HandbalshopMizuno 2017Guus Hölscher Topsport Award
Transferoverzicht seizoen 2018-2019

Transferoverzicht seizoen 2018-2019

Foto: Keepsters Tess Wester verruild de Bundesliga voor Denemarken

Het seizoen 2018-2019 zit er weer op. Al ruim voordat het seizoen voorbij is beginnen de eerste verschuivingen wereldkundig te worden. In het onderstaand schema willen wij u een zo goed mogelijk beeld geven van alle verschuivingen die tot nu toe plaats hebben gevonden en die betrekking hebben op de Nederlandse topcompetities BENE-League en dames en heren eredivisie en de spelers en speelsters die in het buiteland actief zijn.

Wij gaan er niet vanuit dat dit beeld compleet is. Mist u nog verschuivingen die plaats hebben gevonden dan kunt u die natuurlijk aan ons doorgeven op handbalstartpunt100@hotmail.com

 

 

 

 BENE League

Nieuw

Vertrokken  

 Limburg LIONS

Joris Baart Feb. 2018 (Chartres Frankrijk), Jasper Adams (TSV Emsdetten Duitsland), Rudi Schenk (Tonegeren Belgie), Luca van Straaten (LIONS 2) Pieter Strauven (Tongeren Belgie) 

Mario Bergen (NB), Nuno Rebelo (NB).  Thomas Dekker (LIONS 2) 

 Volendam

Robin Jansen (Bevo Hc), Sander Visser (E&O), Florent Bourget (Chartes Metropole Handball Frankrijk)

 

Jan Josef ( Wilhemshavener HC Duitsland) Sonni de Jonge (HV Houten), Maurits van Buren (stopt), Tom Zwarthoed (DFS Arnhem)

 Aalsmeer

Marwin van Offeren (E&O),Vaidas Trainavicius  (Hurry Up) 

Wai Wong (stopt als speler), Luuk Obbens (Quintus), Bennie Vermeer (Quintus), Niels de Jong (Quintus) 

 Hurry Up

Sander Bos, Rick Hollander, Aron Kieviet en Mike Schimmel (Eigen jeugdtalenten) Tim Remer (TuS N. Lübbecke Duitsland) René Jaspers (E&O)  Javier Bebeta Navarro (Horneo Sporting Alicante Spanje), Harm Meijer (Unitas)  

Joel Huesman (Februari vertrokken naar Hongarije),Vaidas Trainavicius (Aalsmeer) Wouter Greevink (DOS), Laurynas Petrucius (Zweden) Alexander von Eitzen (DHK Flensburg)

 Bevo 

Mark van den Beuken (TBV Lengo Duitsland), Peter Schoenaker (DFS Arnhem)

Robin Jansen (Volendam), Markus Hammerschmidt (NB) Wouter Sas (Stopt) 

 Quintus

Yannick Boers (Hercules), Cas van der Harst (Oliveo), Tom de Bruin (HARO)  Christ-Jan Franken  (HARO), Ques Canninga (Snelwiek), Luuk Obbens (Aalsmeer), Bennie Vermeer (Aalsmeer), Niels de Jong (Aalsmeer), Antoni Reniers (Volendam) Maarten Jan de Koning (Hercules)

Nick de Knegt (Tongeren Belgie) Lars Hemmes (NB)

 Initia Hasselt

 

Tim Houbreghts (stopt) Robert Bogaerts (stopt) Jelle Vonckx (Atomix) Brecht Vanbrabant, Brent Haesevoets, Ruben Roelants (Bocholt) en Adrien Cusumano, Tom Robyns Strasbourg Alsace Handball

Achilles Bocholt

Martijn Meijer (Tonegen), Ruben Roelants (Bocholt), Thomas Driesen (Krease Houthalen)

Miha Pucnik (NB), Andreas Kittel (NB), 

Tongeren

Nick de Knegt (Quintus Nederland)  Nicolas Danse (HC Visé BM), Luka Stanojlovic (RK Beograd  Servie),Ivan Antic (RK Obilic Belgrado Servie), Seirekidis Lefterius  (A.C.C Filiposs Verias Griekenland) Eligio Pepels (Nederland).

