ZWAARBEVOCHTEN ZEGE QUINTUS; WESTLANDIA SCOORT TE WEINIG
AD SPORT/PETER LOTMAN - Bij de vrouwen in de eredivisie boekte Quintus een zwaar bevochten 29-31 overwinning bij MHV’81. Westlandia bleef ook in de zesde wedstrijd als debutant puntloos door de 35-25 nederlaag bij E&O in Emmen.
Coach Dirk Loose omschreef de partij in Mill als een bijzondere wedstrijd. “We vlogen uit de startblokken en kwamen al vroeg op een grote voorsprong”, zag Loose. “Dat bereikten we met echt Quintushandbal. Met snelle aanvallen en mooie combinaties speelden we vlot door hun dekking heen. Maar gaandeweg kwam er toch zand in de motor. Ongelukkig in de passing en de afronding gaven MHV de kans om het gat iets te dichten en dat gaf hen de nodige motivatie terug.”
Vervolgens verliep de tweede helft erg stroef voor de Heulse formatie. “Maar als het op techniek niet lukt”, constateerde Loose terecht, “moet je zorgen dat je er als team staat. En dat was gelukkig zeker het geval. Ondanks dat MHV dichterbij kwam, bleven we er als team voor gaan en dat werd beloond met de overwinning”, aldus de tevreden trainer.
Via 4-9, na tien minuten, en 9-15, in de twintigste minuut, ging Quintus de rust in met een 13-17 voorsprong. Die marge kon bij 19-23, 21-25 en 24-27 niet vergroot worden. Het lukt MHV zelfs om het spannend te maken bij 27-28, maar de ploeg van Loose hield stand en sleepte er toch knap de 29-31 overwinning uit.
RUIME NEDERLAAG WESTLANDIA
Westlandia kon het niet bolwerken in Emmen tegen E&;O en verloor afgetekend met 35-25, bij de rust was het al 18-12. In het verloop van de tweede helft vergrootte de thuisclub de marge via 23-13 en 27-14 geleidelijk aan tot de ruime eindstand.
Toch zag coach René Zwinkels ook in de zesde nederlaag van dit seizoen positieve zaken bij zijn team: “Ik kan niet anders zeggen, dan dat er hard is gewerkt en dat er goede momenten in het spel zaten. De fouten aan onze kant werden echter goed afgestraft door E&O, dat over een prima ploeg beschikt. Het is eigenlijk de beste tegenstander die ik tot nu toe ben tegengekomen. Duidelijk is wél, dat wij met 25 doelpunten te weinig hebben gescoord.”
cover Fem Boeters (Quntus, zeven treffers) en Esmee Martens (Westlandia, zes treffers)
foto archief HSP / Max van Zijderveld / Paul Vis sr.
Chrome
Firefox
Internet explorer
Safari





