Nieuws

Robert Nijdam en Pierre Jansen hoofdcoaches HandbalAcademies

Robert Nijdam is vanaf komend seizoen de hoofdverantwoordelijke coach op de HandbalAcademie dames in Papendal. De 42-jarige Nijdam, die de afgelopen twee jaar het Belgische Sporting Nelo heeft getraind, wordt daarmee de opvolger van Pierre Jansen.

Direct vanaf het moment dat hij in 2005, als beste speler uit de Nederlandse eredivisie, zijn handbalschoenen aan de wilgen heeft gehangen stapte hij in het trainersvak bij Bevo waar hij drie jaar actief was. Daarna volgde Belgische nationale ploeg en de Handbalschool in Hasselt en het Zwitserse Amicitia Zurich. Ook was hij in 2012 trainer bij Burkino Faso in de voorbereiding op tijdens de Africa Cup.

Nijdam bezit de hoogste trainersopleidingen: TopCoach5 de Master in Coaching opleiding van het NOC*NSF en in Duitsland heeft hij de DHB A-Licentie gehaald.

Jansen heeft anderhalf jaar als hoofdverantwoordelijke coach op Papendal gewekt. Hij volgt na twee jaar Harrie Weerman (67) op als hoofdverantwoordelijke op de HandbalAcademie voor jongens in Sittard. Weeman heeft, naast zijn werkzaamheden voor E&O, een stap terug gedaan bij de handbalbond.

Pierre Jansen kennen we vooral van zijn Bevo periode tussen 2000 en 2004 toen hij daar vier jaar de leiding en aan basis stond van de opmars in de eredivisie. In 2005 vertok naar Sporting Nelo waarmee hij in 2006 de Belgische beker won. Later ging hij aan de slag als verenigingsconsulent voor Brabant en Limburg  

Deel dit bericht