Nieuws

Yannick Boers: ‘We hebben weer een sterk team bij Quintus’

AD SPORT / Peter Lotman - Yannick Boers, de linkshandige opbouwspeler van eredivisieclub Quintus, benut deze handballoze periode vooral voor zijn studie.

Regelmatig vragen we hoe de handballers in onze Haagse/Westlandse regio deze moeilijk tijd doorkomen. Na Donny Vink, Rick van Ravesteijn, Caspar Hovingh, Esther de Vos, Collin de Vette, Marc de Vreede, Nicole Hagen- van Meteren en Ubbo Starrenburg, dit keer Yannick Boers van Quintus.

“Ik ben druk bezig met mijn stage in de zorg. Ik doe de opleiding Verzorgen IG/Maatschappelijke Zorg. Dagelijks volg ik online de lessen van school. Momenteel doe ik daarom niet zo veel aan sporten. Studie gaat even voor. Daardoor kom ik wel wat kilo’s aan, maar die train ik er wel weer vanaf als ik binnenkort weer hard aan de slag ga. Bovendien loop ik tijdens mijn stage ook nog elke dag zo’n tien kilometer, dus ik zit niet stil en heb nog veel beweging. Wat het handbal betreft, mis ik vooral de gezelligheid met het team.”

Het afgelopen seizoen was voor Yannick Boers er een om ondanks een paar dipjes met tevredenheid op terug te kijken. “Wij hebben onze doelstelling gehaald en zijn kampioen van de eredivisie geworden. Dat was het belangrijkste. De titel stond bij ons op nummer één. Maar alles bij elkaar genomen, had het beter gekund. Vooral als je kijkt naar de wedstrijden die we maar met een of twee doelpunten verschil hebben verloren. De tweede seizoenshelft ging dat veel beter. Toen hebben we een aantal sterke wedstrijden gespeeld. Daardoor hebben we ook het kampioenschap kunnen behalen.”

                                                              

Voor de titel

Ook naar komend seizoen kijkt de slimme schutter met plezier uit. “Ik verwacht een beetje hetzelfde seizoen als de afgelopen competitie. Al is het natuurlijk afwachten hoe groot de competitie precies gaat worden. Maar los van het aantal teams gaan wij gewoon weer voor het kampioenschap. Het is jammer, dat we vanwege de coronacrisis geen play-offs tegen E&O hebben kunnen spelen. Daardoor zijn we de kans op de BENE-League ook misgelopen. Maar nóg een jaar eredivisie vind ik ook niet erg. Het worden weer leuke wedstrijden, vooral ook met de regioderby’s. En meer wedstrijden winnen, is altijd veel leuker.”

Slimme linkshander

Over de samenstelling van het team is de 21-jarige Boers tevreden. “Er staat komend seizoen weer een sterke ploeg bij Quintus. De sterke basis is gebleven en de aanwinsten zijn stuk voor stuk goede gasten. Ook de komst van Geert Hinskens lijkt me een goede zaak. Ik ken hem eigenlijk alleen als speler en hij was een trefzekere en slimme schutter. Ook een linkshander en dat schept een band. Hij kan mij door zijn ervaring vast wel de nodige tips geven, verwacht ik. Ik  twijfelde aanvankelijk nog om te stoppen, maar na een aantal gesprekken met Jack van Lier en later met Geert, heb ik toch besloten voorlopig nog lekker door te gaan.”

cover Yannick Boers

foto archief HSP / Patrick Dolkens

Deel dit bericht