Robin Jansen tussentijds aan de slag bij Emsdetten
Bron: TV Emsdetten – Kort voor de start van de tweede seizoenshelft meldt TV Emsdetten, de hekkensluiter in de op een na hoogste Duitse liga, de komst van Robin Jansen. Hij debuteert vrijdagavond in het cruciale uitduel bij Fürstenfledbrück in de ploeg van interim-coach Peter Portengen. Emsdetten komt aan de start met 7 uit 15, de thuisploeg haalde 8 uit 16. Konstanz staat op de derde degradatieplek met 9 uit 14.
Robin Jansen, de 1,95 m lange Nederlander, inzetbaar op zowel de linker- als spelverdelerpositie, is een bekende en welkome aanwinst voor Peter Portengen: “Ik ken Robin al van mijn tijd als coach in Nederland.”
In het seizoen 2018/2019 was hij onderdeel van de ploeg dat het seizoen afsloot met het winnen van de nationale beker. “Hij is een geweldige aanvulling op het team, met zijn karakter past heel goed bij het team, wat erg belangrijk voor me is. De sterke punten van Robin zijn enerzijds zijn spel in een-tegen-een-situaties. Anderzijds heeft hij altijd een goed oog voor de speler op de cirkel. Door zijn komst zijn we flexibeler en kunnen we sneller handbal spelen,” aldus de Nederlandse coach.
De 25-jarige die afgelopen zomer overstak van Volendam naar het Limburgse Bevo, is zichtbaar blij met de nieuwe sportieve uitdaging: “Ik heb het team leren kennen tijdens de proeftraining en voelde me meteen op mijn gemak en welkom in hun groep. Wat vooral indruk op mij maakte, is de grote motivatie en de wil om te vechten die het gevolg waren van de harde training. Nu kijk ik uit naar de wedstrijden met Emsdetten, ik geef alles voor TVE in de strijd tegen degradatie.”
Verleden week pakte Emsdetten, na vier opeenvolgende nederlagen, belangrijke punten in het thuisduel tegen Hüttenberg: 34-27.