Wedstrijdverslagen

THE FLYERS MOET BEVO 3 VOOR LATEN GAAN

Door The Flyers / Guido Torenbeek - Wat zat er in het vat voor The Flyers in deze wedstrijd tegen de derde ploeg van Bevo? Een goed gevulde mix van gemotiveerde spelers, een sterke tegenstander die niet bang is om handbal te spelen, een goede scheidsrechter, en natuurlijk... hars. Bijna allemaal ingrediënten voor een mooie pot handbal. Maar uiteindelijk stonden we met lege handen: 33-22 verlies.

De wedstrijd begon redelijk gelijk opgaand: de doelpunten gingen aan beide kanten snel, met The Flyers aanvankelijk een lichte overmacht. De ballen vonden makkelijk hun weg naar het net, maar aan de andere kant werden de bezoekers net zo makkelijk gepasseerd. Jonas van de Barg liet al snel zien dat dit zijn terrein was, met enkele mooie doelpunten en slimme bewegingen. Daarna nam Wietse Miessen het over en verzorgde hij de aanvallende impulsen. Bij een stand van 8-7 was The Flyers-coach Torenbeek tevreden, want de start was goed en veelbelovend. Het was duidelijk dat ze tegen een ervaren team speelden, met oud ere-divisie-spelers die je voor een missie kunt sturen.

HARSGEBRUIK

Maar na een kwartier werd het al snel duidelijk dat het spel veel meer dan alleen techniek en snelheid zou vereisen. De wedstrijd werd beïnvloed door het gebruik van hars, iets wat in deze competitie soms het verschil maakt. Het tempo, dat The Flyers normaal zo goed kan neerzetten, kwam niet van de grond. Er werden veel technische fouten gemaakt, veelal veroorzaakt door de kleverige handen, wat het hele spel vertraagde. En tegen een ervaren team zoals Bevo 3, met respect niet de jongste spelers maar wel de nummer twee op de ranglijst, zou het juist het tempo moeten zijn dat ons voordeel biedt. Helaas was het tegenovergestelde het geval: Bevo vond makkelijk de weg naar het doel, terwijl The Flyers moeite had om de bal snel genoeg rond te krijgen. Dit resulteerde in een ruststand van 19-11 in het voordeel van de thuisploeg.

NIEUWE MOED

De tweede helft begon met nieuwe moed: The Flyers wilde compacter spelen, het tempo opvoeren waar mogelijk, en de aanvallers van Bevo sneller onder druk zetten. Ze gaven zich nog niet gewonnen. Het was duidelijk te zien dat er een ander team op het veld stond. De achterstand bleef echter bestaan, maar de strijd werd gelijkwaardiger. Jonas van de Barg bleef scoren met prachtige schoten en technisch vernuft. De achterstand krabbelde terug naar 21-15, en het leek erop dat de ploeg uit Wychen misschien het tij kon keren. Het werd zelfs nog spannender toen een jeugdspeler van The Flyers in de 45e minuut ineens vleugels kreeg. Met drie doelpunten in even zoveel minuten liet hij zien dat er jong talent aankomt.

EXTRA FLAIR

Desondanks bleef Bevo hun spel volhouden en bleef het scoren, waardoor ze langzaam uitliepen naar een voorsprong van 27-17. Als het bij The Flyers even niet meer lukt, dan weet iedereen dat Ferdi van Boven het veld in komt om wat extra flair in de wedstrijd te brengen. En zo gebeurde het: in die periode liep The Flyers twee doelpunten in op Bevo. Het was duidelijk dat er weer wat beweging in zat, maar het was helaas niet genoeg om de wedstrijd echt spannend te maken. Toch stapte The Flyers met een goed gevoel van het veld af, want ondanks de nederlaag van 33-22 was het een lekkere pot handbal.

De tweede helft was in ieder geval veel meer een wedstrijd dan de eerste helft. Het was duidelijk dat het spelen tegen dit Bevo 3 een sportieve ervaring was, wat bijdroeg aan het positieve gevoel van "lekker spelen". Daar komt nog bij dat de scheidsrechter uitstekend floot en goed in verbinding stond met de spelers, waardoor het spel soepel verliep. Ondanks het verlies, had men bij The Flyers allemaal het gevoel dat ze een mooie handbalwedstrijd hadden gespeeld. En dat is uiteindelijk precies waarom ze allemaal begonnen zijn met handballen. Het gevoel van sportiviteit, uitdaging en plezier in het spel.

UITSLAGEN EN STANDEN: www.handbalstartpunt.nl/uitslagen

cover Handen in de harspot! Voor de ene ploeg een zegen, voor de ander een handicap

foto archief HSP / Hank Prijs 

Deel dit bericht