Quintus pakt punt na spectaculaire inhaalrace
Door Peter Lotman - Kwintsheul - Na een ongekende krachtsinspanning in de slotfase hebben de handbalsters van Virto/Quintus in de eerste halve finale van de kampioenspoule met 31-31 gelijkgespeeld tegen titelhouder VOC Amsterdam. Zij repareerden een 20-29 achterstand op miraculeuze wijze.
Zelden zal een wedstrijd van Quintus zo’n bizarre ontknoping hebben gekend als het duel van zaterdagavond. Driekwart van de partij had de thuisclub weinig in te brengen tegen de Amsterdamse opponent, die veel venijniger in de duels was. Vooral de eerste helft kwam het team van coach Romeijn maar niet op gang. Te laat terugkomen in de verdediging, niet alert bij de terugspringende ballen, aarzelend ingrijpen bij de aanvalsacties van VOC en zelf niet zuiver schieten.
De Heulse formatie was onherkenbaar en ook Romeijn had er achteraf geen verklaring voor. ,,We hadden alles tot in de details doorgenomen. Iedereen leek scherp, de tactiek was duidelijk en we hadden het idee dat we met deze aanpak konden winnen.” Dat liep dus totaal anders. 6-10 achter na een kwartier en 13-18 bij de rust. Zelfs de meest chauvinistische Westlandse supporters gaven geen eurocent voor de kansen van hun club.
Consolideren
Bij VOC rekende men zich al rijk. Daarin school uiteindelijk het gevaar. Via 15-24 werd het 20-29 met nog minder dan een kwartier op de klok. Voor VOC-coach Ricardo Clarijs het sein een aantal ervaren wisselspeelsters in te zetten om de partij te consolideren. Maar plotseling was het jeugdig elan eruit. De speelsters werden onzeker en gingen fouten maken. Quintus daarentegen rook bloed, benutte de kansen nu wél en beet ineens feller van zich af.
Esther de Vos, die een prima partij keepte, werd vervangen door Jesse van de Polder. Dat betekende een impuls voor haar teamgenoten. Zij verrichtte een paar knappe reddingen en zij pepte haar team op. Spelbepaalster Cynthia Grift, belangrijk met haar acties in de slotfase: ,,We kregen ineens vleugels. Alles lukte in die fase en elk schot was raak. Als we zo de hele wedstrijd hadden gespeeld…,”verzuchtte ze.
Spectaculair
Grift zorgde samen met Lisanne Zwinkels en Esmee Martens, die voortreffelijk inviel, voor een spectaculair slot waarin Quintus de forse achterstand volledig goedmaakte. Martens strijdlustig: ,,Deze lijn trekken we zaterdag in Amsterdam door. We weten nu hoe het moet.” Met een perfecte break zorgde Lisanne Zwinkels met nog een halve minuut voor de gelijkmaker. De redding met de vingertoppen van keepster Jesse van de Polder uit de laatste aanval van VOC, deed de Eekhouthal ontploffen. De vreugde was enorm, maar de bewondering voor de inhaalrace nóg groter.
Doelpunten Quintus: Lisanne Zwinkels (5), Anouk Zwinkels (5), Cynthia Grift (4), Daisy Hage (4), Lisa Warmerdam (4), Iva van der Linden (3), Esmee Martens (2), Amy Oostveen (2), Angelique van Duijvenbode en Lois Strik.
Doelpunten VOC: Rachel de Haze (6), Dione Housheer (5), Bo van Wetering (5), Kim Lunter (3), Lynn Molenaar (2), Talisa Groen (2), Zoë Sprengers (2), Dominique Koppe (2), Maike Bouwer (2), Rachel Piekhaar (2)
WEDSTRIJDRAPPORT
Amusementswaarde (****) : Het leek een wedstrijd te worden die VOC gelijkmatig zou winnen. Geen spanning, geen spektakel, geen reuring. Tot het laatste kwartier waarin plotseling van alles gebeurde. VOC raakte de grip kwijt, Quintus herrees uit de as en de toeschouwers zaten ineens weer op het puntje van de stoel. Om die reden toch vier sterren.
Scheidsrechters (****) : Ferry van de Beek en Niels Egberts weten wel raad met dit soort hectische potjes. Ervaren als zij zijn, hielden zij, ook toen de vlam in de pan sloeg, volledige controle over het duel. Prima dat een dergelijk topkoppel voor deze wedstrijd was aangewezen!
Beste speelsters : Bij Quintus was er geen echte uitblinkster. In het cruciale slotkwartier lieten Cynthia Grift, Lisanne Zwinkels en Jesse van de Polder zich nadrukkelijk gelden.
Bij VOC was zoals altijd Rachel de Haze van veel waarde door haar tomeloze inzet en voortdurende dreiging op de vijandelijke verdediging. Ook Bo van Wetering en keepster Sanne Leenders konden rekenen op een ruime voldoende.
AD SPORT/PETER LOTMAN