Handballers Olympia’89 boeken degelijke zege op Internos
De handballers van Olympia’89 hebben hun puntentotaal verdubbeld door een thuisoverwinning op Internos uit Etten-Leur. Zaterdagavond stond het in de Osse Mondriaanhal na één helft 16-13, na de tweede helft 28-23. Coach Erwin Buijs was tevreden over het spel, maar zag zijn team wederom veel kansen missen. Dit keer werd het zijn ploeg echter niet fataal.
De eerste treffer werd gemaakt door de gasten. Chiel van Iperen beukte de 1-1 binnen, waarna Tim Doetjes twee keer vanuit de hoek toesloeg (3-1). Hij mocht de eerste helft vier keer vaker ‘aanleggen’ en alle keren was het raak. Je kon hem dus gerust de uitblinker van de eerste helft noemen. Frank Loeffen nam daarna het stokje over met twee achtereenvolgende treffers. En toen Kevin de Leeuw en Chiel van Iperen weer scoorden, was het eerste gaatje een feit (8-5). Het had een stimulans moeten zijn om vrijer te handballen, maar het tegenovergestelde gebeurde juist. Internos kwam terug en pakte zelfs met 11-12 de voorsprong, naar later bleek de laatste keer. Aanvoerder Erik Loeffen pakte op dat moment zijn verantwoordelijkheid en maakte twee belangrijke doelpunten, waardoor de stand bij rust de burger moed gaf.
De tweede helft speelde Olympia’89 een prima pot, maar de scherpte die de ploeg toonde in de verdediging en de passing, was er niet bij de afronding. Vier van de vijf penalty’s werden gemist en ook enkele open kansen werden door de keeper van Internos gekeerd. Gelukkig bleven de Osse spelers toch met enige regelmaat scoren, waardoor de marge telkens fluctueerde tussen de drie en vijf. Geert van de Goor gebruikte zijn ervaring en klasse op de linkeropbouw om zelf te scoren en anderen vrij te spelen, die dan konden scoren. Uiteindelijk was het Chiel van Iperen die in de slotfase de topscorerstitel ‘opeiste’ met zijn zevende treffer.
Een belangrijke overwinning voor Olympia’89, dat voorzichtig naar boven mag kijken. Goals voor de rood-zwarten kwamen van Chiel van Iperen (7), Tim Doetjes (6), Frank Loeffen (5), Geert van de Goor (4), Erik Loeffen (3), Kevin de Leeuw (1), Rick Claessen (1) en Wim Loeffen (1).