Nieuws

SPORTING PELT LAAT HELLAS GEEN KANS IN DOMMELHOF

Door Sporting Pelt / Sven Spooren – Voorafgaand aan het duel met Hellas stond de teller bij Sporting Pelt op 9 punten. De nipte nederlaag bij Hurry-Up was niet echt berekend, maar toch. Met de derde opeenvolgende zege tegen de Haagse debutant in de SHL (35-17) werden opnieuw twee belangrijke punten bijgeschreven.

Sporting begon geconcentreerd en dat uitte zich in de ene na de andere tegenaanval van Falke na mooie stops van goalie Kleijkers. Zo werd het al snel 6-3 (10 minuten). Maar ook de dekking stond geconcentreerd, weer geïnspireerd door Robin Schoenaker die voor het eerst aanwezig was. Zijn terugkomst op het veld zal nog wel enkele maanden duren. Hellas kwam zo heel moeilijk tot scoren.

KLEIJKERS VALT UIT

Na 20 minuten hadden ze er nog maar 5 in ons mandje gedropt terwijl onze aanvul lustig aan de lopende band verder scoorde. Zo liet ook Jonathan Bromet zich opmerken. Met slimme steals scoorde hij tweemaal achter elkaar. Echter, de reden waarom hij na 16 minuten inviel was veel minder leuk: Martijn Kleijkers, positiegenoot van Bromet,  sprong voor een (geslaagd) blok omhoog en kwam onfortuinlijk neer en klapte door zijn enkel ondanks een zware brace… Gevolg: einde wedstrijd, wellicht gewrichtsbanden gescheurd en enkele weken out. Daarmee komt ook zijn deelname met de nationale ploeg van Nederland in gevaar. Spoedig herstel, Martijn!

De rust werd bereikt met 17-8. De dreiging van Hellas smolt als sneeuw voor de zon. Dat zonnetje was de Peltse dekking gisterenavond, zelfs zonder ons vast duo in het centrum. De kern van Sporting is, zoals bekend, erg breed en bijna zonder kwaliteitsverlies, maar nu worden we toch wel heel fel geplaagd. En dan tellen we daar Rob Schmeits nog niet bij! Die heeft nog altijd last van een ontstoken schouder maar haalde gisteren zijn trukendoos boven: draaiballen, lobjes,… zijn hele schotarsenaal werd bovengehaald. Dus niet kunnen schieten en toch zes keer scoren…

EXPERIMENTEREN

De tweede helft begon wat ongeconcentreerder en Hellas scoorde in de eerste minuten tweemaal achter elkaar! Sporting snel terug bij de les want het ging in één ruk naar 21-10 na 40 minuten en vervolgens ook even vlot naar 29-13 na 50 minuten. Er werd geëxperimenteerd met varianten in de dekking en ook Hellas ging wat nieuwe dingen doen: met een extra speler (opbouwer) in aanval in plaats van de doelman maar de dreiging vanuit hun achterlijn was gewoon minder gisteren. De Pelter dekking kon makkelijk stand houden met een secure Kevin Siraut erachter. Zo freewheelden Riské en zijn ploegmaats naar een 35-17 winst. E

n dat voor de ogen van de vele Pelter jeugdspelers die gisteren een mooie clubdag beleefden. Ze werden gepresenteerd voor het publiek en kregen na afloop de kans om een foto van onze heren 1 te laten signeren. De kids maakten er gretig gebruik van! Zo werd een mooie avond dus, op alle vlakken, positief afgesloten!  

Sporting Pelt: Siraut, De Grave, B Kleijkers, M Kleijkers, Bromet 3, Stollman, Vandenboer 3, Riské 5, Schmeits 6, Falke 7/2, L Vandebeeck 2, Ceyssens 2, Boiten 2, Antic 2, Spooren 3. 1x 2 min.
Hellas: Bolman, Van Der Linden 3, Beltman O, Hulspas, Van Eijk, Pronk M 3, Beltman T 1, Hovingh, Van Dalen 1, Pronk K 3, Vanzunden 1, Dompeling, Vanzielst 1, Poot 3/2, Pijl 1. 3x 2 min.
Scheidsrechters: Geraets en Geraets

cover Martijn Kleijkers (39) viel in het duel tegen Hellas uit met een ernstige enkelblessure

foto archief HSP / foto Reza 

Deel dit bericht