U20 TEAMS OP VOLLE TOEREN BIJ WK 2024 IN SKOPJE
Er zijn nog twee dagen tot de start van het Wereldkampioenschap Junioren Dames 2024, wanneer de 32 beste teams ter wereld de strijd met elkaar zullen aangaan en alle ogen stevig zijn gericht op die grote prijs – de wereldtitel – die momenteel in handen is van Noorwegen. Dat land won de gouden medaille twee jaar geleden, tijdens het WK 2022 in Slovenië.
Er nemen 16 Europese, zes Aziatische, vijf Afrikaanse vertegenwoordigers, drie teams uit Zuid- en Midden-Amerika en twee teams uit Noord-Amerika en het Caribisch gebied deel aan het eindtoernooi. De afgelopen weken werd laatste voorbereidingsfase ingegaan voordat het WK op 19 juni echt van start gaat. De finaledag is gepland op 30 juni. Alle duels worden in Skopje (Noord-Macedonië) gespeeld.
Terwijl sommige teams net hun trainingskampen hebben afgerond, zoals Roemenië, dat zich twee weken heeft voorbereid, of Egypte, dat thuis heeft getraind en vervolgens naar Hongarije trok om hun voorbereiding af te ronden, hebben andere ploegen zichzelf op de proef gesteld tegen sterke tegenstanders, met als doel het best mogelijke niveau te bereiken vóór de start van het toernooi.
De afgelopen week speelde Tsjechië, dat elfde eindigde tijdens de vorige editie van het Wereldkampioenschap Junioren Dames, twee vriendschappelijke wedstrijden tegen Zwitserland op hun thuisbasis in Jindřichově Hradci, waarbij beide wedstrijden verloren gingen. Zwitserland, zonder rechteropbouwer Mia Emmenegger, die de sprong naar het seniorenteam maakte, domineerde beide wedstrijden en verbeterde hun moreel met twee overwinningen, 31-25 en 29-25, voordat ze het opnemen tegen Egypte, Tunesië en Chili in groep C.
STERKE GROEP F
Vier sterke Europese teams stonden tegenover elkaar in het Torneo IV Naciones – het Vierlandentoernooi – in Portugal, waarbij Spanje, Duitsland, Frankrijk en Portugal elkaars speelwijzen beproefden en bestudeerden. Spanje, Duitsland en Frankrijk zullen ook tegen elkaar strijden in de voorronde in groep F, waar ze ook tegenover Servië staan, in de meest evenwichtige groep van het toernooi aangezien slechts twee teams door zullen gaan naar de hoofdronde en hun weg naar het winnen van de titel zullen voortzetten.
En het evenwichtige karakter van die groep kwam zeker tot uiting in de vriendschappelijke wedstrijd die plaatsvond tussen 6 en 8 juni in het Pavilhão Multiusos de Pinhel, waar Duitsland de eerste plaats veiligstelde, maar met slechts twee overwinningen uit drie wedstrijden. In de eerste wedstrijd behaalde Spanje een 33-30 overwinning op Duitsland, waardoor ze in een sterke positie kwamen, terwijl Frankrijk een uitstekende 36-31 overwinning liet optekenen tegen gastland Portugal. De ploeg van Eric Baradat was aanvallend uitstekend op dreef was.
Frankrijk boekte vervolgens opnieuw een uitstekende overwinning, 32-19, tegen Portugal. Op de laatste dag leidde Frankrijk met vier punten, gevolgd door Duitsland, dat een overwinning van 33-26 neerzette op gastland Portugal en waarbij Spanje ook dicht bij de eerste plaats kwam. Maar op die laatste dag versloeg Portugal Spanje, 19-17, waardoor alle kansen voor “Las Guerreras” om de eerste plaats te bemachtigen, ten einde kwamen. Dat betekende dat Duitsland Frankrijk moest verslaan om de eerste plaats veilig te stellen, met het onderlinge voordeel, want beide ploegen zouden op vier punten zijn geëindigd. Met vijf doelpunten van Nieke Kühne leverde Duitsland een fantastische prestatie en boekte een overwinning van 37-29 tegen Frankrijk, waarmee men als eerste eindigde, gevolgd door Frankrijk, met een gelijk aantal punten, maar met een voordelig onderling resultaat. Portugal eindigde als derde en Spanje als vierde.
Nederland oefende tweemaal op een toernooi in Debrecen: Egypte en Hongarije waren de tegenstanders.
Het 24e Wereldkampioenschap Junioren Dames gaat op 19 juni met 32 teams van start, verdeeld over acht groepen. Alle wedstrijden worden gespeeld in de hoofdstad Skopje, met drie arena's: Boris Trajkovski Sports Center en de beide Jane Sandanski-arena's.
De wedstrijden zijn te volgen op VIAPLAY.
Programma, uitslagen en standen vindt u op:
DE VOORLOPIGE SELECTIE:Rozemarijn Alderden - VOC *Donna Bakker - VOC *Nomi In de Braekt - V&L *Lynn van Diepen - SEWLisa Hölscher - VZVJudith van der Helm - VOC *Lynn Holtman - SEW *Maud Horvers - VOCJalisha Loy - VOC *Daphne Luchies - VOC *Romée Maarschalkerweerd - VOC *Alieke van Maurik - VOC *Fenna Muilenburg - TuS LintfortBianca Schanssema - Kopenhagen *Paris Scholten - KwiekLoïs van Vliet - VOC *Nikki van der Vorst - VOC *
Coach: Ricardo ClarijsAssistent: Jan Gerald Mulder
GROEPSINDELINGA: Roemenië, Brazilië, NEDERLAND, IranB: Zwitserland, Tunesië, Egypte, ChiliC: Hongarije, Argentinië, Korea, MexicoD: Denemarken, Japan, Noorwegen, Chinees TapeiE: Tsjechië, Algerije, Zweden, ChinaF: Duitsland, Servië, Frankrijk, SpanjeG: Portugal, Guinee, Montenegro, OezbekistanH: Angola, Noord-Macedonië, IJsland, Ver. Staten
PROGRAMMA NEDERLAND:19 juni: 13:30 NEDERLAND – Iran20 juni: 18:00 NEDERLAND – Brazilië22 juni: 15:45 NEDERLAND – RoemeniëVanaf 23 juni hoofdrondeVanaf 27 juni tot en met 30 juni: plaatsingswedstrijden en finale