Rudi Schenk (LIONS), Adam Barnyak (Sporting Nelo), Martijn Meijer (Achilles Bocholt), Killian von den Hoff  (HC Visé) Pieter Strauven (Limburg LIONS Nederland)  Jean Paul Stijnen Krease Houthallen, Bram Schepers Krease Houthalen, Joris Tack (stopt)

KV Sasja

Jordy Goovaerts (Limburg LIONS Nederland), Arne Schonkeren (Doornik), Bartosz Glinkowski (Start Konin Polen) .Jochen Stulens (Krease Houthalen), Kenuo de Graef (Dendermonde), Seppe de Cubber (Evergem), Aaron Peeters 9't Noorden) 

Kevin Jacobs (gestopt) 

HC Visé BM

Killian von den Hoff  (Tongeren)

Nicolas Danse (Tongeren)

Sporting Nelo

Adam Barnyak (Tongeren), Robin Schoenaker (DFS Arnhem) 

Tobias Marx (HV Houten),Stefaan Evens ( Heren 2 ) Toon Habraken (stopt)

 

 

 

 Eredivisie Mannen

 Nieuw

 Vertokken

 Handbal Houten

Sven Ehlhardt (US Amsterdam) Tobias Marx (Sporting Nelo Belgie), Sonni de Jonge (Volendam) 

Joep Voermans (Tachos)

 DFS Anhem

Tom Zwarthoed (Volendam) 

Robin Schoenaker (Sporting Nelo Belgie)Peter Schoenaker (Bevo Hc) 

 Hellas 

Daan Kulker (Jan 2018) Glenn Lefel (HARO)

Jari Stam (stopt) 

 E&O

 

René Jaspers (Hurry Up), Bas Bulthuis (2e Team), Martijn Fuhler (2e Team) , Toby Trouw (2e Team), Tom Grouwe (2e Team), Emiel Wehkamp (stopt), Mareno de Boer (stopt), Marwin van Offeren (Aalsmeer), Sander Visser (Volendam)

 Tachos

Joep Voermans (Houten), Stef van de Stokker  (Handbal Venlo)  

Kevin Okkers (stopt) Niels Versteijnen sc Flensburg Handewitt 2 (Duitsland)

 BFC

Ruben Heuvelsland (V&L) Joeri Verjans (Eynatten Raeren Belgie), Luke Habets (Eynatten Raeren Belgie) 

Freek Janssen stopt, Bram Hermans (stopt)  Bijan Houben (NB)  Erwin Jacobs (NB)

Limburg Lions 2

Stijn Joosten (Handbal Venlo) Martijn Boumans (Zwart Wit), Koen van Dijk (Aalsmeer), Martijn Kleijkers (Sittardia), Bram Kleijkers (Sittardia) Tin Roefs (Sittardia), Ids Eussen Sittardia), Björn Brachten (Sittardia), Thomas Dekker (LIONS 1) 

Jodry Govaerts (Sasja HC Belgie), Mark Leckebusch (Initia Hasselt Belgie), Luca van Straaten (LIONS 1) 

Aalsmeer 2

Leon Pijl (HARO), 

 

Bevo Hc 2

Gregö Lovas (Veszprémi KKFT), Sjuul Rutten (Handbal Venlo) 

Michiel van Gils (Volendam)

Volendam 2 (Nieuw) Met Jordan Beukman (DWS), doelman Michiel van Gils (Bevo) en Jelmer de Vries (Cometas)  

Quintus 2 (Nieuw) 

 

 

Aristos  

 

 

HARO   Gedegradeerd

  Tom de Bruin (Quintus) Christ-Jan Franken (Quintus) Leon Pijl (Aalsmeer) Thomas Visser (Eemland) Glenn Lefel (Hellas), Tim Zwart (HV Eemland) 
HandbaL Venlo   Teruggetrokken uit eredivsiie Stijn Joosten (LIONS) Guus Killaers    (TSV Kaldenkirchen Duitsland) Sjuul Rutten (Bevo Hc) Stef van de Stokker  (Tachos)

 

 

 

Eredivisie Vrouwen 

Nieuw 

Vertrokken 

VOC 

Laura Zeldenthuis (SEW) Marit Huiberts (Foreholte) 

Tanita Mooijer (Dalfsen), Sanne Leenders (stopt), Talisa Groen (stopt), Dione Housheer (Nykobing Handball, Denemarken), Demy Dijkstra (stopt) Rachel Pielkhaar (stopt), Maike Bouwer (2e Team)  

Dalfsen

Lisa Bosch (eigen jeugd) Tessa Hilbrands (E&O), Clara Verschuuren (Waasmunster Belgie), Kelly Kolthof (E&O), Tanita Mooijer (VOC Amsterdam), Kalia Klomp (V&L)

