RAPIDITAS: NIEUWE HOOFDTRAINSTER PUSIĆ WIL SNELHEID EN VECHTLUST ZIEN
Door Rapiditas - Handbalvereniging Rapiditas begint het nieuwe seizoen in de Next Handball League met een bekend, maar vernieuwend gezicht aan de leiding. Irina Pusić (52), oud-international en voormalig profhandbalster, neemt de rol van hoofdtrainster op zich. Met haar jarenlange ervaring op topniveau en een duidelijke visie wil ze het team naar een hoger plan tillen. Met haar komst kiest de club voor een nieuwe koers, waarin snelheid, agressieve dekking en vechtersmentaliteit centraal staan.
“Ik ben eerder benaderd door andere clubs, maar het gevoel moet kloppen,” vertelt Pusić. “Dit is een gezonde club met een sterke basis, waar spelers uit de eigen jeugd graag willen blijven en zich willen ontwikkelen. Dat past bij hoe ik werk.”
IN ZIEKENHUIZEN GELEEFD
Hoewel ze na haar internationale handbalcarrière aanvankelijk geen ambitie had om door te gaan in de sport, bracht het leven haar op een ander pad. “Tijdens mijn carrière draaide alles om handbal. Na mijn afscheid wilde ik niet dat mijn weekenden weer volledig in het teken van de sport zouden staan. Maar na een heftige periode met mijn gezin voelde ik de drive weer terugkomen. Pusić’s tweede zoon, Tin, werd geboren met een stofwisselingsziekte. “Twee jaar lang hebben we in ziekenhuizen geleefd. Mijn man doneerde zijn lever, ik stond klaar om mijn nier te geven, maar dat was te zwaar voor zijn kleine, kwetsbare lichaam. In die periode heb ik gestreden als een leeuwin – dezelfde vechtlust die ik altijd op het veld had. En nu neem ik die mentaliteit mee in mijn coaching.”
“Ik wil bouwen aan een breder en stabieler team, waarbij mijn doel is dat ook spelers van buitenaf in dit shirt willen spelen.”
Pusić kijkt uit naar de start van het seizoen maar benadrukt dat het dit seizoen draait om stabiliteit en ontwikkeling: “Ik heb geen directe verwachtingen voor de competitie. Het belangrijkste doel is handhaving in de Next Handball League. Daarvoor moeten we ons spel aanpassen: snellere omschakeling met meer tempo in de aanval en agressiever in de dekking. Dat past bij dit niveau. De mannen staan daar volledig voor open, en dat geeft energie.”
MIX VAN TALENTEN EN ERVARING
Het team van Rapiditas is een mix van jonge talenten uit de eigen opleiding en ervaren krachten. “Iedereen heeft een rol,” benadrukt Pusić. “Of je nu een jeugdspeler bent die vijf minuten mag vlammen of een ervaren speler die rust in de aanval brengt. Arno Smiet en Mitchel Hoogeveen zijn mijn verbinding met de club en kennen de jeugd door en door. Blessures maken het soms puzzelen in de opstelling, maar ik wil bouwen aan een breder en stabieler team, waarbij mijn doel is dat ook spelers van buitenaf in dit shirt willen spelen.”
“Dit is een gezonde club met een sterke basis, waar spelers uit de eigen jeugd graag willen blijven en zich willen ontwikkelen. Dat past bij hoe ik werk.”
Team Rapiditas, klaar voor een nieuw seizoen in de Next Handball League, foto club
Haar boodschap aan het team is duidelijk. “Tijdens de ziekte van mijn zoon kreeg ik een bericht van sportcommentator Evert ten Napel: ‘De wedstrijd is pas afgelopen als de scheidsrechter fluit.’ Die vechtersmentaliteit – het doorgaan tot het gaatje of het laatste fluitsignaal – is iets wat ik dit seizoen in elke aanval, elke dekking en elke sprint terug wil zien. Dat gaan supporters zien en zal ons punten opleveren!”
De eerste competitiewedstrijd van de mannenploeg van Rapiditas uit Weert is zaterdag 6 september om 20.00 uur in sporthal Aan de Bron tegen Quintus.
In het bekertoernooi gaat Rapiditas op dinsdag 9 september op bezoek bij BFC 2 in Beek.
cover Irina Pusić begint dit weekeinde met de mannenploeg van Rapiditas Weert aan het nieuwe seizoen
foto club