Nieuws

ZWAAR VERLIES BOCHOLT IN EIGEN HUIS; SASJA MIST PUNT OP VALREEP

Door Bocholt / Jörgen Jansenswillen - Het is dan toch weer gebeurd. Sezoens Achilles Bocholt verloor gisteren met zware 23-33 cijfers in eigen huis van Sporting Pelt. Veel gemiste kansen, slechte passes … Kortom, een gebrek aan frisheid deed Bocholt de das om.

De wedstrijd begon nochtans goed voor Bocholt met de 1-0 van Jeroen De Beule. Maar daarna vlogen de fouten ons om de oren. Pelt maakte daar gretig gebruik van en strafte ieder foutje genadeloos af. Van 1-1 na vijf minuten ging het naar 3-7 op tien minuten tijd. Coach Boiten riep zijn mannen al vroeg naar de kant om bij te sturen. Dat leek even te werken. Rond de 23e minuut kwam Bocholt terug tot 8-10. Maar met enkele tijdstraffen maakte Bocholt het vooral zichzelf moeilijk. Rusten deden we met 10 tegen 17.

Over de tweede helft kunnen we kort zijn. Bij Bocholt meerdere keren balverlies en gemiste doelpogingen en Pelt die daar aardig gebruik van maakte. Na tien minuten in de tweede helft stond het 14-24. Pelt nam wel nog een rode kaart mee naar huis voor Vandebeek (drie tijdstraffen), maar verder kwamen ze eigenlijk nooit nog in de problemen. Als Bocholt kon terugkomen tot acht doelpunten verschil, dan was dat alvast een verwezenlijking. Maar ook dat stond Pelt gisterenavond niet toe en zo verloor Bocholt zwaar met 23-33.

Een ploeg die de afgelopen weken meerdere prijzen pakte en naar rust snakt tegen een ploeg die zich optimaal op deze nacompetitie heeft kunnen voorbereiden en volledig fris was, dan kan dit uiteraard gebeuren. We hebben het in het verleden nog gezien. De prijs die wij nog willen halen is de titel die zij verdedigen en dat hebben ze gisteren prima gedaan. Een dikke proficiat aan Pelt. Wij likken even de wonden, kijken uit naar de week rust en gaan dan weer maximaal voor een vier op vier tegen Sasja en Visé.

SEZOENS BOCHOLT: Leroy, Govaerts, Bierkens (3), Jaeken (2), Tielen (1), Glorieux (1), Przybylski (1), Lamers, Driesen (1), Jerry, Roelants, Claessens (1/1), D’Hanis (4), Strauven (7), De Beule (2), Nieuwhart.
SPORTING PELT: De Grave (1), Kleijkers, Vansloot, Schmeits (3), Falke (12/2), Spooren (4), L Vandebeeck (3), Stollman (2), Schoenaker (1), Blokzijl (1), Van Haesendonck (2), Boiten (2), Antic (2)

SASJA VOELT ZICH BENADEELD

Door Sasja / Dirk Faes - Even een persoonlijk statement: Ik heb alle respect voor de scheidsrechters, want zonder hen geen handbalwedstrijden. Maar twee weken op rij genekt worden door dubieuze beslissingen van de scheidsrechters is wat te veel. Vorige week stonden we op HUBO op enkele seconden van het einde nog één doelpunt achter. Er wordt een stevige fout gemaakt op één van onze spelers, in het verleden was dat altijd penalty voor ons. Nu volgens de scheidsrechters niet meer! Gisteren staan we op seconden van het einde nog gelijk met Visé. Er wordt volgens de scheidsrechters een fout gemaakt op een speler van Visé. Gevolg, penalty voor Visé. Rode en blauwe kaart voor ons en een gekwetste speler. Weten jullie het zelf wel? Of worden bepaalde teams bevoordeeld? Een fantastische stimulans voor ons jong team in ieder geval. Tot zover mijn statement.

Voor de tweede week op rij hebben we de nodige en verdiende punten dus niet gekregen. Maar de inzet en strijdlust van onze jongens spreekt wel boekdelen en toont dat ze hun plaats in de SHL meer dan waard zijn. Zelfs zonder de gekwetsten Victor Van Slype, Dries Stienen en Kobe Van Gestel gaven ze Visé meer dan weerwerk.

Sasja startte aan een razend tempo en voerden de afgesproken opdrachten goed uit. Dree Riské en Lennert Doms openden de score voor Sasja en onze verdediging stond zeer stevig. We konden wel een voorsprong van 1, 2, zelfs soms 3 doelpunten behouden. Koenraad Van Ransbeeck speelde zich goed vrij en werd goed aangespeeld op de cirkel. Dree Riské, Seth André en Zico Oosters scoorden mee en Ewout maakt een fantastische invalbeurt en scoorde maar liefst 3 keer op rij. Ondertussen hield Bas Verhoeven op sublieme wijze zijn doel vrij van gemaakte doelpunten en penalties. We gingen de kleedkamer in met een mooie 15-12 stand.

De tweede helft begon nog beter dan de eerste helft met 3 Sasja doelpunten op rij. Zo stond er na 35 minuten een onverhoopte 5-punten kloof op het scorebord. Meteen het maximum verschil. Visé begon aan een inhaalrace, maar onder leiding van Qamar Trari en de alom aanwezige Koenraad Van Ransbeeck scoorden ook zij hun doelpunten wat het voor onze Waalse tegenstander moeilijk maakte om gelijk te komen.

Na 55 minuten spelen was het dan toch zover en kwam Visé op gelijke hoogte. Vanaf dan werd er heen en weer gescoord. Badr Trari en Dree maakten de Sasja doelpunten. Tot de laatste seconden dus, waarin we onze meer dan verdiende punten nog kwijt speelden: Florent Bourget benutte ‘on the buzzer’ een strafworp voor de winnende treffer.

In ieder geval dikke proficiat aan staf, spelers en supporters. Jullie waren fantastisch. Binnen twee weken ontvangen we thuis Bocholt. Veel beterschap aan Ewout dit in de laatste seconden nog een harde smak tegen de grond maakte.

Voor Sasja: Bas Verhoeven 60’, Nick Van Der Ent; Ilias Van Thielen, Dree Riské 6 (2 strafworpen), Zico Oosters 2, Koenraad Van Ransbeeck 3, Ewout Van Ransbeeck 4, Lennert Doms 5, Broes Geens, Seth Andre 1, Qamar Trari 1, Badr Trari 2, Ferre Dierick, Senne Heyvaert, Ferre De Loose.
Tijdstraffen: Sasja 5 x 2’ en blauwe kaart - Visé 1 x 2’
Strafworpen: Sasja 2/2 - Visé 4/6
Scheidsrechters: Bernaerts - Truyts

cover Pieter Strauven was met zeven treffers bij verliezend Bocholt een van de smaakmakers

foto Bocholt

Deel dit bericht