Larissa Nusser Kobenhavn Håndbold (Denemarken), Ana Pavkovic (Neckarsulmer Sport-Union Duitsland), Yara Ten Holte Borussia Dortmund (Duitsland), Fenne Rijks (stopt), Jill Huizing (stopt), Chantal Lokkert (stopt) 

Quintus

Zion Krullaars (Gemini), Paulien Barendrecht (Hellas) 

Iva van der Linden (SG 09 Kirchhof Duitsland), Jesse van de Polder (Tus Metzingen Duitsland) 

V&L 

Hante Hamel (Bentelo), Marloes Hoitzing (E&O), Marit Jaelle van Ede (Aalsmeer)

Kalia Klomp (Dalfsen) 

Borhave

Susan Boon (E&O) Daniëlle Mulder (Kwiek Raalte) 

 

HandbaL Venlo  

Renske Michielsen (PSV) Sharon Grummel (E&O)

Becky van Nijf (Tus Lintfort Duitsland) Carlijn Mulder (Achilles Bocholt Belgie) 

VZV

Lotte Prak (Jan 2018 terug)

Joyce Hillen, Linsey Perre, Roos Pannekeet, Monique de Wit en Romy Zengerink.

SEW

Lisanne Kruiswijk (Quintus)

Laura Zeldenthuis (VOC), Eline Wit  (Volendam) Merel Smit (stopt) 

Foreholte

Feline Lanooy (Aalsmeer), Shantella Smid  (Gemini Zoetermeer) 

Marit Huiberts (VOC Amsterdam) Williënne van de Plas, Dana van de Vlugt-Vincenten (stopt)  Ramona Vink (stopt), Malu Oud-Zandbergen (stopt) 

DSVD (Nieuw)  Roos Jannink (Bentelo), Pipy Wolfs (Eigen jeugd)   

E & O (gedegradeerd)

 

Jessica Hilbrands (Kwiek), Danique de Jong (Kwiek) Tessa Hilbrands (Dalfsen), Kelly Kolthof (Dalfsen), Susan Boon (Borhave) Ellis Baas (stopt) Marloes Hoitzing (Vlug en Lenig), Sharon Grummel (Handbal Venlo) 

 

 

 

Transfers in het buitenland van Nederlandse spelers en speelsters

 Mannen

 Nieuwe club

 Oude club

Arjan Haenen Stopt wordt trainer bij Melsuger MT Melsugen (Duitsland
Jeffery Boomhouwer  Bergische HC (Duitsland) MT Melsungen (Duitsland) 
Jorn Smits  TV Emsdetten (Duitsland)  Randers HH (Denemarken) 
Kay Smits  TT Holstebro (Denemarken)  Wilhemshavener HV (Duitsland) 
Killian von den Hoff HC VIsé BM (Belgie)  HC Tongeren (Belgie)
Bart Ravensbergen  HSG Nordhorn-Lingen (Duitsland)  Selestast Alsac Handball (Frankrijk) 
     

Vrouwen  

Nieuwe club

Oude club

Miranda Robben gestopt Bad Wildungen Vipers (Duitsland)
Mandy Burrekers (k)  gestopt Borussia Dortmund (Duitsland)
Pearl van der Wissel gestopt HK Odense (Denemarken) 
Esther Schop  gestopt HAC Handball (Frankrijk) 
Helen van Beurden (k) HSG Bernsheim / Auerbach (Duitsland) Skara HF (Zweden)
Jasmina Jankovic  (k)  Toulon Saint CyrVar Hanball (Frankrijk)  Tus Metzingen (Duitsland) 
Mandy Hoogeboom (k)  FSG Waiblingen/Korb (Duitsland)  HLBuchholz 08-Rosengarten
Kristy Zimmerman (k)  Thüringer HC (Duitsland)  FA Göppingen (Duitsland) 
Tess Wester (k) Odense Handball (Denemarken) SG Bietigheim (Duitsland)
Rinka Duijndam (k)  Borussia Dortmund (Duitsland)  Bad Wildungen Vipers (Duitsland) 
Tamara Haggerty  TuS Metzingen (Duitsland)  Bad Wildungen Vipers (Duitsland) 
Hanna van Rossum  Mainz 05 (Duitsland)  Bad Wildungen Vipers (Duitsland) 
Laura van der Heijden SG BBM Bietigheim (Duitsland)  FTC Hungaria (Hongarije)
Michelle Goos Neckarsulmer Sport-Union (Duitsland) Buxterhude SV (Duitsland)
Lynn Knippenborg Team Tvis Holstebro (Denemarken) Buxterhude SV (Duitsland)
Martine Smeets Molde HK (Noorwegen)  SG BBM Bietigheim (Duitsland)
Myrthe Schoenaker  Vfl OLdenburg (Duitsland)  Kobenhavn Håndbold (Denemarken)
Lois Abbingh Rostov Don (Rusland)  Issy Paris Hand (Frankrijk) 
Maxime Struijs  Bad Wildungen  (Duitsland) FA Göppingen  (Duitsland) 
Annefleur Bruggeman  Tus Lintfort (Duitsland)  dubbel speelgerechtigd met Bayer Leverkusen   
Anouk van de Wiel Molde HK (Noorwegen) Bayer Leverkusen (Duitsland)
kim van de Boom Initia Hasselt (Belgie) Femina Visé (Belgie)
     

