Nieuws

SCHERP BEGIN BEZORGT GRETIG QUINTUS EERSTE ZEGE

AD SPORT / Peter Lotman - De overwinning die de mannen van Quintus zo hard nodig hadden na de stroeve start van de competitie kwam er zaterdagavond dan toch. Het team van coach Neso Saponjic klopte het naar de eredivisie gepromoveerde DWS Schiedam met 33-25 en dat was overtuigend genoeg om het zelfvertrouwen op te vijzelen. Rick van Ravesteijn was met 11 doelpunten de Man-van-de-Wedstrijd.

De thuisploeg legde de basis voor de uiteindelijke winst vooral in de eerste twintig minuten van het stevige duel. Met vlotte aanvalscombinaties afgerond door de sterk spelende Jorian Baauw, Xavi Björkström, Rick van Ravesteijn, Dexter de Groot en Youri Schutte kwam Quintus via 7-3 en 11-4 op een knappe 11-5 voorsprong. En omdat ook de verdediging goed functioneerde met daarachter de voortreffelijk keepende Jonathan Dobiey, was die voorsprong in alle opzichten verdiend.

DIRECT SCHERP

De Westlanders oogden direct vanaf het begin scherp en begonnen dit keer wél vol overtuiging aan het zo belangrijke duel. Dat stemde coach Saponjic tevreden: “Zo zie ik het graag. Direct aanpakken in de dekking en vol gaan in de aanval. Daar ontbrak het de vorige wedstrijden nog wel eens aan.” Aanvankelijk kon DWS, dat over een prima ploeg beschikt, daar nog weinig tegenover zetten.

  • ZELFVERTROUWEN KRIJGT FLINKE IMPULS DOOR OVERTUIGENDE ZEGE

Timo Blom, even teruggehaald vanwege de diverse blessures, zorgde samen met Baauw en De Groot voor de 16-11 ruststand. Een marge waarover de supporters van de thuisclub zich geen zorgen hoefden te maken. Toch verliep het tweede half uur aanvankelijk anders dan de bedoeling was. Er slopen meer onzorgvuldigheden in het spel en bovendien stopte de Schiedamse keeper Jelle Hamerslag veel vrije schoten. DWS kwam via de gevaarlijke schutter Loeka Hendriks, Nick Schot en Hidde van Oorschot (beiden ooit nog actief bij Quintus) plotseling angstig dichtbij: 19-17.

STERKE PERIODE

Vervolgens brak de sterke periode aan van Rick van Ravesteijn en van de lange schutter Koen van Leeuwen. Van Ravesteijn werd herhaaldelijk fraai aangespeeld door Youri Schutte en Timo Blom en met die vrije kansen weet de handige cirkelloper altijd wel raad. Ook Van Leeuwen, net binnen de lijnen gebracht, scoorde drie keer hoog opspringend in de kruising of met een passeeractie. Die treffers brachten Quintus bij 23-17 en 26-20 weer in rustiger vaarwater.

Toen ook Xavi Björkström tweemaal raak schoot uit een sprongschot en een break-out was bij 28-20, met nog zeven minuten op de klok, de buit binnen. De slotakkoorden waren vooral voor de ongrijpbare Rick van Ravesteijn, die met zijn gevarieerde schoten vanaf de cirkel als vanouds er lustig op los scoorde. Over de slordigheden van zijn spelers in de slotfase kon coach Saponjic zich nog wel boos maken. Een paar keer verspeelden de Westlanders onnodig de bal, waardoor Max Kalkhoven voor DWS te makkelijk in het lege doel kon schieten.

BLIJDSCHAP OVERHEERSTE

Die onregelmatigheden waren echter na afloop snel vergeten en er overheerste dan ook blijdschap bij de Heulse spelers en supporters over deze eerste overwinning van dit seizoen. Dat gold niet voor de Schiedamse coach Thijs van Splunder: “Dit was niet goed van ons. Wij hadden meer moeten brengen. We hebben meer potentie in de ploeg dan we nu hebben laten zien.”

WEDSTRIJDRAPPORT
Amusementswaarde (***): Ondanks de fouten en slordigheden was het toch een leuke wedstrijd om naar te kijken. Niet alles ging goed, maar er waren voldoende technische hoogstandjes en vlammende schoten om de toeschouwers enthousiast te houden.
Scheidsrechters (***): Paul Radsma en Marc Vriend hadden met hun ervaring uit de BENE-League in het verleden uiteraard geen moeite om het soms wat onbeholpen duel in de hand te houden. 12 tijdstraffen (8 voor Quintus en 4 voor DWS) leken wat veel, maar er viel weinig af te dingen op hun beslissingen. Waar het kon, lieten zij doorgaan en corrigeerden waar nodig.
Man-of-the-Match: Rick van Ravesteijn mocht zich die titel toe-eigenen, alleen al vanwege zijn 11 doelpunten en attente speelwijze. Maar ook doelman Jonathan Dobiey verdiende een ruime voldoende.

cover Met elf treffers werd Rick van Ravesteijn niet alleen topscorer bij Quintus maar ook gekozen tot 'man of the match'

foto archief HSP / Paul Vis sr 

Bijzonderheden: Quintus miste nog een aantal geblesseerde youngsters, zoals de slimme spelbepaler Sebastiaan Strijers, de schutters Vin Verbraeken en Dyon de Graaf. Zodra die weer speelfit zijn, krijgt het team van coach Saponjic nog meer gestalte. Opvallend was dat talent Luuk Barendse, deelnemer aan de Handbalacademie, dit keer geen speeltijd kreeg.
Doelpunten Quintus: Rick van Ravesteijn (11), Dexter de Groot (4), Jorian Baauw (4), Xavi Björkström (4), Koen van Leeuwen (3), Timo Blom (3), René de Bakker (2), Ali Ahmedov (1) en Youri Schutte (1).
Doelpunten DWS: Tomasz Teeuw (7), Hidde van Oorschot (5), Loeka Hendriks (5), Max Kalkhoven (3), Nick Schot (2), Thijs van der Kooij (2) en Daan van Splunder (1).
Deel dit bericht