Periodetitel lonkt voor VZV
Het moet gek lopen, als Maedilon/VZV de derde periode in de eerste divisie niet weet te winnen. Door van Hellas te winnen staan ze nog steeds ongeslagen bovenaan. DSVD is hun enigste concurrent. Als VZV aankomende zondag de uitwedstrijd van Quintus 2 weet te winnen hebben ze de derde periodetitel binnen. DSVD moet dat weekeinde aantreden tegen koploper Borhave. Het doelsaldo van VZV is +62, dat van DSVD +37. Ook bij verlies is de kans groot dat men de derde periodetitel kan binnen halen
Winnen ging in Den Haag ook vrij gemakkelijk. Voor zo’n 50 toeschouwers , het merendeel kwam nog uit Noord Holland, was Hellas de tegenstander. Tot 2-2 ging het gelijk op. Wederom was het Lotte Prak, die het eerste doelpunt maakte, gevolgd door twee treffers van Maud Kruijer. Toen daarna Kim Jimmink twee maal scoorde, gevolgd door een fraaie treffer van Selina Bruin was het gat geslagen.
Na een kwartier spelen was het verschil opgelopen naar vijf doelpunten. 5-10. De coach van Hellas, Joris Witjens, ging flink te keer tegen zijn meiden bij de eerste time out. In ieder geval hielp het niet. De oranje formatie liep steeds meer uit. In een hoog tempo wist men elkaar te vinden. Hellas probeerde met fysiek handbal wat terug te doen, maar VZV bleef koel en liet zich niet van de wijs brengen. Bij rust was het 9-17.
Na de verplichte pauze spartelde Hellas nog even tegen. Ze kwamen terug naar 14-19. Drie doelpunten op rij voor de ploeg van Betty Plasmeyer zorgde voor de definitieve genadeklap. Hellas raakte steeds gefrustreerder wat in hun nadeel werkte. Twee flinke blessures aan hun kant waren het gevolg van hun strijdwijze. VZV bleef rustig en speelde de wedstrijd professioneel uit.
Vermeldenswaardig zijn nog de vier doelpunten op rij gescoord door Lisanne Kolken. Het slotdoelpunt kwam van de hand van Djazzmin Trabelsi. Zij bepaalde de eindstand door een goed afgemaakte break op 21-32.
Nu volgt aanstaande dinsdag de bekerwedstrijd tegen de nummer drie uit de eredivisie V&L uit Geleen. De aanvangstijd is 20 .00 uur in ’t Zijveld.
Doelpunten: Britt Stegers 6, Maud Kruijer 5, Lisanne Kolken 4, Lotte Houtenbos 3, Joyce Hillen 3, Djazzmin Trabelsi 3, Lotte Prak 3, Selina Bruin 2, Kim Jimmink 2, Albertine Abube 1.