Transfers van Nederland naar buitenland 

Vrouwen

Nieuwe club

Oude club

Diana Terwint Jan 2018 Initia Hasselt (Belgie)  V&L Geleen
Larissa Nusser  Kobenhavn Håndbold (Duitsland)  Dalfsen 
Yara Ten Holte  Borussia Dortmund (Duitsland)   Dalfsen 
Ana Pavkovic  Neckarsulmer Sport-Union (Duitsland)  Dalfsen 
Iva van der Linden  SG 09 Kirchhof (Duitsland)  Quintus 
Becky van Nijf  Tus Lintfort (Duitsland)  Handbal Venlo 
Jesse van de Polder  Tus Metzingen (Duitsland)  Quintus 
Carlijn Mulder Achilles Bocholt (Belgie)  Handbal Venlo 
Dione Housheer Nykobing Handball (Denemarken)  VOC Amsterdam 
     

Mannen

Nieuwe club

 Oude club

Nick de Knegt  Tongeren (Belgie)  Quintus
Robin Schoenaker  Sporting Nelo (Belgie)   DFS Arnhem 
Jordy Govaerts  Sasja HC (Belgie)   Limburg LIONS 
Niels Versteijnen sc Flensburg-Handewitt 2 (Duitsland) Tachos
Eligio Pepels Tongeren (Belgie) Geen
     

Transfers terug naar Nederland 

vrouwen

 Nieuwe club

 Oude club  

Eefje Huijsmans BFC   TuS Lintfort (Duitsland )

Mannen

 Nieuwe club  

  Oude club  

Joris Baart   Limburg LIONS  Chartres (Frankrijk)
Jasper Adams  Limburg LIONS  TSV Emsdetten (Duitsland)
Rudi Schenk  Limburg LIONS  Tonegeren (Belgie) 
Tim Remer  Hurry Up   TuS N. Lübbecke (Duitsland) 
Mark van den Beucken  Bevo HC   TBV Lemgo (Duitsland) 
Joeri Verjans  BFC   Eynatten Raeren (Belgie) 
Luke Habets  BFC  Eynatten Raeren (Belgie) 
Gregö Lovas Bevo HC   Veszprémi KKFT (Hongarije)

 

   

Spelers/speelsters die hun contract verlengd hebben in het buitenland 

Estavana Polman Team Esbjerg (Denemarken) 1 jaar
Sarah van Gulik   HSG Bensheim/Auerbach (Duitsland)  4 jaar
Sanne Hoekstra  HSG Bensheim/Auerbach (Duitsland)  2 jaar
Merel Freriks HSG Bensheim/Auerbach (Duitsland) 1 jaar
Dionne Visser   SG 09 Kirchhof (Duitsland) 1 jaar
Danique Boonkamp  SG 09 Kirchhof (Duitsland)  1 jaar
Tatjana van den Broek  TuS Lintfort (Duitsland)  1 jaar
Loes Vandewal TuS Lintfort (Duitsland)  1 jaar
Jessy Kramer   Toulon St-Cyr Var Handball (Frankrijk)  1 jaar
Isabelle Jongenele  Vfl Oldenburg (Duitsland)  1 jaar 
Claudia Rompen SønderjyskE (Denemarken),  1 jaar
Nathalie Hendrikse Gjerpen Handball (Noorwegen) 1 jaar
Annick Lipman Gjerpen Handball (Noorwegen)   1 jaar
Mannen     
Alec Smit  HSG Nordhorn (Duitsland)  1 jaar 
Dylan Vossen Hubo Initia Hasselt (Belgie)   1 jaar