ik jammer, maar ik wil er toch nog graag even tussenuit. Ik heb een druk jaar achter de rug met school, met een stage en met het werken in de zaak van mijn vader, AKPro ramen en deuren in Naaldwijk. In deze ‘rustmaand’ juli trainen we niet met Quintus en zodoende heb ik veel tijd kunnen doorbrengen met mijn vriendin Jeske Groenewegen.”

Bij DIOS was Timo Blom een van de bepalende spelers. Hij zorgde met veel doelpunten vanuit de tweede lijn en de break voor een hoog schotpercentage. Ook blonk hij herhaaldelijk uit vanwege zijn inzicht met no-lookpassjes naar de cirkelloper. Bovendien heeft hij een snelle passeerbeweging. Hij is dus op meerdere plaatsen inzetbaar. “Toch speel ik het liefste op de linkeropbouw, maar als de coach mij op het midden wil zetten, dan doe ik dat natuurlijk. Maar ik zie bij Quintus dat er zeker spelers zijn die dat beter kunnen dan ik”, aldus Blom realistisch.

Genoeg kwaliteit

De robuuste opbouwer vindt het een goede zaak, dat de eredivisie is uitgebreid naar zestien teams. “In zo’n competitie kan van alles gebeuren en blijft het tot het einde spannend. Dat is goed voor het handbal. De teams zijn sterker geworden en dus wordt het bovenin dringen. Over titelkansen wil ik me niet te veel uitlaten. Natuurlijk is kampioen worden een doelstelling en ik denk dat wij op elke positie spelers hebben die individueel genoeg kwaliteit hebben om dat streven te bevorderen. Handbal is echter een teamsport en je weet nooit hoe dat gaat lopen. Als in oefenwedstrijden blijkt dat we als team goed functioneren, kunnen we heel ver komen. Ik neem nu even rust en daarna ga ik voor de volle honderd procent weer voor het handbal. Het wordt een mooie competitie.”

cover Timo Blom, in het short van DIOS.

Foto archief HSP / Patrick Dolkens

Deel dit bericht